Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,5% do 100 tys. zł dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - 35. edycja (+ premia 360 zł dla zakładających konto osobiste)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

23.01.2022

1,5% do 100 tys. zł dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - 35. edycja (+ premia 360 zł dla zakładających konto osobiste)

Nowa edycja przyniosła wyższe oprocentowanie i możliwość ulokowania większej kwoty oszczędności.

1,5% do 100 tys. zł dla nowych środków na koncie oszczędnościowm Profit w Banku Millennium - 35. edycja (+ premia 360 zł dla zakładających konto osobiste)
Zarówno nowi, jak i obecni klienci (bo liczy się wpłacenie "nowych środków") mogą uzyskać 1,5% w skali roku na okres 62 dni do 100 tys. zł. A na osoby zakładające teraz konto osobiste w Millennium czeka też gwarantowana premia 360 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Millennium.]

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit przewidziane jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które konto osobiste w tym banku dopiero założą. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać premię 360 zł za Konto 360° lub 360° Student.


Konto oszczędnościowe Profit: 1,5% do 100 tys. zł


35. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 1,5% w skali roku (to o 0,25 punktu procentowego więcej, niż w poprzedniej edycji); 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł - dla tej kwoty obowiązuje stawka 1,5% w skali roku; nadwyżka ponad tę kwotę objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli... 0,01% w skali roku (bank podwoił więc limit względem poprzednio stosowanego w co najmniej kilku edycjach);
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 15.01.2022 r. - bank pod uwagę bierze środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 62 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 35. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 24.01. do 5.03.2022 r.;
 • czas dostępności oferty ze stawką 1,5% w skali roku: do 5.03.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 62 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz założą konto oszczędnościowe w Millennium, każdą wpłatę na konto oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również -  a może przede wszystkim - wspomniana promocja z premią 360 zł za konto osobiste).

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 15.01.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować wyłącznie "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień).

Konto oszczędnościowe w Millennium - prześwietlenie oferty 


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł. Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Scenariusz dla chcących wstrzelić się w (ewentualną) kolejną edycję promocji


Swego czasu (jeszcze przed drastycznymi cięciami stóp procentowych, które nastąpiły w zeszłym roku) konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium było hitem wśród osób oszczędzających. Dawało bowiem jedną z najlepszych stawek oprocentowania na rynku bankowym w Polsce, ale nie tylko to zachęcało do jego założenia. Do ulokowania oszczędności w Millennium przekonywało również to, że choć oferta zawsze obowiązywała wyłącznie dla "nowych środków", to w praktyce dzięki prostemu trikowi szło (prawie) cały czas utrzymywać te same środki i... ciągle cieszyć się podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem. To wtrącone 'prawie' odnosi się do faktu, iż w celu załapywania się na kolejne edycje promocji, co kilka tygodni na weekend trzeba było wycofywać środki z Millennium, by z nimi powrócić w celu uruchomienia kolejnej edycji promocji oprocentowania na swym koncie oszczędnościowym Profit.

I działo się tak zawsze, choć w regulaminie (tak, jak teraz) znajduje się zapis: "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie". Liczy się jednak odpowiednia strategia - tak by korzystać z kolejnych edycji, jedna po drugiej! Pamiętać należy jednak o wycofaniu środków na odpowiedni moment (w praktyce na kilka dni), by ponownie liczyły się one jako nowe środki w nowej edycji promocji oprocentowania. Więcej na ten temat znajdziesz w mym nieco już starym wpisie: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie? Aczkolwiek względem niego nastąpiły pewne zmiany, bo teraz dniem badania salda nie jest (wtedy bardzo przewidywalny) dzień poprzedzający start danej edycji promocji oprocentowania konta oszczędnościowego Profit, ale dzień nieco wcześniej wyznaczany - i w tym jest już nieco loteryjności, bo ta data w różnych edycjach jest różna. Tak to wyglądało ostatnio:
 • w 31. edycji (dostępnej do 5.07. do 4.09.2021 r.), dzień badania salda przypadał 30.06.2021 r. (5 dni przed startem edycji);
 • w 32. edycji (dostępnej od 6.09. do 16.10.2021 r.), dzień badania salda przypadał 31.08.2021 (6 dni przed startem edycji);
 • w 33. edycji (dostępnej od 18.10. do 11.12.2021 r.), dzień badania salda przypadł 8.10.2021 r. (10 dni przed startem edycji);
 • w 34. edycji (dostępnej od 13.12.2021 r. do 22.01.2022 r.), dzień badania salda przypadł 10.12.2021 r. (3 dni przed startem edycji).

W nowej, 35. edycji dostępnej od 24.01., za dzień badania salda bank wskazał 15.01. r., a więc dzień wypadający na 9 dni przed startem promocji.

Kto więc do 22.01. uruchomił sobie poprzednią edycję promocji oprocentowania, a okres jego promocyjnego oprocentowania kończy się w czasie dostępności 35. edycji i do tego miał środki/nie wypłacił środków na 15.01., ten musi czekać na 36. edycję, która (zapewne) pojawi się po 5.03.2022 r.

Co zrobić, by przygotować się na 36. edycję?


Oczywiście nie mamy gwarancji, że po obecnej 35. edycji promocji, bank udostępni kolejną, 36. edycję, ani też nie jesteśmy w stanie wskazać jaki dokładnie dzień badania salda będzie wyznaczać ta ewentualna, kolejna edycja promocji oprocentowania. Jeśli jednak chcesz się na nią przygotować, to szukając analogii w ostatnich edycjach, środki należałoby wycofać na okres 3-10 dni poprzedzających zakończenie 36. edycji i później z nimi wrócić. Wtedy nadal będziesz korzystać z oprocentowania 1,5% w skali roku wynikającego z 35. edycji, bo to oprocentowanie obowiązuje przez 62 dni od pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit. Jednak jeśli ten okres 62 dni upłynie w okresie dostępności 36. edycji, a ona będzie liczyć "nowe środki" względem dnia badania salda w który uda Ci się trafić, to wtedy bank z automatu uzna środki ulokowane na koncie oszczędnościowym Profit jako nowe i włączy dla nich oprocentowanie wynikające z 36. edycji.

Zaznaczę jednak raz jeszcze, że to scenariusz możliwy, ale niestety nie jest on pewny. Może się ziścić, ale nie musi, bo to bank decyduje czy kolejna edycja będzie i jeśli tak, to jakie będą jej zasady.

Jednak jak widać na przykładach wyżej przytoczonych edycji, niestety promocja Millennium stała się mało przewidywalna.

Jeśli nie chcesz "bawić się" w czyszczenie salda środków w Millennium w celu przygotowania pod udział w kolejnej, 36. edycji, to po prostu możesz wpłacić środki i je trzymać na koncie oszczędnościowym Profit, a po zakończeniu udziału w 35. edycji, a więc po upływie 62 dni ze środkami z konta oszczędnościowego Profit zrobisz co chcesz - np. wypłacisz (co zresztą możesz zrobić w dowolnym momencie) i ulokujesz tam, gdzie wtedy będzie najlepsze oprocentowanie. A zawsze aktualny ranking najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziesz oczywiście na blogu Bankobranie.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Wygląda na to, że Millennium już na stałe będzie w ogonie peletonu z tym KO Profit :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopa depozytowa NBP... 1,75%. Normalnie okazja w Millennium :D.

   Usuń
 2. Czyli jeśli na dzień 15 stycznia miałam na rachunku osobistym powiedzmy 5000 zł a na koncie oszczędnościowym 0 zł to za mowę środki bank potraktuje wszystko co wpłacę teraz ponad te 5000 zł? Nie jestem nowym klientem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy tylko jednej darmowej wypłacie na m-c oraz przez tą 'pułapkę' z saldem początkowym ich oferta jest po prostu słabiutka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba czas przerzucić chwilę kasę na millenium, bo może w końcu uda się załapać na jakie większy % niż 1,5 na aliorze

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Po jakim okresie od likwidacji konta w Millenium można powrócić aby skorzystać z promocji 360

  OdpowiedzUsuń
 6. Aktualna promocja kończy się na początku miesiąca = dniem badania salda będzie ostatni dzień poprzedniego miesiąca (28.02) - analogia do lipca i września

  OdpowiedzUsuń
 7. W milenium dalej mam nowe środki na 0.01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to raczej nie są to nowe środki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...