Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 350 zł premii dzięki promocji "Nowy Rok z nowym Kontem" w Santander Banku + 100 zł do Biedronki + lokata 2,5%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

21.12.2021

Zyskaj 350 zł premii dzięki promocji "Nowy Rok z nowym Kontem" w Santander Banku + 100 zł do Biedronki + lokata 2,5%

Popularna i sprawdzona promocja konta w Santander Banku powraca!

"Nowy Rok z nowym kontem" 350 zł od Santander Banku
Do wzięcia - podobnie jak w poprzedniej edycji - czeka gwarantowana premia 350 zł. Teraz dodatkowo doszedł jeszcze bon na zakupy w Biedronce o wartości 100 zł, więc w sumie można zgarnąć nawet 450 zł. Warunki do spełnienia pozostają niezmiennie proste. 


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Ta promocja Santander Banku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, więc na jej opis tutaj często trafiają też osoby, które dotąd nie miały styczności z tego typu okazjami do bankobrania. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką propozycją banku (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to świetnie wiesz, że takie promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeśli pierwszy raz widzisz taką promocję, jak ta, to mam klika ważny informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od prawie 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte - i przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są łatwe i nie wykraczają ponad standardowe korzystanie z konta). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi.
___________

Poniżej dowiesz się jak uzyskać 300 zł premii za otwarcie konta (w najnowszej promocji "Nowy Rok z nowym kontem") + dodatkowy bonus 50 zł za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku, co w sumie daje tytułowe 350 zł. Jednak zyskać można więcej - dalej opiszę też możliwości zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta, a także podpowiem jak uzyskać bon do Biedronki o wartości 100 zł. Do tego jest jeszcze lokata z oprocentowaniem 2,5% w skali roku (wyróżniająca się na tle tego, co obecnie oferuje konkurencja).

Promocja "Nowy Rok z nowym kontem" w Santander Banku


Dla kogo promocja? 300 zł premii otrzyma osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.12.2020 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej, bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "Nowy Rok z nowym kontem"


By zdobyć premię pieniężną w wysokości 300 zł:
 • do 31.01.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (wybrać można kartę Visa lub Mastercard, ale jeśli chcesz uzyskać bon na zakupy o wartości 100 zł, to wybierz kartę Mastercard);

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1002096747 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • do 10.02.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą oraz
  • w miesiącu otwarcia konta (a jeśli nastąpi to dopiero w lutym, to najpóźniej do 10.02.2022 r.) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku.

  Za spełnienie powyższych warunków będzie Ci przysługiwać pierwsza część premii: 100 zł. I tym samym otworzysz sobie drogę do zdobycia drugiej premii - 200 zł. By ją zgarnąć:
  • w lutym, marcu i kwietniu 2022 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
   • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
   • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta (na dowolną, nawet drobną kwotę) - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz
   • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - wystarczy samo zalogowanie - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji.

  Premia 100 zł wpłynie na Twe konto w Santander Banku do 28.02., a 200 zł otrzymasz najpóźniej do 31.05.2022 r. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

  Tu dodam, że spełnienie powyższych warunków promocji w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

  Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


  Zakładając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (tutaj okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze jest nieco dłuższy, niż w promocji z premią 300 zł, gdyż liczy się od 1.10.2020 r.).

  By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
  • we wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 300 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1002096747 i zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 

  • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
  • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
   • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
   • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już płatności, które wykonasz na potrzeby promocji z premią 300 zł).

  Gdzie wpisać kod polecający? Pole do podania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
  Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

  Bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków, a więc jeśli umowę zawrzesz w grudniu, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca stycznia - wtedy 50 zł dostaniesz do 28.02.; jeśli jednak z realizacją warunków (logowanie + płatności kartą na sumę min. 300 zł) wyrobisz się już w grudniu, to bonus 50 wpadnie szybciej, bo już w styczniu.

  Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

  [Aktualizacja w dniu 14.01.2022 r.: Bon 100 zł do Biedronki dzięki promocji "Zakupy z kontem"


  Bon 100 zł do Biedronki dzięki promocji "Zakupy z kontem"
  Łapiąc się na powyższą promocję z premią 300 zł, jednocześnie możesz też dostać bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Ta nagroda przewidziana jest dla osób, które wniosek o konto w Santander Banku złożą od 14.01. do 31.01.2022 r. 

  Zwrócić jednak trzeba uwagę, że pula bonów do Biedronki została ograniczona do 2 000 sztuk - o ich przyznaniu decydować będzie kolejność złożenia wniosku o konto (w promocjach z premiami limitów nagród nie ma).

  By otrzymać bon 100 zł do Biedronki:
  • do 28.02.2022 r. w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Banku włącz usługę "Moje Cele" z automatycznym oszczędzaniem "Końcówki transakcji" (nieco niżej wyjaśniam czym jest ta usługa, jak działa i jak ją włączyć); 
  • do 30.06.2022 r. w ramach celu "Końcówki na cel" odłóż min. 50 zł
  • na dzień otrzymania bonu do Biedronki (najpóźniej 31.07.2022 r.) nadal posiadaj aktywną usługę "Końcówki z transakcji" i saldo min. 50 zł na rachunku "Moje cele".

  I to wszystko. Nagrodę bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 31.07.2022 r. Do tego czasu nie zamykaj konta osobistego (Jakie Chcę) w Santander Banku, ani nie wycofuj wyrażonych zgód. 

  Bon do Biedronki można używać wielokrotnie podczas dowolnych zakupów aż do wyczerpania salda środków.

  Czym jest usługa Moje cele w Santander Banku? 


  Definicja banku brzmi tak: 
  Usługa „Moje cele w usługach Santander online” daje klientowi możliwość zdefiniowania reguły (metody oszczędzania) pozwalającej na wpłaty na rachunek do celowego oszczędzania, utworzony dla określonego przez klienta celu. 

  W ten sposób można więc odkładać (najczęściej drobne) kwoty na jakiś określony, samodzielnie wybrany cel. Bank sugeruje np. oszczędzanie na dziecko, na przyjemności lub emeryturę. Wpłat można dokonywać samodzielnie, automatycznie lub w postaci zaokrągleń transakcji wykonywanych kartą lub Blikiem (na potrzeby promocji z bonem do Biedronki trzeba wybrać tą właśnie opcję). 

  Usługa "Moje cele" jest udostępniana i prowadzona za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Środki na rachunku "Moje cele" nie są oprocentowane (czyli to bardziej swego rodzaju skarbonka, a nie rachunek oszczędnościowy). 

  Jak włączyć usługę "Moje cele" i "Końcówki z transakcji"? 


  Usługę można uruchomić w bankowości internetowej (w zakładce "Pulpit" - na dole strony) lub aplikacji mobilnej Santander Banku. Poniżej instrukcja z zakładaniem poprzez aplikację.

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - u dołu głównego ekranu, pod rachunkami i kartami znajdziesz: "MOJE CELE (NOWOŚĆ)" i tam wybierz "Dodaj", a dalej "Dodaj cel" - na trzecim etapie jego konfiguracji, jako metodę oszczędzania (wymaganą regulaminem promocji z bonem do Biedronki), wybierz "Końcówki transakcji". 

  W kolejnym kroku wskaż konto osobiste, z którym ma być powiązane oszczędzanie (płatność kartą lub Blikiem musi być z tego konta) i dzięki temu, bank będzie zaokrąglać Twoje transakcje – i tak, jeśli kartą lub Blikiem zapłacisz np. 3,50 zł, to z Twego konta bank pobierze dodatkowo 0,50 zł (będące zaokrągleniem do pełnego złotego) i przerzuci na rachunek służący oszczędzaniu. 

  Jeśli chcesz przyspieszyć odkładanie na wyznaczony cel, to możesz wybrać mnożnik (x 5 lub x 10) i wtedy, bazując na powyższym przykładzie, zamiast 0,50 zł, bank na "Moje cele" przerzuci odpowiednio 2,50 lub 5 zł. 

  Dalej kliknij w przycisk "Załóż cel" i zaakceptuj regulamin usługi "Moje cele". "Moje cele" pojawią wśród posiadanych przez Ciebie produktów i usług - będą widoczne na ekranie głównym po zalogowaniu do aplikacji mobilnej. Pamiętaj by "Moje cele" z saldem min. 50 zł posiadać do momentu otrzymania bonu do Biedronki (co ma nastąpić najpóźniej do 31.07.2022 roku).

  Po otrzymaniu bonu będzie można oszczędzać dalej albo zamknąć usługę "Moje cele" - wtedy środki tam zgromadzone wrócą na Twe konto osobiste.]

  Jak zyskać jeszcze więcej z Kontem Jakie Chcę?


  6 800 punktów za rejestrację karty Mastercard w programie "Bezcenne Chwile" (co przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł). Więcej o tej promocji dotyczącej programu lojalnościowego Mastercard napisałem tutaj. Zasady są jednak na tyle proste, że przytoczę je i tutaj. [Aktualizacja: ta promocja już się zakończyła; niezmiennie dostępne - do 31.01. są promocje z premiami do 350 zł i z bonem 100 zł do Biedronki.]

  Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może po raz pierwszy słyszą o tym programie.
  Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard (i Maestro) oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
  Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

  Udział w tej promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie była uczestnikiem programu Bezcenne Chwile (daw. Priceless Specials) przed 20.12.2021 r.

  Organizator promocji przygotował 8 740 nagród po 6 800 punktów każda (o wyczerpaniu tej puli informacja ma pojawić się tutaj) [Aktualizacja: na stronie programu Bezcenne Chwile pojawił się komunikat o zakończeniu tej promocji"]. Taka liczba punktów wystarczy na odebranie nagród o wartości 100 zł (przykładowo: voucher o wartości 50 zł do Circle K, Decathlonu, Douglas, Empik.com, home&you, RTV Euro AGD lub innego sklepu - w zależności od dostępności - "kosztuje" 3400 punktów).

  By wziąć udział w promocji z 6 800 powitalnych punktów:
  • w okresie od 20.12.2021 r. do odwołania przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard (można to zrobić poprzez stronę bezcennechwile.pl lub poprzez bankowość internetową); 
  • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu, wykonaj płatności kartą na sumę min. 25 zł.

  Punkty mają być przyznane w ciągu 60 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków, a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) ma przysługiwać przez 6 miesiące.

  Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 350 zł premii). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XII", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

  Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

  W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

  By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

  Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 2,5% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. [Oprocentowanie jest wyższe po aktualizacji w dn. 28.01.2022 r. - na stronie promocji cały czas można znaleźć jeszcze informację o dotychczasowej stawce 1%, ale w tabeli oprocentowania - a to jest najważniejszy dokument - jest już 2,5% w skali roku; taka stawka widnieje również w aplikacji podczas zakładania Lokaty Mobilnej - sprawdziłem osobiście].

  Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty Santandera


  Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
  • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od lutego do kwietnia na potrzeby uzyskania premii);

   Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł i z bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
  • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

  Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

  💡 Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to w Santander Banku możesz też zyskać gwarantowane bonusy za otwarcie konta firmowego (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji). Kolejność złożenia wniosków o konta (osobiste i firmowe) nie ma znaczenia.

  Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:


  84 komentarze:

  1. Wzięłam udział w poprzedniej promocji ale dopiero dzisiaj podpisałam umowę. Która promocja mnie obejmuje? Bo widzę, że są różne terminy chyba.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ta w której wzięłaś udział. Poprzednia. Wyżej opisana dotyczy wniosków od dzisiaj.

    Usuń
  2. Karencja wciąż uparcie ustawiona na prima aprilis 2019 :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. No dokładnie, u mnie jeszcze 5 miesięcy :)

    Usuń
  3. Posiadacze kont przeniesionych z Deutsche Banku pewnie wykluczeni?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kto posiada nadal konto z czasów Deutsche Banku, ten posiada konto w Santander Banku (a to niestety wyklucza z powyższej promocji). Fuzja nastąpiła już dość dawno temu.

    Usuń
  4. a jeśli otworzę konto na selfie lub przelewem weryfikacyjnym to też biorę udział w tej promocji? bo w tekście jest tylko mowa o kurierze

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Przed chwilą składałam wniosek i był tylko kurier.

    Usuń
   2. Ale jak wejdziesz ze strony głównej banku to jest więcej opcji - np selfie czy przelew weryfikacyjny… i stąd moje pytanie, bo te opcje są wygodniejsze

    Usuń
  5. A jak wczoraj złożyłem wniosek o konto z kartą Visa a widzę że doszła ta promocja dla kart Mastercard to jest coś co mogę zrobić żeby się też załapać na 100 zł?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Po zalogowaniu do bankowości będziesz mieć sekcję OFERTA BANKU. Tam możesz sobie zamówić do konta kartę Mastercard.

    Usuń
   2. Można mieć 2 karty do konta?

    Usuń
   3. Oczywiście. Tylko wtedy każdą musisz zrobić 1 płatność w miesiącu.

    Usuń
   4. Czy w drugą stronę jak mam kartę MC w związku z Bezcennymi Chwilami a chciałbym teraz wyrobić jeszcze Visę w związku z loterią to czy to jakoś nie będzie kolidować z udziałem w promocji? Chyba nie ale wolę się upewnić i wysłuchać waszego zdania.

    Usuń
   5. Możesz mieć 2 karty (Visa i MC). Niczemu to nie przeszkadza.

    Usuń
   6. W związku z jaką loterią?

    Usuń
  6. pytanko o te date udzialu w promocji czyli 01.04.2019: mialem to promocyjne konto zalozone gdzies w 2018 roku i zamknalem je chyba w czerwcu 2019.CZY SIE KWALIFIKUJE DO PROMOCJI? W sensie czy to data posiadania konta czy jego zalozenia.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jeśli konto zostało założone (w promocji) przed 1.04.2019 r., a zostało zamknięte przed 1.12.2020 r., to teraz droga do udziału w promocji z premią 300 zł jest otwarta (w Twym przypadku także do uzyskania 50 zł za otwarcie konta z polecenia, bo okres wykluczenia też już upłynął). Wykluczają jedynie konta założone w promocji od 1.04.2019 r.

    Usuń
  7. Czy media muszą być przepisane na mnie? Akurat tak się złożyło, że wszystkie rachunki są na drugiego domownika zapisane.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Imię i nazwisko właściciela konta musi być na rachunku/fakturze. Wystawiane na innych domowników odpadają. Chyba że pójdziesz do placówki i ładnie się uśmiechniesz do pani to wtedy jest szansa że podepnie ci też na kogoś innego jeśli adres ten sam.

    Usuń
  8. Witam, mam pytanie jaką datę uznaje się za otwarcie konta/ zawarcie umowy:
   1. Data wniosku online, czy
   2. Data podpisania umowy przy kurierze
   Chodzi mi o sytuację kiedy robi się to na przełomie miesięcy
   Pozdrawiam. Michał

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Datą otwarcia konta jest data aktywacji konta przez bank - gdy przyjdzie mail/SMS, że z konta można już korzystać (konto jest aktywne).

    Usuń
  9. Witam czy jak założyłem konto Santander na początku grudnia i nie zdążyłem odebrać vouchera na 150 zł w promocji z bonami RTV Euro AGD, to czy moge wziąć udział w tej promocji z Bezcennechwile 100 zł ??

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nawet ewentualne skorzystanie z tamtej promocji (z bonem do Biedronki lub RTV Euro AGD) nie wyklucza możliwości skorzystania z promocji z punktami w programie Bezcenne Chwile - z tej promocji skorzystać może każdy (nie tylko nowy, ale też obecny klient).

    Usuń
  10. Mr. Złotówa pozdrawiam. Niestety zamówiłem visa. Nie podobała mi się mastercard, bo na rozliczenie transakcji w ideabanku czekało się 3 dni. Myślałem, że to przypadłość wszystkich mastercard, ale to zależy od banku. Niedobre to było, zwłaszcza kiedy zwracaliście towar.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nic straconego - w bankowości (w zakładce Oferta banku) można zamówić do konta dodatkową kartę (wtedy Mastercard; mając dwie karty będzie trzeba jedynie pamiętać, by każdą z nich wykonywać min. 1 płatność miesięcznie).

    Usuń
  11. Kurier był w czwartek. Nie wpisałem na umowie kodu polegającego. Można to jakoś dodac, by otrzymać te 50 zł?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jeśli kod polecenia nie był podany we wniosku o konto, to niestety nie ma już możliwości jego dopisania (co sprawi, że nie będzie 50 zł za otwarcie konta z polecenia, ale na szczęście nie będzie to miało wpływu na możliwość otrzymania premii do 300 zł).

    Usuń
  12. Jeśli brat ma konto w Santanderze jeszcze z czasów BZ WBK to może mnie teraz polecić? Czy program poleceń jest tylko dla tych którzy teraz założyli konto? Bo kojarzę kiedyś taki niuans w promocji mBanku.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Każdy posiadacz konta osobistego w Santander Banku (bez względu na to kiedy założył konto) może być polecającym - o programie poleceń w tym banku piszę tutaj.

    Usuń
  13. Dzisiaj wpadło rozliczenie zwrotu za przelewy na media.

   OdpowiedzUsuń
  14. Hej, czy po złożeniu wniosku o założenie konta powinienem od razu otrzmać jakiegoś maila z potwierdzeniem, czy dopiero po tym, jak bank go zaakceptuje? Mijają 24h od złożenia, wciąż cisza, więc zacząłem się zastanawiać, czy zrobiłem wszystko dobrze. Z góry dzięki za pomoc odpowiedź!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Odezwie się kurier.

    Usuń
   2. Dzięki za odpowiedź. Minęło 5 dni i ani maila, ani kuriera. To normalne, ze tyle się czeka na jakikolwiek sygnał ze strony banku?

    Usuń
   3. Wniosek wysłałem w sobotę, kurier był u mnie we wtorek, a konto aktywowano mi w czwartek.

    Usuń
  15. Mam pytanko, konto już otworzyłem, czy pierwszy miesiąc mam darmowe prowadzenie konta i kartę czy już lepiej zapewnić wpływ i zrobić płatność?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W miesiącu, w którym konto zostało otwarte (a więc w niepełnym miesiącu kalendarzowym) spełnianie warunków w celu uniknięcia opłat za konto i kartę nie jest wymagane.

    Usuń
   2. Dzięki za odpowiedź

    Usuń
  16. Miałam konto ale nie pamiętam kiedy zakładane... czy w banku udzielą mi w promocji czy było to po 1.04.2019 r.?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tylko w oddziale możesz dopytać kiedy konto było otwierane.

    Usuń
  17. Czy kiedy odbiorę wszystkie premię to mogę zamknąć konto bez żadnych konsekwencji?

   OdpowiedzUsuń
  18. tylko przez kuriera można podpisać dokumenty. Kiepsko. W Millenium wszystko od razu było gotowe

   OdpowiedzUsuń
  19. Ponad pół roku trzeba trzymać otwarte konto, aby uzyskać bon do Biedronki :P:P:P

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zapewne po drodze jeszcze jakaś promocja dla klientów wpadnie bo w Santanderze trochę ich robią.

    Usuń
  20. Wziąłem udział w tej promocji, podpisalem uwowę przed 14 stycznia, czyli przed aktualizacją, w korej dodano, że aby otrzymać bon do biedronki, trzeba włączyć usługę moje cele. Czy to zwalnia mnie z konieczności aktywacji powyższej funkcji i bez tego również dostane bon do biedronki?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jak wniosek był przed 14.01 to nie łapiesz się na bon do Biedronki. Wtedy były punkty za kartę Mastercard (~ 100 zł voucher do jakiegoś innego sklepu albo Circle K).

    Usuń
  21. Czy jeżeli mam od wielu lat kartę kredytową w Santanderze, a w związku z tym aktywowaną ich aplikację mobilną, to czy wyklucza mnie to z premii 50 zł za otwarcie konta z polecenia? Pytam, bo jednym z warunków jest tutaj "aktywacja aplikacji". Czy chodzi tu o dokonanie tej aktywacji, czy wystarczy posiadanie już aktywnej?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Możesz aplikację usunąć, pobrać ponownie i aktywować po otwarciu konta. Warunek będzie spełniony :)

    Usuń
   2. @Maciek 20 stycznia 2022 23:17
    A gdzie w regulaminie promocji poleceń jest powiedziane że w czasie trwania tej trzeba aktywować aplikację? Pytam bo może gdzieś taka informacja jest a ja jej nie widzę. To co natomiast widzę to to, że:

    "Kto może wziąć udział w Promocji i na jakich warunkach
    [...]
    posiadasz u nas konto i korzystasz z aplikacji mobilnej i bankowości internetowej"

    Tak więc wychodzi na to, że zgodnie z regulaminem promocji „Polecam mój bank – edycja XII” tylko takie osoby mogą być polecającymi, które już taką aplikację miały zainstalowaną przed promocją i z niej korzystają. To jeden z co najmniej 16 warunków które należy spełnić aby być polecającym.

    Usuń
   3. Chyba nie doczytałeś mojego pytania. Nie pytałem o bycie polecającym, a o otwarcie konta z kodem polecenia, za co przysługuje dodatkowa premia 50 zł (po spełnieniu dodatkowych warunków). A skąd wziąłem warunek aktywacji aplikacji? Z tego fragmentu wpisu: "By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia: [...] aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii)". Czy ma to oparcie w regulaminie promocji? Przyznam, że tego nie sprawdzałem, mając zaufanie do rzetelności wpisów Złotówy.

    Usuń
   4. Zgadza się, logowanie wystarczy. Jej aktywowanie w praktyce jest oczywiście wymagane w przypadku nowych klientów, ale jeśli ktoś już ma jakieś produkty w Santanderze i korzysta z aplikacji tego banku, to teraz (po otwarciu konta z polecenia) wystarczy logowanie.

    Usuń
  22. przy zakładaniu konta pokazuje ze nie nie pobiera się ołaty gdy dokona się wpłaty 500zł a nie 1000 zł

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zgadza się - na potrzeby uniknięcia opłat wystarczy wpływ min. 500 zł (piszę o tym w części z podtytułem "Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty Santandera").

    Jednak na potrzeby promocji (w celu uzyskania premii), te wpływy w lutym, marcu i kwietniu muszą wynieść min. 1000 zł (to już wymóg wynikający z regulaminu promocji; te wpływy jednocześnie załatwią jedno i drugie, a więc i brak opłat, i premię).

    Usuń
  23. Witam. Czy ktoś wie kiedy skończyła się promocja z punktami bezcenne chwile paliwo na zime? Wczoraj widziałam informacje o kończącej się puli, stan na 19 stycznia a dzisiaj weszłam i widzę że pula się wyczerpała. Dzwoniłam na infolinię i tam Pani mi powiedziała że ta pula skończyła się dobry tydzień temu.

   OdpowiedzUsuń
  24. Witam. Czyli mam rozumieć że aby otrzymać 50 zł z polecenia muszę wykonać płatność kartą minimum 300 zł jeden raz? A do otrzymania premii 100 i 200 zł i w ogóle aby uniknąć opłaty za kartę jedna płatność w miesiącu na dowolną kwotę?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Te 300 zł na sumę. Jak założysz konto w styczniu to do końca lutego masz czas. Może być wiele płatności na małe kwoty.

    W pozostałych miesiącach min. 1 płatność na obojętnie jaką kwotą.

    Usuń
  25. Nie polecam. Pomimo weryfikacji elektronicznej zadają skanu dowodu osobistego. Millenium do swojej promocji i założenia konta tego nie wymagał. Gdy zamazałem zdjęcie w dowodzie odrzucili wniosek z powodu nieczytelnego zdjęcia - a po co im moje zdjęcie jak się pytam... Gdy wysłałem mimo to cały skan z widocznym zdjęciem weryfikują wciąż nie zrobili weryfikacji i prawdopodobnie zrobią to dopiero w poniedziałek. Za dużo zadają, zbyt długa obsługa klienta, wszystko to zniechęca i już teraz wiem, że na 100% po okresie promocyjnym zlikwiduję u nich konto. W Millenium zachęcony szybkimi procedurami i miła obsługą założyłem sobie także konto firmowe. Santander więc traci klientów.

   OdpowiedzUsuń
  26. Dzisiaj jeszcze można wniosek składać czy już za późno?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tak, na złożenie wniosku jest czas do dziś (włącznie, tj. 31.01., do godz. 23:59). Umowę o konto można zawrzeć później (do 10.02.).

    Usuń
   2. Czy jeżeli dzisiaj złożę wniosek, a umowę (siłą rzeczy) podpiszę już w lutym, to miesiącem otwarcia konta będzie styczeń czy luty? Pytam o to w kontekście czasu na wykonanie tych transakcji na sumę 300 zł.

    Usuń
  27. Czy jeśli zapomniałem zaznaczyć zgodę na kontakt drogą telefoniczną oraz elektroniczna w celach marketingowych nadal otrzymam pieniądze z promocji?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Możesz to zmienić w bankowości zaraz po otwarciu konta.

    Usuń
  28. Bon do Biedronki z bezcenne usługą Moje Cele skończyła się 31.01, czy trwa nadal ? Przy aktywacji nie podaje info, czy to wciąż aktualne

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Promocja była przewidziana dla kont otwartych w okresie od 14. do 31.01.2022 r. Kto w tym czasie to zrobił, ten teraz (do 28.02.2022 r.) ma czas na włączenie usługi i spełnianie pozostałych warunków.

    Usuń
   2. Dla kont otwartych do 31.01 czy wniosków złożonych do 31.01? W samym wpisie napisałeś, że chodzi o datę złożenia wniosku. Ja złożyłem wniosek właśnie 31.01, a konto aktywowali mi wczoraj (dziś już nawet przyszła karta). Czy załapię się wobec tego na bon do Biedry?

    Usuń
   3. Słuszne spostrzeżenie - oczywiście bony są dla wniosków złożonych od 14. do 31.01. A czas na zawarcie umowy bank dał do 10.02.

    Usuń
  29. Jeżeli wniosek złożyłem 27 stycznia a umowę podpisałem u kuriera 31 stycznia to wszystkie warunki promocji znaczną obowiązywać od podpisania umowy czy aktywacji konta?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W kontekście bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia, to otwarcie konta liczy się jako moment, gdy bank poinformuje o jego aktywacji.

    W ramach promocji z premią 300 zł, to logowanie w tym miesiącu (w praktyce najlepiej do 10.02.) a spełnianie pozostałych warunków (wpływ, płatność, logowanie) też już w lutym.

    Usuń
  30. Cześć! M pytanie odnośnie bonu do biedry.
   Czy można spełnić warunki wcześniej i wcześnie otrzymać bon? Przykładowo do końca lutego odłożę 50zl, wtedy w marcu dostane bon? Czy trzeba najpierw spełnić poprzednie warunki uzyskania premii (300zl)?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Regulamin promocji przewiduje tylko jeden termin przekazania nagród (niewykluczone, że może to nastąpić wcześniej - ale nie musi).

    Usuń
  31. Mam pytanie przez Izolacje nie moglem podpisac umowy z kurierem wczesniej i podpisałem ją dopiero 8.02 (taka jest data podpisu na umowie) i dopiero dzis czyli 11.02 dostalem dane do logowania i moglem sie zalogowac a w regulaminie jest, ze do 10.02 trzeba sie zalogować. Czyli co nie zalapie się już zeby dostać tą pierwszą 100?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Skoro umowa podpisana do 10-go to wszystko gra. To że bank dopiero ci aktywował konto to nie twoja wina. W razie czego możesz napisać reklamację i udokumentować izolację.

    Usuń
   2. witam niestety, z racji ze pracuje na nocki i kurier z uwagi na jego "humory", nie zawsze był w stanie podjechać pod dom w momencie, gdy rano nie odbierałem telefonów. Tak jak Anonimowy, umowe podpisałem późno ,bo dopiero 09.02( ba z czego 9-tego kurier z tą samą umową zdołał być u mnie już 2-gi raz, gdyż kilka dni wcześniej bodajże 3-ciego lutego przeoczyliśmy jedno miejsce w dokumentach na którym miałbyć złożony podpis) podpisałem umowe. Jak dla mnie ta sytuacja to porażka, i przynajmniej na etapie składania wniosków jak i zakładania konta panuje w tym banku niezły rozgardiasz. Dodatkowo potrzebują skan mojego dowodu osobistego, gdzie taki millenium wgl tego nie potrzebował, przy tej samej metodzie zakładnia konta... Toteż wydaje mi się że również nie będe mógł sie na tą premie załapać..

    Usuń
  32. Konto aktywne od 28.01. Niestety zapomniałam się zalogować do aplikacji mobilnej do tej pory.. Czy to oznacza, że tracę możliwość jakichkolwiek benefitów?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Loguj się i zaczekaj. A jakby co przygotuj się na reklamację.

    Usuń
  33. Stówka wpadła :) Czekam jeszcze na 50 zł.

   OdpowiedzUsuń
  34. Witam. Stówka od Santander już na moim koncie 🙂

   OdpowiedzUsuń
  35. Czy dostaliscie juz 200?:)

   OdpowiedzUsuń
  36. Ja już dostałem 200 zł.

   OdpowiedzUsuń
  37. Czy po zgarnięciu bonusów czyli do końca maja 2022 można spokojnie i bez kar zamknąć konto i zlikwidować kartę ?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Regulamin promocji wymaga utrzymania umowy do momentu otrzymania nagród - później możesz zrobić co zechcesz (np. zamknąć konto; ale też można korzystać jeszcze z poleceń, zwrotów za przelewy z konta za media itp.).

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...