Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 100 zł zwrotu miesięcznie za paliwo z firmowym kontem w Alior Banku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

19.10.2017

Do 100 zł zwrotu miesięcznie za paliwo z firmowym kontem w Alior Banku

Dzięki nowej promocji tankować auto możesz taniej. Zawsze za 3,90 zł/litr.

Zwrot za tankowanie paliwa - konto firmowe w Alior Banku
Wystartowała nowa promocja Alior Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Uzyskać można zwrot różnicy pomiędzy aktualną ceną litra paliwa, a stałą stawką 3,90 zł za litr. Co miesiąc można w ten sposób oszczędzić do 100 zł! Jest to więc alternatywna propozycja dla ciągle dostępnej promocji, w której czeka nawet 1 500 zł za inne konto firmowe w Alior Banku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje kont firmowych.]

Dla kogo promocja "Cashback dla Przedsiębiorców"* (ze zwrotem za paliwo)? Uczestnikiem akcji może być przedsiębiorca (osoba fizyczna, osoba prawna lub inna "jednostka niebędąca osobą prawną", wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą, w tym wspólnicy spółki cywilnej, jawnej i partnerskiej, aczkolwiek w takim przypadku spółka uznawana jest jako jeden uczestnik). Mogą być to jednak tylko przedsiębiorcy nieprowadzący ksiąg rachunkowych.

Udział w promocji może wziąć jedynie uczestnik, który dotąd nie posiadał rachunku firmowego w Alior Banku.

Zasady promocji. By załapać się na promocję otwórz konto firmowe w Alior Banku (Rachunek Partner lub Rachunek Bezpieczny) wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą MasterCard Debit Commercial.

Moneyback na stacjach paliw otrzymasz jeśli w danym miesiącu wykonasz wszystkie poniższe czynności:
 • min. 1 płatność kartą na stacji paliw, płacąc za zakup paliwa PB98, PB95 lub ON;
 • przelew do ZUS i/lub Urzędu Skarbowego; 
 • płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (co może być zaskoczeniem jeśli chodzi o promocje Alior Banku to fakt, że w regulaminie promocji nie ma wykluczeń kodów MCC miejsc, w których można te transakcje wykonać - to może być więc ułatwienie do spełnienia tego warunku).

A teraz czas policzyć, ile tego zwrotu będzie. Wstępnie zabrzmi to skomplikowanie, ale niżej przeliczam na przykładzie, co zdecydowanie ułatwia rozgryzienie tematu.

Celem wyliczenia przysługującego zwrotu bank zliczy wykonane przez Ciebie transakcje kartą na stacjach paliw i uzyskaną kwotę podzieli przez średnią cenę litra paliwa PB95 w danym miesiącu (w oparciu o ceny publikowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych). W ten sposób wyjdzie (przybliżona) ilość litrów paliwa (zaokrąglana do pełnych litrów w dół), które zostało przez Ciebie zakupione (bo bank tego oczywiście dokładnie nie wie - zna wydaną przez Ciebie kwotę, ale nie ma wglądu do paragonu/faktury, gdzie podawane są jednostki).

Ilość litrów paliwa mnoży ponownie przez średnią cen paliw dla PB95, a następnie liczbę litrów paliwa mnoży przez 3,90 zł. Różnica między tymi dwoma kwotami [( ilość litrów paliwa x średnia cena obowiązująca w Polsce dla PB95, podawana przez PIPP) – (ilość litrów paliwa x 3,90 zł)] będzie kwotą należnego zwrotu. Ma on być wypłacany do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały rozliczone Twe płatności na stacjach paliw (i oczywiście zostały też spełnione pozostałe warunki promocji). Moneyback nie zostanie wypłacony w przypadku zamknięcia rachunku lub złożenia wypowiedzenia umowy.
💡 Przykład. Na stacjach paliw wydałeś/aś 529 zł. Przy średniej cenie jaką podaje Polska Izba Paliw Płynnych (4,58 zł/l Pb95 - stan na 19.10.2017 r.) bankowi wyjdzie, że zatankowałeś/aś 115 litrów. Dalej pomnoży to przez 4,58 zł i 3,90 zł. Z różnicy między tymi dwoma mnożeniami wyjdzie suma zwrotu: (115 x 4,58 zł) - (115 x 3,90 zł) = 78,20 zł. Jeśli paliwo będzie drożeć to o zwroty będzie prościej (wystarczy zatankować mniej litrów paliwa).

Miesięcznie można będzie uzyskać maksymalnie 100 zł zwrotu. I tak do odwołania! A, że promocja dopiero co niedawno została ogłoszona to pozostaje nadzieja, że "trochę" zwrotów uda się wycisnąć. Przy obecnych cenach paliw najwięcej zyskają osoby kupujące ok. 150 litrów paliwa miesięcznie. Wtedy mogą liczyć na całą stówkę wracającą na konto.

Za zakupy na stacjach paliw Alior Bank uznawać będzie transakcje kartą wykonane w terminalach płatniczych, dla których przypisany jest kod MCC 5172, 5541, 5542 lub 5983 (to kod mający na celu charakteryzować dominującą działalność sprzedawcy lub usługodawcy). Z mej weryfikacji kodów MCC wynika, że jeden z pożądanych kodów będą miały stacje takich sieci jak BP, Circle K, Lotos, Łukoil, Orlen, Shell, a także stacje Auchan.

Opodatkowanie premii


W przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych premii wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Zacytuję więc zapis z regulaminu:
"Premia otrzymana w ramach promocji pozostaje w związku z działalnością gospodarczą Uczestnika. Wartość otrzymanej Premii stanowi przychód podatkowy z tej działalności, który Uczestnik ma obowiązek rozliczyć według właściwych dla siebie zasad opodatkowania."

Rachunki firmowe w Alior Banku - prześwietlenie oferty


Na początek o zwolnieniach z opłat, które przewidziane są dla uczestników powyższej promocji:
"W okresie Promocji Bank odstąpi od naliczania opłaty miesięcznej za kartę Mastercard Debit Commercial (3 zł), miesięcznej opłaty dodatkowej za korzystanie z karty Mastercard Debit Commercial (6 zł) oraz opłaty za korzystanie z usługi Cash Back dla przedsiębiorców (15,99 zł)"

Dzięki temu główne cechy kont otwieranych w promocji wyglądają następująco:

Rachunek Partner to:
 • 0 zł za otwarcie rachunku; 
 • 0/25 zł - płata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli z rachunku opłacane są zobowiązania wobec ZUS/US, a także gdy został spełniony jeden z warunków: 
  • działalność gospodarcza prowadzona jest krócej, niż od 6 miesięcy;
  • na rachunku odnotowano wpłatę utargu lub wpływy od kontrahentów na sumę min. 2 500 zł miesięcznie lub
  • klient posiada kredyt firmowy;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0,20 zł za każdy SMS autoryzujący transakcje w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie karty;
 • brak opłaty miesięcznej za kartę dzięki promocji, o której wspominam wyżej (poza promocją opłata wynosi 3/9 zł - niższa z nich pobierana jest jeśli w danym miesiącu wykonane i rozliczone zostaną co najmniej 4 płatności kartą na dowolne kwoty);
 • 0 zł za wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku i 2 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce.

Wadą rachunku jest fakt pobierania przez bank opłat za wpłaty we wpłatomatach (0,50%, min. 6 zł w przypadku urządzeń sieci Euronet i 0,25%, min. 3 zł w urządzeniach Planet Cash). Korzystanie z wpłat oczywiście jest dobrowolne, aczkolwiek bez wątpienia to wygodna opcja dla przedsiębiorców i dobrze by była darmowa (zwłaszcza gdy bank kreuje się na nowoczesny i stawiający na samoobsługę klientów).


Z kolei Rachunek Bezpieczny to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 100 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta w wariancie indywidualnym lub 300 zł w wariancie rodzinnym.

I na tym poprzestanę dalszą analizę warunków tego konta, bo jego posiadanie mija się z założeniami bankobrania. W najlepszym przypadku (przy zgarnięciu całego moneybacku) można by wyjść na zero. Na wysokość opłaty miesięcznej za konto wpływ ma ubezpieczenie, którym objęty jest posiadacz rachunku (i jego rodzina). Być może to opcja korzystna (dla tych którzy cenią sobie tego typu ubezpieczenia), ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Zainteresowanych odsyłam więc do warunków ubezpieczenia i tabeli opłat, dostępnych na stronie banku.

Choć do wyboru są dwa rachunki to ten wybór wydaje się prosty. Lepszą opcją jest Rachunek Partner, który może być darmowy (po spełnieniu dość prostych warunków). Poza tym korzystniej wygląda kwestia przelewów czy wypłat gotówki z bankomatów. Dzięki temu można nic nie płacić bankowi i cieszyć się maksimum korzyści z uzyskiwanych zwrotów.


* Alior Bank dla zwrotu za płatności lubi używać określenia "cashback". Tymczasem tak nazywane są również wypłaty gotówki z kasy podczas zakupów w sklepie, przez co wprowadza się niepotrzebne zamieszanie. Dlatego na blogu konsekwentnie używam rozróżnienia: zwrot za płatności to moneyback, a cashback jest wypłatą gotówki przy okazji zakupów.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się i wypróbuj darmowy newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu, które wysyłam średnio 1-2 razy w tygodniu):
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Rozumiem że jak wykonam tylko 1 przelew (np. do US) to wystarczy? Bo ZUS robię (a właściwie to muszę robić) z innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jest "ZUS i/lub US" tzn. że może być 1 z nich.

   Usuń
 2. "0,20 zł za każdy SMS autoryzujący transakcje w bankowości internetowej"

  Przelewy niby za 0 zł ale już autoryzacja takiego przelewu sms to koszt 0,20gr. Jak ktoś robi dużo przelewów to chyba średnia opcja, czy da się to obejść zamiast sms coś innego ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dodać do zaufanych.

   Usuń
  2. Dodanie odbiorcy zaufanego również wymaga potwierdzenia kodu z SMS-y :)

   Usuń
 3. A jak długo będzie trwał moneyback ? Doczytał ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do odwołania. Ale że ta promocja jest nowością w ofercie banku to pozostaje nadzieja, że "trochę" będzie można z moneybacku "wycisnąć" :)

   Usuń
 4. I to się nazywa promocja! U mnie wyjdzie miesiąc w miesiąc 100 zł. Owszem przy wydaniu ok. 1,1 tys zł (600 na stacjach i 500 poza). Ale to daje i tak świetny zwrot na poziomie 9%. Obecnie absolutny numer 1!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ta promocja akurat lata 60-tką wokół rynny bo jeżdżę rowerem i komunikacja miejską :)

   Usuń
  2. Na pierwszy rzut oka wydanie 600pln na stacjach spełnia również warunek wydania pięciu stówek gdziekolwiek.

   Usuń
  3. Też mi na to wychodzi. Że wystarczy wydać 500 zl nawet w całości na stacjach i będzie wtedy zwrot. Chyba że ktoś na stacji wyda np tylko 200 zl to wtedy musi jeszcze 300 gdzie indziej wydać by min 500 mieć w miesiącu.
   Bo w regulaminie mowa o dowolnych płatnościach a nie dowolnych poza stacjami. Tak wymaga Toyota Bank.

   Usuń
  4. Są takie firmy, również banki, które płacą swoim pracownikom za dojazd rowerem do miejsca zatrudnienia, a Alior płaci swoim klientom za jeżdżenie samochodami.

   Usuń
 5. Promocja do złudzenia przypomina promocję Getin Banku sprzed paru lat. Nie pamiętam już do ilu tam wyrównywano ale też w miesiącu łatwo szło wyrobić zwrot. Choć wtedy chyba tylko 30 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od tego czasu Getin połączono z Noble, a paliwa mocno potaniały.

   Usuń
 6. Pekao właśnie zawarł list intencyjny z Alior dotyczący potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów - porażka!

  OdpowiedzUsuń
 7. Od ok 2 tyg. czekam na kontakt i zero odzewu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Już ktoś korzysta? Promocja działa? Są zwroty?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ktoś zauważy na stronie banku, ze koniec promocji, to dajcie znać, bo po tym okresie naliczane będą opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja nadal obowiązuje.

   Usuń
  2. Najwyrazniej zrodelko juz wyschlo :(
   Wprowadzono ograniczenia. Pozdro

   Usuń
 10. Otrzymuję płatności tylko w EUR, więc wpływy byłyby tylko na subkonto w EUR i potem po przewalutowaniu przez ichniejszy kantor na konto w PLN. Rozumiem, ze taka kombinacja nie zwalnia mnie z opłaty za konto ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...