Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2021 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

26.12.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2021 roku

Ostatnia niedziela miesiąca (nawet gdy mamy święto) to na tym blogu tradycyjny moment publikacji mych podliczeń.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Jak co miesiąc podliczam, ile zyskałem dzięki promocjom bankowym. Ujawniam w jaki sposób to się stało oraz co się zmieniło, jeśli chodzi o posiadane przeze mnie konta i karty. No i przypominam o najlepszych obecnie okazjach do bankobrania.

Nie odrywając Cię zanadto od świątecznych spotkań w gronie najbliższych czy po prostu od odpoczywania w tym czasie, nie przedłużam i od razu przechodzę do konkretów.

Na pierwszy front w podsumowaniu idzie Santander. Wymienione tu bonusy to sama drobnica, ale jak się okazało, po zsumowaniu to właśnie od tego banku udało się zyskać najwięcej. A otrzymaliśmy (bo w podsumowaniach jak zawsze biorę pod uwagę zarówno bonusy żony, jak i moje - mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc wspólne są koszty, jak i przychody):

 • 30 zł zwrotu za płatności kartą kredytową - bank oddaje 2% dzięki promocji, którą zaproponował po złożonym wypowiedzeniu umowy;
 • 11,40 zł - tak się złożyło, że wyżej wymienione płatności kartą kredytową dały również 1-procentowy zwrot za płatności, które Santander włączył wszystkim klientom (bez względu na to jaką kartę kredytową posiadają) z okazji Black Weekend (była więc okazja na kumulację moneybacków);
 • 25 zł zwrotu za opłacanie należności za media z Konta Jakie Chcę - standardowo bank zwraca 1% od sumy takich płatności, ale na listopad i grudzień wszystkim klientom podwoił ten zwrot, więc łatwiej było wycisnąć maksymalny zwrot miesięczny (korzystając z tej okazji zrobiłem nadpłaty rachunków - w pewien sposób "kredytuję" PGNiG, ale suma summarum to się opłaci);
 • 2 x 20 zł - bonusy za włączenie usługi "Moje Cele" (i wykonanie 1 płatności kartą lub Blikiem na dowolną kwotę).

I tak oto - jako obecni klienci - w ciągu miesiąca zyskaliśmy 106,40 zł.

Pierwszą premię (w wysokości 100 zł) otrzymałem od Banku Millennium, w którym założyłem konto osobiste po baaardzo długim rozbracie (dobrych kilka lat czekałem aż bank zmieni okres wykluczenia dla byłych klientów posiadających kiedyś konto założone w promocji). Doczekałem się i skorzystałem z promocji (z premią do 250 zł), ale krótko później musiałem się pogodzić z tym, że wystartowała kolejna promocja z podwyższoną premią - ta, która ciągle jest dostępna i do wzięcia czeka premia 360 zł (warunki pozostały niezmiennie proste, a okres karencji też jest skrócony). No cóż, takiego czegoś chyba doświadczył każdy - trzeba się z tym pogodzić. Nie ma bowiem reguły - czasem premia rośnie, ale czasem też spada (czego dowodem jest choćby to, że na premię pieniężną w wysokości aż 360 zł za konto osobiste w Millennium czekać trzeba było bardzo długo, bo od ponad 4 lat!).

W Credit Agricole wpadły bonusy wynikające z aż trzech łączących się ze sobą promocji, które bank włączył na zatrzymanie - po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta. Jest więc i bonus 25 zł (za wpływ oraz 3 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu), i 25 zł za płatności za media z konta (jako wysoki, bo 5-procentowy zwrot) oraz moneyback 1% za płatności kartą i Blikiem - w tym ostatnim przypadku wpadło 19,04 zł

Całość uzyskanych gratyfikacji z promocji bankowych domyka bonus 25 zł, który otrzymuję na Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe), jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę co najmniej 500 zł.

Zebrałem wszystko w jednym miejscu, wszystkie uzyskane przeze mnie gratyfikacje od banków, znajdziesz w poniższej tabeli:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Santander Bank

Zwrot 2% za płatności kartą kredytową (promocja na zatrzymanie)

1502 zł

30 zł

Zwrot 1% za płatności kartą kredytową (promocja na Black Weekend)

Płatności ujęte w powyższej sumie

11,40 zł

Zwrot 2% za płatności za media z Konta Jakie Chcę

-

25 zł

Bonus za uruchomienie usługi „Moje Cele” oraz 1 płatność

5 zł

2 x 20 zł

Bank Millennium

Premia za otwarcie konta

3 zł

100 zł

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

7 zł

25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

25 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

1904 zł

19,04 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

511 zł

25 zł

Potwierdzeniem uzyskanych bonusów są zrzuty z historii rachunków bankowych:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Wyliczenia


Wszystkie wyżej wymienione bonusy, premie i zwroty w ramach monaybacku dały mi 300,44 zł. To jest też ostateczny zysk, bo nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która najczęściej pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Jak zawsze zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by dokładnie tyle samo (300,44 zł) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać aż 207 121,26 zł. Kwota to oczywiście bardzo duża, ale już nie tak duża, jak jeszcze kilka miesięcy temu, gdy oprocentowanie dla oszczędności szorowało po dnie. Teraz za sprawą choćby takich ofert jak 2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao czy 2% (bez limitu kwoty) na rachunku oszczędnościowym w Aion Banku odsetki już mogą być nieco większe. Acz jak widać ciągle sporo więcej można zarobić dzięki promocjom bankowym (i to bez angażowania wielkiego kapitału).


Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu


W ostatnim czasie było parę prób rozstań z bankami, ale... okazały się one nieudane. Credit Agricole ponownie zatrzymał promocją i na koncie osobistym nadal będzie naliczał comiesięczny bonus 25 zł (za zapewnienie wpływu i 3 płatności miesięcznie) oraz zwroty za przelewy należności za media (tu tego mamy aż nadmiar, bo obowiązuje to również na wyżej wspomnianym koncie w tym banku).

Z kolei Citibank dał mi 10-procentowy zwrot za płatności kartą, dzięki czemu w kwietniu powinien dostać do 100 zł moneybacku - nie wypadało robić nic innego, jak tylko wycofać wcześniej złożoną dyspozycję zamknięcia karty.

Promocje godne uwagi


Końcówka roku przyniosła bardzo dużo bardzo dobrych promocji (to czas, gdy banki realizują swe plany sprzedażowe - tabelki muszą się zgadzać, więc pieniędzy na marketing, a co za tym idzie na przygotowanie wysokich premii nie zabrakło). Jest więc z czego wybierać

Jeśli nie skupiać się na wyżej wymienionych promocjach z kontami osobistymi w roli głównej, to sporo zyskać da się też przy okazji wyrobienia karty kredytowej. Citibank daje 400 zł w bonie do Biedronki, a od BNP Paribas uzyskać można łącznie 300 zł do wydania na Allegro.

Jak poznać bankobranie i w jaki sposób zarabiać na bankach? 


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny), ale dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


13 komentarzy:

 1. Moje pytanie jest trochę obok tematu, choć nie do końca. Jak długo trzymacie konta? Czy jest jakiś minimalny okres przez który trzeba konta trzymać? Pytanie zielonki trochę ale będę wdzięczny za wasze zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykasz kiedy chcesz po tym jak dostaniesz już nagrodę. Niektóre banki oferują promocje na zatrzymanie.

   Usuń
 2. U mnie też 100 zł z Millennium. Do tego 15,57 zł na KJO w Aliorze i 100 zł za polecenie konta w PKO.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do wypłaty premii. I ewentualnie jak dadzą prototyp za pozostanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu ja jeszcze nie mam 20zł za włączenie Celu na kontach w Santanderze ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31-go mają czas na wypłatę. Ale ja już dostałem.

   Usuń
 5. Oferta W Santander jest beznadziejna bo oferuje na depozyty oprecentowanie na 0.01 moje cele na 0 procent dodatku płacą na reklamy w telewizji

  OdpowiedzUsuń
 6. czyli jak minie karencja to można znów dostać premię za założenia konta w tym samym banku? nawet jeśli się już dostało raz taką premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Czasem bank w regulaminie promocji wydłuża karencję dla tych co juz kiedys z nij korzystali.

   Usuń
 7. @ Mr. Złotówa
  Złożyłem wypowiedzenie.
  W Credit Agricole bank włączył Tobie bonusy na zatrzymanie, po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta. Czy włączył Tobie 3 bonusy jednocześnie?
  Czyli :
  I- bonus 25 zł za wpływ min. 1000 PLN oraz 3 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu- na jaki okres?
  II- za płatności za media z konta 5-procentowy zwrot
  III- moneyback 1% za płatności kartą i Blikiem - powiedz co konkretniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta w Credit Agricole mieliśmy (a właściwie cały czas mamy) i ja, i żona.

   Przy rezygnacji z jednego bank zaproponował tylko promocję nr I (z tych wymienionych przez Ciebie). Na 12 miesięcy. Ale przy rezygnacji z drugiego konta zaproponowano wszystkie 3 jednocześnie (wszystkie na 12 miesięcy, więc w sumie aż 3 x 300 zł do wzięcia).

   W przypadku pierwszego konta 12 miesięcy z promocją upłynęło. Po upływie bodaj dwóch miesięcy i ponownym wypowiedzeniu, konsultantka zaproponowała dwie promocje (I i II).

   Usuń
 8. @ Mr. Złotówa Bardzo dziękuję za info.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mr. Złotówa powinieneś zrobić podsumowanie roczne zarabiania bo taka liczba zarobku niektórych może obudzić do zarabiania na bankach. :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...