Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,6% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku nadal dostępne (bez konta osobistego!)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

25.01.2022

1,6% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku nadal dostępne (bez konta osobistego!)

Santander Consumer Bank przedłuża promocję oprocentowania na swym rachunku oszczędnościowym.

Rachunek oszczędnościowy 1,6% w Santander Consumer Banku
1,6% w skali roku do 200 tys. zł (dla "nowych środków") obowiązywać będzie nadal - zarówno dla obecnych, jak i dla nowych klientów. A przypomnę, że to rachunek oszczędnościowy, który można założyć zdalnie i posiadać bez konieczności zakładania konta osobistego czy korzystania z innych produktów Santander Consumer Banku. I do tego wszystkie przelewy z tego rachunku są za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Na początek krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam już masz konto osobiste).

Główne cechy promocji "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem":

 • oprocentowanie: 1,6% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 15.09.2021 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 12.04.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania).

W praktyce bank postanowił więc kontynuować swą promocję, która pierwotnie miała być dostępna do 26.01.2022 r. (w tej dotychczasowej, jak i w nowej edycji parametry oferty są identyczne). Kto zatem już z tej promocji korzystał, nadal może środki utrzymywać i uzyskiwać 1,6% w skali roku do 200 tys. zł, bo bank "nowe środki" liczy niezmiennie wobec tej daty, którą stosował (badanie salda przypadało i przypada na 15.09.2021 r.).

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są również za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).


Na koniec przypomnę, że w Santander Consumer Banku dostępna jest też promocja z kartą kredytową w roli głównej - do wzięcia czeka premia pieniężna 200 zł za kartę kredytową Visa Comfort.

Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Już zdążyłem dziś właśnie przelać stamtąd. A tu proszę. No to wracam z całą kwotą, skoro dzień badania salda to nadal 15.09.2021.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po styczniowej podwyżce stóp przez RPP wszystkie banki wznawiają oferty po staremu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie - np. InBank, Alior oraz Millennium podwyższyły.

   Usuń
  2. Aior na KMO nic niestety nie zmienił. Millennium +0,25 ale to ciągle 1,5% czyli mniej niż tu.

   Usuń
  3. Millennium ma wyższe oprocentowanie na KO Profit? Od kiedy?

   Usuń
  4. Od poniedziałku dostępna jest nowa edycja (daje 1,5% do 100 tys. zł zamiast 1,25% do 50 tys. zł, jak w poprzedniej edycji) - opisuję ją tutaj.

   Usuń
 3. Rozczarowanie, tyle w temacie!

  Od momentu wprowadzenia poprzedniej edycji stopy dość wyraźnie poszły w górę, co zresztą jest widoczne w podwyżkach RRSO udzielanych przez nich kredytów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszędzie tak jest. Alior (KMO) bez zmian. Getin (EKO) bez zmian. Jedynie Millenium podniósł 0,25% ale i tak jest mniej niż tutaj bo 1,5% do 100 tys, więc słabo.

   Usuń
 4. Właśnie o tym czytałam w komentarzach ale nigdzie nie mogłam znaleźć szczegółów ani regulaminu. Dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 5. Alior miał chyba wyższe, czyli 2 procent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień badania salda to cały czas 15.09?? Czyli jeśli się wtedy miało tam ulokowane wszystkie pieniądze to aż do 12.04 nie będzie można skorzystać z promocyjnego oprocentowania? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Oferta jest dla nowych środków względem salda z 15.09. Ale wtedy tam było bieda oprocentowanie więc raczej mały sens było coś tam trzymać.

   Usuń
  2. akurat to byl moment ze tam mialam wysokie saldo, ktorego teraz juz nie przebije :/ czyli az do kwietnia w SCB nici, bez sensu

   Usuń
 7. Cóż, nie każdego to dotyczy ale poza inwestowaniem w nieruchomości, akcje, obligacje- po prostu nadpłata kredytu hipotecznego dziś daje tyle co lokata na 5 procent..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak inwestycji w dzieła sztuki nic nie PObije!

   Usuń
 8. Milenium wpłacam nowe środki i dalej jest 0.01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, podwyższone oprocentowanie obowiązuje od dnia wpłaty, ale jest zaktualizowane dopiero następnego dnia.

   Usuń
 9. W milenium jest nadal 0.01 tak mam na dwóch kontach z euro banku .w ailor tesz jest 0.30 a drugim jest 0.01 nic nie podwyższył

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile masz w Santander Consumer?

   Usuń
  2. Niewiele, bo tylko ok. 20 tysi :)

   Usuń
 10. U mnie po 26/01 w Santader Consument Bank obecnie pokazuje oprecentowanie 50 k na 0,2% 150 k na 0,3%. Konto zakładałem w listopadzie stąd spełniam warunki salda z 15/09

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie saldo jest zdrowe lub konto nie zostało zasilone po przedłużeniu oferty.

   Usuń
  2. U mnie to samo.

   Usuń
  3. Anonimowy 27 stycznia 2022 17:06
   Żeby mieć dalej 1,6%, to trzeba po 26.01 dopłacić jakieś nowe środki?

   Usuń
  4. To zasil konto.

   Usuń
  5. Bank już zmienił/poprawił. U mnie pojawia się 1,6%, ale rano jeszcze tak nie było.

   Usuń
  6. Anonimowy27 stycznia 2022 17:06
   Chyba zerowe, a nie zdrowe ;)

   Usuń
 11. Mając kredyt w Santander Consumer mogę założyć tam konto oszczędnościowe ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy jeśli zerwę wcześniej lokatę, to stracę dotychczasowe odsetki? Będę wdzięczna za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 13. SMS od SCB sprzed chwili:

  "Mamy swietna wiadomosc! Od 13.04.2022 podnosimy oprocentowanie standardowe na rachunku oszczednosciowym. Od tego dnia Twoje wszystkie srodki zyskaja jeszcze wiecej, bez zadnych dodatkowych warunkow. 1,90% do 50 000 zl, 1,95% do 200 000 zl i az 2,00% pow. 200 000 zl. Pozdrawiamy - Santander Consumer Bank"

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...