Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 1,7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)

⭐ 700 zł od: Santandera oraz BNP Paribas900 zł od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

20.12.2021

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 1,7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)

Getin Bank udostępnił nową edycję promocji oprocentowania dla nowych środków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
I jak w poprzedniej odsłonie promocji, tak i teraz oferuje 1,7% w skali roku na okres 92 dni - pod warunkiem wpłacenia nowych środków. Przy tej stawce ulokować można maksymalnie 200 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Propozycja Getin Banku skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku (bo liczy się wpłacenie "nowych środków").

Z promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają lub założą konto osobiste w Getinie. Można to zrobić przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie za 0 zł, o tym piszę nieco niżej). Przy okazji za otwarcie konta w Getinie można zyskać 50 zł do Allegro oraz 3% do 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym, ale w tamtych promocjach trzeba uwzględnić okresy wykluczenia dla byłych klientów.

💡 Sporo ciekawych propozycji dla oszczędzających pojawiło się ostatnio. Sprawdź jak uzyskać do 2% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty) daje Aion Bank. Z kolei w Aliorze można uzyskać 1,7% w skali roku na 3 miesiące do 100 tys. zł (i przy okazji zyskać bonusy do 200 zł na start).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


To co najistotniejsze w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, to poniższe parametry:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 1,7% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł (dla nadwyżki nowych środków ponad 200 tys. zł i jednocześnie nie więcej, niż do 400 tys. zł oprocentowanie wynosi 1,1% w skali roku);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 20.12.2021 do 24.01.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeżeli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki spełnią kryterium "nowych środków".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 14.12.2021 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 14.12.2021 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną." 

Saldo początkowe wyliczane jest na 14.12.2021 roku - jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 20.12.2021 r. do 24.01.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

18 komentarzy:

 1. Miałem nadzieję że coś podniosą. No to na razie kasa zostaje zaparkowana na KMO w Aliorze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, na razie te 1,5% jest zadowalające, o 0,2% nie ma co się zrywać. Poczekamy jeszcze chwilę, czuję że coś się zadzieje lepszego po nowym roku

   Usuń
 2. 1,7% i tyle warunków. Szkoda zachodu. Mam 2% w Aionie i nie trzeba żadnych nowych środków, zgód.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zgody...mam wyłączone wszystkie, a tyle ich w aplikacji mobilnej, w dodatku dwie zakladki, że nie wiem już które są niezbedne i które włączyć by skorzystać z promocyjnego oprogramowania na EKO, a ktorych nie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nowe warunki bezpłatnego korzystania z konta i karty obowiązują ? Czy od styczna ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam środki na KMO w Aliorze na 1,5%, wiec przelalam je do Getin, zawsze to ciut lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej tak. Ale nie zawsze ma sens uruchamiać promocje wszędzie bo później jak ci się skończy promo % na EKO to może ci się też kończyć na KMO.

   Usuń
 6. Bezpiecznie tam lokować środki ? Getin Bank dostał teraz kuratora.....
  Niedobrze się dzieje ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pisałem że Getin pójdzie pod młotek to ostatnio ktoś mi odpisał że jest dobrze bo zanotowali zyski...
   @Irzin40 oczywiście że bezpiecznie. O wiele bezpieczniej niż w inbanku czy tym tworze zwanym Aion Bank. Gdyby coś nagle się stało z Getin Bankiem, masz gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego a nie estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond czy jak w przypadku Aion Banku może Le Fonds de protection a może Fonds de Garantie pour les services financiers. Fakt jest taki, że o ile w przypadku inbanku wiadomo konkretnie że "wiatru" trzeba szukać w Tagatisfond, to w przypadku Aion Banku tak naprawdę chyba tylko jakieś "diabli" wiedzą gdzie (Fonds de Garantie Belge).
   Jeżeli ktoś w tej kwestii ma inne zdanie, to radzę więcej poczytać np. o tym co na ten temat mówi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

   Tak więc jeszcze raz, środki ulokowane w Getin Banku są tak samo "bezpieczne" jak w każdym innym banku który jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. I na pewno bezpieczniejsze niż w przypadku banków z poza BFG.

   Usuń
  2. Kurator w Getinie oznacza ni mniej ni więcej, a szybkie obniżenie oprocentowania. W kolejnej edycji tyle % na EKO już na pewno nie będzie co w obecnej edycji.

   Usuń
  3. Powtórka z historii Idea Banku. Czy nie dobrze się dzieje? Nikt grosza nie straci. Przygotowanie pod jakieś przymusowe przejęcie zapewne.

   Usuń
 7. Mam 2 karty debetowe Getin Banku i nie wiem czy od stycznia trzeba wykonać 5 transakcji każdą z nich, czy wystarczy jedną aby uniknąć opłaty za obie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Getinowi obniżono dziś rating z CCC na CC z perspektywą negatywną. Idea Bank po otrzymaniu takiej oceny spotkała restrukturyzacja przymusowa. Uważać, nie trzymać tam powyżej 100 tys. euro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem to nic jak tylko ostatnia okazja na to żeby wykorzystać jeszcze dobre oprocentowanie w tym banku.

   Usuń
  2. Pewnie Pekao go łyknie.

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...