Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: zmiana opłat i prowizji od 16.06.2021 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

16.04.2021

Citibank: zmiana opłat i prowizji od 16.06.2021 roku

Citibank zapowiedział wprowadzenie nowego cennika.

Citibank: zmiana opłat i prowizji od 16.06.2021 roku
Zmiany dotyczą głównie kont starego typu, ale nie tylko - zauważalne modyfikacje warunków pojawią się również dla posiadaczy konta Citigold.

Na samym wstępie dobra informacja dla posiadaczy Citikonta, założonego w Citibanku od 1.09.2020 r., dostępnego w licznych już promocjach (choćby jak ta obecna z premią do 150 zł i możliwością moneybacku do 10%): konto, jak i wydana do niego karta pozostają bez warunków za 0 zł.

Tak samo nie zmieniają się zasady utrzymania za 0 zł karty Citi Simplicity, która też cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na to, że na start można zgarnąć bon Allegro o wartości 400 zł lub 300 zł do wydania podczas zakupów w sklepach Biedronka.


Nowe warunki dla posiadaczy konta Citigold


Jeśli chodzi o opłatę miesięczną za konto dla zamożniejszych klientów, to aktualnie możliwe są 3 opcje: 0 zł, 125 zł lub 220 zł. Po zmianie tabeli opłat i promocji możliwe będą 3 opcje: 0 zł, 30 zł lub 220 zł, przy czym warunek darmowego prowadzenia konta zostanie rozbudowany o kolejny wymóg. Dokładnie ma to wyglądać tak:

0 PLN, gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 400 000 PLN oraz spełniony jest przynajmniej jeden z trzech wymogów dodatkowych: 

1. suma zrealizowanych zleceń walutowych na Koncie w trzech ostatnich pełnych miesiącach kalendarzowych wyniosła co najmniej równowartość 100 000 PLN lub 

2. Klient posiada udzielony w Banku i pozostający do spłaty produkt hipoteczny lub 

3. wartość Portfela według raportu „Analiza Portfela” z wyłączeniem pozycji „Depozyty” wynosi na koniec miesiąca co najmniej równowartość 100 000 PLN; 

30 PLN, gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 400 000 PLN oraz nie jest spełniony żaden z trzech powyższych wymogów dodatkowych; 

220 PLN w pozostałych przypadkach


O całkowite uniknięcie opłat będzie więc trudniej, bo nie dość, że nadal wymaganym pozostanie utrzymanie wysokiego średniego salda środków, to dojdzie jeszcze konieczność wykazania się większą aktywnością (w przypadku punktu nr 1 dot. wymiany walut) lub posiadaniem dodatkowych produktów (np. kredytu hipotecznego lub - w przypadku punktu nr 3 - produktów inwestycyjnych).

Podobne wymogi (acz na wyższe sumy minimalne) pojawią się również dla posiadaczy konta Citigold Private Client (zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z wykazem zmian, do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu).


Wyższe opłaty dla posiadaczy "starego" Citikonta


Od 16.06.2021 r. wzrosną opłaty miesięczne dla osób posiadających CitiKonto założone w Citibanku do 19.08.2020 r. Bank przewiduje następujące stawki:

 • 7 zł (zamiast obecnych 3 zł), gdy w danym miesiącu wpływy na konto wyniosą min. 3 500 zł, 
 • 16 zł (zamiast 8 zł), gdy w danym miesiącu wpływy na konto wyniosą min. 2 000 zł lub
 • 20 zł (w miejsce obecnej opłaty 15 zł), gdy wpływów brak lub są one poniżej 2 000 zł.


Nowe konta walutowe


Co ciekawe, Citibank zapowiedział poszerzenie swej oferty kont walutowych. Do podstawowych walut (jak CHF, EUR, GBP i USD) dojedzie teraz możliwość założenia rachunków w aż 10 kolejnych walutach: AUD, CAD, RUB, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HRK, HUF. Jeśli ktoś zdecyduje się jednak na korzystanie z choćby jednego konta w tych walutach, to bank będzie pobierał miesięczną opłatę w wysokości 15 zł (bez względu na liczbę posiadanych rachunków walutowych opłata ma być jedna).


Rozsądne zarządzanie swymi finansami to także dbanie o to, by nie być zaskoczonym nowymi opłatami. Banki dość często lubią zmieniać swe cenniki, więc jeśli nie chcesz zdziwić się jakimiś nowymi kosztami naliczonymi na swym koncie, skorzystaj z newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie. Z nim będziesz na bieżąco ze zmianami i promocjami bankowymi oraz ofertami dla oszczędzających, dzięki którym zyskasz najwięcej. Wiadomości wysyłam do dwóch razy w tygodniu:


Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Taka informacja pojawiła się wczoraj w mediach, acz póki co to plan Citigroup (większościowego właściciela udziałów w polskim Citi Handlowym). Dotyczy on aż 13 rynków - założeniem jest rezygnacja z segmentu detalicznego. Póki co są to jednak plany i nie ma jakichkolwiek konkretów (a przypomnę, że planów banki mają wiele - już swego czasu Commerzbank zamierzał sprzedać swe udziały w mBanku i póki co nic z tego nie wyszło).

   Niemniej jednak jeśli ktoś łapie się na którąkolwiek promocję Citibanku (konta czy karty kredytowej) to na pewno warto skorzystać i sprawdzić ten bank.

   Usuń
 2. CitiPriority w PLN i karta debetowa do niego rozumiem bez zmian, bez opłaty 15zł? W regulaminie mowa o tej opłacie tylko dla Subkonta walutowego w przypadku CitiPriority. Dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nest też wprowadza zmiany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co konkretnie? Bo nowa tabela opłat już weszła dawno, bo 15-go lutego. Wprowadzili prowizje za wypłaty z bankomatów. Coś jeszcze ma być?

   Usuń
 4. Mam do Was/do Ciebie Złotówa pytanie. Czy jak nowa tabela opłat wchodzi w życie od 16 czerwca - to od kiedy trzeba spełnić po raz pierwszy podkręcone warunki? Za pełny miesiąc - czyli dopiero w lipcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałem pytanie. Jak dostanę odpowiedź to dam znać.

   Usuń
  2. Mam odpowiedź. Od lipca.

   Usuń
  3. Dzięki za odp. :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...