Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,7% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym (19. edycja) w Alior Banku (+ 300 zł premii dla zakładających konto osobiste)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

14.12.2021

1,7% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym (19. edycja) w Alior Banku (+ 300 zł premii dla zakładających konto osobiste)

Wystartowała kolejna, już 19. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze.

Konto Mega Oszczędnościowe 1,7% (19. edycja) w Alior Banku
I względem poprzedniej odsłony, nowa edycja przynosi pozytywną zmianę. Oprocentowanie wzrosło do 1,7% w skali roku. Niezmiennie jest gwarantowane na okres 3 miesięcy i dla kwoty do 100 tys. zł  Z oferty skorzystać mogą obecni (bo liczy się wpłata nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępną, nową edycję tutaj.]

Aktualnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Teraz jest okazja na kumulację korzyści - można zdobyć nie tylko odsetki wynikające z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale również dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne za konto osobiste (które i tak trzeba posiadać lub założyć, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,7% w skali roku).

Konto Mega Oszczędnościowe 19. edycja: do 1,7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 14.12.2021 do 17.01.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1.0% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 1,7% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy też spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki powinien pochodzić z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 10.12.2021 roku

Przy wyliczaniu wyżej wymienionego salda pod uwagę brane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 19. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość elektroniczną) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Z kolei obecni klienci Aliora, już posiadający konto osobiste w tym banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 1,7% w skali roku nie jest dostępne).


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, zgody :)

   Usuń
  2. Teraz zgody nie są wymagane.

   Usuń
  3. W regulaminie 19. edycji zniknął zapis o wymogu wyrażania zgód marketingowych (choć w 18. edycji jeszcze był).

   Usuń
 2. Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji tego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze. No ale poza 18-stą edycją to raczej mało kto brał udział w poprzednich.

   Usuń
  2. No ale np. w edycji nr 4 brałem udział jak było jeszcze 2,5%.

   Usuń
  3. Warunek z regulaminie brzmi: "[Uczestnik - przyp. Mr. Złotówa] nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji „Konta Mega Oszczędnościowego"". Mowa więc o czasie teraźniejszym, a nie przeszłym.

   Komu skończyło się oprocentowanie z jakiejś dawnej edycji, ten teraz może brać udział w obecnie dostępnej, 19. edycji. Ten zapis eliminuje np. osoby, które mają 1,5% z 18. edycji, bo oni cały czas biorą udział w poprzedniej edycji.

   Usuń
  4. Mr. Złotówa myślę, że sporo osób otworzyło w listopadzie konto w Alior Banku i ulokowało tam swoje oszczędności w 18 edycji promocji. Taki pomysł na wpis, że może w okolicach lutego, warto coś napisać jak wykombinować, żeby załapać się na kolejną edycję (oczywiście, jeżeli oprocentowanie będzie najprawdopodobniej wzrastać).

   Usuń
  5. Tu takie prognozowanie może być trudne, bo każdy ma inny czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania (uzależniony od momentu wpłaty nowych środków) i tym samym ciężko się wstrzelić z wypłatą środków na odpowiedni moment (by w kolejnej edycji mogły one być nowymi środkami) też ze względu na to, że nie można korzystać z danej edycji, jeśli jeszcze bierze się udział w poprzedniej. W praktyce więc robię tak, że z danej edycji korzystam przez maksymalny czas, później szukam jakiejś innej opcji, a jak już będę się łapać na jakąś kolejną edycję promocji na KMO, to wtedy wrócę.

   Usuń
 3. Stopy wzrosły o 0,5%

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w banku ailor nowe środki na 0.30 i 0.01 nic nie wzroslo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to Konto Mega Oszczędnościowe? No i wzrośnie dopiero po wpłynięciu "nowych środków" (i spełnieniu pozostałych warunków - wpływ na konto osobiste).

   Usuń
 5. Na KO w ramach korzyści ciągle 1% tylko?

  OdpowiedzUsuń
 6. Założyłam konto Mega Oszczędnościowe w 18 edycji ale nie wiem gdzie są te zgody marketingowe ? W szczegółach widzę ,ze mam 1%oprocentowanie ,czy ten wpływ 2000 na konto to powinnam od razu zrobić ,żeby mieć 1,5%, czy mogę do końca grudnia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam od razu napisane 1,5%. Prawdopodobnie dlatego ze pieniądze przelewałem najpierw na konto zwykłe a później na mega oszczędnościowe. Zadzwoń do nich.

   Usuń
  2. No to masz oproc. z 18 edycji.

   Usuń
  3. Dot. zgód. Cytuję Złotówę z innego artykułu: "Zgodę marketingową możesz sprawdzić i ewentualnie zmienić po zalogowaniu do bankowości internetowej Aliora. W tym celu przejdź ścieżkę: Ustawienia => Zgody i oświadczenia => Zgoda na marketing Banku.."

   Usuń
 7. Ile trwa mniej więcej każda edycja promocji w Aliorze? Jest na to jakaś reguła tzn. kiedy ruszyłaby 20. edycja i kiedy trzeba by wcześniej wyzerować konto?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie trzeba spełnić warunki do otrzymania w Aliorze 200 zł premi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocję Konta Jakże Osobistego z premią 200 zł opisuję tutaj.

   Usuń
 9. Mam pytanie. W dniu weryfikacji na koncie miałem ok 500 zł. Dziś założyłem KMO i wpłaciłem 10K jutro dopłacę 90K co da kwotę 100k i 500 zł będę miał na koncie ror. Czy całe 100k będzie na 1,7% zakładając że 2k wpływu miesięcznie na ror będzie.
  Chodzi mi o to że oni w regulaminie podają taki przykład jak to rozumieć?

  "PRZYKŁAD 4.
  W Dniu weryfikacji Uczestnik ma tylko Konto Jakże Osobiste, a na nim 2 000 zł. Czyli Początkowe
  łączne saldo wynosi 2 000 zł. Kilka dni później Uczestnik przystępuje do Promocji, zakłada
  Konto Mega Oszczędnościowe i wpłaca na nie 5 000 zł. Oznacza to, że dzienne saldo wynosi 7 000 zł,
  a Nowe środki: 5 000 zł (7 000 zł – 2000 zł = 5000 zł Oprocentowanie na Koncie Mega
  Oszczędnościowym wygląda następująco:
  5 000 zł – ma promocyjne oprocentowanie.
  Następnego dnia Uczestnik wpłaca na Konto Jakże Osobiste 10 000 zł. Jest to nowa wpłata,
  ale nie wszystko zostanie uznane za Nowe środki, ponieważ na Koncie Mega Oszczędnościowym
  jest nadal 5 000 zł:
  • Początkowe łączne saldo się nie zmienia – wynosi 2 000 zł
  • dzienne saldo wynosi 17 000 zł (2 000 zł + 5 000 zł + 10 000 zł = 17 000 zł)
  • nowa wpłata wynosi 10 000 zł
  • nowe środki w Banku wynoszą 15 000 zł (w tym 5 000 zł na KMO)
  Zatem oprocentowanie tego dnia na Koncie Mega Oszczędnościowym wygląda następująco:
  • 5 000 zł – ma promocyjne oprocentowanie
  • 0 zł – oprocentowanie standardowe"

  To moje 90k jak dopłacę nie będzie oprocentowaniem promocyjnym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, bo wpłacisz je na Konto Mega Oszczędnościowe, a nie na Konto Jakże Osobiste (jak w przykładzie).

   Usuń
 10. Jak myslicie , czy po 17.01 będzie jakaś nowa oferta z wyższym oprocentowaniem ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak myslicie czy po 17.01 będzie nowa oferta z wyższym oprocentowaniem ? Warto zaczekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niżej raczej nie będzie.

   Usuń
  2. Od jutra 20. edycja. Bez zmian 1,7%.

   Usuń
  3. Skąd taka informacja?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...