Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 50 zł do Allegro dla otwierających konto osobiste w Getinie + do 3% na koncie oszczędnościowym

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.12.2021

Bon 50 zł do Allegro dla otwierających konto osobiste w Getinie + do 3% na koncie oszczędnościowym

Getin Bank przygotował nowe edycje swych ciągle powtarzanych promocji.

Program "Polecam Proste Zasady" w Getin Banku
W programie poleceń do wzięcia czekają bony na zakupy na Allegro - zarówno dla polecającego (80 zł), jak i polecanego (który otwiera konto osobiste) - 50 zł. Dodatkowo na nowego klienta czeka 3% na koncie oszczędnościowym (gwarantowane aż na rok) do 10 tys. zł. Dla większych kwot (do 200 tys. zł) jest 1,7% w skali roku (ale już na 3 miesiące) - z tej ostatniej opcji mogą skorzystać jednak także obecni klienci.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Program poleceń konta w Getin Banku


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba pełnoletnia, która nie ma i od 31.05.2021 r. nie miała konta osobistego w Getin Banku. 

Ewentualne posiadanie innych produktów w tym banku (np. karty kredytowej, pożyczki czy lokaty) nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

Osobą polecającą może być z kolei wyłącznie posiadacz konta osobistego w Getin Banku. W tym przypadku posiadanie jakichkolwiek innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do polecania.

Nagroda dla otwierającego konto. Na poleconego czeka nagroda w postaci bonu o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro.

Zasady promocji. By zdobyć nagrodę za otwarcie konta:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 28.02.2022 r.).

  Jeśli nie posiadasz kodu polecenia, w prosty sposób uzyskasz go tutaj
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu, a także zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi wyłącznie o to, że bank wypłacając premię dla polecającego w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku (w każdym z tych miesięcy), zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 2000 zł (musi to być przelew z konta w innym banku lub ewentualnie z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie trzeba ich utrzymywać przez jakikolwiek określony czas; najprostszym sposobem na spełnienie tego wymogu będzie wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku).

Przykładowo: jeśli konto założysz w grudniu, to wpływy trzeba będzie zapewnić w styczniu, lutym i marcu.

Wydanie nagród. Spełnienie warunków promocji bank ma weryfikować 20. dnia każdego miesiąca kalendarzowego - zatem jeśli konto założysz w grudniu, a warunki spełnisz do marca, to informacja o nagrodzie powinna przyjść 20.04.2022 r. O jej przyznaniu bank ma powiadomić wiadomością w bankowości internetowej (oraz mailem i SMSem). 

Nagrodę będzie można odebrać najpóźniej do 31.07.2022 r., w bankowości internetowej i mobilnej, na infolinii lub w placówkach banku. Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

Gdzie wpisać kod polecenia? Kod należy podać na drugim etapie składania wniosku w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):

Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Proste Zasady

Jak polecać konto w Getin Banku? W celu polecania koniecznym jest posiadanie konta w Getinie oraz zapisanie do programu "Polecam Proste Zasady - edycja XIV" - możliwe jest to po zalogowaniu do bankowości internetowej (wybierając tamże: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Wtedy otrzymasz kod niezbędny do poleceń.

Osoba polecająca także musi mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Dalej kod ten należy podać osobie poleconej, by ta wpisała go we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na wpisanie kodu polecenia; zwróć na to szczególną uwagę, gdyż nie każdy wniosek daje taką możliwość!). 

Za skuteczne polecenie, a więc takie, gdy polecona osoba spełni warunki uzyskania bonu o wartości 50 zł, osoba polecająca otrzyma bon o wartości 80 zł (także do wykorzystania na Allegro). Getin nagrodzi maksymalnie 10 poleceń każdej osoby polecającej (co oznacza możliwość zgarnięcia nie więcej niż 10 bonów o łącznej wartości 800 zł). Bony mają ważność do 27.02.2023 r.

XIV edycja programu "Polecam Proste Zasady" ma być dostępna do 28.02.2022 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń, jak i wymagane jest otwarcie i aktywowanie konta przez poleconego).

3% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na rok! 


Dodatkową zachętą do założenia konta osobistego w Getinie jest propozycja tego banku dla oszczędzających. Dzięki promocji "Bonus dla aktywnych" uzyskać można 3% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł
💡 Jeśli promocyjne oprocentowanie chcesz uzyskać dla większej kwoty oszczędności, sprawdź ofertę Aion Banku, który daje do 2,5% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty).

Wracając do propozycji Getinu, tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę, że okres wykluczenia dla byłych klientów tego banku jest jednak dłuższy, niż w programie poleceń, gdyż na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym załapać się może osoba, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (ta data ani drgnęła wobec poprzedniej edycji).

Warunki promocji są dość podobne - założyć trzeba konto osobiste w Getin Banku i wyrazić wymagane zgody: na użycie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego |1|; na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną |2|; możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing) |3| lub prawnie uzasadniony interes administratora danych |4|), a więc tak, jak w programie poleceń. Ponadto:
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 2000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić).

Chociaż w regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się określenie "wynagrodzenie", to jego definicja na szczęście jest liberalna. Dla Getinu wystarczy bowiem: 
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN" 

Wpływ nie musi zatem być wynagrodzeniem przelewanym stricte przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 2000 zł na konto osobiste).

Odsetki na koncie oszczędnościowym otrzymywać będziesz w dwóch transzach: 
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania; 
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu 2000 zł na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe wpłynie bonus wyrównujący do oprocentowania 3% w skali roku.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie opłaca się zakładać konta wspólnego).

Na otwarcie konta oszczędnościowego ze stawką 3% załapać się można do 28.02.2022 r. (liczy się data zawarcia umowy w tym okresie).

1,7% na koncie oszczędnościowym dla większych kwot


Osoby dysponujące większą sumą oszczędności, niż 10 tys. zł (a jedynie dla tej kwoty obowiązuje promocja ze stawką 3%), na tym samym koncie oszczędnościowym mogą też skorzystać z promocji oprocentowania dla nowych środków - bank wylicza je względem salda produktów depozytowych (do których bank zalicza: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz IKE) z 25.11.2021 r., ale jeśli dopiero teraz zamierzasz stać się klientem Getinu, to ten warunek spełnisz z automatu. Pozostałe warunki promocji (posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażenie zgód marketingowych pokrywają się z wymogami wyżej opisanej promocji "Bonus za aktywność" ze stawką 3%). 

1,7% w skali roku Getin Bank będzie naliczać dla kwoty do 200 tys. zł przez okres 92 dni, licząc od dnia wpłacenia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - by uruchomić promocję oprocentowania, należy takiej wpłaty dokonać najpóźniej do 19.12.2021 r.  [ Aktualizacja w dn. 20.12.2021 r.: o nowej edycji, dostępnej od 20.12.2021 do 21.01.2022 r. przeczytasz tutaj.]

Dla nadwyżki ponad 200 do 400 tys. zł (również muszą być to "nowe środki") oprocentowanie wynosi 1,1% w skali roku.

Wypłata odsetek (naliczanych wg stawki 1,7% i 1,1% w skali roku) będzie następowała na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli z promocji oprocentowania dla nowych środków chcesz skorzystać jako obecny klient, to pamiętaj jedynie o zapisie w regulaminie, iż:
"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie"


Ponadto: 

"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty."


Konto Proste Zasady - szczegóły oferty


Aktualnie, jeszcze do 31.12.2021 r. w Getin Banku obowiązują takie zasady, że konto jest zwolnione z opłaty miesięcznej (9 zł), jeśli za pomocą karty wydanej do konta lub Blikiem wykonana jest jedna płatność na dowolną kwotę, a karta jest za 0 zł. Bez warunków. Od 1.01.2022 r. obowiązywać będzie jednak nowa tabela opłat i prowizji, więc poniżej skupiam się już na warunkach z niej wynikających:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:



Przydatne dokumenty: 

16 komentarzy:

 1. Czy mogę po otwarciu konta otworzyć zarówno KO na 3% na rok jak i KO na 1,7% na 3 miesiące? Czy tylko jedno z tych dwóch?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko jest na jednym koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  2. Przykład: wpłacisz 25 000 zł.

   Od 25 000 zł na koniec miesiąca dostaniesz odsetki liczone wg 1,7%

   A od 10 000 zł do 15-go następnego miesiąca wyrównanie do 3% a więc dodatkowe 1,3%.

   Usuń
  3. CZyli odsetki mogą być naliczane na 3 sposoby?
   * 1,7%
   * 1,1%
   * wyrównanie do 3% czyli 1,3%

   Bardziej tego skomplikować się nie dało?

   Usuń
  4. Da się. I już to zrobili. Jeszcze jest oprocentowanie standardowe dla "starych środków".

   Usuń
 2. A ja założyłam 2 tyg. temu. I mam 2% na rok :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Po upływie tych trzech promocyjnych miesięcy na oprocentowaniu 1,7% oprocentowanie wraca do poziomu 0,05%?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy możliwa jest wzajemna wymiana kodów polecających do Getin Banku, tzn. czy można umieszczać na stronie własny kod jako polecającego, żeby ktoś inny mógł z niego skorzystać zakładając konto w Getinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z zasadami komentowania na blogu, nie publikuję komentarzy z kodami poleceń. Nie jestem w stanie wziąć odpowiedzialności za takie kody. Gdy udostępniam swój kod, konto na pewno będę utrzymywał w wymaganym okresie.

   Usuń
 5. Mam założone konto EKO w promocji sprzed roku, na koncie mam odłożone trochę pieniędzy, ale mam problem z wpływem nowych środków. Wg regulaminu obecnej promocji saldo początkowe było liczone na dzień 2021.11.25. Jeśli przed tym dniem przelałbym wszystkie środki z konta EKO na konto podstawowe i wpłaciłbym je ponownie na konto EKO nie wcześniej niż 2021.11.25, to uzyskałbym oprocentowanie w wysokości 1,7% od całości wpłaconej kwoty? I pytanie drugie - jak często Getin Bank organizuje taką promocję? Co miesiąc? Czy warunki są takie same? Jest gdzieś archiwum regulaminów promocji Nowe Środki Na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków na produktach depozytowych (do których zalicza: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz IKE). Zatem jeśli środki na 25.11.2021 r. były na koncie osobistym, to teraz po wpływie na konto oszczędnościowe powinny zostać uznane za nowe środki, które uruchomią promocję oprocentowania (1,7/1,1%).

   Przed przelaniem środków na konto oszczędnościowe warto jeszcze sprawdzić czy nie jest ono objęte jakąś poprzednią edycją promocji - można to sprawdzić w szczegółach.

   Promocje oprocentowania dla nowych środków organizowane są jedna po drugiej - czas ich dostępności jest różny. Aktualnie to kilkanaście dni (od 1. do 19.12.2021 r.).

   Na stronie banku jest taka zakładka, jak Centrum dokumentów, ale niestety nie znalazłem tam archiwalnych regulaminów akurat promocji oprocentowania dla nowych środków (choć dokumentów generalnie jest tam sporo). Sugeruję więc kontakt z bankiem (np. przez wiadomość w bankowości internetowej) z prośbą o przesłanie regulaminów poprzednich edycji.

   Usuń
 6. Hej,
  Czyli trzeba nie być klientem w Getin Bank od 01.09.2019 aby mieć 3% na koncie oszczednosciowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w promocji z oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym okres wykluczenia dla byłych klientów zrobił się już dość długi.

   Usuń
 7. Miałam zamykać konto w Getin, aby za jakiś czas powrócić do tego banku ale okres wykluczenia prawie ponad 2,5 roku /jeśli dobrze liczę :)/ trochę mnie zniechęcił.
  To zostaję z bankiem ze względu na Ofertę specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.
  Proszę o poradę czy jeśli trzymam konto tylko dla konta oszczędnościowego to:
  - czy mogę zrezygnować z karty debetowej, czy powinnam ją zostawić bo .... ??? może są jakieś powody których nie doczytałam :)
  - wpłacałam 1000 zł co miesiąc na konto /pozostało mi to z poprzedniej rocznej promocji/ ale chyba już nie ma takiej potrzeby?

  Z okazji Nowego Roku życzę udanych decyzji, spełniania marzeń i dużo uśmiechu.

  Dziękuję!!! za ten blog, za wasze komentarze - bez tego pogubiłabym się na maksa :)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opłaty miesięcznej za prowadzenie konta zwalnia... wykonanie 5 płatności kartą lub Blikiem. Zatem nawet jeśli zrezygnować z karty, to trzeba będzie wykonywać transakcje Blikiem. W praktyce wychodzi więc na to samo, a z kartą może być łatwiej. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku niezrealizowania obecnie obowiązujących warunków zwalniających z opłat, to jeśli karty nie będzie, to bank pobierze opłatę tylko za konto. A jak karta będzie nadal aktywna, a warunki nie zostaną spełnione, to pojawią się dwie opłaty (i za konto, i za kartę).

   Wpływy na konto wymagane są tylko na potrzeby promocji. Na potrzeby uniknięcia opłat za konto (i kartę) nie są wymagane.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...