Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie lokat w InBanku: do 2,4% (po podwyżce z 25.01.2022)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

25.01.2022

Wyższe oprocentowanie lokat w InBanku: do 2,4% (po podwyżce z 25.01.2022)

InBank po raz kolejny w tym miesiącu podnosi oprocentowanie lokat.

Lokaty w InBanku z oprocentowaniem do 2,4% w skali roku
Podwyżka dotyczy wszystkich dostępnych okresów lokat (od jednego, poprzez trzy, sześć, jak i więcej miesięcy). I niezmiennie w tym banku lokaty można otworzyć bez konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów.

[Od 1.02.2022 r. InBank podwyższył oprocentowanie lokata - opis nowej oferty znajdziesz tutaj].

Lokaty w InBanku - szczegóły oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w ofercie InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu (stan obowiązywania: od 25.01.2022 r.): 
  • 1 miesiąc - 1,6% w skali roku;
  • 3 miesiące - 1,8% w skali roku
  • 6 miesięcy - 2,0% w skali roku; 
  • 12 miesięcy - 2,3% w skali roku;
  • 24 miesiące - 2,3% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 2,3% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 2,3% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 2,4% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W porównaniu z dotychczas dostępną ofertą InBanku najskromniej wzrosło oprocentowanie na lokacie 1-miesięcznej (zaledwie o 0,1 punktu procentowego). Na wszystkich pozostałych ruch jest identyczny - o 0,2 punktu procentowego w górę.

Tu warto przypomnieć, że w InBanku osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, bank dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 1,9% w skali roku. Różnica może jakaś duża to nie jest, ale wobec stałych klientów, to na pewno miły gest (wbrew temu, co robią najczęściej inne banki).

Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez zakładania jakichkolwiek innych produktów. Nie ma też jakichkolwiek innych warunków - propozycja obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz wspomniany już wyżej bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

W razie potrzeby zerwania lokaty przed terminem, otrzymasz kapitał (bez odsetek). Środki zwracane są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (choć jak donosił mi wczoraj jeden z Czytelników, gdy dyspozycję złożył przed godz. 7, to jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 środki miał już na koncie w swym banku).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).


Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

22 komentarze:

 1. Waham się między 3, a 6 miesięcy. Stopy powinni niby podwyższać ale po tej podwyżce styczniowej to reakcja banków jakaś taka biedna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie 3. Za 3 m-ce odnowiona lokata może już być o więcej niż 0,4% wyżej oprocentowana (i do tego dodadzą 0,1)

   Usuń
 2. Czyli dalej słabizna. Lokata 6m 2% a nie 1,2% jak jest napisałeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tylko że nigdzie indziej nie ma więcej :( Poza jakimiś lokatami na lata albo lokatami w promocjach (dla nowych klientów, z kontem, do 10 tys. zł).

   Usuń
  2. Polecam 3-letnir obligi skarbowe oparte na WIBOR 6M.

   Usuń
  3. 3-letnie to wada nr 1. A poza tym przez p-wszy okres jest tylko 1,1%. Za rok Wibor może zacząć spadać albo jak złotówkowicze zrobią zamęt jak frankowicze to rząd w roku wyborczym Wibor zamrozi.

   Usuń
  4. Dobre sobie - wskaźniki WIBOR są ustalane przez banki, a nie przez rząd.

   Usuń
  5. Myślisz że rząd arbitralnie nie może zamrozić WIBORu "bo raty dla suwerena są już za wysokie"? Wszystko jest możliwe, a ostatnie 2 lata dobitnie to pokazują. Można zmienić nawet nie ustawą, a rozporządzeniem i banki nie będą miały nic do gadania.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 25 stycznia 2022, 16:51 - szkoda mi klawiatury, żeby to komentować :)

   Usuń
  7. Wczorajszy fixing: WIBOR 6M to 3,29% i wciąż rośnie!

   Usuń
  8. Obecnie to już 3,40%

   Usuń
  9. Od 1 lutego w Facto lokaty 3, 6 i 9 miesięcy oprocentowane skoczy na 2,5% czyli powoli coś się rusza w oprocentowaniu depozytów.

   Usuń
  10. Ja się zastanawiam ile w lutym wyjdzie na obligacjach SP 4 latkach w kolejnym okresie, bo niby inflacja + marża, ale zawsze jakoś ta ich inflacja jest dużo niższa od rzeczywistej...

   Usuń
  11. Wskaźnik CPI co m-c ogłasza GUS.

   Usuń
 3. Podobno u nich nie da się zerwać lokat samodzielnie jak w normalnym banku.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wysłać do nich e-mail, że chcesz zerwać lokatę. Wtedy oni sami zrywają lokatę i przelewają pieniądze na Twoje konto.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Trwa to niestety aż 2 dni.

   Usuń
  3. Rano wysłany mail, po południu kasa na koncie.

   Usuń
 4. Może podwyższą, bo wszyscy czekają na ruch nbp. 3 mies. 2 proc. to minimum.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to wygląda w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty? Traci się odsetki czy jakieś zachowuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Traci, a w zasadzie to nie zyskuje :)   Usuń
  2. W przypadku zerwania lokaty nie ma żadnych odsetek. Przelewają to, co wpłaciłeś.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...