Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 180 zł za konto firmowe w Toyota Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

20.10.2017

Premia 180 zł za konto firmowe w Toyota Banku

 Kolejny bank postanowił dołączyć do grona tych, które premiują otwarcie konta firmowego.

Zgarnij premię 180 zł z Toyota Bankiem
Promocji konta osobistego i lokat w Toyota Banku mieliśmy już całe mnóstwo. Teraz przyszła kolej na promocję dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Do wzięcia jest premia 180 zł za otwarcie konta firmowego oraz spełnienie dość prostych warunków promocji. Choć moja ocena (którą znajdziesz na końcu wpisu) jest surowa.

Dla kogo promocja "Zgarnij premię 180 zł z Toyota Bankiem"? Udział w akcji wziąć może osoba prowadząca działalność gospodarczą, która co najmniej od 18.04.2017 r. nie posiadała żadnego konta firmowego w Toyota Banku.

Zasady promocji. By zdobyć tytułowy bonus:
 • do 8.11.2017 r. zarejestruj się na stronie promocji i w kolejnym kroku, na tej samej stronie przejdź do złożenia wniosku o konto firmowe w Toyota Banku, wyrażając przy tym zgodę na przekazanie organizatorowi przez bank informacji niezbędnych do weryfikacji spełnienia warunków promocji oraz we wniosku na kontakt w sprawie oferty Grupy Toyota telefonicznie oraz za pomocą e-maila i SMS, na marketing "za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych"
 • w ciągu miesiąca od złożenia wniosku (i nie później niż do 8.12.2017 r.) zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy: 
  • utrzymuj średnie saldo miesięczne na koncie w wysokości 5 000 zł i 
  • wykonaj co najmniej 2 płatności wychodzące z konta z tytułu sprzedaży towarów lub usług.

Czym są takie płatności wychodzące z konta? Ot, może to być np. przelew należności za fakturę za telefon czy Internet. Jest to więc warunek łatwy do spełnienia, niewymagający płacenia kartą (bo jej w promocji nawet nie trzeba wyrabiać). No i nie ma też warunku dość powszechnego w innych promocjach dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a więc przelewów do ZUS czy US. Tym samym możesz mieć konto firmowe w innym banku (i stamtąd realizować przelewy składek ubezpieczeniowych bądź zaliczek podatku), a konto w Toyota Banku potraktować jako dodatkowy rachunek.

O przyznaniu premii organizator poinformuje Cię mailowo najpóźniej do 30.04.2018 r.. Wówczas będzie należało zalogować się na stronie promocji i uzupełnić dane niezbędne do wypłaty premii (w tym numer rachunku konta otwartego w promocji). Wypłata premii nastąpi wciągu 14 dni roboczych od wiadomości.

W przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać musisz, że premia stanowi przychód firmy i to na Tobie spoczywa obowiązek rozliczenia podatku.

Rachunek Firmowy - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta to:
 • 0/15 zł - opłata miesięczna za konto będzie zwracana (zasada obowiązuje do 31.12.2017 r., później opłata będzie pobierana bezwarunkowo) jeśli średnie saldo na rachunku bieżącym w miesiącu kalendarzowym wyniesie min. 25 000 zł;
 • 0 zł za pierwszy tysiąc krajowych przelewów Elixir PLN zlecanych przez bankowość internetową (miesięcznie);
 • 40 zł - opłata za wydanie karty do konta (aczkolwiek regulamin promocji nie wymaga wyrabiania tej karty, więc opłatę łatwo można uniknąć);
 • 0 zł za posiadanie karty;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce.

⭐⭐ - tej promocji przyznaję dwie gwiazdki (na pięć możliwych) w ratingu ofert, czyli systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie. Choć tak jak w szkole mówiło się o mocnej lub słabej którejś z ocen, tak i tu napisałbym, że to "słabe dwie gwiazdki". Dlaczego moja ocena jest tak surowa? Karencja nie jest wyśrubowana, warunki do spełnienia w promocji też w miarę proste, ale... najsłabiej wygląda oferta samego rachunku, który należy założyć w promocji. Do końca roku opłat za konto można uniknąć... ale jak będzie od nowego roku? Nie wiadomo. A jeśli nie wiadomo, to należy zakładać wersję pesymistyczną, czyli koszt 15 zł miesięcznie. Co już sprawia, że ostateczny zysk z udziału w promocji będzie mniejszy. Poza tym także w tym roku kalendarzowym (gdy jest możliwe uniknięcie opłat) trzeba zauważyć, że warunek do spełnienia jest wyśrubowany. I samodzielnie już należy sobie policzyć czy te 20 000 zł (bo 5 000 zł i tak należy trzymać na koncie na potrzeby promocji) nie będzie lepiej wrzucić na konto oszczędnościowe czy lokatę? Przy oprocentowaniu na poziomie 2,5% w skali roku dadzą zarobić ok. 34 zł. Wtedy więc opłatę miesięczną za konto (w wysokości 15 zł) może być lepiej wpisać "w koszty" udziału w promocji. Ale to kolejne osłabienie finalnego bilansu zysków i strat z udziału w promocji.


Możesz więc przyjrzeć się alternatywnym promocjom kont firmowych, które znajdziesz w innych bankach:

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi dla firm i klientów indywidualnych. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. czyli 6 miesięcy (styczeń - czerwiec - włączając okres wypowiedzenia) x 15 zł = 90zł opłaty za konto + 60zł (5tys przez pół roku - koszty utraconych odsetek na lokaci 2,5% przez 7 miesięcy od grudnia) + 3 zł list polecony z wypowiedzeniem = 153zł
  wypłacają 180zł - czyli można ew. zarobić ok 27zł jeśli nie pojawią się jakieś dodatkowe extra opłaty
  27 zł za 7 miesięcy pamiętania o przelewach, płatnościach itp? czyli wychodzi 3,85zł miesięcznie - oferta dla desperatów wisienkowych chyba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5000 zł trzeba trzymać przez 3 miesiące więc ten koszt wyjdzie niższy (ok. 25 zł z lokaty 2,5% zamiast podanych 60). Za to list polecony to nie 3 a 5,20 zł (ekonomiczny).

   Usuń
 2. ... ponadto jeśli masz tu konto prywatnie to promocja nie dla Ciebie. Patrz pkt II ppkt 2 regulaminu "... oraz obecni (aktualni na dzień rozpoczęcia Promocji) klienci Toyota Bank. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hm, tak by wynikało. Złotówa, potwiedzisz, zaprzeczysz?

   Usuń
  2. W mej ocenie posiadanie produktów dla klientów indywidualnych z promocji nie wyklucza. Bo w umowie o konto firmowe stroną jest firma (rozumiana właśnie jako klient). Inny punkt regulaminu też może to sugerować: "Uczestnikiem Promocji nie może być osoba która w okresie sześciu (6) miesięcy poprzedzających dzień rozpoczęcia Promocji wskazany w Pkt I.5 Regulaminu posiadała Rachunek Firmowy w Toyota Bank". Inne produkty wykluczać więc nie powinny. Ale upewnię się i dopytam organizatora. Na odpowiedź można jednak liczyć po weekendzie.

   Usuń
  3. Na szczęście zgodnie z przypuszczeniami: bank sprawdza czy ma dany numer NIP w bazie. W tej sytuacji posiadanie Konta Jedynego nie ma znaczenia. Ważne jest, czy nie było się posiadaczem rachunku firmowego.

   Usuń
 3. założenie tylko kurierem?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...