Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,6% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego!)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

14.12.2021

1,6% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego!)

Santander Consumer Bank podniósł oprocentowanie na swym rachunku oszczędnościowym.

Rachunek oszczędnościowy 1,6% w Santander Consumer Banku
Teraz uzyskać można 1,6% w skali roku do 200 tys. zł (dla "nowych środków"). Rachunek oszczędnościowy można założyć w wygodny sposób - zdalnie (przelewem z innego banku) bez konieczności zakładania konta osobistego czy korzystania z innych produktów Santander Consumer Banku. A dodatkowy atut tego rachunku to wszystkie przelewy za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź kolejną edycję promocji, którą opisałem tutaj.]

Na początek krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam już masz konto osobiste).


Oferta rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku jest jasna i klarowna, bo regulamin promocji mieści się na jednej stronie (z czego połowę stanowią obowiązkowe zapisy dotyczące RODO czy ewentualnych reklamacji). Do tego dodać należy prostotę z jaką można założyć takie konto oszczędnościowe - wystarczy przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku (co powoduje, że wszystko odbywa się zdalnie - bez kurierów i bez wizyt w placówce).

Główne cechy promocji "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem":

 • oprocentowanie: 1,6% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 15.09.2021 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 26.01.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania).

W praktyce jest to cały czas edycja promocji, którą już na blogu opisywałem w połowie października (przy czym wtedy oprocentowanie wynosiło 0,7% - po podwyżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, gdy inne banki podniosły oprocentowanie, także Santander Consumer Bank zdecydował się na poniesienie stawki - 1,6% w skali roku obowiązuje od 14.12.2021 r.; pozostałe parametry oferty nie uległy zmianie - nawet dzień wobec którego bank wylicza "nowe środki").

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są również za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Na koniec przypomnę, że w Santander Consumer Banku dostępna jest też promocja z kartą kredytową w roli głównej - Visa TurboKARTA daje do 5% zwrotu za płatności w wybranych kategoriach miejsc (do 360 zł rocznie).

Przydatne dokumenty:

68 komentarzy:

 1. Założyłem chwilowo jak było 0,7%. Potem zabrałem do Aliora na 1,5%. Czy jak teraz wrócę to będę miał 1,6%? Czy to już nie będzie liczyć się jako nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wtedy uruchomiło się oprocentowanie 0,7%, to znaczy, że były to nowe środki względem 15.09. Zatem teraz można ze środkami powrócić i będzie wyższe oprocentowanie (bo od dziś bank je podniósł do 1,6%).

   Usuń
  2. Czy dobrze rozumiem? Jeśli środków nie ruszałem od września, to do 13.12 były liczone jako 0,7% a od 14.12 jako 1,6%?

   Usuń
  3. Nadwyżka salda z dnia badania znaczit 15.09.2021 będzie zbierać oprocentowanie promocyjne.

   Usuń
  4. Po zalogowaniu, w menu: Oszczędności ---> Sprawdź szczegóły promocji pokazuje się saldo z dnia badania czyli z 15. września:
   "
   Salda bieżące przed rozpoczęciem promocji na 15.09.2021
   Rachunek oszczędnościowy:
   **** PLN"

   Usuń
  5. Do salda początkowego wlicza się niestety również saldo lokat i jeśli zakończenie jakiejś lokaty nastąpiło po 15. września, to ta oferta wygląda dość mizernie.

   Usuń
 2. Zalogowałem się i niestety nie widzę informacji o tym żeby moje konto miało 1,6% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawi się dopiero, gdy wpłyną środki (aktualizacja wyświetlanych informacji o wysokości oprocentowania następuje kolejnego dnia po dniu wpływu środków).

   Usuń
  2. Mr Złotówa wykreśl z tekstu idea bank bo już nie istnieje:-)

   Usuń
 3. Mając już rachunek z poprzedniej edycji, chyba i tak trzeba założyć nowy bo na poprzednim wciąż jest tylko stare oprocentowanie czyli 0,20% do 50k, 0,30% od 50k do 200k i 0,50% od 200k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba zakładać nowego rachunku. Gdy wpłyną środki, system wykryje "nowe środki" i od następnego dnia (po dniu wpływu środków) zaktualizuje wyświetlane informacje, podając jakie jest oprocentowanie (w tym przypadku 1,6% dla nowych środków).

   Usuń
  2. A jednak nie, to niedomaganie Santander Consumer Banku które naprawili. Teraz bez wpływu środków i oczekiwania na następny dzień jest 1,6%. Póki co jednak nie skorzystam. Są lepsze opcje a ta dobrze że w ogóle jest.

   Usuń
  3. "Póki co jednak nie skorzystam. Są lepsze opcje" jakie? Dane liczby fakty

   Usuń
 4. Oprocentowanie na półtorej m-ca? Zawracanie gitary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydaje mi się aby po tym czasie mieli obniżyć. Wydaje mi się, że jeszcze podwyższą.

   Usuń
 5. Do wyciągnięcia max 300zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapomniałem jak to było więc przypomnijcie mi proszę. Wpłata musi być z powiązanego konta czy może być z dowolnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być z dowolnego, ale którego jesteś właścicielem i dane adresowe wprzelewie też muszą się zgadzać.

   Usuń
  2. Może być z dowolnego, ale dane właściciela muszą się zgadzać.

   Usuń
  3. Ok, dzięki :)

   Usuń
 7. Dziękuję za podpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
 8. Oferta KO Profit w Millennium zaczyna coraz bardziej blednąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjątkowo blado wypada OKO w Ing :D

   Usuń
  2. Ale przynajmniej można wielokrotnie wypłacać bez opłat :)

   Usuń
  3. Ponadto ING ma Smart Saver na 1,6% z możliwością wielokrotnych wypłat za darmo.

   Usuń
  4. Saver w ING to max 5 tys. Zł. Przy 5 kontach to max 25 tys. Mało dla niektórych.

   Usuń
  5. Ing to wciąż 0.05. Chyba że na 3 miesiące nowe środki.

   Usuń
  6. A te 0,05 to i tak 5 razy więcej niż w PKO.

   Usuń
 9. Zamknąłem już konto które miałem powiązane. Co teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej wybierz "Wypłać" i tam będzie przycisk "Chcę zmienić rachunek". Można zmienić rachunek powiązany.

   Usuń
 10. Założyłem konto wszystko poszło sprawnie ale nie przyszło hasło do pierwszego logowania tj SMS
  Co może przyczyną ktoś miał podobny problem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wpłacone. Jest 1.6%. Dzięki za info!

  OdpowiedzUsuń
 12. Mamy dobre informacje! Podwyzszylismy promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczednosciowym i Twoje srodki pracuja az na 1,60% w skali roku. Pozostale warunki bez zmian do 26.01.2022. Zaloguj sie do Bankowosci Internetowej lub aplikacji mobilnej i sprawdz szczegoly. Santander Consumer Bank.

  SMS o takiej treści dzisiaj przesyłał bank. Ale od Zlotowy wiemy już wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli do końca zostało 42 dni - lipa!

   Usuń
  2. Dla kogoś może być dobre na okres przejściowy. Np żeby mieć nowe środki w kolejnej edycji KMO w Aliorze!

   Usuń
  3. Do rotowania środkami a w sam raz.

   Usuń
 13. Chyba nie opłaca się przelewać z aliora o te 0,1 więcej. Poczekajmy na 2 z przodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od kwoty. A teraz każde 0,1% cenne.

   Usuń
 14. oferta z oprocentowaniem 1.6 obowiązuje do 26.01.20222, wiadomo kiedy można spodziewać kolejnego badania salda na koncie by móc je odpowiednio wcześniej wyzerować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo. Reguły nie ma - między tą, a poprzednią edycją promocji oprocentowania dla nowych środków była nawet dość długa przerwa.

   Usuń
 15. Są jakieś limity przelewów z tego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Przelewy można wykonywać tylko na swoje zweryfikowane konto powiązane (w innym banku), więc trudno by jeszcze miał być jakiś limit.

   Usuń
  2. Szkoda tylko, że nie można zlecić przelewu z datą przyszłą.

   Usuń
  3. Identycznie było w BGŻ-Optima.

   Usuń
  4. Ale w BGŻ-Optima można było zlecać przelewy z datą przyszłą.

   Usuń
 16. Dziś wypłaciłem kasę z KO Profit w Millenium i przelałem do SCB. Co mi zaoferowano na zatrzymanie? 0,5% na lokacie, chociaż na KO miałem 1,25% xD No nie przekonali mnie. Jest już teraz na 1,6%. Czekam na jakiś ruch Inbanku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te propozycje są generowane przez wcześniej przygotowany algorytm.

   Usuń
  2. Przy przelewie z Alior do Nest wyświetliła się propozycja na 0,3% choć na koncie Mega Oszczędnościowym miałam 1,5%. Algorytm algorytmem ale śmieszne to jest.

   Usuń
 17. Niektórzy zapominają, że 1,6% w skali roku obowiązuje tylko dla nowych środków ponad saldo z 15.09.2021r.! Jeśli ktoś w tej dacie miał jakieś pieniądze w SCB to do promocji liczy się tylko kwota ponad ten stan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy chyba było max. 0,3 proc więc raczej mało kto coś tam trzymał ;)

   Usuń
  2. Tak, do salda początkowego wlicza się niestety również saldo lokat i jeśli zakończenie jakiejś lokaty nastąpiło po 15. września, to ta oferta wygląda dość mizernie.

   Usuń
 18. A ja mam konto w Nest banku(wcześniej Smart) od 2015 i teraz sprawdziłem oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 2.30% .Bez żadnej akcji z mojej strony.Można doceniać starego klienta ? MOŻNA ! .Ktoś ma też tak ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj na nest. Bez żadnej wiedzy środki wypadają. Ko. Jest przez 3 m. Od założenia.

   Usuń
  2. Oferta Nest Banku jest dość skomplikowana, bo oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (Nest Oszczędności) zależy od czasu założenia tegoż rachunku. A wpływ na wysokość oprocentowania ma stawka WIBOR 3M (czyli stopa oprocentowania po której banki pożyczają pieniądze między sobą). Niektórzy "starzy" kliencie mają faktycznie bardzo wysokie oprocentowanie, ale dla nowych to już wygląda - delikatnie rzecz ujmując - średnio.

   W uprzywilejowanej sytuacji są posiadacze tych kont oszczędnościowych założonych już dość dawno temu (w czasach nieco lepszego oprocentowania dla oszczędności, gdy WIBOR 3M był poniżej oprocentowania najlepszych lokat np. w Idea Banku i gdy pewnie mało kto myślał o wzroście WIBOR-u, gdy oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych dalej będzie niskie - choć rosnące, ale na dzień dzisiejszy w praktyce większość lokat i kont oszczędnościowych daje oprocentowanie niższe, niż WIBOR 3M). I szczęśliwcy, którzy przez lata trzymali rachunek, dziś są beneficjentami (mając aż 2,3% w skali roku - to oprocentowanie zmienne; stawka jest co miesiąc aktualizowana).

   Dla rachunków Nest Oszczędności założonych od 29.10.2016 roku do 01.12.2021 roku oprocentowanie jest już równe stawce WIBOR 3M, ale pomniejszonej o 0,5 p.p.

   Kto jednak dopiero teraz założy konto oszczędnościowe w Nest Banku, ten z dobrodziejstwa wysokiego WIBOR-u 3M już niestety nie skorzysta. Od 2.12. obowiązują inne warunki - w promocji (od dnia otwarcia rachunku do końca miesiąca kalendarzowego w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe) oprocentowanie wynosi 1,25% w skali roku do 100 tys. zł, a dla nadwyżki marne 0,01%. Z kolei standardowe oprocentowanie na Nest Oszczędności (dla rachunków założonych od 2.12.) do 100 tys. zł to WIBOR 3M pomniejszony o aż 1,5 p.p. (czyli na dziś dzień byłoby to 0,8% w skali roku), nadwyżka ponad 100 tys. zł objęta jest oprocentowaniem 0,01%.

   Usuń
  3. Żadne docenienie. Muszą ci tyle dać bo to wynika z umowy. A jak traktują klienta to świadczy że teraz nowym odejmują 1,5% od Wiboru.

   Usuń
  4. @Unknown, 20 grudnia 2021, 08:55

   Bez żadnej wiedzy środki wypadają? Jakiej wiedzy? Gdzie wypadają?

   Usuń
  5. Wypadają. Bank bardzo często stosuje blokady. Wystarczy poczytać. Sala goryczy w nestbank u wciskają klientom ubezpieczenia. Poza tym nestbank oferował wysoki procent na rachunkach przez 3 miesiące od założenia konta, lecz później każdy kto posiadał tam konto miał słabo oprocentowane, a nie efektywne konta bankowe sam zamykał.

   Usuń
  6. Co wypada przez blokady? Miałem u nich konto oraz wiele lokat jeszcze w czasach FM Bank i nigdy nic mi nie "wypadło' - kuriozalne!

   Usuń
  7. WIBOR 3M z wczoraj to nawet 2,4%

   Usuń
 19. Obecna oferta obowiązuje do 26.01.2022 i ciekawe czy:

  - wznowią ją po tej dacie
  - na jakich warunkach
  - jaką będzie data badania salda?

  SC to firma pożyczkowa, więc w zasadzie nic nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Santander Consumer Bank to bank, kontrolowany przez KNF, podlegający przez BFG.

   A co do pytań... W żadnym banku nie wiadomo jaka będzie kolejna edycja (ani czy w ogóle będzie).

   Usuń
  2. SC Bank SA nigdy nie zajmował się obsługą ROR dla osób fizycznych ani podmiotów gospodarczych i skupia się głównie na kredytach, do których okresowo konieczne są depozyty.

   Usuń
 20. Dostałem smsa że 1,6% przedłużone do 12-go kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A warunki jakie? Na stronie SCB żadnego info nie ma. Na ile to pewme, bo właśnie miałem wycofać cash?

   Usuń
  2. Promocja na Nowe Srodki na rachunku oszczednosciowym nadal trwa! Atrakcyjne oprocentowanie 1,6% w skali roku zostaje u nas az do 12 kwietnia 2022. Pieniadze mozesz wplacac i wyplacac w dowolnej chwili. Sprawdz nowy regulamin na www.santanderconsumer.pl/s/sms22 Pozdrawiamy - Santander Consumer Bank

   Usuń
  3. Jest informacja na stronie banku

   https://www.santanderconsumer.pl/konto-oszczednosciowe/rachunek-oszczednosciowy,1.html

   Na dole strony znajdziesz regulamin promocji z datą do 12.04.

   Usuń
  4. Dzięki za info. Strategia wyczekiwania. Getin też zostawił 1,7% choć teraz do 400 k.

   Usuń
  5. Nową edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Banku opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...