Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja konta firmowego w BNP Paribas: zyskaj do 600 zł na start (+ więcej w pozostałych promocjach)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.12.2021

Promocja konta firmowego w BNP Paribas: zyskaj do 600 zł na start (+ więcej w pozostałych promocjach)

Kolejny bank postanowił odpalić promocję dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "Płać i wzrastaj" w BNP Paribas
Tym razem na przedsiębiorców czekają bonusy od BNP Paribas w kumulacji kilku promocji. Łącznie można zgarnąć co najmniej 1 000 zł (i dodatkowo kilkaset złotych zaoszczędzić dzięki zwolnieniom z niektórych opłat).


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

BNP Paribas znany jest przede wszystkim z promocji konta osobistego (za które obecnie można zgarnąć do 400 zł premii) oraz karty kredytowej (aktualnie do zgarnięcia są bony Allegro o wartości 300 zł). Teraz przyszła kolej na konto firmowe. I tu czeka bogaty pakiet nagród gwarantowanych, choć - jak to najczęściej bywa w przypadku promocji dla przedsiębiorców - z całej puli 1600 zł część nagród można zgarnąć łato, ale na część nie każdy się załapie. Ale po kolei. Na stronie promocji znaleźć można informacje o tym, że do wzięcia jest:

 • 600 zł w promocji "Płać i wzrastaj" - to promocja dla otwierających konto firmowe, którzy będą płacić kartą wydaną do tegoż rachunku - bank będzie zwracał 2% sumy wydatków;
 • 400 zł w promocji "Wygodny biznes z Terminalem 2" - w tej promocji do wzięcia są 2 karty podarunkowe Sodexo o wartości 200 zł każda; tu - jak już nazwa promocji może sugerować - koniecznym jest korzystanie z terminala płatniczego, co już sprawia, że nie każdy z tego skorzysta, bo nie każdy przedsiębiorca potrzebuje takiego urządzenia;
 • 516 zł oszczędności za terminal - w tym przypadku bank wyliczył korzyści wynikające z udziału w programie "Polska Bezgotówkowa", które wynikają z braku opłat za dzierżawę terminala przez 12 miesięcy oraz zwolnienia z opłat za procesowanie transakcji i ich bieżącą kontrolę. A jeśli nie kwalifikujesz się do ww. programu, to bank i tak przewiduje zwolnienie z opłaty za dzierżawę terminala od banku (i wartość takiej korzyści szacuje na poziomie 516 zł)... jest to więc korzyść nie sensu stricte, jakie znamy z tego bloga (gdy mowa o bonusach pieniężnych wpływających na konto, czy innych nagrodach w postaci namacalnej, ale swego rodzaju zwolnienie z opłat - owszem to korzyść, ale jednak bank posłużył się nią tu nietypowo, dla podbicia sumy gratyfikacji do zdobycia w promocji) oraz
 • 90 zł - 6 miesięcy darmowego konta (co jest akurat korzyścią określoną jako zwolnienie z opłaty miesięcznej za konto... której i tak można uniknąć przy spełnieniu warunków wynikających z tabeli prowizji i opłat).

Poniżej znajdziesz omówienie wszystkich okazji do bankobrania z kontem firmowym w BNP Paribas.

Promocja "Płać i wzrastaj na Święta"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca (w tym osoba fizyczna prowadząca działalność wytwórczą w rolnictwie)... i to właściwie tyle.

Nagroda. Do wzięcia czekają zwroty w wysokości 2% za płatności kartą wydaną do konta firmowego. Miesięcznie można uzyskać do 100 zł, a na zwroty można liczyć przez 6 kolejnych miesięcy, więc łącznie można uzyskać do 600 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Płać i wzrastaj na Święta" oraz zdobywać premie:
 • do 31.12.2021 r. złóż wniosek o konto firmowe w BNP Paribas (Konto Otwarte na Biznes lub Konto Otwarte na Agrobiznes, lub Konto Otwarte na Biznes NonProfit) wraz z wydawaną do niego kartą Debit Mastercard Business w PLN i dostępem do bankowości elektronicznej; 
 • w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem, akceptując przy tym regulamin promocji i wskazując numer karty wydanej do konta, która będzie uwzględniana przy naliczaniu premii (udział w promocji brać może tylko jedna karta wydana dla reprezentanta firmy; jeśli tych reprezentantów jest więcej, to mogą brać udział też inne karty, ale według tej samej zasady - tylko jedna karta od jednego reprezentanta) i aktywuj kartę.

I już od momentu przystąpienia do promocji bank będzie naliczał zwrot w wysokości 2% od płatności wykonywanych kartą (lub kartami) wydaną do konta, którą uczestnik zapisze do promocji w wyżej wspomnianym oświadczeniu. 

W danym miesiącu kalendarzowym uzyskać można maksymalnie 100 zł takiego zwrotu, a że jego naliczanie jest przewidziane przez 6 miesięcy, to maksymalnie można zgarnąć wspomniane wcześniej 600 zł.

Naliczenie premii odbywa się w oparciu o transakcje rozliczone, więc jeśli w jednym miesiącu zrobisz płatność, a ta zaksięguje się dopiero w miesiącu kolejnym, to na naliczenie zwrotu 2% będzie trzeba zaczekać do następnego miesiąca. Wypłata premii przewidziana jest do 5. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym spełnienia warunków jej uzyskania (jeśli dzień ten wypadnie w dzień w wolny od pracy, to wpływu nagrody należy spodziewać się w kolejnym, najbliższym dniu roboczym).

Do czasu otrzymania premii, nie rozwiązuj, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem, a także nie rezygnuj z karty, nie blokuj jej, ani nie zastrzegaj.

I w praktyce tylko ta promocja może być dla wszystkich przedsiębiorców. W kolejnych, niżej opisywanych, niezbędne jest korzystanie z terminala płatniczego.

"Wygodny biznes z terminalem 2"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca, będący osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, posiadający (na dzień przystąpienia do promocji) konto firmowe w BNP Paribas.

Nagroda. do wzięcia czekają dwie wirtualne karty Sodexo (o wartości 200 zł każda, więc w sumie można zgarnąć 400 zł). 

Limit uczestników promocji. Choć promocja z bonami Sodexo przewidziana została na okres od 15.11. do 31.12.2021 r., to uwzględnić należy, że załapie się na nią 300 osób, które jako pierwsze zarejestrują się na stronie promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Wygodny biznes z terminalem 2" i zdobyć karty Sodexo:
 • w okresie od 15.11. do 31.12.2021 r. w oddziale banku zawrzyj umowę o terminal POS lub terminal POS i terminal mPOS z firmą Elavon; 
 • najpóźniej do 31.12.2021 r. zarejestruj się na stronie promocji (podając te same dane, co przy zawieraniu z bankiem umowy o konto); 
 • do rozliczeń z terminala wskaż konto firmowe posiadane w BNP Paribas; 
 • pierwszą transakcję na terminalu POS lub mPOS przeprowadź najpóźniej do 31.01.2022 r.

Za spełnienie powyższych warunków przysługiwać będzie Ci pierwsza nagroda (karta Sodexo o wartości 200 zł). Ich realizacja otworzy Ci również drogę do zgarnięcia drugiej nagrody w tej samej postaci, a więc karty Sodexo również o wartości 200 zł. By ją zdobyć:
 • w ciągu dwóch kolejnych miesięcy po miesiącu przeprowadzenia pierwszej transakcji na terminalu POS lub mPOS wykonaj obrót na łączną kwotę min. 10 000 zł (przykładowo: jeśli pierwszą transakcję dokonasz w grudniu, to w styczniu i w lutym będziesz mieć czas na wyrobienie łącznego obrotu na co najmniej 10 000 zł - ta suma jest pomniejszana o ewentualne zwroty płatności).

O przyznaniu karty Sodexo organizator powiadomi Cię mailowo (z adresu wygodnybiznes2@bnpparibasplus.pl) najpóźniej do 24. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania, a do końca tegoż miesiąca prześle kolejnego maila już z nagrodą.

W tym miejscu przypomnę jeszcze, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, iż kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w promocjach dla klientów indywidualnych. Zwroty i nagrody otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Konto firmowe w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


W promocji "Płać i wzrastaj na Święta" założyć można jedno z trzech kont. Poniżej znajdziesz ich prześwietlenie.

Konto Otwarte na Biznes charakteryzuje:
 • 0/15 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli suma wpływów na konto w ciągu miesiąca wyniosła co najmniej 20 000 zł lub, jeśli średniomiesięczne saldo na koncie wynosi co najmniej 3 000 zł;
 • 0 zł za 20 pierwszych przelewów w PLN i w EUR (SEPA) w miesiącu zlecane w bankowości internetowej i mobilnej w przypadku wpływów poniżej 20 tys. zł; 40 takich przelewów będziesz mieć za 0 zł, jeśli te wpływy będą w przedziale od 20 000 do 100 000 zł, a wszystkie przelewy dostaniesz za 0 zł, jeśli wpływy w miesiącu będą na sumę powyżej 100 000 zł;
 • 0/ 3,50/ 7 zł - opłata miesięczna za kartę nie zostanie pobrana, jeśli w ciągu miesiąca rozliczone zostaną płatności kartą na sumę min. 700 zł lub jeśli suma wpływów na konto będzie powyżej 100 000 zł.

Główne cechy Konta Otwartego na Agro Biznes (dla rolników) to:
 • 0/10 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli średniomiesięczne saldo na koncie wynosi co najmniej 3 000 zł;
 • 0 zł - za wszystkie przelewy krajowe PLN oraz EUR (SEPA) zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie zostanie pobrana, jeśli w ciągu miesiąca rozliczone zostaną płatności kartą na sumę min. 700 zł.

Z kolei Konto Otwarte na Biznes Non Profit (dla zarządzających wspólnotą mieszkaniową, spółdzielnią, stowarzyszeniem lub inną organizacją non profit, społeczną, bądź zawodową) to:
 • 0 zł - bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł - za wszystkie przelewy krajowe PLN oraz EUR (SEPA) zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie zostanie pobrana, jeśli w ciągu miesiąca rozliczone zostaną płatności kartą na sumę min. 700 zł.


Przydatne dokumenty:

1 komentarz:

 1. Niestety, założyłem konto nie czytając regulaminu a jedynie ten wpis i nie spełniłem warunku który był tutaj na blogu. Do 31.12.2021 trzeba było również aktywować kartę a ja to zrobiłem 14.01.2022 bo umowę podpisałem 30.12.2021r. Gdybym miał świadomość o warunku aktywacji karty to rzecz jasna umowy 30.12.2021 bym nie podpisywał :D

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...