Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 1,7% (dla nowych środków) do 400 tys. zł

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.01.2022

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 1,7% (dla nowych środków) do 400 tys. zł

Getin Bank udostępnił nową edycję promocji oprocentowania dla nowych środków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 1,7% (dla nowych środków) do 400 tys. zł
I jak w poprzedniej odsłonie promocji, tak i teraz niezmiennie oferuje 1,7% w skali roku na okres 92 dni - pod warunkiem wpłacenia nowych środków. Tym razem można jednak ulokować więcej oszczędności - do 400 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z propozycji Getinu skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci tego banku (bo liczy się wpłacenie "nowych środków").

Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku obowiązuje wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Getinie. Można to zrobić przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie, za 0 zł - o tym piszę nieco niżej). Przy okazji za otwarcie konta w Getinie można zyskać 50 zł do Allegro oraz 3% do 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym, ale w tamtych promocjach trzeba uwzględnić okresy wykluczenia dla byłych klientów.
💡 W tym miejscu warto dodać, że alternatyw obecnie nie brakuje. Także 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym daje Alior Bank (a przy okazji otwarcia konta osobistego można zgarnąć dodatkowo bonusy pieniężne do 300 zł). Z kolei w Santander Consumer Banku oprocentowanie jest ciut mniejsze, bo wynosi 1,6% w skali roku (maksymalnie do 200 tys. zł), ale za to rachunek oszczędnościowy można założyć bez konta osobistego (i w dodatku wszystkie przelewy z takiego rachunku oszczędnościowego są tu za 0 zł).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy najnowszej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getinie to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 1,7% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 25.01.2021 do 21.02.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki będą uznane jako "nowe środki".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 19.01.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 19.01.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną."   

Saldo początkowe wyliczane jest na 19.01.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 25.01.2022 r. do 21.02.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

7 komentarzy:

 1. GetIn Bank daje teraz 3% dla kwoty do 10000 na 12 miesięcy. Czy mogę prosić o prześwietlenie oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wstępie, po lidzie, w trzecim akapicie linkuję do opisu tej promocji.

   Usuń
 2. Ech, nie doczekałam się podwyższenia oprocentowania EKO i zamknęłam konto. A teraz podwyższyli. Nie wiem czy wracać do Getinu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przestrzegam przez ingbś lokatą konta bonusowego, wypłacenie środków traktują jak zerwanie lokaty i wypłacają tylko 0,05%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przeczytałeś Regulamin OKA Bonus w Ing? Żeby Ing naliczyło bonusowe odsetki, saldo konta musi być wyższe od salda początkowego na dany dzień promocji, czyli jeśli saldo początkowe wynosiło 0,00 to na koncie musi zostać conajmniej 1 GROSZ. Wtedy naliczą ci wypracowane odsetki od dnia wpłaty, do dnia Twojej wypłaty. Dzięki takiemu podejściu kasę możesz dowolnie wpłacać i wypłacać zachowując naliczone odsetki :)

   Usuń
  2. Wpłacasz i wypłacasz a jak nie spelnisz tego warunku w ostatni dzień do zostajesz z 0,05% za każdy dzień czyli jak byś zerwał lokate.

   Usuń
 4. Getin ma tak świetną kondycję, że już przez Internet nie da się złożyć wypowiedzenia o zamknięcie konta.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...