Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia pieniężna do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.04.2021

Premia pieniężna do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski odpalił nową promocję konta osobistego.

Premia 160 zł za Konto Direct w ING
To promocja z przewidywalnymi warunkami, bo do wzięcia - jak i w poprzedniej edycji - czekają gwarantowane bonusy pieniężne na sumę 160 zł. Dodatkową zachętą do skorzystania jest 1,6% dla oszczędności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 160 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Active, Student, Klasyczne, PRP) w ING Banku Śląskim. Wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu kont.

Ponadto - zgodnie z regulaminem - promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkt ING Banku Śląskiego (zatem posiadacze np. karty kredytowej, rachunku oszczędnościowego czy kredytu w tym banku niestety nie łapią się na niniejszą promocję konta).
 
Nagroda. W promocji do wzięcia czeka premia pieniężna 110 lub 160 zł - na jej wysokość wpływ będzie miało to, które warunki promocji spełnisz. Środki wpłyną na Twe konto, więc będzie je można przelać, wypłacić lub wydać według własnego uznania.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 30.06.2021 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę "na przekazywanie przez Bank, w sposób elektroniczny, informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych"; liczy się data złożenia wniosku (do 30.06. włącznie; finalizacja otwarcia konta, czyli podpisanie dokumentów może nastąpić później);

  W regulaminie znalazł się zapis "Uczestnik może zamówić Kartę do Konta do 30 czerwca 2021 r., także po zalogowaniu się do Systemu Moje ING [czyli bankowości internetowej - przyp. Mr. Złotówa]", więc wychodzi na to, że najpierw można założyć samo konto, a dopiero później wyrobić do niego kartę (możesz tak zrobić, jeśli uznasz, że taki manewr bardziej Ci się opłaci - wykonywanie płatności na potrzeby promocji odłożysz sobie wtedy na później)
 • do 30.09.2021 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus pieniężny 110 zł. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze dodatkowa premia 50 zł. By ją uzyskać:
 • do 30.06.2021 r. załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć);
 • najpóźniej do 30.09.2021 r.:
  • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych;
  • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (zgodnie z regulaminem "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach lub wpłatomatach ING) oraz
  • w każdym z trzech dowolnych miesięcy wykonaj przelew z Konta Direct na Cel oszczędnościowy w wysokości min. 100 zł (nie zostaną do tego uwzględnione przelewy z Otwartego Konta Oszczędnościowego); 
 • na dzień 30.09.2021 r. na Celu oszczędnościowym posiadaj saldo min. 300 zł.

Cele oszczędnościowe w ING Banku Śląskim to bezpłatna usługa banku, która polega na regularnym i automatycznym oszczędzaniu. Środki z Twego konta osobistego w ING Banku Śląskim będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (110 lub 160 zł) przewidziana jest do 15.10.2021 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).

[Aktualizacja: otwierając konto w ING Banku Śląskim można zyskać jeszcze więcej dzięki programowi poleceń, w którym bank płaci 50 zł za otwarcie konta. Kliknij i przeczytaj jak uzyskać dodatkowe 50 zł za otwarcie konta, co z powyższą premią da nawet 210 zł!

Do tego można zgarnąć dodatkowe 50 zł za otwarcie konta dla dziecka w wieku 13-18 lat. W sumie może więc wyjść nawet 260 zł.]

Smart Saver: 1,6% w skali roku dla oszczędności do 5000 zł


Smart Saver: 1,6% w skali roku dla oszczędności do 5000 zł
Do założenia konta w ING dodatkową zachętą - oprócz premii 160 zł - może być oprocentowanie, które bank proponuje w ramach usługi Smart Saver. Dla kwoty do 5 000 zł można uzyskać bardzo dobrą - jak na obecne czasy - stawkę 1,6% w skali roku (do odwołania).

Z tej usługi można, ale nie trzeba korzystać - na potrzeby wyżej opisywanej promocji z premią 160 zł nie jest ona wymagana.

Smart Saver to darmowa usługa banku, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Gdy będziesz realizować przelew z Konta Direct lub wykonasz płatność kartą, to część Twych środków z konta osobistego trafi na rachunek oszczędnościowy. A odbywać się to może w wybrany przez Ciebie sposób: 
 • jako zaokrąglenie kwoty transakcji - może być to 5 lub 10 zł albo 
 • jako procent od kwoty transakcji - od 1 do 10%.

Przykładowo: jeśli wybierzesz tę drugą metodę automatycznego oszczędzania (wskazując 10%), to przy przelewie z Kont Direct w ING  (np. na swe konto w innym banku) kwoty 1 000 zł, dodatkowo bank z tego konta przeleje 100 zł na rachunek oszczędnościowy Smart Saver. Środków na rachunek Smart Saver nie można przelać samodzielnie (wykonując "zwykły" przelew) - jego zasilanie możliwe jest jedynie w wyżej opisany, zautomatyzowany sposób (jako zaokrąglenie albo określony procent).

Wszystkie przelewy z rachunku Smart Saver na własne rachunku w ING Banku Śląskim (zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej) realizowane są za 0 zł. Środki można w dowolnym momencie wypłacać bez utraty odsetek - będą one naliczone za faktyczny czas deponowania oszczędności.

Usługę Smart Saver możesz uruchomić poprzez bankowość internetową - wystarczy wybrać: Oferta ING => Oszczędności => Smart Saver => Załóż teraz. Całość finalizuje się hasłem z SMSa. Metodę automatycznego oszczędzania da się modyfikować również w bankowości internetowej. Można posiadać tylko jedną usługę Smart Saver do jednego konta osobistego w ING.
 

Konto Direct w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty


Główne cechy Konta Direct, czyli konta osobistego zakładanego w ING Banku Śląskim, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie wliczają się transakcje wykonywane BLIKiem);

  Okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Na potrzeby promocji wraz z Kontem Direct trzeba też założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), bo to właśnie na ten rachunek wpłynie premia. Jest to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Darmowe są również wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING.

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko wnioski składane przez Internet uprawniają do uzyskania nagród), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

61 komentarzy:

 1. Posiadam już OKO założone jakieś 3 lata temu. Czy zakładając konto Direct mogę założyć drugie OKO?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz je zamknąć i zaczekać do kolejnej promocji.

   Usuń
  2. OKO to Otwarte Konto Oszczędnościowe?

   Usuń
 2. no nareszcie sie łapię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie założyłam - jedna uwaga -------- BNP Paribas nie ma na liście banków do weryfikacji konta przelewem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciśnij klawisz "Mam konto w innym banku".

   Usuń
  2. Dzięki za info. Zaktualizowane.

   Usuń
 4. Ten wielki lód z obrazka to ma coś symbolizować?

  OdpowiedzUsuń
 5. Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała Konta z Lwem - czekamy dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli mam dostęp do bankowości internetowej, ale nie posiadam żadnych produktów ING, to czy mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd taka informacja? Bo w regulaminie się nie doszukałem

   Usuń
 7. Czy jest jakiś limit nagród? Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens otwierania konta teraz względem zrobienia tego pod koniec czerwca? Warunki promocji można spokojnie spełnić w lipcu, sierpniu i wrześniu a do tego czasu nie trzeba będzie wydawać 300 zł miesięcznie w celu utrzymania darmowej karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma limitu nagród, ani limitu wniosków objętych promocją. Można też - jak piszesz - konto założyć później, acz wcześniej niewykluczone, że może zaowocować jakąś promocją dla obecnych klientów (one w tym banku dość często się zdarzały).

   Usuń
 8. Są jakieś wykluczenia MCC ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń. Płatności można wykonywać wszędzie i za wszystko :)

   Usuń
 9. Czy można zaraz po spełnieniu 1 warunku na 110zl zlecić zamknięcie karty by uniknąć konieczności płatności 300zl kartą żeby była ona za darmo? Bez takiej karty nadal mozna się starać o drugą nagrode tj. 50 zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z opisu promki powyżej: "Wypłata premii (110 lub 160 zł) przewidziana jest do 15.10.2021 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku)."

   Usuń
  2. Dzięki za podpowiedź. Dla mnie oferta nie warta uwagi przez konieczność utrzymania tej nieszczęsne karty i realizowania płatności 300zl miesiecznie.

   Usuń
  3. Ale można konto założyć teraz, a kartę wyrobić później.

   Usuń
  4. Warunkiem otrzymania premii jest posiadanie ROR założonego w promocji wraz z wydaną do niego kartą.

   Usuń
 10. Szkoda że ten Smart Saver tylko do 5 tys. PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może da się założyć więcej? Dziś spróbuję i dam znać.

   Usuń
  2. W bankowości można założyć jeszcze 4 dodatkowe RORy. Każde konto Direct bez karty jest za 0 zł. Wtedy można mieć w sumie 5 Smart Saverów, czyli 25 tys. zł na 1,6%.

   Usuń
  3. Dzięki Pablo! Działa. Właśnie założyłem kolejne konto i savera. Też jest 1,6 proc. Wszystko gra!

   Usuń
  4. Witam. Napiszcie coś więcej. Jak to działa, że przy jednym kącie można otworzyć kilka następnych?

   Usuń
  5. Da się założyć 5 kont osobistych i do każdego po jednym Smart Saver. Czyli razem 5 i na każdym do 5 tys. jest 1,6%.

   Usuń
  6. Potwierdzam. Ładnie odsetki naliczają się na wszystkich 5 saverach :)

   Usuń
 11. Żeby najprościej wykorzystać limit wpłat na Smart Saver rozumiem to tak:
  1) włączam Smart Saver z przelewem 10%
  2) na ROR wpłacam 55000 zł
  3) przelewam 50000 zł do innego banku a 5000 zł wpada na Smart Saver i jest na 1,6%

  Tak najprościej i najszybciej wpłacić wszystko czy można jakoś inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak to należy zrobić.

   Usuń
  2. A nie wystarczy przelać po prostu 50 tys? Wtedy 10% z tego to 5000 i wejdzie na Saver, a 45 tysia będziesz mógł/mogła zabrać.

   Usuń
  3. Potrącane na Smart Saver nie jest od wpływów ale od przelewów wychodzących.

   Usuń
  4. Albo od płatności kartą jak się wybierze zaokrąglanie. Ale żeby szybko zapełnić SS to lepiej wybrać 10% od transakcji i wtedy przelewem/przelewami ogarnąć można szybciej.

   Usuń
 12. "4) do 30 września 2021 r., wykonać minimum 3 przelewy z Konta w różnych miesiącach na ten Cel oszczędnościowy. Każdy z przelewów musi być w minimalnej wysokości 100 zł. Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z OKO."
  - Kurcze,o co kaman ? :-(

  i drugie pytanko; po odebraniu premii 15.10 można pieniądze z tego "celu" sobie swobodnie spowrotem przelać gdziekolwiek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robisz 3 przelewy po 100 zł każdy, po 1 w każdym kolejnym miesiącu. Kasa sobie leży to 30.09 i potem wypłacasz.

   Usuń
  2. A co chodzi z tym "Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z Oko"?

   Usuń
  3. Wpłaty na Cel nie mogą pochodzić z Otwartego Konta Oszczędnościowego. Mogą być to przelewy z konta osobistego (Direct) na Cel.

   Usuń
 13. czy na OKO jest jakiś procent?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie 0,5% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 25 tys. zł, w ofercie specjalnej Bonus na Start.

   Powyżej tej kwoty 0,05%.

   Usuń
 14. Czy jeżeli mam konto dla DG to nige wziąć udział?

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak z tymi wpływami? Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Czyli z własnego rachunku firmowego można?

  OdpowiedzUsuń
 16. Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Czyli można z własnego firmowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się do tego pytania, bo jeśli nie mam konta firmowego, to przelew z mojego konta w innym banku nie liczy się, prawda?

   Usuń
  2. Można z własnego firmowego. Sprawdzone.

   Z indywidualnego to lepiej przelew np. od żony.

   Usuń
  3. No NIE! Żona czy ja, to dalej klient indywidualny, więc nie spełniam warunków.

   Usuń
 17. Pomocy

  1) W ING piszą, że na Smart Saver w opcji procentowej % kwoty wpada przy okazji płacenia debetowka, Blikiem oraz "wykonywania przelewów w PLN w bankowości internetowej na rachunki osób trzecich". Czy to oznacza, że przelew na swoje własne konto w innym banku odpada?? Ktos sprawdzał?

  2) Jeśli uda mi się szybko zapełnić Smart Savera na te 5000, to co dalej? W końcu na potrzeby promocji kartą muszę i tak płacić te 300/miesiąc i wtedy kwota na Smart Saverze się zwiększy i tym samym oprocentowanie mi spadnie? Jak sobie z tym radzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Przelew na własne konto w innym banku zapewnia przerzucenie określonego (wybranego) % na Smart Saver. Sprawdzone w praktyce :)

   2. Po zapełnieniu Smart Savera można zmienić konfigurację (np. by wpadało tylko zaokrąglenie do 5 zł albo 1%). A poza tym ze Smart Savera można w każdej chwili wypłacić środki (przelewy ze Smart Saver na swe inne konta w ING są za 0 zł).

   Usuń
  2. Dzięki wielkie! Wszystko zrobione, poszło dokładnie tak jak pisałeś. :)

   Usuń
  3. Do 5000 zł tak czy siak jest 1,6% nawet jak saldo jest wyższe niż 5000.

   Usuń
 18. Złotówa, w którym punkcie regulaminu jest mowa o karencji sięgającej aż 01.01.2020??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pkt 15., ppkt 1.

   "Aby otrzymać nagrodę 110 zł, Uczestnik musi spełnić wszystkie warunki określone w punkcie 15. od 1) do 5) łącznie:

   1) od 1 stycznia 2020 r. do 31 marca 2021 r. nie posiadać lub nie współposiadać któregokolwiek z osobistych Kont z Lwem w PLN (...)".

   Usuń
  2. Dzięki. Przeoczyłem :)

   Usuń
 19. Jest pewien zgrzyt na Saverze polegającym na tym, że robiąc płatność np. za energię czy czynsz metodą zlecenia stałego (to jakby też przelew...) saver się nie zalicza. :-(

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy konto założone przez aplikację mobilną łapie się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ponawiam jedno z wcześniejszych pytań...
  Chciałam dziś założyć konto i jakie było moje zdziwienie, gdy się okazało, że mam dostęp do bankowości ing - konto zamknęłam dawno temu... Nie posiadam żadnego produktu tego banku (konta, kart itd). Mr Złotówa - czy wg Ciebie łapię się na promocję? (wydaje mi się, że tak, bo w regulaminie jest info o posiadaniu kont; a dostęp do bankowości elektronicznej to chyba nie jest produkt banku?. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że wniosek złożony przez bankowość internetową nie będzie brać udziału w promocji - choć w porównaniu z poprzednią edycją teraz nie ma zapisu wykluczającego taki sposób założenia konta, ale też niestety nie ma wśród wymienionych takiej dopuszczonej ścieżki założenia konta.

   Usuń
 22. witam, pojawiła się dodatkowa promocja która można łączyć z promo 160 zł - za polecenie konta: https://www.ing.pl/_fileserver/item/pvuro9i. czy ktos moze mi wygenerować kod :)? (dla chetnego do zgarniecia 100 pln)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program poleceń opisuję tutaj - tam można też uzyskać kod poleceń :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...