Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: 2% na koncie oszczędnościowym w promocji "Bonus za aktywność" (edycja 2/2021) + 50 zł na start

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.04.2021

Getin Bank: 2% na koncie oszczędnościowym w promocji "Bonus za aktywność" (edycja 2/2021) + 50 zł na start

Getin Bank wznowił promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym. 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank
Wbrew rynkowemu trendowi cięcia oprocentowania dla oszczędzających, Getin postanowił utrzymać warunki promocji dla otwierających konto. Uzyskać można 2% do 10 tys. zł gwarantowane na 12 miesięcy! Dodatkową zachętą jest nagroda gwarantowana o wartości 50 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

"Bonus za aktywność": Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. 2%


Dla kogo promocja?
 Promocyjne oprocentowanie 2% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym uzyskać może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Ponadto z promocji wykluczone są osoby, które korzystały z poprzednich edycji "Bonus za aktywność".

Zasady promocji. By zapewnić sobie 2% na koncie oszczędnościowym:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO), wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć w regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się określenie "wynagrodzenie", to jego definicja na szczęście jest liberalna. Dla banku wystarczy bowiem:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 500 zł " 

Zatem wpływ nie musi być wynagrodzeniem przelewanym przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1500 zł na konto osobiste).

Odsetki na koncie oszczędnościowym otrzymasz w dwóch transzach:
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania;
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe wpłynie bonus wyrównujący do oprocentowania 2% w skali roku.

W promocji "Bonus za aktywność" stawka 2% w skali roku obowiązuje do 10 tys. zł.

Na udział w promocji załapać się można do 31.05.2021 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie opłaca się zakładać konta wspólnego).

0,5% w skali roku na 3 miesiące dla nowych środków (do 200 tys. zł)


Osoby dysponujące większą sumą oszczędności, niż 10 tys. zł (a jedynie dla tej kwoty obowiązuje promocja ze stawką 2%), na tym samym koncie oszczędnościowym mogą też skorzystać z promocji oprocentowania dla nowych środków (bank wylicza je względem salda z 14.04.2021 r., ale jeśli dopiero teraz zamierzasz stać się klientem Getinu, to ten warunek spełnisz z automatu). Pozostałe warunki promocji (posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażenie zgód marketingowych pokrywają się z wymogami wyżej opisanej promocji "Bonus za aktywność" ze stawką 2%).

0,5% w skali roku Getin Bank będzie naliczać dla kwoty do 200 tys. zł przez okres 92 dni, licząc od dnia wpłacenia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - by uruchomić promocję oprocentowania, należy takiej wpłaty dokonać najpóźniej do 9.05.2021 r. 

Wypłata odsetek (naliczanych wg stawki 0,5% w skali roku) będzie następowała na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego (Konto Proste Zasady) to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem albo 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash; w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji (min. 5 zł). 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (czyli konto na którym można uzyskać promocyjne oprocentowanie) to rachunek prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. 

W każdym miesiącu kalendarzowym (jak to bywa w większości banków) klient ma możliwość wykonania jednego przelewu z konta oszczędnościowego za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 9 zł, aczkolwiek jest jeden prosty trik (zgodny z tabelą opłat i prowizji), by w razie potrzeby kolejnej wypłaty środków i tej opłaty uniknąć - nie jest ona pobierana w przypadku zakładania lokat, gdy we wniosku jako źródło zasilenia lokaty zostanie wskazane konto oszczędnościowe (wtedy nie ma limitu ilościowego).

Dodatkowe 50 zł za konto osobiste w Getin Banku


By wziąć udział w promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba otworzyć konto osobiste w Getin Banku. I obecnie opłaca się to podwójnie, bo do wzięcia czeka dodatkowa nagroda gwarantowana: bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro lub Decathlon) - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji oraz kod polecenia, niezbędny do podania we wniosku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (ze stawką 2%) założysz podczas składania wniosku o konto osobiste (tj. Konto Proste Zasady).

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

3 komentarze:

 1. Promocyjne oprocentowanie 2% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym uzyskać może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli jestem pełnomocnikiem do konta rodzica,to nie ma znaczenia i także będę nowym klientem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - pełnomocnik to nie współwłaściciel.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...