Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w promocji "Bankuj mobilnie - edycja II" (+ zwroty do 20 zł miesięcznie + do 2% dla oszczędności)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.01.2022

Premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w promocji "Bankuj mobilnie - edycja II" (+ zwroty do 20 zł miesięcznie + do 2% dla oszczędności)

Z nowym rokiem Alior Bank podniósł premię pieniężną dla otwierających konto osobiste.

Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja II"
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 300 zł. Ale to nie wszystko, bo z kontem w Aliorze można uzyskać zwroty za płatności telefonem (dodatkowo do 20 zł miesięcznie) oraz 2% na koncie oszczędnościowym.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

W porównaniu z poprzednią edycją premia od Aliora wzrosła o 100 zł (przy czym warunki do spełnienia pozostają bez zmian poza tym, że należy je realizować przez 2 miesiące dłużej).

Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja II"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego, walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku (w tym również w T-Mobile Usługi Bankowe). 

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowo-walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku najmniejszych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie).

Nagrody. W promocji do wzięcia czeka 6 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co da tytułowe 300 zł. Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Do tego dojść może jeszcze moneyback (procentowo naliczany zwrot od płatności) - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta (tych do 300 zł), przy okazji możesz uzyskać dodatkowy zwrot za płatności (tu do wzięcia będzie od kilku do 20 zł miesięcznie).

Zasady promocji konta w Aliorze


By wziąć udział w promocji: 
 • do 28.02.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę.
 • w każdym z sześciu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatność kartą i logowanie) otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Przydatne podpowiedzi dla uczestników promocji 


Spełniając warunki promocji, na uwadze miej poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne. (pisownia oryginalna)


Choć lista może wydawać się długa, to głównie chodzi tutaj o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto.


Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku na potrzeby powyższej promocji to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 1 płatność kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot 1% za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz min. 3 zł - o tym monebacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto (do promocji kwalifikują tylko wnioski o konto złożone przez Internet; promocja z bonusami do 300 zł w placówkach banku jest niedostępna) umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:
Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych;
 • za pośrednictwem kuriera lub 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku.

I tyle wystarczy już wiedzieć, jeżeli chcesz się skupić wyłącznie na zdobyciu bonusów za aktywne korzystanie z konta i aplikacji mobilnej, czyli łącznie 300 zł. 

Jednak z Kontem Jakże Osobistym zyskać możesz więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści.

Konto Jakże Osobiste. Jak zyskać jeszcze więcej?


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (od 1.01. do 31.03.2022 r. obowiązuje stawka 2% w skali roku - więcej na ten temat piszę tutaj)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (o tej 'korzyści' więcej piszę nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie korzyści można posiadać za 0 zł. Korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydają się być zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKiem oraz podwyższone oprocentowanie dla oszczędności.

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych za pomocą Android Pay lub Google Pay.

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).

[Okazja na dodatkowe 100 zł, czyli 6 800 punktów za rejestrację karty Mastercard w programie "Bezcenne Chwile"


[Aktualizacja: promocja z punktami w programie Bezcenne Chwile została zakończona. Wyżej wymienione promocje z bonusami pieniężnymi są niezmiennie dostępne - bez limitu.

To sposób na dodatkowy zysk po otwarciu konta w Aliorze. Taka liczba punktów w programie Mastercard przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł. Możesz go zyskać oprócz wyżej opisywanej premii do 300 zł.

Więcej o tej promocji dotyczącej programu lojalnościowego Mastercard napisałem tutaj. Zasady są jednak na tyle proste, że przytoczę je i tutaj.

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może po raz pierwszy słyszą o tym programie.
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard (i Maestro) oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Udział w tej promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie była uczestnikiem programu Bezcenne Chwile (daw. Priceless Specials) przed 20.12.2021 r.

Organizator promocji przygotował 8 740 nagród po 6 800 punktów każda (o wyczerpaniu tej puli informacja ma pojawić się tutaj; dla rozwiania wątpliwości dodam, że pula premii pieniężnych do 300 zł, o których mowa wyżej nie jest limitowana). Taka liczba punktów wystarczy na odebranie nagród o wartości 100 zł (przykładowo: voucher o wartości 50 zł do Circle K, Decathlonu, Douglas, Empik.com, home&you, RTV Euro AGD lub innego sklepu - w zależności od dostępności - "kosztuje" 3400 punktów).

By wziąć udział w promocji z 6 800 powitalnych punktów:
 • w okresie od 20.12.2021 r. do odwołania przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard (można to zrobić poprzez bankowość internetową); 
 • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu, wykonaj płatności kartą na sumę min. 25 zł.

Punkty mają być przyznane w ciągu 60 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków, a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) ma przysługiwać przez 6 miesiące.]

Promocyjne oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym


Wyżej była już mowa o oprocentowaniu 2% dla oszczędności (do 10 tys. zł). Dla większych środków promocyjne oprocentowanie daje Konto Mega Oszczędnościowe: 1,7% w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty do 100 tys. zł. - tej propozycji bliżej przyglądam się w nowym wpisie tutaj.

Konto Mega Oszczędnościowe to odrębny rachunek, niż standardowe Konto Oszczędnościowe (na którym można uzyskać wspomniane wyżej 2% w skali roku w ramach 'korzyści').

Chęć otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz wyrazić już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste w powyższej promocji z premią do 300 zł - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu z wniosku:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego we wniosku o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Oczywiście skorzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego jest dobrowolne - nie ma potrzeby jego zakładania na potrzeby promocji Konta Jakże Osobistego z bonusami do 300 zł oraz ze zwrotami 1% za płatności.]

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie maile, w których informuję o okazjach na bankobranie, dzięki którym zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

82 komentarze:

 1. Wniosek złożony o konta Jakże Osobiste i Mega Oszczędnościowe. A jak założyć konto oszczędnościowe z 2%?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jest możliwe mieć aplikację na telefonie z innym numerem niż ten który podam w banku? Chodzi mi o to że podam swój nr a aplikację miałbym na telefonie żony bo ma smartfona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, niektórzy mają 2 telefony. Natomiast w aliorze aż 6 miesięcy trzeba płacić kartą 300 zł.

   Usuń
  2. Na szczęście ten warunek nie ma ograniczeń MCC.

   Usuń
  3. Do obrotu kartą na kwotę 300 zł wliczane są płatności zbliżeniowe, za co dają 1% zwrotu. Trochę to cienko w porównaniu do innych ofert zwrotu, ale lepsze niż nic.   Usuń
 3. Jeżeli po spełnieniu warunków promocji zrezygnuję z karty, to konto będę miał bezwarunkowo za darmo? (mam 19 lat)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo masz mniej niż 26 lat, a po zamknięciu karty nie pobiorą opłaty za kartę, której już nie posiadasz :)

   Usuń
  2. Po otrzymaniu bonusów, w przypadku rezygnacji z karty, w tym wieku samo konto prowadzone jest za 0 zł (bez warunków).

   Usuń
 4. A jak ktoś ma już Umowę Ramową i dostęp do bankowości internetowej, to też otworzy konto w promocji, czy się nie łapie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz iść najpierw do oddziału zamknąć umowę. Zamkną od ręki. I potem możesz złożyć już wniosek o nowe konto przez internet.

   Usuń
  2. Posiadanie Umowy Ramowej i dostępu do bankowości internetowej nie zamyka możliwości skorzystania z promocji (nic nie ma na ten temat w regulaminie)

   Usuń
  3. Nie. Ale jak ma się umowę ramową to nie da się złożyć wniosku. Przerabiałem to kilka edycji temu. Dopiero zamknięcie umowy ramowej pomogło. Na szczęście umowę ramową dało się zamknąć od razu tego samego dnia bez okresu wypowiedzenia.

   Usuń
 5. Dlaczego pokazuje się komunikat: "Nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo pewnie miałeś kiedyś coś w Aliorze i została umowa ramowa? Musisz ją zamknąć w placówce i dopiero wtedy będzie możliwe wysłanie wniosku.

   Usuń
 6. Założone. Nie zaznaczyłem żeby dodatkowo otworzyć konto Mega Oszczędnościowe ale jednak bym chciał. Czy da się to jakoś uzupełnić czy już nici z tematu 1,7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się w założyć w bankowości.

   Usuń
 7. Czy doładowanie revoluta zapewnia obrót na karcie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Revolut ma MCC 6012 czyli z wykluczonych.

   Usuń
  2. Obrót do darmowości karty nie ma ograniczeń MCC.

   Usuń
  3. Czyli można odbębnić przelew na Revoluta 300 zł (z karty) i mamy miesiąc karty darmowy, tak?

   Usuń
 8. Czy moneyback naliczają już w miesiącu otwarcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 9. A wiecie czy można łączyć moneyback 1% za płatności kartą (ten do uniknięcia opłaty za kartę), z moneybackiem 1% za płatności telefonem z Google Pay. Chodzi mi o to, czy gdy np dokonam płatności na 500 zł kartą za pośrednictwem GPay, to mam zarówno 1% za płatność kartą (i brak opłat za konto), a także 1% za płatności telefonem? Wydaje mi się że tak właśnie jest, no ale może ktoś bardziej doświadczony w Bankobraniu się wypowie, będę wdzięczny za potwierdzenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale skąd ten 1% za płatności kartą? 1% jest za płatności telefonem (Google i Apple Pay) oraz Blikiem.

   Płatności Google/Apple Pay dają jednocześnie 1% moneybacku i zliczają się do sumy min 300 zł która zwalnia z opłaty za kartę.

   Usuń
  2. Płatności GPay to inna forma płatności kartą.

   Usuń
 10. Czy tym razem brak jest karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tradycyjne 2 lata 😁

   Usuń
  2. W każdym prześwietleniu promocji, na samym początku piszę "Dla kogo promocja?". I tam właśnie mowa o karencji: "Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego, walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku (w tym również w T-Mobile Usługi Bankowe).".

   Usuń
 11. Wartość WIBOR 3M z wczoraj to 2,56% - dziś stopy poszły o 0,5% do góry i posiadacze KO w Nest opartych na WIBOR 3M już zacierają ręce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadacze nest mają wibor 3m minus 1.5 procent marży. Bank ktory zarabia na oszczędnościach nie jest do końca uczciwy. Powodzenia.

   Usuń
  2. @Unknown - stare KO Nesta marże mają na poziomie 0%. Dlatego starzy klienci zacierają ręce. Dotyczy to kont zakładanych w latach 2014-2016 :)

   Usuń
  3. Czasami lojalność popłaca :)

   Usuń
 12. "Wyrażam zgodę na udostępnienie przez Alior Bank SA moich danych osobowych obejmujących: imię, nazwisko, PESEL, adres korespondencyjny, adres email, nr telefonu, szczegółów dokonywanych transakcji na rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym, Spółkom z Grupy PZU oraz ich przetwarzanie przez Alior Bank SA oraz te Spółki w celu marketingu produktów lub usług, w tym profilowania w celu dostosowania oferty. Wyrażenie zgody jest równoznaczne z upoważnieniem Alior Bank SA do ujawnienia Spółkom z Grupy PZU informacji objętych tajemnicą bankową."

  Dobrze rozumiem, że tego nie trzeba zaznaczać by wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak ze zwrotami na kartę? Kupić i zwrócić towar by uzyskać zwolnienie z opłaty za kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam!

   Usuń
  2. Zwrot na kartę = brak obrotu, brak moneybacku itd.

   Zwrot na kartę innego banku albo zwrot w gotówce = operacja niewidoczna dla Aliora :)

   Usuń
 14. Witam, mam pytanie poniekąd dotyczące aplikacji Aliora, ale pewnie dotyczyć może każdej mobilnej aplikacji bankowej... Otóż mam telefon dual SIM z dwoma różnymi numerami tel. Mam już zainstalowaną apkę Aliora na jednej karcie(głównej). Teraz, chciałbym na drugim numerze zainstalować drugi raz appkę (ta miałaby służyć do obsługi przeze mnie konta mamy, która ma jedynie tradycyjny telefon). Czy da się rzeczywiście zainstalować apkkę tego samego banku dwa razy na tym samym urządzeniu, tj. na każdej z kart? Jeśli tak, to jak to zrobić? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jednym urządzeniu jedna aplikacja. 2 karty SIM nie mają tu nic do rzeczy.

   Usuń
  2. Ewentualnie przelogowanie między androidowymi kontami (systemu w telefonie) powinno pomóc.

   Usuń
 15. Złotówa, czy do miesięcznego obrotu kartą na kwotę 300 zł brane są po uwagę płatności od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego obecnego m-ca włączenie?  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obrotu kartą (zwalniającego z opłaty miesięcznej za kartę) zwalniają płatności kartą wykonane w danym miesiącu kalendarzowym.

   Te płatności na sumę 300 zł od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego obecnego m-ca to wymóg na potrzeby uzyskania 2% w ramach korzyści podwyższającej oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 16. Kontynuując: czy liczy się data wykonania czy rozliczenia operacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej płatności kartą w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę, to liczy się czas ich wykonania.

   Usuń
 17. Jednym z warunków premiowego oprocentowania jest jednorazowy wpływ 2500 zł na ROR. Czy jeśli ten wpływ nastąpi nawet ostatniego dnia danego m-ca, to oprocentowanie premiowe wciąż będzie obowiązywać za cały m-c?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy mogę w pierwszym niepełnym miesiącu, tj. styczeń, nie aktywować karty i wtedy nie będę musiał ponosić kosztów opłaty miesięcznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data wydania karty, a nie jej aktywacji jest brana pod uwagę. Opłatę pobierają nawet za kartę, która jest nieaktywna bądź zablokowana - taki klimat :)

   Usuń
  2. Przy zakładaniu konta założyłem "kartę dla gracza" (myślałem że to karta debetowa do rachunku). Ostatecznie dostarczyli mi dwie karty debetowe: jedna zwykła a druga ta "dla gracza". Czy teraz każdą z nich muszę wykonać płatności na 300zł w miesiącu żeby uniknąć opłat?

   Usuń
  3. Zrezygnuj (kartę chyba można zamknąć przez bankowość).

   Usuń
 19. Czy Alior pobiera opłatę za kartę w pierwszym niepełnym miesiącu?
  Obawiam się, że jeśli otrzymam kartę w przyszłym tygodniu to nie zdążę spełnić wymagań zwolnienia z opłaty za kartę. Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za 1. niepełny m-c opłata za kartę ani za konto nie jest pobierana.

   Usuń
 20. Czy płatnośc BLIK'iem wlicza się do wymaganego obrotu 300 zł miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
 21. Co może być przyczyną że nie mogę założyć konta przez internet, tylko mam informację po wpisaniu danych, że muszę się z nimi skontaktować?

  OdpowiedzUsuń
 22. W celu umożliwienia przedstawienia przez Bank zindywidualizowanej oferty kredytowej upoważniam Bank do zasięgania informacji o moich zobowiązaniach i potwierdzam że zapoznałem/am się z Klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez BIK.

  To chyba nie jest konieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr. Złotówa możesz proszę rzucić okiem na to pytanie?

   Usuń
  2. To zgoda dobrowolna (regulamin promocji takiej nie wymaga).

   Usuń
 23. Czy spotkaliście się z takim komunikatem podczas zakładania konta: Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet.
  Kliknij ,,Zamów kontakt”, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie i otworzy konto podczas rozmowy telefonicznej.

  O co może chodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobne przypadki kojarzę z poprzednich edycji. Bywały u osób, które już kiedyś były klientami Aliora (lub któregoś z przejętych banków przez Aliora). Należy zamówić ten kontakt - w tych okolicznościach konto nadal będzie brało udział w promocji (można oczywiście potwierdzić w rozmowie z konsultantem, który się skontaktuje).

   Usuń
 24. „2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (od 1.01. do 31.03.2022 r. obowiązuje stawka 2% w skali roku". Nie bardzo rozumiem tego zapisu.Czy stawka 2% obowiązuje tylko w tym okresie, to znaczy jeśli przystąpię np. 30.03.2022r. to 2% będzie obejmowało tylko jeden dzień, czy też w tym okresie mogę przystąpić do promocji i stawka 2% będzie obowiązywać przez kolejne trzy miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzyść "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" w przypadku Konta Jakże Osobistego Funkcjonuje od kiedy to konto dostępne jest w ofercie Aliora (już kilka lat). Zmienia się jednak oprocentowanie - jest ono ogłaszane w tabeli oprocentowania (zazwyczaj na dany kwartał). Zawsze dotąd wypadało dość dobrze (przed pandemicznymi cięciami stóp procentowych wynosiło 3%; w czasie rekordowo niskich stóp procentowych spadło do 1% - co wtedy i tak wypadało nieźle na tle konkurencji, a teraz wynosi 2% po ogłoszeniu w końcówce grudnia; pewnie od 1.04.2022 r. wzrośnie - taką pozostaje mieć nadzieję; jak dotąd zawsze obowiązywało dla każdego - "starych", jak i nowych klientów). W przypadku założenia konta 30.03.2022 r. i włączenia wtedy 'korzyści' przez ten 1 dzień będzie 2%, ale zapewne wtedy będzie już znana stawka na kolejny okres (pewnie znów kwartał).

   Usuń
 25. A jeszcze takie pytanko, do tego podwyższonego oprocentowania 2% na Koncie Oszczędnościowym zwykłym (jako korzyść), to te 300 zł kartą może być wydane jako doładowanie Revoluta?

  OdpowiedzUsuń
 26. Umowę też trzeba podpisać do 28.02?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Do 28-go lutego wniosek wystarczy. Umowa może być po.

   Usuń
 27. Kurier przywiózł mi umowę i aktywowałem aplikacje mobilną a kiedy dostanę kartę

  OdpowiedzUsuń
 28. Kurier przywiózł mi umowę i aktywowałem aplikacje mobilną a kiedy dostanę kartę

  OdpowiedzUsuń
 29. Mr. Złotówa proszę Cię rzuć okiem na moje pytanie:

  W każdym z sześciu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  -wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta

  Czy może to być płatność kartą przez Google Pay i już mamy spełniony warunek nagrody czy musi być karta fizyczna?
  Czy zaliczają się płatności fizyczną kartą w internecie?

  Jeśli chodzi o kody MMC to rozumiem, że można np. opłacić kartą Revoluta 300 zł i wymóg bezpłatnej karty będzie spełniony, ale żeby dostać 50 zł to i tak trzeba zrobić min. jedną płatność kartą, tak?

  Do tych 300 zł zaliczają się płatność kartą fizyczną, kartą w internecie, Google Pay i BLIK, tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł mogą być płatności Google Pay i mogą też być płatności w Internecie (trzeba jedynie pamiętać o wykluczonych kodach MCC).

   Opłacenie kartą Revoluta powinno zwolnić z opłaty (wyrobi wymagany obrót), ale nie spełni warunków promocji (z bonusami).

   W celu uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę, do obrotu 300 zł/mies. wliczają się płatności Google/Apple Pay, płatności fizyczną kartą (również w Internecie). Nie wlicza się Blik.

   Usuń
  2. Złotówa, czy te płatności na sumę 300 zł dla uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę mają jakieś wykluczenia MCC ??

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o płatności kartą na potrzeby uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę, to nie ma wykluczeń.

   Usuń
 30. Czy otrzymał ktoś już nagrodę? Konto założyłem w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Konto otwarte w styczniu.
   2. Spełnianie warunków od lutego.
   3. Pierwsze 50 zł do końca marca.

   Usuń
  2. Ja założyłem w lutym. W marcu spełniłem warunki, dziś jest 30 kwietnia i kasy nie ma, a powinno być 50 zł do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków czyli do dzisiaj.

   Usuń
  3. Również nie mam jeszcze premii za marzec

   Usuń
  4. Ja również założyłem konto w lutym, w marcu spełniłem warunki i nie otrzymałem premii za marzec (powinna być do 30 kwietnia).

   Usuń
  5. Dostałem odpowiedź, że nie miałem włączonej zgody marketingowej co jest dziwne, bo pierwszy raz mi się to zdarzyło. Byłem przekonany, że jest włączona, w końcu był to warunek wypłaty premii i zawsze sprawdzam po kilka razy.

   Usuń
 31. Czy jeżeli w jednym miesiącu nie spełnię warunków promocji to dyskwalifikuje mnie to z otrzymywania kolejnych premii(po spełnieniu warunków)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne dostaniesz. Ten jeden bezpowrotnie przepadnie.

   Usuń
  2. Dzięki wielkie ;)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...