Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,7% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym (20. edycja) w Alior Banku (+ 300 zł premii za założenie konta osobistego)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.01.2022

1,7% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym (20. edycja) w Alior Banku (+ 300 zł premii za założenie konta osobistego)

Alior przygotował 20. edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym

Konto Mega Oszczędnościowe 20. edycja w Aliorze
Parametry propozycji pozostały bez zmian - bank daje do 1,7% w skali roku na 3 miesiące do 100 tys. zł.  Z oferty skorzystać mogą obecni (bo liczy się wpłata nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 300 zł.

[Niniejsza promocja została zakończona. Sprawdź aktualnie dostępną edycję.]

Aktualnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Zatem jest to szansa na kumulację korzyści - można zdobyć nie tylko odsetki wynikające z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale też i dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne za konto osobiste (które i tak trzeba posiadać lub założyć, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,7% w skali roku dla oszczędności).

Konto Mega Oszczędnościowe 20. edycja: do 1,7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 18.01. do 15.02.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1.0% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 1,7% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy też spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 11.01.2022 roku. 

Przy wyliczaniu wyżej wymienionego salda pod uwagę brane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego również stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 20. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 1,7% w skali roku nie jest dostępne).


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. We wprowadzonej 5. listopada edycji 18. oferowali na KMO 1,5% jednak od tamtego czasu odsetki, WIBOR 3M czy WIBOR 6M wzrosły mocno ponad 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, słabiutko to wygląda.

   Usuń
  2. Stopy procentowe od tamtego czasu wzrosły o 1%

   Usuń
  3. W październiku stopa referencyjna NBP została podniesiona o 0,4%, w listopadzie była kolejna podwyżka o 0,75%, w grudniu o 0,5% i styczniu o kolejne 0,5%. W efekcie główna stopa procentowa wzrosła do 2,25% przez 4 m-ce!

   Usuń
 2. a tymczasem w nest 2,8 % na ko .i czekam na wicej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet Santander Consumer daje 1,60% bezwarunkowo - ta oferta Alior to lipa!

   Usuń
  2. Znów komentarz o tym Nest. To jakiś marketing szeptany tego banku? Nieładnie. Oferta z zamierzchłych czasów i już dawno dla nikogo niedostępna.

   Usuń
  3. Ale w Santanderze tylko do 26-go stycznia. A później nie wiadomo co :(

   Usuń
  4. Wszystko zależy od popytu na u nich zaciągane kredyty.

   Usuń
 3. Ciekawostką jest to, że na zwykłym koncie oszczędnościowym mam od jakiegoś czasu 1,75 %. I wydaje się, że bez żadnych warunków, chociaż mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba masz to KO z czasów T-Mobile Usługi Bankowe? Oparte o Wibor?

   Usuń
  2. Czy jest jakiś limit kwotowy?

   Usuń
  3. Tak, to jest konto oszczędnościowe założone jeszcze za czasów T-Mobile Usługi bankowe.

   Usuń
  4. A czy jest limit kwotowy to nie wiem, nie widzę nigdzie takiej informacji.

   Usuń
 4. Jak ktoś pozostał w Nest Banku z NRO to tam oprocentowanie jest zależne od WIBOR 3M minus 0,5 pp. Obecnie WIBOR ma 2,8% - 0,5% to daje realne oszczędności 2,3%
  Sam mam te konta jeszcze założone i chyba dopłacę tam kasę i zobaczę czy naliczą odsetki ponad wkład który jest regularnie wpłacany. Jeśli tak będzie, to jak na tę chwilę jedno z lepszych kont oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Złotówa, obecna 20. edycja KMO będzie aktualna do 15. lutego. Czy można założyć, że jeśli Alior zaoferuje kolejną edycję, to zacznie ona obowiązywać od 16. lutego z datą badania salda circa o tydzień wcześniej czyli circa 9. lutego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie

   Usuń
  2. Przyłączam się.

   Usuń
  3. Tak to mniej więcej może wyglądać (choć oczywiście pewniaków nie ma - bank może coś zmienić). Dotąd bank odpalał edycję po edycji.

   Usuń
  4. Czy saldo księgowe, np. za jeszcze nierozliczone płatności kartą, jest wliczane do salda początkowego w dniu jego badania?

   Usuń
  5. Może na infolinii coś wiedzą?

   Usuń
  6. Na infolinii niestety nic nie wiedzą o nowej ofercie promocji oprocentowania na KMO, a dziś jest ostatni dzień obecnej edycji.

   Usuń
 6. Czy jest jakaś info o nowej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie nie, bo Złotówa by już coś o tym pisał :)

   Usuń
  2. Na chwilę obecną jeszcze nic nie wiadomo. Być może późnym popołudniem da się uzyskać informację o wysokości oprocentowania i kwocie dla której będzie obowiązywało (ale tylko tyle; dzień badania salda i inne szczegóły będą znane jutro - jeśli oczywiście będzie nowa edycja; ale pewnie będzie, bazując na dotychczasowej historii ich pojawiania się).

   Usuń
  3. Czy oni o tym informują na swojej stronie? A może wysyłają SMS-y bądź powiadomienia w bankowości/apce jak to robią normalne banki?

   Na infolinii nie mają żadnych informacji.   Usuń
  4. A któryś bank informuje o kolejnej edycji z wyprzedzeniem? Przecież do dziś trwa XX. O kolejnej dowiesz się jutro. Spokojnej nocki.

   Usuń
  5. Jedno jest pewne - od jutra na KO w Nest będę mieć 3,3% 😄

   Usuń
  6. Zostaje 1,7%. Saldo z 11.02.2022

   Usuń
 7. Po dzisiejszym fixingu WIBOR 3M to 3,38% czyli od jutra na KO w Nest podwyżka oprocentowania o całe 0,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko ze tego konta z takimi warunkami nie da się już otworzyć 🤷‍♂️

   Usuń
 8. Obowiązuje od 16 lutego 2022 r.

  Tabela oprocentowania Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych

  KMO bez zmian znaczit 1,7%

  Szczegóły w Regulaminie promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 21 edycja” dostępnym na stronie internetowej oraz w placówkach Alior Bank.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obowiązuje od 16 lutego 2022 r.

  Tabela oprocentowania Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych

  KMO bez zmian znaczit 1,7%

  Szczegóły w Regulaminie promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 21 edycja” dostępnym na stronie internetowej oraz w placówkach Alior Bank.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...