Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Mobilna Premia: 300 zł za otwarcie konta w BGŻ BNP Paribas

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.10.2017

Mobilna Premia: 300 zł za otwarcie konta w BGŻ BNP Paribas

Wystartowała nowa okazja do bankobrania z Kontem Optymalnym.

Promocja Mobilna Premia w BGŻ BNP Paribas
Do zdobycia jest 300 zł w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykonywać płatności mobilne telefonem, przy czym nie muszą to być wyłącznie płatności, ale mogą być także... przelewy wykonywane na własne konta w innych bankach!

Dla kogo promocja? Z propozycji skorzystać może osoba, która nie posiada, ani nie współposiada, a także w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiadała, ani nie współposiadała rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w planie taryfowym Konto Optymalne, Maksymalne lub Premium w BGŻ BNP Paribas (lub przed fuzją w Banku BGŻ bądź BNP Paribas).

Okres wykluczenia dla byłych klientów jest więc dość długi, ale trzeba zauważyć, że... z promocji nie wyklucza posiadanie jakiegokolwiek produktu czy innego konta (ale w innym planie taryfowym) w tym banku.

Zasady promocji. By załapać się na akcję i otrzymywać bonusy należy:
 • najpóźniej do 29.12.2017 r. zawnioskować o Konto Optymalne wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości internetowej;
 • wyrazić zgodę na przesłanie mailem dokumentów i informacji związanych z realizacją zawartej z bankiem umowy i zaakceptować regulamin promocji.
Dalej przyjdzie już korzystać z gratyfikacji, które wypłacane będą przez 12 kolejnych miesięcy od dnia przystąpienia do promocji. 
Przykładowo: "Klient przystąpił do promocji 26 października 2017 r. Pierwsza Premia zostanie wypłacona 8 listopada 2017 r. za Transakcje Mobilne dokonane od 26 do 31 października 2017 r. Ostatnia Premia zostanie wypłacona 8 października 2018 r. za Transakcje Mobilne dokonane w okresie 1-30 września 2018 r"

Co miesiąc można zdobyć nawet 25 zł, a nagroda będzie składała się z bonusów w wysokości 1 zł za transakcje: 
 • Android Pay (a więc zbliżeniowo telefonem z systemem Android - wersja min. 4.4, wraz z wbudowanym modułem NFC umożliwiającym zbliżeniowe płatności albo w aplikacjach mobilnych - jak np. Allegro - umożliwiających tę formę płatności); 
 • MasterPass (czyli portfelem elektronicznym umożliwiającym uproszczone płatności kartą w Internecie);
 • aplikacją mobilną GOmobile, czyli aplikacją dla klientów banku dostępną na urządzenia z oprogramowaniem Android lub iOS (z naliczania bonusów wykluczone są jednak płatności BLIKiem - który zresztą póki co nie jest dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas - oraz zakładanie lokat).

Z ostatniego punktu wychodzi więc na to, że premiowane będą nawet przelewy, które wykonasz za pomocą aplikacji mobilnej. Wskazuje na to zresztą pewne ograniczenie z regulaminu:
"W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję."

Oznacza to więc tyle, że w danym miesiącu bonus 1 zł dostaniesz tylko za jeden przelew na dany rachunek. Opłaca się zatem posiadanie wielu różnych kont (no ale u bankobiorców raczej nie będzie z tym problemów 😉).

Trzeba również pamiętać, że bonusy będą wypłacane za transakcje na kwotę min. 1 zł. Uwzględnij więc, że za płatność czy przelew kilkudziesięciu groszy bonusu nie będzie.

Wypłata premii ma następować do 8. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji.

Konto Optymalne - prześwietlenie oferty 


Główne cechy rachunku otwieranego w promocji są bardzo przejrzyste i korzystne:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej wydanej do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash (5 zł z pozostałych bankomatów w Polsce).


⭐⭐⭐⭐ - w ratingu ofert, czyli systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie, powyższej promocji przyznaję 4 gwiazdki (na 5 możliwych). To sporo. Ale nota jest jak najbardziej zasłużona. 300 zł można zyskać w całkiem prosty sposób (nawet bez wykonywania płatności kartą, jeśli ktoś posiada wiele rachunków). Nie trzeba pamiętać o wpływach na konto (bo te nie są wymagane), ani o minimach transakcji by uniknąć opłat (bo karta i tak jest darmowa). Mankamentem może być jedynie długi okres karencji, ale dotyczy on wyłącznie posiadaczy wybranych rodzajów kont. Posiadanie innego produktu bądź innego rodzaju konta nie powinno być więc przeszkodą do wzięcia udziału w akcji.

PS. Wkrótce na blogu pojawi się jeszcze jeden wpis z promocją związaną z kontem w BGŻ BNP Paribas - dzięki tej promocji będzie można zyskać jeszcze więcej (bo oprócz gratyfikacji w ramach promocji "Mobilna Premia" będzie jeszcze dodatkowy bonus w wysokości 100 zł!).

Przydatne dokumenty:

69 komentarzy:

 1. Policzyłem. Z żoną mamy 27 rachunków (osobistych i oszczędnościowych). W kilka minut machnie się więc wszystkie warunki i co miesiąc będzie 25 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W kilka minut machnie się więc wszystkie warunki" - bezcenne!

   For everything else is MasterCard :)

   Usuń
 2. Niedawno zamknąłem swoje konto Optymalne mimo, że było bezwarunkowo darmowe jeszcze przez 8 m-cy i w tym samym czasie mogłem dostawać 2% zwrotu za zakupy kartą.

  Dlaczego? Bo miałem już serdecznie dość pisania reklamacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a u mnie wszystko git majonez obserwowali cie i wiedzieli że spasujesz jak cie wykończą reklamacjami pozdr

   Usuń
 3. Czyli jak miałem iKonto to wychodzi na to że mogę wziąć udział??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Precyzyjniej to iKonto było nazwą promocji, a pod nim kryło się Konto Praktyczne. Ale tak. Można wziąć udział. Pytanie tylko czy to zamierzone działanie banku czy przypadkowa luka???

   Usuń
  2. Tak wychodzi. Ale piszą też o 36-miesięcznej karencji, a Optymalne zostało wprowadzone jedynie dość niedawno, tzn. kilka miesięcy temu :)

   Usuń
  3. Hola, hola! W regulaminie jest zapis:
   "Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni następujące warunki:
   1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem Konta w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o przystąpienie do Promocji,"

   Czyli wychodzi że wykluczeni są też posiadacze iKonta :(

   Usuń
  4. @Anonimowy 26 października 2017 22:22, zwróć proszę jednak uwagę na to, że w zacytowanym przez Ciebie fragmencie "Konto" zapisane jest z wielkiej litery. A wcześniej w regulaminie jest definicja: "Konto – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z planem taryfowym Konto Optymalne, Konto Maksymalne lub Konto Premium prowadzony na podstawie Umowy".

   Usuń
  5. @Anonimowy, 26 października 2017, 22:22

   Hola, señor! Tam jest mowa o kontach Optymalnym, Maksymalnym oraz Premium, a iKonto nie jest już nawet oferowane.

   Usuń
 4. Zajmować sobie głowę 25-cioma operacjami co miesiąc aby zgarnąć 25 zł to za dużo zachodu jak dla mnie. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka dni temu ktoś tu pisał, że razem z rodziną ma 200 kont :)

   Usuń
  2. Twój wybór. To jednak jedna z prostszych promocji. Wszystko można zrobić leżąc na kanapie. A jak konta zapisze się raz do zaufanych to później przelewy w kolejnych miesiącach pójdą już śmigiem migiem.

   Usuń
  3. I wystarczy obracanie kwotą 25 zł :) A na upartego nawet 1 czy 2 zł, ale wtedy trzeba by robić przelewy praktycznie codziennie

   Usuń
  4. Dlatego cieszę się że nie wchodziłem w promocje Paribasa gdy był moneyback 2%. By zdobyć te 300 zł byłoby trzeba dużo wydać. Tu promocja nie wymaga wydania ani grosza :)

   Usuń
  5. @Anonimowy, 27 października 2017, 15:08

   Ale w odróżnieniu od obecnej tamta promocja miała u Złotówy aż 5 gwiazdek :)

   Usuń
 5. "Pierwsza Premia zostanie wypłacona 8 listopada 2017 r."

  Złotówa, zostanie wypłacona albo i nie. Do czasu promocji w BGŻ nigdy nie słyszałem o zwrotach za zakupy wypłacanych na raty. Powiem więcej - nie tylko ja o tym nie słyszałem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. lepsze to niż stanie pod bankomatem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była inna firm z tym bankomatem i to było latem :)

   Usuń
  2. Przytuliłem wtedy z Wubeku 600 zeta w dwa miechy - to były czasy!

   Usuń
 7. Może to dziwne, ale mam wyjątkowo dobre przeczucie w kwestii tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mr Złotówa a jak się rozliczać później ze skarbówką z takich promo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w promocji nie przekroczysz 760 zł to podatku nie ma. A nie przekroczysz.

   Usuń
  2. Doradca podatkowy pilnie (nie)potrzebny :)

   Usuń
  3. Kwota dochodu wolnego od podatku to chyba wciąż 3091,00 zł. Jednak dochód poniżej progu kwoty wolnej od podatku nie zwalnia w Polsce z obowiązku złożenia zeznania podatkowego. Mnie się tego nazbierało z bankobrań w tym roku już ponad 3,5 tys. zł a to dopiero październik!

   Usuń
  4. Ale to nie ma nic wspólnego z kwotą wolną od podatku. Tak samo możesz trafić tysiące trójek w lotto i nie zapłacisz podatku bo każda nagroda liczy się odrębnie.

   Usuń
  5. A to jest jakiś podatek od gier losowych?

   Usuń
 9. Czy może to być przelew na rachunek karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew to przelew więc może to być na wszystko co ma nr konta i da się tam przelać kasę :)

   Usuń
  2. Jak ktoś nie ma tylu kont osobistych to też może sobie pozakładać konta oszczędnościowe. Są one darmowe w większości banków i można nawet w jednym banku założyć ich wiele więc tych numerów rachunków się uzbiera.

   Usuń
 10. Zamknąłem konto ponad rok temu, dzisiaj chciałem założyć w promocji w oddziale i zostałem poinformowany, że promocja mi się nie należy - wymienione w definicjach 3 rodzaje rachunków dotyczą nowo otwieranych kont, posiadanie jakiegokolwiek rachunku przez ostatnie 36 miesięcy eliminuje z promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie konto? Optymalne, Maksymalne czy Premium?

   Usuń
  2. Ponad rok temu w BGŻ nie mieli jeszcze takich kont ... może iKonto? Jak zwykle w przypadku tej firmy jest więcej pytań niż odpowiedzi :)

   Usuń
  3. Raczej Praktyczne, bo iKonto to chyba jakiś ichni plan taryfowy.

   Usuń
  4. Przecież wyraźnie jest napisane w regulaminie:
   "Konto – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z planem
   taryfowym Konto Optymalne, Konto Maksymalne lub Konto Premium
   prowadzony na podstawie Umowy"

   A dalej: "Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni
   następujące warunki:
   1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem Konta
   w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku
   BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku
   o przystąpienie do Promocji"

   Usuń
  5. Ja mam konto praktyczne, które właśnie zamykam (oczywiście z przygodami). Chciałem zmienić to konto na optymalne z mobilną premią, Pani w oddziale poinformowała mnie, że mogę to zrobić bez problemu, trochę się zdziwiłem, więc zapytałem 3 razy, Pani za każdym razem potwierdziła, jednak po pewnej chwili stwierdziła,że niestety nie mogę tego zrobić ponieważ takie mają wewnętrzne przepisy. Czy komuś udało się otworzyć to konto, jeśli miał wcześniej jakieś inne?

   Usuń
 11. Wyobraźcie sobie że bank właśnie manipuluje z regulaminem.

  Dotąd regulamin brzmiał następująco:
  "Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni następujące warunki:
  1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem Konta w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o przystąpienie do Promocji"

  A po podmiance regulaminu wygląda to tak:
  "Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni następujące warunki:
  1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem konta osobistego w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o przystąpienie do Promocji"

  Co jawnie jest zmianą na niekorzyść klientów bez poinformowania o zmianie regulaminu. To zauważyłem ja a dodam jeszcze kwestię wyczytaną w innym miejscu przez osobę która spostrzegła to samo. W obydwu wersjach regulaminu dopisano R84-v1 jako wersję regulaminu... a przecież nie jest już ten sam regulamin. Stąd moje odważne stwierdzenie, że mamy do czynienia z manipulacją.

  Do regulaminu z "Kontem" linkuje Złotówa. A zmieniony regulamin na stronie jest tu: https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1510994

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to pojechali grubo. Sprawa do UOKiK.

   Usuń
  2. Ja również kwalifikuję się do oferty "po staremu" tzn mam konto, którego stara definicja nie obejmuje. Założyłem drugie 22 dni temu. Konto działa, ale do tej pory nie dostałem umowy. Ciekawe czy będą zwroty.

   Usuń
  3. Czyli po aferze tabletowej nie wyciągnęli żadnych wniosków! Żenada.

   Usuń
  4. silverfox40623, jak nie dostałeś? Przecież kurier zostawia z tego co pamiętam.

   Usuń
  5. Nie dostałem, bo nie miałem kuriera. Konto zostało nadpisane do konta, które mam z żoną od 3 lat. Teraz mam 2 RORy. Nowy- mój i stary wspólny z żoną. Wniosek składałem w październiku.30 października dostałem maila, że mam czekać na kuriera. Do tej pory nie mam kontaktu. Nie mam też karty. Za to dostałem SMSa, żeby przesłać kod otrzymany wraz z kartą. GOmobile zainstalowałem i działa. Sytuacja kuriozalna. Zobaczymy czy do 8 grudnia będzie zwrot. Jak nie to chyba muszę składać reklamację.

   Usuń
  6. premia wpłynęła. karta leżała miesiąc w DHL-u,ale to nie wina banku. Pozdrawiam bankobiorców.

   Usuń
 12. Premia za przelewy wpłynęła dzisiaj na konto :) Wcześniej posiadałam iKonto.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bonusy wypłacone. Elegancko wpłynęło dziś 25 zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Posiadam konto praktyczne w BGŻ BNP Paribas. Miesiąc temu złożyłem wniosek o otwarcie konta z premią mobilną przez internet. Wniosek ten został odrzucony. Złożyłem więc reklamację. Po miesiącu otrzymałem odpowiedź, że reklamacja jest bezzasadna, gdyż nie spełniam regulaminu - tj. posiadam konto w banku. Napisałem teraz odwołanie do Rzecznika Klienta. Zobaczymy jaki będzie finał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby ci nadal odrzucali reklamację to napisz im dlaczego "przypadkiem" zmienili regulamin? Bezpodstawnie i bezprawnie. I zagroź KNF i UOKIK.

   Usuń
  2. Zapomniałem dodać, że wniosek złożyłem przez internet, gdyż na infolinii powiedzieli, że nie można mieć dwóch rachunków (nie ma takiej wzmianki w regulaminie).
   P.S.
   Czy zetknął się ktoś z Was z taką sytuacją ?

   Usuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz usunięty (zgodnie Zasadami komentowania).

   Usuń
 16. Czy ktoś ma sprawdzone, czy zlecając 25 stałych zleceń przez aplikację mobilną możemy sobie zautomatyzować i premie zaliczają się co miesiąc? A może z jakiegoś powodu trzeba zlecać w każdym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 17. Promocja jest jeszcze dostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego czasu trzeba już zawrzeć umowę?

   Usuń
  2. Wystarczy wniosek. Umowa może być podpisana później.

   Usuń
 18. Które zgody od 1 do 6 trzeba zaznaczyć we wniosku o konto w tej promocji ? Bo te z gwiazdką chyba obowiązkowe? Przy okazji pomyślnego Nowego Roku dla wszystkich Bankobrańców!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - wystarczy zaznaczyć wszystkie zgody czy coś jeszcze? W regulaminie Mobilna premia widnieją następujące punkty:
   § 3. Okres Promocji, zasady przystępowania i warunki Promocji
   1. Promocja obowiązuje w okresie od 26 października 2017 r. do
   29 grudnia 2017 r. (Okres Promocji).
   2. Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni
   następujące warunki:
   1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem Konta
   w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku
   BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku
   o przystąpienie do Promocji,
   2) złoży wniosek o otwarcie Konta, o Kartę i dostęp do systemu
   bankowości internetowej w oddziale lub za pośrednictwem
   strony internetowej Banku, lub telefonicznie i zawrze Umowę
   w zakresie objętym wnioskiem,
   3) złoży wniosek o przesyłanie na swój adres e-mail dokumentów
   lub informacji związanych z realizacją umów zawartych
   z Bankiem (e-korespondencja),
   4) zaakceptuje Regulamin poprzez podpisanie go w Oddziale
   Banku lub zaznaczenie na stronie internetowej Banku tego
   faktu, lub składając oświadczenie w trakcie nagrywanej rozmowy
   telefonicznej z konsultantem Banku.

   Usuń
  2. Na moje to zgoda nr 1 ale napisali to tak nieprecyzyjnie że stwierdziłem że nie chce mi się z nimi użerać i zaznaczyłem wszystkie. Przed zamknięciem konta i tak je wycofam.

   Usuń
  3. No co - nikt nie czuje się pewnie w temacie żeby odpowiedzieć?

   Usuń
  4. Zaznaczyłem te z gwiazdką bo dalej przejść by się nie dało oraz 1, 4 i 6.

   Ale uważam, że wystarcza 4.

   Bo z regulaminu wynika tak:
   3) złoży wniosek o przesyłanie na swój adres e-mail dokumentów
   lub informacji związanych z realizacją umów zawartych
   z Bankiem (e-korespondencja),

   A ta zgoda 4 brzmi:
   Wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail, do którego mam wyłączny dostęp, dokumentów lub informacji związanych z realizacją umów zawartych z Bankiem, w tym: - informacji o transakcjach, - zmian Ogólnych Warunków umów lub regulaminów określających zasady korzystania z produktów bankowych - zmian Ogólnych warunków ubezpieczeń i innych informacji dotyczących posiadanych przeze mnie ubezpieczeń.

   Usuń
 19. Dziś czas na p-wszą u mnie premię. Czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jeszcze nie dostałem. W grudniu była już rano.

   Usuń
  2. No niestety ale nie ma. Jutro rano idzie reklamacja.

   Usuń
  3. dostałem tylko 15 zł WTF!

   Usuń
  4. Dostałem premię tylko za przelewy mobilne. Nic płatności mobilne kartą podpiętą do aplikacji (mPay). Ktoś miał podobnie?

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Zgłoś reklamację. Ja miałem tak miesiąc temu. Teraz już wszystko dobrze.

   Usuń
 20. Dzisiaj wpłynęła premia.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...