Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia min. 300 zł za konto w Santander Banku + do 800 zł w pozostałych promocjach + lokata 1%!

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.04.2021

Łatwa premia min. 300 zł za konto w Santander Banku + do 800 zł w pozostałych promocjach + lokata 1%!

Cieszącą się wielkim zainteresowaniem promocja Santander Banku powraca.

Konto Jakie Chcę z premią 300 zł
Warunki uzyskania gwarantowanej premii 300 zł na start są niezmiennie proste. A do tego czeka jeszcze do 300 zł zwrotów, do 500 zł za polecenia i lokata 1%. 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Dzięki poniższemu wpisowi:
 • dowiesz się, jak zdobyć gwarantowaną premię pieniężną 250 zł na start oraz dodatkowy bonus 50 zł za otwarcie konta osobistego w Santander Banku;
 • poznasz sposoby na to, by z Kontem Jakie Chcę w Santander Banku zyskać jeszcze więcej (nawet do 800 zł);
 • znajdziesz szczegółowe omówienie warunków prowadzenia konta i dowiesz się jak posiadać je za 0 zł (a wraz z nim m.in. darmowe wszystkie przelewy natychmiastowe).

Premia do 300 zł za konto w Santander Banku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie ma i co najmniej od 1.04.2020 r. nie miała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy konta). 

Dodatkowo w regulaminie znajduje się zapis, iż w promocji możesz wziąć udział, o ile "od 1 kwietnia 2019 r. nie brałeś udziału w akcjach promocyjnych organizowanych przez bank [czyli Santander Bank - przyp. Mr. Złotówa] lub inny podmiot, w ramach których otworzyłeś Konto".

Jeśli masz jakiekolwiek inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy konto firmowe), to w promocji Konta Jakie Chcę z premią min. 300 zł możesz wziąć udział. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej, bo wyłącznie tak składany wniosek kwalifikuje do uzyskania premii (nawet jeśli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji).

Nagroda. Do wzięcia są dwie premie pieniężne: 50 i 200 zł (w promocji "250 zł za aktywne bankowanie - edycja II") oraz - dodatkowo - bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia (poniżej znajdziesz potrzebny do tego kod i instrukcję udziału w promocji).

Zasady promocji "250 zł za aktywne bankowanie"


By zdobyć tytułową premię pieniężną:
 • do 30.04.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1002096747 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz najpóźniej do 31.05.2021 r. wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym,
   • kontakt telefoniczny w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji);
  • do 15.05.2021 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto;
   • w maju, czerwcu i lipcu 2021 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
    • zapewnij wpływ na konto 1000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
    • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na min. 10 zł każda; mogą być to płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, które nie będą anulowane w terminie 7 dni od ich wykonania oraz
    • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku.

   Za spełnienie powyższych warunków w maju, pierwszą część premii (50 zł) otrzymasz na swe konto do 30.06. Druga transza (200 zł za spełnienie warunków w czerwcu i lipcu) wpadnie do 31.08.2021 r. - do momentu jej otrzymania posiadaj aktywne Konto Jakie Chcę założone w promocji.

   W graficznym uproszczeniu przebieg promocji i zgarnięcie 250 zł wygląda następująco:
   Terminarz promocji "250 zł za aktywne bankowanie - edycja II"

   Warunki są na tyle proste, że ich spełnienie jednocześnie zapewni Ci prowadzenie konta i kartę za 0 zł (więcej o koncie piszę nieco niżej).

   Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


   Biorąc udział w promocji z premią 250 zł za Konto Jakie Chcę, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santander Banku mieści się w okresie, jaki liczony jest w ramach promocji z premią do 250 zł).

   By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
   • we wniosku o Konto Jakie Chcę (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 250 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1002096747 i do 30.04.2021 r. zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 
   • aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
   • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
    • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
    • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł - w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem (w tym przelew na telefon BLIK) choćby na małą kwotę; resztę transakcji można wykonać kartą; do tej sumy wliczą się już płatności, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią 250 zł.

   Gdzie uzupełnić kod polecający? Pole do wpisania kodu polecenia, znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
   Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

   Bonus 50 zł otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (jeśli konto otworzysz w kwietniu, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca maja - wtedy bonus 50 zł dostaniesz do 30.06.; jeśli jednak z realizacją warunków wyrobisz się już w kwietniu, to bonus otrzymasz wcześniej - do 31.05.). 

   Warunkiem uzyskania premii jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

   Dodatkowe zyski z Kontem Jakie Chcę


   Nagrody za polecanie. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zarabiać na poleceniach (a osobę poleconą zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja X", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

   Zwroty za płatności z konta. Poza wymienionymi gratyfikacjami, Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z tegoż konta (mogą to być płatności wykonywane "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

   W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł (max. 25 zł miesięcznie; acz wyciśnięcie aż tyle jest trudne, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo; choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty).

   By uzyskiwać zwroty, koniecznym jest zgłoszenie do banku rachunków/faktur, za które będziesz dokonywać płatności - tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot - można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

   Lokata Mobilna. A to już coś dla oszczędzających. Osoba, która nigdy nie założyła lokaty mobilnej w Santander Banku, teraz może jednorazowo skorzystać z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej, która daje 1% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

   Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty


   Główne cechy konta zakładanego w Santander Banku:
   • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (z dowolnego źródła, nawet swojego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

    Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są również przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle innych);
   • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
   • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

   Regulamin promocji z premią 250 zł nie wymaga wyrabiania karty do konta, ale jest ona konieczna (wymaga tego regulamin) jeśli dodatkowo chcesz też zdobyć 50 zł za otwarcie konta z polecenia.

   Do udziału we wszystkich ww. promocjach uprawnia wyłącznie wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. Po 2-3 dniach roboczych otrzymasz maila i SMSa z powiadomieniem o aktywacji konta. Karta do konta przyjdzie listem (a PIN do niej nadasz przy aktywacji poprzez bankowość internetową).


   Spodobał Ci się ten wpis? Niechaj premię zgarną też Twoi znajomi!  Udostępnij na Facebooku

   💡 Na koniec dodam, że w Santander Banku można zyskać jeszcze więcej:

   Promocje konta osobistego, karty kredytowej, jak i konta firmowego można łączyć; kolejność złożenia wniosków nie ma znaczenia.

   Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:   Przydatne dokumenty:

   40 komentarzy:

   1. Karencja od od 1.04.2020 r. oznacza, że uczestnicy tej 'słynnej' promki sprzed roku z Rankomatem są wykluczeni.

    OdpowiedzUsuń
   2. "Wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na min. 10 zł każda" - tu zaszła zmiana, gdyż w ostatniej promce wystarczyło kupić 5 razy np. bułkę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten wymóg był już w poprzedniej (marcowej) edycji. Chyba inflacja... jak wszędzie.

     Usuń
   3. Cześć. Na tej linkowanej stronie Santander są zasady dla starej promocji - w tym regulamin. Czy jak założę teraz z tej strony to na pewno załapię się na aktualną promocję?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najwyraźniej rano informatycy banku jeszcze tego nie zmieli. Teraz już to zaktualizowano - jest aktualny regulamin i informacje o nowej edycji (niemniej jednak wnioski już rano złożone do promocji kwalifikują).

     Usuń
   4. Jakoś 2 miesiące temu złożyłam wniosek, ale przez covid umowy nie mogłam podpisać. Czy teraz mnie to wyklucza?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli umowa nie została podpisana, to droga do wzięcia udziału w powyższej promocji jest otwarta ("stary" wniosek najpewniej jest już anulowany; jego uprzednie złożenie nie koliduje z możliwością udziału w tej edycji).

     Usuń
    2. A jak założę takie konto w banku , podpisze umowę to ile to konto muszę mieć ? Po jakim czasie mogę je zamknąć? Żeby nie było że wzięłam bonus i potem go będę musiała oddać bo za szybko zamklam konto czy też zerwalam umowę

     Usuń
    3. No musisz czekać do otrzymania promocji, potem można zamknąć :)

     Usuń
    4. Anonimowy: Chyba do otrzymania premii miałeś na myśli a nie promocji?

     Unknown: tak, możesz zamknąć po otrzymaniu. Niczego nie oddajesz.

     Usuń
   5. Jak sprawdzić kiedy było ostatnie zamkniecie konta w santander

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Być może uda się to na infolinii? Na pewno można w placówce.

     Usuń
   6. W lutym 2019 gdy wypowiedziałem konto zaproponowali mi 1 zł za płatność każdego dnia. Skończyło się chyba w maju 2019 r. To nie była jakaś promocja dla każdego tylko dla mnie żeby zatrzymać klienta. Konto ostatecznie zamknąłem w lutym 2020 r. Czy obowiązuje mnie wykluczenie ze względu na udział w promocji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wygląda na to, że okres wykluczenia w Twym przypadku już minął. A jeśli konto było założone w jakiejś promocji, to i tak miało to miejsce przed 1.04.2019 r., więc wszystko dobrze się poukładało :)

     Usuń
   7. Jaka firma kurierska obsługuje umowy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. InPost (przynajmniej tak było 2 miesiące temu, gdy konto zakładała żona).

     Usuń
   8. Proszę o potwierdzenie czy ten przelew 1000 zł to mogę robić ze swojego konta w innym banku?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. Tu nie ma jakiś dodatkowych wymogów na szczęście.

     Usuń
   9. Dzień dobry, pytanie do "wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na min. 10 zł każda; mogą być to płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, które nie będą anulowane w terminie 7 dni od ich wykonania oraz " - rozumiem, że może to być np. 5 płatności BLIK np. w internecie. Czy musi to być 5 płatności kartą?

    OdpowiedzUsuń
   10. Witam, udział w promocji z kartą kredytową wyklucza mnie z udziału w tej promocji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z udziału w powyższej promocji wykluczyć może wyłącznie posiadanie konta osobistego. Jakikolwiek inny produkt (nawet obecnie już posiadany) nie jest przeszkodą do wzięcia udziału. Trzeba jedynie pamiętać, że nawet mając już dostęp do bankowości internetowej (zapewne w związku z posiadaniem karty kredytowej), to wniosek o konto należy złożyć poprzez stronę promocji (a nie przez bankowość internetową), bo tylko tak zakładane konta kwalifikują do uzyskania premii.

     Usuń
   11. Dziś był kurier z umową. Kiedy spodziewać się informacji o aktywacji konta?

    OdpowiedzUsuń
   12. Miałam konto jakie chcę w powiązaniu z kredytem. Nie brałam udziału w promocji. Konto zamknęłam w grudniu 2020. Czy łapię się na promocję?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety to wyklucza. Nie można mieć konta osobistego w Santander Banku co najmniej od 1.04.2020 r.

     Usuń
   13. Czy premie trzeba później jakoś rozliczyć i zapłacić podatek?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W promocjach bankowych - w zdecydowanej większości - nie ma potrzeby rozliczania podatku. Promocje są bowiem traktowane jako sprzedaż premiowa i wtedy w określonej kwocie (do 2000 zł) nie ma potrzeby rozliczania podatku. Dotyczy to pojedynczej akcji. Nawet w regulaminach promocji zazwyczaj jest zapis na ten temat.

     Przykładowo z regulaminu powyższej promocji konta w Santander Banku:
     "Wartość Twoich nagród jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z prawem, ponieważ stanowi nagrodę w sprzedaży premiowej. Podstawa prawna: art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019r., poz. 1.387 z późń. zm.)."

     W przypadku promocji gdzie można zyskać/wygrać więcej (choć zdarza się to rzadko) są też zapisy, że banki fundują nagrody dodatkowe, będące równowartością należnego podatku.

     Jedyna grupa osób która zawsze musi się rozliczyć z podatku (bez względu na to ile zarobi) to osoby prowadzące działalność gospodarczą, które zyskują dzięki promocjom np. przy założeniu konta firmowego (ale już nie konta osobistego). Wtedy muszą się rozliczyć, bo to przychód z tytułu prowadzenia tej działalności (bez względu na to jaka jest kwota tej premii), bo to dzięki swej działalności gospodarczej zyskali (kto inny konta firmowego nie założy).

     Usuń
   14. Konto założone. Mam wątpliwości czy zaznaczyłam wymagane zgody. Mogę to teraz jakoś sprawdzić i ewentualnie zmienić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej:
     - Ustawienia => Zgody oraz
     - Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji

     Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź.

     Usuń
   15. Czy udział może wziąć 16-latek?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Promocja dostępna jest wyłącznie dla pełnoletnich.

     Usuń
   16. Za sprawdzenie salda w bankomacie Santander pobierają 2zł

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No a po co sprawdzać saldo? Przy wypłacie choćby 10 zł masz wydruk (za darmo) który pokazuje saldo :)

     Usuń
   17. Witam,właśnie założyłem konto i wpisałem polecający kod ze strony bankobranie

    OdpowiedzUsuń
   18. Umowa podpisana dzisiaj. Rozumiem że jak karty nie ma to przyjdzie listem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, karta do konta przesyłana jest listem. Pin do niej będzie można nadać sobie samodzielnie poprzez bankowość internetową.

     Usuń
   19. Wpadło 50zl za założenie z polecenia. Dzięki Zlotowa

    OdpowiedzUsuń

   Aktualnie najpopularniejsza promocja:

   Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

   Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...