Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6 promocji kont firmowych i... prawie 10 tysięcy złotych do zgarnięcia! A ile realnie może zyskać przedsiębiorca? Sprawdzam i porównuję

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

16.12.2021

6 promocji kont firmowych i... prawie 10 tysięcy złotych do zgarnięcia! A ile realnie może zyskać przedsiębiorca? Sprawdzam i porównuję

Dziś na tapet biorę promocje bankowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Konta firmowe - promocje: grudzień 2021 roku
Od pewnego czasu banki licytują się na wyższe sumy gratyfikacji za konta firmowe. Trwa podbijanie stawek, kto da więcej i więcej. Ile jednak w praktyce można zyskać i która z promocji jest najbardziej opłacalna? Sprawdziłem.

[Promocje zakończone. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Osobiście lubię to, co jest jasne i klarowne. Wolę wróbla w garści, niż gołębia na dachu. I właśnie dlatego cenię sobie okazje do bankobrania - wolę gwarantowane bonusy z tychże promocji bankowych, niż jakieś wyimaginowane, potencjalne zyski. Cenię sobie pewne kilkaset złotych na koncie, niż potencjalne miliony do wygrania w loterii (bo w loterii jeszcze bym stracił na losy, a szanse na wygraną marne).

Tym w większości przypadków charakteryzują się promocje bankowe. 400 zł za konto osobiste w BNP Paribas? Zgadza się, można uzyskać 400 zł. 360 zł za konto osobiste w Millennium? Faktycznie można zdobyć 360 zł. Santander Bank płaci 350 zł za konto osobiste? Absolutna prawda - można zdobyć 350 zł. To przykłady pierwsze z brzegu. Tak wyglądają promocje bankowe - nie ma mamienia, gwiazdek i kuszenia czymś, co miałoby być nierealne (wyjątki są bardzo rzadkie - czasem tylko do puli nagród bank próbują wciągnąć dodatkowe bonusy, które i owszem, są dostępne, ale np. tylko dla osoby, która założy konto swemu dziecku, a w tym przypadku już oczywiście nie każdy się kwalifikuje).

Z promocjami dla osób prowadzących działalność gospodarczą, nad czym boleję, niestety bywa inaczej. W tym przypadku banki postanowiły ścigać się na coraz wyższe sumy. Z wszystkich obecnie dostępnych propozycji z kontami firmowymi w roli głównej, w każdym przypadku (teoretycznie) można zgarnąć 4-cyfrową sumkę, ale w praktyce już jest to trudniejsze. Owszem, część gratyfikacji jest gwarantowana za samo otwarcie konta firmowego i spełnienie prostych warunków, jakimi są np. przelewy do ZUS lub US (które przecież w praktyce każdy przedsiębiorca robi) albo płatności kartą (które też większość osób prowadzących działalność gospodarczą robi - tankując paliwo, robiąc zakupy, uiszczając subskrypcje). To wszystko jest w zasięgu większości uczestników promocji.

Jeśli jednak w promocji pojawiają się bonusy za terminal płatniczy czy skorzystanie z produktu kredytowego lub leasingu albo jeszcze jakiejś innej usługi lub produktu bądź korzystanie z płatnych usług, to... owszem są one dostępne, ale - nie ma co się oszukiwać - nie każdy ich potrzebuje. I nie zawsze muszą być opłacalne. Jeśli bowiem chodzi o bonusy za terminal płatniczy, to przecież nie każdy przedsiębiorca musi go posiadać. Jest bardzo dużo rodzajów działalności gospodarczej, które nie mają styczności z klientem indywidualnym, więc wtedy terminal nie jest im potrzebny. A jeśli przedsiębiorca terminala płatniczego potrzebuje, to... często już go po prostu posiada. A co z premiami za produkt kredytowy lub leasing? Rzecz ma się tak samo - nie każdy przedsiębiorca potrzebuje takich rozwiązań. No i kwestia kluczowa - tego typu bonusy w praktyce tylko rekompensują część kosztów (związanych z odsetkami czy prowizją).

Ile więc można realnie zyskać na aktualnych promocjach bankowych kont firmowych bez konieczności wiązania się dodatkowymi umowami i produktami? Sprawdziłem. Poniżej wymieniam dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wpływ na kolejność banków miała wysokość premii, którą każdy bank zachęca do założenia konta. Zaraz pod tym wymieniam jednak ile i za co konkretnie można zyskać oraz ile realnie można zdobyć, jeśli nie chce się dodatkowych produktów ponad konto firmowe i kartę do niego. Pogrubioną czcionką zaznaczam premie najbardziej realne do zdobycia.

1850 zł od Santander Banku


Za Konto Firmowe Godne Polecenia można zgarnąć:

 • bonus 350 na start;
 • do 900 zł zwrotów za płatności kartą wydaną do konta
 • 400 zł za skorzystanie z produktu kredytowego, leasingu, pożyczki; 
 • 200 zł za zawarcie umowy o pakiet prywatnej opieki medycznej LUX MED.

Za atut tej promocji uznać jeszcze można bezterminowe zwolnienie z opłat za konto, kartę wydaną do konta czy przelewy. To plus dla tego banku, bo w większości banków tego typu zwolnienia z opłat są najczęściej na czas określony, po którym zaczynają obowiązywać standardowe warunki, albo zwolnień z opłat nie ma i od samego początku korzystania z konta trzeba spełniać określone warunki, by uniknąć opłat. Posiadacz konta w Santanderze założonego w promocji będzie mieć spokojną głowę.

To w praktyce kumulacja promocji - na bonus 350 zł na start można załapać się już tylko do 20.12.2021 r. Warunki do spełnienia, by go zgarnąć, są banalnie proste. Zwroty za płatności (do 900 zł) są już nieco bardziej wymagające, bo trzeba płacić kartą (moneyback wynosi 3%; faktem jest więc, że aby zgarnąć cały przysługujący zwrot, trzeba by sporo wydawać).

1850 zł od Alior Banku


Za iKonto Biznes lista nagród jest bardzo długa:

 • voucher 50 zł do Circle K (w praktyce za płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 200 zł);
 • 20 000 punktów powitalnych w programie "Bezcenne Chwile", które przełożą się na nagrody z katalogu o wartości 280-300 zł;
 • w ramach promocji "1500 zł dla firm" bonusy za wykazywanie się samodzielnie wybranymi aktywnościami:
  • 240 zł za przelewy do ZUS lub US
  • 120 zł za przelewy SEPA; 
  • 300 zł za płatności kartą (min. 2000 zł miesięcznie); 
  • 120 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku; 
  • 300 zł za transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między rachunkami uczestnika promocji; 
  • 180 zł za przelewy zagraniczne; 
  • 240 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku.

Najprostszymi do zgarnięcia są: voucher 50 zł do Circle K, 20 000 punktów w programie "Bezcenne Chwile" oraz bonusy za przelewy do ZUS lub US. Teoretycznie możliwe jest też uzyskanie bonusów za płatności kartą, acz to już wymaga większej aktywności.


1800 zł od Millennium


Za Konto Mój Biznes można uzyskać:

 • do 600 zł - jako zwrot 10% składki ZUS opłacanej przelewem z konta w Millennium (przez 6 miesięcy - do 100 zł/mies.); 
 • do 600 zł - jako zwrot 10% kosztów paliwa, jeśli na stacji zapłacisz kartą wydaną do konta (przez 6 miesięcy - do 100 zł/mies.) oraz 
 • 600 zł premii za podpisanie umowy o terminal płatniczy lub umowy leasingu z Millennium Leasing.

W promocji Millennium pierwsza nagroda jest do zdobycia w praktyce przez każdego (poza osobami, które korzystają z preferencyjnych warunków w przypadku składek wpłacanych do ZUS). Kto ma auto, ten też może zdobywać bonusy wynikające ze zwrotów za płatności na stacjach paliw.


1700 zł od Credit Agricole


Za konto firmowe (Solista, Sonata lub Symfonia) w tym banku zdobyć można:

 • bonus 200 zł za otwarcie konta i zapewnianie wpływów
 • do 500 zł za aktywne korzystanie z konta (wpływy na konto oraz płatności kartą wydaną do konta)
 • 500 zł za terminal płatniczy; 
 • 500 zł za produkt kredytowy.

W tym banku warunki - jeśli chodzi o aktywność w korzystaniu z konta - są dość proste, bo wystarczą wpływy na konto oraz wykonywanie płatności na sumę min. 300 zł miesięcznie.


1600 zł od BNP Paribas


Konto Otwarte na Biznes, Konto Otwarte na Agro Biznes lub Konto Otwarte na Biznes Non Profit może zaowocować następującymi bonusami:

 • do 600 zł zwrotu za płatności kartą
 • 400 zł za terminal płatniczy; 
 • 516 zł oszczędności za terminal; 
 • 90 zł jako równowartość oszczędności przy okazji darmowego prowadzenia konta.


W tym przypadku mamy zabieg, na który inne banki się nie decydują. Mianowicie do przykuwającej uwagę sumy gratyfikacji mamy wliczone... potencjalne oszczędności (jak zwolnienie z niektórych opłat). Czy to jednak zysk, czy jednak oszczędność, to już każdy może samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Najrealniejszymi bonusami są jednak tutaj tylko zwroty za płatności kartą - bank przygotował 2-procentowy moneyback.1200 zł od Pekao


W przypadku Konta Przekorzystnego Biznes lista bonusów jest najdłuższa:

 • 200 zł za otwarcie firmy za pośrednictwem Banku Pekao; 
 • 200 zł za aktywne korzystanie z konta (przelew do ZUS + przelew za pomocą aplikacji mobilnej + płatność kartą na min. 100 zł); 
 • 50 zł za zdalne otwarcie konta
 • 200 zł za terminal płatniczy; 
 • 100 zł za transakcje wymiany walut; 
 • 100 zł za leasing; 
 • do 300 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy.


Poniekąd pogrubić mógłbym czcionkę, jeśli chodzi o ostatni bonus, to on przewidziany jest nie tylko za pożyczkę czy kredyt, ale też za kartę kredytową - a w jej przypadku możliwym jest skorzystanie z bonusów bez ponoszenia dodatkowych kosztów (unikając odsetek i opłat). 

Dodatkową korzyścią dla osób zakładających konto firmowe w Pekao w ramach promocji jest też czasowe (na okres 12 miesięcy) zwolnienie z części podstawowych opłat (m.in. za prowadzenie konta i wydaną do niego kartę).Ranking kont firmowych: faktyczne zyski z promocji


Zatem bez owijania w zbędne sreberka, zestawienie promocji kont firmowych - według wartości bonusów do zdobycia - można by ułożyć wg następującej kolejności:

 1. Do 1250 zł za konto firmowe w Santander Banku.
 2. Do 1200 zł od Banku Millennium.
 3. Min. 870 zł za iKonto Biznes w Aliorze.
 4. Do 700 zł za konto firmowe w Credit Agricole.
 5. Do 600 zł za konto firmowe w BNP Paribas.
 6. 250 zł na start za konto w Pekao.

Choć sygnalizuję to w każdym wpisie prześwietlającym promocję dla przedsiębiorców, to przypomnę o tym i tutaj - premie, bonusy czy inne nagrody z promocji związanych z produktami dla przedsiębiorców są przychodem uzyskanym w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, więc to po stronie przedsiębiorcy leży obowiązek ich uwzględnienia przy rozliczeniu podatkowym.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


5 komentarzy:

 1. Szkoda że jednak nie ma choćby w przybliżeniu tego wyliczenie ile w praktyce łącznie może zyskać taki mały, średni i większy przedsiębiorca na tych promocjach.

  Ps. Na tapet a nie na "na tapetę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na końcu masz ranking wg tych realnych kwot. Mały/średni/większy nie ma różnicy. W 3 promocjach zależy to od sumy płatności kartą.

   Usuń
 2. Czy można mieć jednocześnie więcej kont na firmę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Możesz mieć dowolną liczbę. Ja sam miałem już wiele. Równolegle chyba z 3 albo 4. Teraz mam 2.

   Usuń
  2. Miałem w ING, Idea Banku, Pekao i mBanku. Teraz mam w Aliorze (to moje główne konto) i niedawno założyłem w Credit Agricole.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...