Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Voucher 400 zł do perfumerii Douglas w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.10.2017

Voucher 400 zł do perfumerii Douglas w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

Wystartowała 3. edycja popularnej akcji z voucherem o wartości 400 zł do wykorzystania w znanej perfumerii.

Voucher 400 zł do Douglas w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity
W aktualnej odsłonie promocji warunki do spełnienia ponownie są uproszczone. Nagrodę gwarantowaną otrzymasz za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty Citi Simplicity i wykonanie za jej pomocą zaledwie 10 płatności na dowolne kwoty (a nie jak to było poprzednio, czyli za wydanie aż 1 000 zł - jest to więc ogromna zmiana na plus).

Jeśli blog Bankobranie śledzisz choćby od niedawna to wiesz, że takie promocje są w bankach powszechne i to żaden kit. Jeśli jednak na tego typu propozycję z nagrodą od banku trafiasz pierwszy raz to nieco niżej - po prześwietleniu warunków promocji - piszę jak to się dzieje, że bank chętnie daje prezenty klientom oraz wyjaśniam czym jest karta kredytowa i wbrew nazwie nawiązującej do kredytu nie musi wiązać się ani z odsetkami, ani z jakimikolwiek opłatami.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która ukończyła co najmniej 21. rok życia oraz od 1.01.2015 roku nie posiada żadnej głównej karty kredytowej w Citibanku.

Zasady promocji. By załapać się na promocję "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do perfumerii Douglas – edycja III" i zdobyć tytułową nagrodę gwarantowaną o wartości 400 zł:
 • najpóźniej do 31.01.2018 r. wyślij formularz zgłoszeniowy;
 • gdy skontaktuje się z Tobą konsultant banku, złóż wniosek o kartę;
 • podczas składania wniosku wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (jak to zrobić? Instrukcję przedstawi konsultant w w/w rozmowie);
 • do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data będzie wpisana w egzemplarzu umowy, który bank do Ciebie odeśle): 
  • co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku oraz
  • przez 2 kolejne miesiące wykonaj co najmniej po 5 płatności kartą na dowolne kwoty (mogą to być płatności kartą w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; do wymaganych transakcji nie zaliczą się przelewy z karty, ani wypłaty z bankomatu).

I to już wszystko! Za spełnienie tych prostych warunków otrzymasz nagrodę. Zostanie ona przesłana w formie elektronicznej, wiadomością w poczcie wewnętrznej dostępnej po zalogowaniu do bankowości internetowej Citibanku.

Wiadomość otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Voucher będzie można jednorazowo zrealizować najpóźniej do końca listopada 2018 r. zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych Douglas.

Kto może wnioskować o kartę kredytową? 


Wobec osób wnioskujących o kartę, Citibank stawia kilka minimalnych wymogów:
"Podstawowe wymagania: wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata" 

Aczkolwiek tak zdawkowo ujęte wytyczne nie wyczerpują wszystkich źródeł dochodu akceptowanych przez bank. Bo oprócz umowy o pracę czy działalności gospodarczej mogą to również być: umowy cywilno-prawne, emerytury i renty, przychody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych.

Dlaczego banki rozdają takie nagrody?


Ten fragment wpisu możesz sobie darować, jeśli okazje do bankobrania nie są dla Ciebie czymś nowym. Jeśli jednak pierwszy raz widzisz taką promocję to pewnie sobie myślisz "Hola, hola! Przecież bank nic nie da za darmo!". Oczywiście, masz rację. Ale tylko częściowo. Za kartę i korzystanie z niej nic nie zapłacisz jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad, o których piszę nieco niżej.

Premiowane jest przede wszystkim to, że staniesz się klientem/klientką banku. To już bardzo dużo. Standardowo banki wykładają bowiem olbrzymie środki na reklamę, która jest droga, ale niekoniecznie efektywna (bo czy chce Ci się oglądać tasiemcowe bloki reklamowe w telewizji albo spoglądać na każdy billboard szpecący nasze miasta?). Dla banku takie reklamy oznaczają jednak koszty pozyskania nowego klienta na poziomie kilkuset złotych! Tu mamy inne zasady. Bank nie łoży olbrzymich kwot na reklamę, ale płaci za faktycznie pozyskanego klienta, który zawrze umowę. I nie płaci telewizji czy wydawcy gazety, ale Tobie.

Czy skorzystanie z takiej promocji do czegokolwiek zobowiązuje? Kartę musisz utrzymać jedynie do momentu otrzymania nagrody. Później możesz z nią zrobić co zechcesz, bo w regulaminie promocji, ani w umowie o kartę nie ma zapisu lojalnościowego. Choć osobiście muszę przyznać, że z karty Citi Simplicity aż żal byłoby szybko rezygnować. Jest to jedyna na rynku w Polsce darmowa karta kredytowa bez warunków. Na co dzień możesz ją więc trzymać w szufladzie, ale gdy pojawią się jakieś nagłe wydatki to wtedy karta przyjdzie z pomocą.

No ale czy korzystanie z karty kosztuje? Choć w umowie o kartę znajdziesz informacje o "całkowitym koszcie kredytu" oraz o tym, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47% to pamiętaj jednak, że to tylko symulacja, do przedstawienia której bank jest ustawowo zobligowany. Opiera się ona na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w ratach. Ale tak z karty korzystać nie musisz. Na karcie bank przyznaje bowiem limit kredytowy z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą spowoduje częściowe wykorzystanie limitu, ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie -  nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat).

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to czym jest okres bezodsetkowy.

Karta kredytowa - prześwietlenie oferty 


W ofercie Citibanku znaleźć można kilka różnych kart. Najlepszą opcją bez wątpienia jest jednak karta Citi Simplicity. Jest ona bezwarunkowo darmowa. Bank nie pobiera opłaty ani za jej wydanie, ani za posiadanie. Jeśli więc wykorzystane z karty środki będziesz spłacać terminowo (w okresie bezodsetkowym) to nie zapłacisz odsetek, ani nie poniesiesz żadnych innych kosztów.

Wyrabiając którąkolwiek z kart kredytowych Citibanku warto zwrócić uwagę na pewną opłatę... z której można jednak zrezygnować. To opłata za dostęp do usługi CitiPhone (6 zł miesięcznie). Aby ją wyłączyć wystarczy w bankowości internetowej Citibanku wysłać wiadomość o treści "Rezygnuję z usługi CitiPhone". I to wszystko.


⭐⭐⭐⭐⭐ - powyższej promocji przyznaję pięć gwiazdek w ratingu ofert, czyli systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie. Ta najwyższa możliwa nota jest jednak nie bez przyczyny. Mamy tutaj jasne, klarowne i proste zasady promocji, nagrodę gwarantowaną o dużej wartości i bardzo dobry, bo darmowy produkt, który należy wyrobić w banku.

By być na bieżąco z promocjami bankowymi, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam 1-2 razy w tygodniu. Newsletter możesz wypróbować, a jeśli z jakiejś przyczyny zechcesz z niego zrezygnować to wypiszesz się bez problemów w każdej chwili:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Pamiętam że kiedyś w którejś promocji Citi było zobowiązanie to jej utrzymania chyba przez rok. Tak kojarzę jak mój brat korzystał. Czy w tej promocji też jest??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie wymogi zdarzały się. Ale nie w tej promocji. Gdyby taki wymóg był to bezapelacyjnie informacja o nim znalazłaby się w prześwietleniu promocji.

   Usuń
 2. "przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody". Co to może być jak mam umowę o pracę na czas nieokreślony??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj w takiej sytuacji wymagany jest wyciąg z konta potwierdzający wpływ wynagrodzenia z trzech ostatnich miesięcy lub zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę.

   Usuń
  2. A czy emeryt może skorzystać?

   Usuń
  3. Tak, emerytura czy renta są źródłami dochodu akceptowanymi przez bank. Ich wykaz można znaleźć w załączniku do regulaminu (na ostatniej stronie) podlinkowanego na końcu mego wpisu.

   Usuń
  4. A jeśli emerytura jest mniejsza niż 1200 zł miesięcznie to lipa, tak?

   Usuń
 3. Hola, hola !
  "Choć osobiście muszę przyznać, że z karty Citi Simplicity aż żal byłoby szybko rezygnować.
  Wręcz odwrotnie, szybko rezygnować aby za 2 lata znów załapać się na premię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś potrzebuje kartę kredytową i nie chce za nią płacić to może sobie zachować. Ale w tym kontekście o którym wspominasz to jak najbardziej ;)

   Usuń
 4. Poczekam na taką promocje ale z bonem do Mall, Ole Ole lub Allegro. Wole zrobić pare transakcji kartą na nieduże kwoty, niż wydać po 1000zł w każdym miesiącu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie dostępne promocje z voucherami do OleOle czy Allegro wymagają wydania 1 000 zł, jednak nie co miesiąc, ale łącznie do końca drugiego miesiąca po miesiącu, w którym została zawarta umowa. Choć obecna tendencja faktycznie budzi nadzieję, że być może warunki zmienią się w kolejnych edycjach (jeśli takowe będą).

   Usuń
  2. W Citi akurat te płatności zrobić łatwo bo nie ma żadnych wykluczeń jak np. w BGŻ BNP czy T-Mobile.

   Usuń
  3. A czy te promocje da się jakoś połączyć? Np o bon Douglas i Allegro??

   Usuń
  4. Nie, promocje nie łączą się ze sobą. O udziale w konkretnej promocji decyduje wysłanie formularza zgłoszeniowego ze strony dedykowanej konkretnej akcji.

   Usuń
 5. A jak mam konto w Citibanku to mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Z promocji może wykluczyć posiadanie głównej karty kredytowej w Citibanku (teraz lub po 1.01.2015 r.). Ale posiadanie konta osobistego czy jakiegokolwiek innego produktu w Citibanku nie jest przeszkodą :)

   Usuń
 6. Mało precyzyjnie tym razem- nie znalazłem nic o okresie karencji w Citibanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku wpisu: "Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która (...) od 1.01.2015 roku nie posiada żadnej głównej karty kredytowej w Citibanku"

   Usuń
 7. Wysłałam przed chwilą formularz. Kiedy spodziewać się telefonu z banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 2 dni - takie info na stronie ale do mnie dzwonili tego samego dnia.

   Usuń
 8. jestem emerytką, mam 87 lat. Zgłosiłam chęc przystąpienia do promocji i cisza. Może boja się, że nie dożyje. Jak jednak zadzwonią to dam znać

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój wniosek odrzucono, jestem za stara

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę dorzucić parę słów na temat weryfikacji wniosków o kartę kredytową w Citibanku. Jak już wcześniej opisałam, jestem emerytką w wieku prawie 87 lat ( skończę w styczniu 2018 r). Czuje się dobrze i uważam się za całkiem energiczna staruszkę. Nigdy nie brałam kredytów i nie posiadam innej karty kredytowej. Moja emerytura spełniała wymogi kwotowe banku. W piątek wypełniłam formularz zgłoszeniowy i do wczoraj nikt się nie odezwał, wiec ja się odezwałam do banku. Sympatyczna Pani na chacie zapewniła mnie, że Bank nie odrzuca wniosku ze względu na wiek aplikanta i oświadczyła, że poprosi pracownika Banku o kontakt ze mną. Po paru godzinach konsultantka z Banku oddzwoniła i przeprowadziła cały wywiad weryfikacyjny, po czyn na samym końcu oświadczyła, że dostała informację , że karty nie otrzymam. Ja wiem, że to blog dla młodych ludzi, ale chce zwrócić Państwa uwagę na to, że nie jest prawdą, że bank nie dyskryminuje osoby ze względu na wiek. Szkoda, poczułam się źle. Mam pełne zabezpieczenie w emeryturze. Eleonora

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam 23 lata i pracuję. Widać może jestem za młoda, bo też czekam już z tydzień.

   Usuń
  2. Rzekomo mają mega obłożenie wnioskami.

   Usuń
 11. można jakoś sprawdzić, czy wcześniej miało się konto w tym banku? Bo nie jestem pewna, czy kiedyś nie otwierałam tam zwykłego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zapytać na infolinii (sam to sprawdzałem kiedy zamknąłem kartę kredytową). Przy czym z udziału w powyższej promocji nie wyklucza posiadanie konta w Citibanku (można je mieć nawet teraz), a jedynie karty kredytowej (po 1.01.2015 r.).

   Usuń
  2. super, dzięki. :)

   Usuń
 12. Mam pytanie dotyczące umowy. Dzisiaj otrzymałem dokumenty do podpisu od kuriera. Jednym z nich jest dokument z nagłówkiem „Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego”. W jednej z tabel mam napisane: „Rodzaj kredytu: karta kredytowa (kredyt odnawialny). Całkowita kwota kredytu: 4200 zł” A kilka linijek dalej mam tabelkę z napisem: „Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta. Jest to suma wszystkich środków pieniężnych, które kredytodawca udostępnia Panu oraz wszelkie koszty, które zobowiązany będzie Pan ponieść w związku z umową o kredyt: 4430,96 (suma całkowitego kosztu kredytu i całkowitej kwoty kredytu). Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi rozbieżności w tych kwotach. Czy będę musiał zapłacić 230,96 zł kosztów za skorzystanie z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do przygotowania i przedstawienia takiej symulacji banki są zobowiązane ustawowo. Ma to na celu ujednolicenie informacji, by klient mógł porównywać oferty różnych banków. Przy jej wyliczeniu banki bazują na wzorze, który świetnie sprawdza się dla kredytów czy pożyczek gotówkowych. Ale już nie do końca dla karty kredytowej. Zakłada bowiem wykorzystanie całej kwoty od razu i spłatę w ratach. Karta kredytowa działa jednak inaczej. Daje posiadaczowi możliwość korzystania z limitu kredytowego, ale zakres korzystania zależy od klienta. No i przede wszystkim przy karcie jest okres bezodsetkowy, który pozwala spłacić dokładnie taką samą kwotę, jaka z karty zostanie wydana. Dzięki temu nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów (nie ma odsetek, prowizji, ani innych opłat). Przytoczoną kwotą nie trzeba się więc martwić :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...