Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższa premia od ING Banku Śląskiego: 200 zł za Konto Direct

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

20.01.2022

Wyższa premia od ING Banku Śląskiego: 200 zł za Konto Direct

To nowa edycja promocji konta w ING Banku Śląskim. Tym razem z wyższą premią.

Premia 200 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim
Do wzięcia jest bowiem już nie 160 a 200 zł. Warunki do spełnienia w ramach promocji pozostały niezmienione względem poprzedniej odsłony promocji.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 200 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.10.2020 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Active, Student, Klasyczne, PRP) w ING Banku Śląskim.

Ponadto:
"Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku [czyli w ING Banku Śląskim - przyp. Mr. Złotówa] (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów


💡  Jeśli masz 18-26 l., to koniecznie sprawdź promocję Konta Mobi, które jest dedykowane właśnie dla osób w tym wieku - premia również wynosi 200 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Nagroda w promocji Konta Direct. W promocji można uzyskać premię pieniężną 120 lub 200 zł - jej wysokość zależy od tego, które warunki promocji spełnisz. Premia wpłynie na Twe konto, więc będzie można ją przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 31.03.2022 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę na "przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) w tym profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny";

  W regulaminie znalazł się zapis "Uczestnik może zamówić Kartę do 31 marca 2022 r., także po zalogowaniu się do Systemu Moje ING.[czyli bankowości internetowej - przyp. Mr. Złotówa]", więc wychodzi na to, że najpierw można założyć samo konto, a dopiero później wyrobić do niego kartę (możesz tak zrobić, jeśli uznasz, że taki manewr bardziej Ci się opłaci - wykonywanie płatności na potrzeby promocji odłożysz sobie wtedy na później)
 • do 30.06.2022 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus pieniężny 120 zł. Może on wzrosnąć do 200 zł, ale by tak się stało, najpóźniej do 30.06.2022 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności na Allegro są zaliczane); 
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (zgodnie z regulaminem "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Klient Indywidualny, Klient Premium lub Klient Private Banking. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku [czyli ING - przyp. Mr. Złotówa]" oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 30.06.2022 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, polegająca na regularnym i automatycznym oszczędzaniu. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można włączyć po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (120 lub 200 zł) ma nastąpić najpóźniej do 15.07.2022 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne), jak i wydaną do niego kartę oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku) oraz nie wycofuj wyrażonych zgód.
 

Konto Direct w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty


Konta Direct, czyli konta osobiste zakładane w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji, charakteryzuje się poniższymi cechami:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  Okres rozliczeniowy dla karty w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Wraz z Kontem Direct w ING należy również założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

67 komentarzy:

 1. Ciekawe czy będzie znowu jakiś program poleceń jaki mieli jesienią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wpłaty z konta żony z innego banku pozwolą spełnić ten warunek "w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, spełnią :)

   Usuń
  2. Do tej pory tak było, że wpływ od osoby o innym nazwisku przechodził.

   Usuń
  3. Tutaj tylko imię będzie inne :)

   Usuń
  4. Adres też ten sam?

   Usuń
  5. Po co dokładać teorie z adresem, imieniem tym samym? Co te komentarze mają wnieść? Przelew od innej osoby wystarczy i to powinien być koniec wątku.

   Usuń
  6. Ważny jest jedynie regulamin.

   Usuń
  7. Cytat z regulaminu:

   "Jak dostać dodatkowe 50 zł?

   Wystarczy, że otrzymasz w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji łączny wpływ na min. 1000 zł (z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury) na konto otwarte w ramach promocji"

   Usuń
  8. Uczestnicy poprzednich edycji piszą jak było i co wystarczyło. Względem poprzednich edycji zapisy w regulaminie nie uległy zmianie. Wnioski z tego są proste :)

   @Anonimowy 21 stycznia 2022 17:42, to nie jest cytat z regulaminu (ani tej edycji, ani co najmniej trzech ostatnich edycji).

   Usuń
 3. Czy posiadanie dostępu do bankowości internetowej umożliwia udział w promocji, czy należy dostęp wcześniej zamknąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknąć, ale w oddziale robią to od ręki - to nie BGŻ :)

   Usuń
 4. Czy jako posiadacz konta firmowego w JDG w ING mogę wziąć udział w promocji? I czy przelew z takiego konta spełni te wymogi?

  OdpowiedzUsuń
 5. W regulaminie zapisano "do 30 czerwca 2022 r. otrzymać w każdym z trzech dowolnych miesięcy łączny wpływ wynoszący
  przynajmniej 1000 zł (może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura"

  Rozumiem że może to być właśnie tylko wynagrodzenie, renta lub emerytura? A np. stypendium odpada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Określenie "może to być" oznacza przykłady, a nie że musi to być.

   Usuń
  2. Z dwie albo trzy edycje temu wystarczył po prostu przelew z innego banku (nie ze swojego konta). Mr. Złotówa potwierdź proszę, czy teraz też tak wystarczy.

   Usuń
  3. @Anonimowy 21 stycznia 2022 20:50
   A regulamin to na którym miejscu w wykładni tego co jest a czego nie ma?

   "2) do 30 czerwca 2022 r. otrzymać w każdym z trzech dowolnych miesięcy łączny wpływ wynoszący przynajmniej 1000 zł (może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura) - na Konto otwarte w ramach Promocji. Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Klient Indywidualny, Klient Premium lub Klient Private Banking. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku."

   Usuń
  4. @Anonimowy 21 stycznia 2022 19:49
   Niestety mylisz się. Bank mówiąc że "(może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura)" mówi nie coś innego tylko właśnie to, że można realizując wymóg otrzymania w każdym z trzech dowolnych miesięcy łącznego wpływu wynoszącego
   przynajmniej 1000 zł skorzystać z tych właśnie opcji, czyli wpływu wynagrodzenia bądź renty bądź emerytury. Nie musi to być jedna i tylko jedna z tych trzech opcji ale "może to być" jedna, dwie lub trzy z nich (tak, trzy też mogą być w tych trzech dowolnych miesiącach i to nie pomyłka). Ważne żeby to były one i żeby "łączny wpływ" wynosił "przynajmniej 1000 zł".

   Jakakolwiek inna próbna interpretacji jest niezgodna z regulaminem i jest niczym innym tylko kombinowaniem. Oczywistym jest również i to, że takie próby naciągania regulaminu niejednokrotnie osiągają swój cel nawet wtedy, gdy dany bank nie uzna tak "spełnionych" warunków jakiejś promocji i ma miejsce - w odniesieniu do tego co faktycznie mówi regulamin - nieuzasadniona reklamacja. Bywa że banki nawet wtedy przychylają się do tego typu cwaniactwa ze strony klientów. Banki to ludzie którzy w nich pracują i sami nie wiedzą jak i co należy rozumieć, ale też banki to również ich "polityka" czyli podejście do klienta, który choć ewidentnie coś naciąga, to jednak jakimś tam klientem jest.

   Usuń
  5. W regulaminie piszą o łącznym wpływir na min. 1000 zł z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury. Czy tu chodzi o tytuł przelewu?

   Usuń
  6. Tak było 2-3 edycje temu

   Usuń
  7. Zupełnie niepotrzebna dyskusja. Jest stan, który jest stwierdzony i sprawdzony.

   Usuń
  8. Czyli może być przelew od żony czy nie?

   Usuń
  9. @Anonimowy 21 stycznia 2022 20:50, zgadza się - to potwierdzali uczestnicy poprzednich edycji. A w zapisach regulaminu obecnej promocji nic się nie zmieniło względem tych poprzednich edycji :)

   Usuń
 6. Czy jak mam konto firmowe, to mogę skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy do konta Direct karta debetowa jest Visa czy Mastercard?

  OdpowiedzUsuń
 8. Te 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych nalezy wykonac w kazdym z 3 miesięcy, czy łącznie do końca czerwca maja być wykonane 3 płatności Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Najpóźniej do 30.06.2022 wykonaj 3 płatności BLIK za zakupy w sklepach internetowych"

   Usuń
  2. bardzo dziękuję

   Usuń
  3. Tak, wystarczą łącznie min. 3 takie transakcje w tym czasie.

   Usuń
 9. Uwaga, ing kantuje na odsetkach promocyjnych konta bonusowego, naliczają tylko 0,05%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższej promocji nie ma konieczności lokowania oszczędności.

   Co do oprocentowania, domyślam się, że chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) w promocji "Bonus na start" i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus? Na koniec miesiąca kalendarzowego bank prawidłowo nalicza odsetki wg standardowego oprocentowania (czyli tego marnego 0,05%).

   Pozostałe odsetki, wynikające z promocyjnego oprocentowania, zostaną dopisane później. W przypadku OKO i promocji "Bonus na start" po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO, zaś na OKO Bonus do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus.

   Usuń
  2. Złożyłem reklamację i moja nadwyżka była zamała w danym dniu.Śmieszne bo powinienem mieć od kwoty 37tys jakieś 50zł.

   Usuń
 10. Jeśli chodzi o te wpływy to czy zapis o tym, że nie może on pochodzić od klienta indywidualnego oznacza że nie będą mi zaliczone przelewy od np mamy czy dziadka (inne nazwiska i adresy niż moje) czy nie może być to wpływ z mojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi być wpływ wynagrodzenia.

   Usuń
  2. Nie musi wynagrodzenie i nie wprowadzajcie w błąd. Wypowiadam się jako osoba która już brała udział więc wiem jak jest.

   Usuń
 11. Płatność kartą 300zł/m-c za pomocą Revoult? Wlicza się?
  Za dużo już tych kart mam- tu trzysta tam trzysta ...

  OdpowiedzUsuń
 12. Powyżej w komentarzu z Anonimowy 20 stycznia 2022 15:09 pisze że można zasilać 1000zł z konta żony. Kto ma rację???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 24 stycznia 2022 21:46
   Jeżeli jest taka chęć, to możesz zasilić z konta męża też. Ważne żeby zasilić.

   Usuń
 13. Czyli trzeba wyrabiać kartę?
  Można przecież blikiem zbliżeniowym płacić, i spełnić warunki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy płatności BLIKIEM w sklepach internetowych, to apteki internetowe też sie liczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prawdzie to w praktyce wszystko w internecie. A to ich ciągle używane sformułowanie "w sklepach internetowych" to jest niefortunne jakieś.

   Usuń
 15. 1 luego zawnioskowalam o konto. Dzisiaj natomiast kurier dostarczył kartę do konta i na mejl przyszła umowa z loginem, numer.kont, pobralam apke, zalogowalam do b.mobilnej, aktywowalam kartę i zasililam rachunek :) Jestem pod wrazeniem, bo tak szybkiego i bezproblemowego zakladania rachunku dotąd nie doswiadczylam w iinch bankach

  OdpowiedzUsuń
 16. Cel założony, czy już teraz trzeba wplacić na niego 300 zł, czy nie trzeba tam kisić kasy i mozma to na potrzeby promocji zrobić dopiero w czerwcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 30.06.2022 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł

   Czyli możesz wpłacić 29 VI i wystarczy.

   Usuń
  2. No to świetnie, dziękuję bardzo za odpowiedź.

   Usuń
 17. Próbowałem założyć konto przelewem, ale wniosek jakby się zawiesił. Złotówka wróciła na konto i nawet śladu na mailu nie ma. O co kaman?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy już wiadomo jak to jest z tym wynagrodzeniem? Musi być wynagrodzenie czy może być przelew z konta osobistego innej osoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co ma być wiadomo? Wszystko jest klarowne. Pisali uczestnicy poprzednich promocji (w tym ja) jak było. Złotówa potwierdził że jeśli chodzi o zapisy w regulaminie to nic się nie zmieniło. Łatwo więc wyciągnąć wnioski nie pytając o to samo. Bankierzy też mogą to czytać.

   Usuń
  2. Jedni pisali tak, a inni inaczej wszyscy twierdząc że pisząc z własnego doświadczenia więc nie rozumiem po co te uszczypliwości. No i co z tego że czytają? Niech czytają. To chyba wolny kraj i każdy ma prawo czytać co chce i pytać o co chce. Jak pytanie wydaje się głupie lub niezasadne można je zwyczajnie ominąć.

   Usuń
  3. Jedni zgadywali albo silili się na niekorzystne i przy okazji nieprawidłowe interpretowanie. Ci co brali udział pisali zdecydowanie jak było. Trochę luzu, nie miałem na celu urazić ani być uszczypliwym. A że czytają to oczywiście nikt nie zabroni. Ale później wyciągają wnioski i śrubują warunki. A po co utrudniać innym albo nawet samemu sobie być może w jakiejś edycji w przyszłości?

   Usuń
 19. Właśnie dzwoniłam na infolinię ING sprawdzić do kiedy mialam konto osobiste. Okazuje się że zamknęłam w sierpniu 2020, czyli idealnie łapie się na promocję. Ale! Nie zamknęłam jednak konta oszczędnościowego przez jakieś przeoczenie. Czy to mnie dyskwalifikuje? Bo nie wiem czy w ogóle się bawić w otwieranie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponadto:
   "Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku [czyli w ING Banku Śląskim - przyp. Mr. Złotówa] (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów"

   Konto oszczędnościowe to chyba jednak KONTO.

   Usuń
 20. Po wypełnieniu formularza z danymi od razu jestem przekierowywany na stronę "Umów się w miejscu spotkań, wystarczy jedna wizyta, żeby otworzyć konto", gdzie mam możliwość umówienia spotkania w banku (w celu dokończenia zakładania konta). Brak możliwości skorzystania z innych opcji, o których mowa powyżej (przelew weryfikacyjny, kurier). Czy ktoś miał podobną sytuację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej widniejesz w ich bazie i może masz aktywny dostęp do bankowości. Przez to taki finał.

   Usuń
 21. "wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych" czyli np. zapłata za jedzenie w pyszne.pl też się zaliczy???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, myślę że jak najbardziej przejdzie

   Usuń
 22. Dostał ktoś z Was już premię 200zł ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby co to do 15-go mają jeszcze czas.

   Usuń
  2. Właśnie dzisiaj czyli 12 lipca otrzymałem 200 zł premii.

   Usuń
 23. JEST 200 ZŁ PREMII!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...