Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2021 roku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.04.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2021 roku

No to czas zajrzeć do mego portfela i na me konta osobiste.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2021 roku
Jak co miesiąc, już od grubo 7 lat, publikuję zestawienie, w którym pokazuję, ile faktycznie da się zarobić na promocjach bankowych. Niniejszy wpis pokazuje gdzie, co i w jaki sposób zyskałem i ile przy tym wydałem. A że koniec miesiąca bliski, to przy okazji przypominam też o kończących się lada moment promocjach.

Na pierwszy front idzie Credit Agricole, bo ten bank pozwolił nam uzyskać najwięcej. Piszę "nam", gdyż konta w tym banku mam i ja, i żona. W mym przypadku wpadł bonus 25 zł za zapewnienie wpływu wynagrodzenia oraz wykonanie 3 płatności. Na koncie żony pojawił się analogiczny bonus, jak również zwroty za opłacanie faktur za media (25 zł) oraz zwroty za płatności kartą i BLIKiem (13,98 zł). W sumie zebrało się więc 88,98 zł

W promocji BNP Paribas, w której wziąłem niedawno udział, odnotowałem pierwszą nagrodę. Za otwarcie konta w wpadł bon do Biedronki o wartości 50 zł. Jestem w trakcie spełniania kolejnych warunków, by uzyskać jeszcze 300 zł. Tu przy okazji przypomnę, że kilka dni temu wystartowała kolejna edycja akcji, w której do wzięcia również czeka 350 zł w bonach do Biedronki.

W Alior Banku mam 2 konta. Na Koncie Jakże Osobistym (kiedyś założonym dla premii na start) uzyskałem 5,79 zwrotu, będącego efektem 1-procentowego moneybacku naliczanego za zbliżeniowe płatności telefonem. Z kolei Konto Premium (które mam jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe, ale marka ta zniknęła i obsługą jej byłych klientów zajął się właśnie Alior) zaowocowało bonusem 25 zł - taki wpada zawsze, gdy w miesiącu wykonam płatności na sumę min. 500 zł.

Ostatnią z gratyfikacji jakie udało się zgarnąć w mijającym miesiącu jest bon Allegro o wartości 10 zł. To nagroda w promocji, którą Citibank odpalił dla obecnych klientów, a jedynym warunkiem było zalogowanie do bankowości mobilnej. Dla 1000 osób, które zrobiły to jako pierwsze, bank przyznał nagrodę o wartości 20 zł. O połowę mniej otrzymał drugi tysiąc uczestników - i ja do tego grona się załapałem.

Wszystkie nagrody od banków uzyskane w poprzednim miesiącu, zebrane w jednym miejscu, przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

5 zł

2 x 25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

25 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

1398 zł

13,98 zł

BNP Paribas

Promocja dla otwierających konto

-

50 zł
(bon do Biedronki)

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

579

5,79 zł

Zwrot na Konto Premium

503 zł

25 zł

Citibank

Promocja dla obecnych klientów

-

10 zł
(bon Allegro)

A potwierdzeniem otrzymanych bonusów, zwrotów i bonów jest poniższa grafika:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2021 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2021 roku


Wyliczenia 

Sumując wszystkie bonusy i zwroty uzyskane przeze mnie z banków, to za miniony miesiąc wyjdzie kwota 169,77 zł. Jest to zysk "na czysto", gdyż posiadane przeze mnie konta i karty albo są bezwarunkowo darmowe, albo z opłat zwalnia spełnienie warunków promocji. 

Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie odnoszę do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych aż 246 158,02 zł.

(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu 

Po zeszłomiesięcznym wysypie powiadomień o kilku różnych promocjach, na które się załapałem, miniony miesiąc minął już zdecydowanie spokojniej. Wziąłem udział tylko w jednej nowej promocji (dla obecnych klientów), w których Citibank przewidział punkty w ramach programu Bezcenne Chwile. Powinny zaowocować nagrodą o wartości 100 zł. Ale na uwzględnienie zysków z tej promocji przyjdzie jeszcze czas.

Do zamknięcia poszło konto w Nest Banku, bo jakiś czas temu skończyła mi się roczna lokata z oprocentowaniem 2,4% (piękna stawka, która dziś jest już tylko marzeniem...).

Promocje bankowe godne polecenia 

Dzieje się. W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysypem promocji, więc jest z czego wybierać. Jedna z nich niebawem się kończy, dlatego najpierw przypominam o premii min. 300 zł za konto w Santander Banku. To kumulacja bardzo prostych promocji z kontem osobistym, które samo w sobie jest bardzo dobrym kontem. Daje możliwość wykonywania (wszystkich) przelewów natychmiastowych za 0 zł.

A na które - dostępne nieco dłużej - promocje warto zwrócić uwagę? Wśród Czytelników bloga największym zainteresowaniem cieszą się następujące okazje:

Promocji z kontem osobistym jest sporo, ale nie można pominąć akcji z kartą kredytową w roli głównej. Citibank za przetestowanie karty Citi Simplicity daje 400 zł do wykorzystania na Allegro (teraz tego typu bonu nie trzeba wykorzystywać w całości, ale można dzielić na mniejsze zakupy - niewydana kwota pozostaje dalej do dyspozycji) lub bon do Biedronki na zakupy o wartości 300 zł (to alternatywne promocje, w których warunki do spełnienia w praktyce są takie same; w promocji z Allegro obowiązuje jednak zdecydowanie krótszy okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi). A jeśli nie łapiesz się na promocje Citibanku, to 300 zł do Allegro czeka też za wyrobienie karty kredytowej w BNP Paribas.

Promocje bankowe od A do Z

Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeżeli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do 2 razy w tygodniu.

Zapisując się na newsletter, otrzymasz prezent na powitanie: przwodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To eBook w formie pdf-a, który zawiera objaśnienia, wskazówki oraz przedstawia triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Zapis na newsletter zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):

14 komentarzy:

 1. ja w tym miesiącu TYLKO 30 zł z Moje Usługi, z Banków nic, ale w kolejnych miesiącach będzie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie w ostatnich miesiącach było nieco zastoju ale wraca dobre bo załapałem się znów na promocję w BNP i w Santanderze. Do tego doszła promka na zatrzymanie przy rezygnacji z KK. A razem z nią jeszcze wziąłem też udział w promce z punktami BCh więc zostawić ją opłacało się podwójnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie wpadły cashbacki z Millenium 2x po 30 pln, 9,72 za to samo z AlliorBank i czekam jeszcze na 100PLN z Pekao... coraz słabiej

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaką ofertę utrzymaniową składa Credit Agricole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi ostatnio zaproponowali 1% za płatność kartą max 25 zł na mc i na okres 12 mc oraz 25 zł zwrot za rachunki 5% wartości rachunku. Więc 50 zł na miesiąc łącznie przez 12 mc co daje 600 zł w rok, więc zostałem.

   Usuń
  2. W CA dostałem 25 zł x 12. Za każdy miesiąc z wpływem wynagrodzenia i min. 3 transakcjami kartą.

   Usuń
  3. W moim przypadku żadnej oferty pozostania nie otrzymałem.
   Chyba nie zasłużyłem.

   Usuń
  4. A jakie konto zamykałeś?

   Usuń
 5. Czy 1% za płatności telefonem w Alior można uzyskać, mając wyłącznie konto jakże osobiste bez karty płatniczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba mieć kartę do konta. Zresztą inaczej nie dałoby się płacić Google ani Apple Payem.

   Usuń
  2. Dzięki. Sądziłem że może tutaj chodzi o blika a nie google pay. Bo chyba jest taka korzyść do konta, zwrot 1% za blika.

   Usuń
  3. Można.
   Trzeba płacić blikiem w sklepach stacjonarnych.
   Drugi rok już tak robię.

   Usuń
 6. Złotówka, jest nowa oferta ROR w ING z jedynie 4-miesięczną karencją:

  https://www.ing.pl/lp/konto-internetowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminach karencje są od 1.01.2020 r. (a nie 2021 r.), czyli tak jak w opisach promocji Konta Direct oraz Konta Mobi.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...