Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na kwiecień 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.04.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na kwiecień 2021 roku

Jakie propozycje dla oszczędzających przynosi nowy miesiąc? Sprawdzam.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na kwiecień 2021 roku
Poniżej znajdziesz przegląd obejmujący aktualnie najkorzystniej oprocentowanie lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe. Dziś sens ma tylko skupienie się na wyszukiwaniu tych najlepszych, bo od patrzenia na standardowe oferty oczy bolą.

[To zestawienie może być już nieaktualne. Sprawdź nowszy przegląd najlepszych lokat i kont oszczędnościowych: kliknij tutaj.]

Przy coraz niższym oprocentowaniu lokat trudniej zmobilizować się do założenia lokaty (choć najczęściej zajmuje to tylko chwilę - większość lokat da się wyklikać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Ale standardowe stawki nie kuszą. 0,01% czy 0,1% nie zachęca do oszczędzania. Dlatego tutaj nie znajdziesz wzmianki o lokatach czy kontach oszczędnościowych z oprocentowaniem poniżej 1% w skali roku. Trochę takich propozycji od 1% wzwyż na szczęście jest jeszcze dostępnych.

No i są też propozycje banków, które tak samo jak lokaty, gwarantują określony zysk. To promocje bankowe, w których do wzięcia czekają bonusy (zazwyczaj to premie pieniężne i bony na zakupy). O nich jeszcze tutaj wspomnę.

Najlepsze lokaty bankowe na kwiecień 2021 roku

Aktualnie najwyżej oprocentowane lokaty oferują następujące banki:

 1. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 20 tys. zł - ten depozyt jest jedną z nagród do wyboru w programie poleceń konta w Banku Millennium (czekają również bilety do kina oraz bony na zakupy). Nagrodę może zdobyć zarówno nowy klient (polecony, który założy konto osobiste), jak i osoba już posiadająca konto w tym banku (czyli polecająca).

 2. Getin Bank: Lokata Mobilna - 2% dla nowych klientów; na ten 2-miesięczny depozyt wpłacić można do 10 tys. zł. Propozycja z takimi parametrami dostępna jest tylko dla nowych klientów (na obecnych czeka stawka 0,4% w skali roku). Jak może sugerować nazwa, założenie lokaty możliwe jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

 3. Choć to nie stricte lokata bankowa, to w tym miejscu wspomnieć warto o propozycji Citibanku, w którym uzyskać można gwarantowaną premię pieniężną, będącą odpowiednikiem 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 1,85% (lub nawet... 3,09% w skali roku)! Minusem tej oferty jest jednak to, że trzeba dysponować kwotą 400 tys. zł. Ale kto takie środki posiada, ten może zgarnąć premię w wysokości 1500 zł lub 2500 zł za konto Citigold (w podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam promocję Citibanku oraz omawiam konto).

  To pierwszy przykład wspomnianych promocji bankowych, które można obecnie traktować jako rekompensatę mniejszych odsetek. Bo to tak samo propozycja dla tych, którzy - jak w przypadku lokat - cenią sobie bezpieczeństwo i gwarancję uzyskania określonego zysku (choć w tym przypadku nie stricte w postaci odsetek, ale jako premię pieniężną). Więcej takich okazji znajdziesz jeszcze przy niżej opisywanej lokacie w Santander Banku oraz dalej przy najlepszych kontach oszczędnościowych.
💡Jeśli chcesz wiedzieć jak regularnie możesz zyskiwać na promocjach bankowych, nie tylko przy okazji zakładania lokaty, sprawdź moje podsumowanie bankobrania za ostatni miesiąc. Dokumentuję w nim wszystkie wpływy od banków, które wpadły na moje konto.

 1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 1,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł dla klientów zakładających konto osobiste. To tu właśnie znacząco spadło oprocentowanie (dotąd bank oferował 2,1%). Otwierający konto może wybrać lokatę na okres 3 lub 6 miesięcy. W przypadku krótszego okresu umowy nie trzeba spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale dla uzyskania promocyjnego oprocentowania przez pół roku koniecznym jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto.

 2. Toyota Bank: Moto Lokata na 9 miesięcy - 1% w skali roku; do 50 tys. zł; klient ma możliwość założenia maksymalnie pięciu takich lokat, co pozwala ulokować łącznie do 250 tys. zł. Dla jednej z lokat można uzyskać nawet 1,5% w skali roku, ale wyższa stawka przewidziana jest wyłącznie dla osób, które posiadają kredyt samochodowy w Toyota Banku. 

 3. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku; na 4 miesiące; do 20 tys. zł. Ta propozycja Santander Banku - dostępna wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej - jest dla wszystkich klientów banku (zarówno nowych, jak i obecnych), ale skorzysta z niej ten, kto nigdy nie zakładał lokaty mobilnej w Santanderze. Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Tu - oprócz odsetek z lokaty - w łatwy sposób możesz też uzyskać gwarantowaną premię min. 300 zł  za konto.

 4. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku.

I to tyle, jeśli chodzi o lokaty z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku. Szukając więcej propozycji z co najmniej takim oprocentowaniem, warto zwrócić uwagę na konta oszczędnościowe z gwarantowanymi warunkami przez określony czas. Jako że najczęściej jest to kilka miesięcy, przez które bank zapewnia utrzymanie oprocentowania na niezmienionym poziomie, to tego typu rachunki oszczędnościowe są świetną alternatywną dla lokat krótkoterminowych. Tak samo można bowiem przewidzieć spodziewany zysk z odsetek. A za kontami oszczędnościowymi przemawia jeszcze to, że środki można dopłacać i w każdej chwili część lub całość wypłacić bez utraty odsetek (zostaną one naliczone za faktyczny czas deponowania oszczędności). Ewentualne przedterminowe zerwanie lokaty najczęściej wiąże się z utratą odsetek. 

Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2021 roku

Na moment publikacji niniejszego wpisu najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym można znaleźć w Getin Banku. Tu osoby zakładające konto mogą uzyskać 2% do 10 tys. zł gwarantowane na okres 12 miesięcy (w podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oprocentowania, ale także informacje o tym jak zdobyć dodatkowy bonus - bon o wartości 50 zł na zakupy w Decathlonie lub na Allegro).

Drugi w zestawieniu mBank oferuje 1,8% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł, w dodatku premiując otwarcie konta osobistego - można bowiem zgarnąć też premię do 150 zł.

Dla nowych klientów w Credit Agricole czeka z kolei Rachunek Oszczędzam z oprocentowaniem 1,5% w skali roku dla kwoty do 20 tys. zł, gwarantowanym na okres 3 miesięcy. A i tu można zyskać więcej, niż tylko odsetki, bo na osoby zakładające konto czekają bonusy na sumę nawet 500 zł.

Kolejnym z banków, gdzie można znaleźć najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest Nest Bank. A właściwie są to dwa konta oszczędnościowe, bo 1,1% w skali roku można uzyskać zarówno na rachunku Nest Skarbonka (oprocentowanie obowiązuje do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta i maksymalnie do 5 000 zł), jak i na rachunku Nest Oszczędności (gdzie 1,1% zapewnione jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta; maksymalnie do 10 tys. zł).

Ostatnim z banków, gdzie można znaleźć 1% dla zaskórniaków jest Alior Bank. Taka stawka na koncie oszczędnościowym obowiązuje w ramach tzw. 'korzyści', która mogą uruchomić sobie posiadacze Konta Jakże Osobistego. Podwyższone oprocentowanie od dziś przewidziane jest dla kwoty maksymalnie 10 tys. zł. Z propozycją Aliora warto jednak zapoznać się także z tego względu, że na osoby zakładające konto czekają bonusy na sumę nawet 960 zł.

Czy wiesz, że...

Spora część osób, która śledzi mojego bloga, by być na bieżąco z najlepszymi lokatami, decyduje się także uzupełnić swoje oszczędzanie korzystając z promocji bankowych. Zapisz się na mój newsletter, by śledzić okazje, na których możesz zyskiwać na bankach najwięcej.


Przydatne informacje 

Wymieniane wyżej najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2021 roku przedstawiają stan obowiązujący na dzień publikacji niniejszego zestawienia, czyli 1.04.2021 r. Banki zmieniają jednak swą ofertę, więc zachęcam do sprawdzania rankingów, które aktualizuję na bieżąco: 


Gdy gdziekolwiek mowa o oprocentowaniu, to zawsze mam na myśli stawkę w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem, co z góry pozwala przewidzieć wysokość odsetek po zakończeniu umownego okresu depozytu.

Jeśli dopiero chcesz zacząć oszczędzać i lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć".

Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Bądź na bieżąco z najlepszymi propozycjami dla oszczędzajacych oraz promocjami bankowymi.  na Twitterze i polub na Facebooku:


20 komentarzy:

 1. Słowem praktycznie tylko dla nowych klientow. A jak jestes starym i wiernym klientem to zero procent albo jakies ulamki procenta. Slabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Toyota Banku nie musisz być nowym klientem. 1% jest dla wszystkich.

   Usuń
  2. Ale tylko na 9 m-cy ... a potem co?

   Usuń
 2. W Aliorze limit do 10 tys. to od kiedy? Bo było 20.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno Moto Lokata w TB ma być w ofercie tylko do jutra.

  Praktycznie pozostaną więc już tylko obligacje SP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ta informacja? Bo mnie kończą się lokaty w Idea Banku dopiero po świętach i byłoby to niedobre info.

   Usuń
  2. Dzisiaj kupiłem sporo 4-latek COI0425.

   Usuń
  3. Z tą baza cen to za rok inflacja nie będzie już taka

   Usuń
  4. Nawet gdyby przez te 4 lata zapanowała nagle w Polsce deflacja, to te obligi dadzą 1,3% w 1. roku oraz 3 razy po 0,75% odsetek znaczit średnio 0,89% rocznie.

   Usuń
 4. Dostałem 0,5 procenta na 3 miesiace na kwotę 50 tys. w banku Millennium. Czy faktycznie jeszcze działa to wycofywanie pieniedzyi ponowne wpłacenie, tak jak to miało miejsce jeszcze rok temu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Proficie data badania nowych środków jest teraz nieprzewidywalna. No i dla 0,5% ciężko w to się bawić. Dla 2,7% był sens i do 100 tys.

   Usuń
  2. Ale to raczej nie KO Profit skoro na 3 m-ce bo tam jest na 62 dni. Chyba lokata?

   Usuń
 5. Brak słów chyba trzeba uderzać w fundusze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GPW, złoto, bitcoiny, obligacje SP ... jest sporo opcji :)

   Usuń
  2. Wszystko co dynamicznie wzrosło w końcu spada (złoto), spadnie (bitcoin). Banana pominę (dla niewtajemniczotych to GPW).dla lokat ostatecznie alternatywą są tylko obligacje.

   Usuń
 6. 1,8% mBank było promocją chwilową w grudniu 2020 roku dla osób posiadających na koncie oszczędnościowym mniej niż 1000 zł. Weryfikował system. Oprocentowanie obejmowała tylko jedną lokatę do 10 000 zł

  OdpowiedzUsuń
 7. witam gdzie sa najlepsze lokaty zawrotne do 100 tys zł

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawrotne? Ładna nazwa z czasów Idea Banku. Teraz zapomnij. 0,35% w Getinie i 0,2% w Aliorze. Cienizna.

   Usuń
 8. Witam czy w Neobanku jest lokata zawrotna do 400000 tys zł lub więcej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...