Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank podnosi oprocentowanie powitalnej Lokaty Happy Pro do 3,5%, a Credit Agricole wprowadza lokatę mobilną 3%

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

31.10.2017

Idea Bank podnosi oprocentowanie powitalnej Lokaty Happy Pro do 3,5%, a Credit Agricole wprowadza lokatę mobilną 3%

Dziś Światowy Dzień Oszczędzania. Dzieją się pozytywne rzeczy.

Lokata Happy Pro w Idea Banku - podwyższone oprocentowanie
Idea Bank postanowił podnieść oprocentowanie na lokacie dla nowych klientów. Można teraz uzyskać nawet 3,5% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie dla kwoty nawet 25 000 zł. A i nową (tymczasowo dostępną) ofertę odpalił Credit Agricole. Na lokacie mobilnej daje 3% w skali roku.

Lokata Happy Pro


To powitalna lokata Idea Banku skierowana do osób, które dotąd nigdy nie posiadały jakiejkolwiek umowy, ani nie wnioskowały o produkty w Idea Banku (bądź Lion's Banku, będącym oddziałem Idea Banku). Główne cechy Lokaty Happy Pro to:
 • minimalna kwota: 10 000 zł
 • maksymalna kwota: 100 000 zł
 • okres: 3 miesiące
 • oprocentowanie (stałe), uzależnione od wpłaconej kwoty:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł;
  • 2,7% w skali roku w przypadku wpłacenia od 25 000,01 do 100 000 zł

Z lokaty można skorzystać bez zakładania konta oraz bez innych produktów banku. Wraz z jej otwarciem uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, gdzie można zarządzać posiadanymi lokatami, jak i zakładać kolejne. A tych w Idea Banku nie brakuje. Na chwilę publikacji tego wpisu ciągle dostępna jest Lokata Tylko Teraz z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres 1 lub 3 miesięcy.

Czas na wpłacenie środków na Lokatę Happy Pro to maksymalnie 5 dni po złożeniu wniosku.

Złóż wniosek o Lokatę Happy Pro z oprocentowaniem do 3,5% >>

W Idea Banku niezmiennie dostępna jest też Lokata Happy (dla osób, które dysponują nieco mniejszymi oszczędnościami, bo do 10 000 zł). Na niej uzyskać można do 4% w skali roku (w przypadku 2-miesięcznego okresu depozytu). Pamiętaj jednak, że jako nowy klient Idea Banku możesz założyć wyłącznie jedną z lokat powitalnych (Happy lub Happy Pro). Lokatę Happy można za to założyć w promocji z bonem 200 zł do wykorzystania na Fly.pl.

Podwyższone oprocentowanie lokaty powitalnej w Idea Banku wydaje się być odpowiedzią tego banku na niedawny wzrost oprocentowania w BGŻ Optima, gdzie na powitalnej Lokacie Bezkarnej również można uzyskać do 3,5% w skali roku (tam jednak propozycja skierowana jest także dla powracających klientów - wystarczy 12-miesięczny rozbrat z bankiem by móc z tej propozycji skorzystać). Gdy banki zaczynają ze sobą rywalizować w taki sposób to ja skomentuję krótko: podoba mi się to 🙂

Lokata mobilna 3% w Credit Agricole


Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania (obchodzonego 31.10.) również Credit Agricole przygotował promocyjną lokatę mobilną dla osób posiadających konto osobiste w tym banku i które posiadają lub dopiero ściągną aplikację mobilną. Tam można bowiem założyć Lokatę w Ofercie Specjalnej Mobile o poniższych parametrach:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 10 000 zł
 • okres: 90 dni
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)

Lokata ma być dostępna wyłącznie do 8.11.2017 r. Każdy klient może założyć wyłącznie jedną taką lokatę.

Na bieżąco aktualizowany ranking wszystkich najlepszych lokat bankowych z oprocentowaniem od 2,3 do 4% w skali roku znajdziesz tutaj. A już jutro na blogu pojawi się przegląd najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na listopad.

Nie chcesz przegapić doniesień o promocjach bankowych i najlepszych (nawet okazjonalnie serwowanych) lokatach? Zapisz się na newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu, które wysyłam 1-2 razy w tygodniu):
Adres e-mail
Przydatne dokumenty:


17 komentarzy:

 1. Czy oferta na max. 10K to lokata?

  OdpowiedzUsuń
 2. No i jeszcze są lokat 2,7% dla nowych środków w Nest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest też w Handlowym "Lokata na Powitanie" w  Citigold na 3 m-ce @2,5%
   do 250K plus premia 2000 zł!

   Usuń
 3. Szkoda tylko że Idea bank zapowiedziała cięcie oprocentowania na kontach oszczędnościowych. No ale w sumie widać że wolą bazować na konkrecie bo lokata na czas określony a z kont klienci mogli wycofać kasę każdej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy do końca roku któryś z banków zdecyduje się przebić szklany sufit 4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jakiego powodu mieliby to robić?

   Usuń
  2. Z tego samego z jakiego przebili juz teraz 3%.

   Usuń
  3. Oby ktoś się wychylił. Szkoda że już nie ma dodatkowej konkurencji jaką kiedyś robił Getin Online albo Meritum. Teraz wszystko zamyka się wśród Idea, Nest i Optimy.

   Usuń
  4. Getin Online oferowała tylko i wyłącznie lokaty Getin Bank jednak organizacyjnie to była porażka, która na szczęście została wreszcie zakończona słuszną decyzją GLC.

   Usuń
  5. Tylko poważne podwyżki cen ropy naftowej na rynkach skutkujące inflacją mogą doprowadzić do jakichś podwyżek odsetek. Jakiś rodzynek na kilka miesięcy do 10 tys. zł absolutnie o niczym nie świadczy poza chęcią polepszenia statystyk, które zazwyczaj owocują sutymi bonusami dla wierchuszki banków.

   Usuń
  6. Koniec roku blisko i stąd wysyp tych wabików!

   Usuń
 5. Ja w poczcie konta Credit Agricole znalazłem ......
  Tylko do 8.11.2017 r możesz zyskać aż 3% w skali roku na jednej z lokat założonych w CA24 Mobile. Skorzystaj z opcji Nowa lokata na ekranie Oszczędności, wybierz 3 miesięczną lokatę na kwotę z przedziału 1000 – 10 000zł, a otrzymasz od nas oprocentowanie stałe 3% dla tej lokaty

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, przebili 30%, ale co to jest jeśli ogranicza nas kwota np. 25k ???

  OdpowiedzUsuń
 7. Powód 'aktywności' Idea Bank jest dość prosty - bank jest oficjalnie na sprzedaż. Transakcja sprzedaży całego lub części pakietu w Idea Banku jest już przygotowywana. Na wieść o tej decyzji akcje banku dzisiaj wzrosły o 1,6% do 25 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarnecki potrzebuje sporo gotówki by ratować Getin-Noble, który jest w bardzo nieciekawej sytuacji - KNF wymusił tam restrukturyzację dzięki czemu GNB nie płaci zresztą podatku bankowego.

   Aż 15% z 40 mld zł udzielonych przez nich kredytów jest zagrożona, a do tego siedzą na ponad 10 mld zł kredytów 'frankowych' i nikt nie wie co dalej z tym będzie.

   Usuń
  2. To kolny powód, dla którego Getin wyskoczył z to promo na KO z 2,7% na 122 dni.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...