Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj ponad 1800 zł za iKonto Biznes w Alior Banku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

15.12.2021

Zyskaj ponad 1800 zł za iKonto Biznes w Alior Banku

W praktyce to kumulacja kilku różnych promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Zyskaj ponad 1800 zł za iKonto Biznes w Alior Banku
Za iKonto Biznes w Alior Banku zgarnąć można do 1500 zł w bonusach pieniężnych, voucher 50 zł do Circle K oraz 20 000 punktów w programie Bezcenne Chwile (co da nagrody o wartości ok. 300 zł). A i samo konto firmowe - na tle wielu propozycji innych banków - jawi się jako całkiem ciekawe, bo łatwo posiadać je za 0 zł.


Na wstępie przypomnę jeszcze, że w Alior Banku można zyskać też jako klient indywidualny. Do wzięcia jest 200 zł premii za Konto Jakże Osobiste (+ zwroty za płatności do 20 zł miesięcznie), a na oszczędzających czeka 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym (do 100 tys. zł).

Promocje iKonta Biznes w Alior Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem podstawowej promocji banku, czyli "1500 zł dla firm" może być przedsiębiorca, który nie posiada i przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadał w Alior Banku żadnego produktu skierowanego do przedsiębiorców. Jeśli spełnisz ten warunek, to z automatu możesz również wziąć udział w pozostałych niżej opisywanych promocjach.

Nagrody. Mamy tutaj do czynienia z trzema różnymi, ale na szczęście łączącymi się ze sobą promocjami, w których można uzyskać:
 • do 1500 zł w bonusach pieniężnych (w promocji o wszystko mówiącej nazwie "1500 zł dla firm");
 • 50 zł do wykorzystania na stacjach paliw Circle K (w ramach promocji "Voucher na paliwo na stacjach Circle K dla Posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem");  
 • 20 000 punktów w programie "Bezcenne Chwile (dzięki promocji "Punkty powitalne w Programie Mastercard Bezcenne Chwile dla Klientów Biznesowych - posiadaczy Karty debetowej z plusem”), co ma - zgodnie z informacjami na stronie banku - przełożyć się na nagrody o wartości 300 zł (wszystko zależy od rodzaju wybranych nagród - według mnie najbardziej realne są nagrody o wartości 280 zł).

Zasady promocji. By załapać się na wszystkie wyżej wymienione promocje:
 • do 31.12.2021 r. załóż iKonto Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard z Plusem (w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem).

Voucher 50 zł do Circle K
W celu zdobycia pierwszej z nagród, a więc vouchera o wartości 50 zł do Circle K:
 • do 31.01.2022 r. wykonaj płatności kartą na sumę min. 200 zł.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz voucher, który bank prześle Ci mailem w ciągu 60 dni od spełnienia powyższych warunków (do czasu otrzymania nagrody nie wypowiadaj umowy z bankiem).

Płatności kartą na sumę min. 200 zł na potrzeby promocji z voucherem 50 zł do Circle K możesz wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (a więc niekoniecznie na stacjach paliw tej sieci) i/lub w Internecie. Pamiętaj jednak, że regulamin promocji wyklucza niektóre transakcje, które określone zostały kodami MCC (a więc kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy) - są to:
a. 7995, 7993, 7994, 9406 określający kasyna, kolektury oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
c. 6012, określający instytucje finansowe; 
d. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych; 
e. 6051, 6540, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych; 
f. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.


Lista pozornie może wydawać się długa, ale w praktyce chodzi o wyeliminowanie miejsc, w których można by zrobić większy obrót kartą bez faktycznego robienia zakupów. Można za to płacić w sklepach, marketach (np. spożywczych, budowlanych, motoryzacyjnych), lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

Pula nagród w promocji z voucherami do Circle K została ograniczona do 6 000 sztuk. Na stronie banku ma się pojawić informacja o ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji, a nawet komunikat o spodziewanym wyczerpaniu limitu nagród (z 7-dniowym wyprzedzeniem). Z mych obserwacji promocji, zważywszy na to, że to spora pula nagród, a mowa tu o promocji dla przedsiębiorców, a nie o wiele liczniejszych klientów indywidualnych, to wyczerpanie limitu nagród wydaje się raczej mało realne. Informacje o możliwości zdobycia voucherów nadal widnieją na stronie promocji.

20 000 punktów na start w programie Bezcenne Chwile


20 000 punktów w programie Bezcenne Chwile
Jako że do konta firmowego w Aliorze wydawana jest karta z logo Mastercard, to można ją zarejestrować w programie "Bezcenne Chwile".

Na początek krótkie wyjaśnienie czym jest ów program? 

💡 Program Bezcenne Chwile to w dużym skrócie: program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy, nagrody rzeczowe czy bilety do kina (przykładowo: voucher o wartości 50 zł "kosztuje" 3400 punktów; a 10 monet Allegro, co w praktyce jest równowartością 10 zł do wydania w tym serwisie, można odebrać za 800 punktów). 

Wcześniej program ten funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 

Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty powitalne jest teraz szansa w Alior Banku. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.


A co trzeba zrobić by zdobyć 20 000 punktów? 
 • do 31.12.2021 r. przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard z Plusem wydaną do konta firmowego w Alior Banku; 
 • w czasie rejestracji karty w programie wyraź zgodę w stosunku do co najmniej jednego kanału komunikacyjnego, tj. numeru telefonu komórkowego lub adresu e-mail, o treści;
"Wyrażam zgodę na wykorzystywanie danych kontaktowych i dotyczących udziału w Programie przez Mastercard, w tym do analizy moich preferencji, struktury wydatków/schematów zakupów, zainteresowań i zachowań, do przesyłania mi spersonalizowanych wiadomości marketingowych z najbardziej odpowiednimi ofertami i treścią pochodzącymi od Mastercard, wydawców kart, agentów rozliczeniowych, sprzedawców detalicznych i partnerów związanych z Programem Priceless Specials. Chcę otrzymywać wiadomości marketingowe za pośrednictwem następujących kanałów: e-mail na adres e-mail podany podczas rejestracji lub SMS na numer telefonu podany podczas rejestracji.” 

 • w ciągu 14 dni od rejestracji/dodania karty (gdy w programie "Bezcenne Chwile" będzie już dla niej utworzone konto punktowe) wykonaj min. 1 płatność kartą (na dowolną kwotę). 


20 000 punktów w programie Bezcenne Chwile ma być dopisane w ciągu 14 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków. Punkty mają być ważne przez 2 miesiące - to czas, w którym będzie można je wymienić na nagrody z katalogu "Bezcenne Chwile".

Zgodnie z regulaminem płatność kartą wykonana na potrzeby promocji:
"oznacza każdy zakup w złotych polskich dokonywany 
(a) w ramach działalności gospodarczej Uczestnika 
(b) za pomocą Karty Partnera [czyli Mastercard z Plusem - przyp. Mr. Złotówa] zarejestrowanej w Programie [tj. "Bezcenne Chwile" - przyp. Mr. Złotówa] oraz 
(c) przez Uczestnika Programu – z wyjątkiem: transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika."

W promocji z punktami powitalnymi również obowiązuje limit nagród - przygotowano ich 450 sztuk (każda po 20 000 punktów). O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji bank ma poinformować na swej stronie internetowej. Tam też ma się pojawić (z 7-dniowym wyprzedzeniem) komunikat o spodziewanym wyczerpaniu puli. Póki co informacja o punktach na stronie promocji cały czas jest eksponowana.

Bonusy do 1500 zł od Alior Banku


1500 zł dla firm za konto w Alior Banku
To już promocja bez limitu nagród - na bonusy załapią się wszyscy, którzy założą iKonto Biznes w Alior Banku w ramach promocji "1500 zł dla firm".

Bonusy uzyskasz za wykazanie się określoną aktywnością oraz skorzystanie z wybranych produktów i usług Alior Banku - samodzielnie możesz zadecydować, z czego korzystać.

Bonusy zgarniesz pod warunkiem wykonania i rozliczenia w danym miesiącu kalendarzowym co najmniej 4 płatności kartą wydaną do konta (wymóg nie dotyczy jedynie pierwszego miesiąca udziału w promocji).

Bonusy zdobywać można przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, wliczając do tego miesiąc założenia konta. W każdym miesiącu zgarnąć można do 125 zł, co w rok da wyżej wspomniane 1 500 zł. Dobrą wiadomością jest też to, że w aktualnie dostępnej edycji bank zrezygnował z prawa do zmiany regulaminu (co miało miejsce w poprzednich edycjach akcji). Tym samym, kto teraz weźmie udział w promocji, ten ma pewność utrzymania warunków uzyskiwania bonusów w trakcie uczestnictwa.

W tej promocji samodzielnie możesz wybierać warunki do zrealizowana. A każda premiowana aktywność została wyceniona. I tak w każdym miesiącu kalendarzowym bank nalicza następujące bonusy:
- 20 zł za przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego - ten bonus otrzymasz za pierwszy przelew w danym miesiącu do jednej z wymienionych instytucji w wysokości min. 500 zł. 
Zarówno przelew do ZUS, jak i do US nie może być przelewem natychmiastowym, ani zleceniem stałym; 
- 10 zł za przelew SEPA - na ten bonus można liczyć jedynie w przypadku wykonywania przelewów na co najmniej 100 euro; 
25 zł za transakcje kartą otrzymasz, gdy w danym miesiącu wykonasz płatności kartą wydaną do iKonta Biznes na sumę min. 2 000 zł; 
Wykonując płatności kartą na potrzeby uzyskania tego bonusu, pamiętaj, że do sumy transakcji nie będą zaliczone płatności wykonane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kody wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
"• 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
• 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
• 4111, określający m.in. usługi transportowe, 
• 6012, określający instytucje finansowe; 
• 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
• 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
• 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 
• 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" [pisownia oryginalna - przyp. Mr. Złotówa]. 
Lista choć może wydawać się długa, to w praktyce ma na celu wykluczenie jedynie takich miejsc, w których można zrobić duży obrót na karcie bez faktycznych zakupów. Swobodnie można za to płacić w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych itp.
- 10 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku - w praktyce ten bonus nie jest dla każdego, bo przecież nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę używania kasy; jeśli jednak bonus ten w Twym przypadku wchodzi w grę, to dodam, że ma on być wypłacany jeśli na konto uczestnika promocji wpłynie "bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł". Najprawdopodobniej chodzi o promocję, którą na blogu opisywałem już w 2015 roku tutaj;  
- 25 zł zł za transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między rachunkami uczestnika promocji - to bonus, który można otrzymać za wymianę walutową (kupno/sprzedaż) na sumę min. 5 000 jednostek waluty obcej w ramach usługi Autodealing lub za przewalutowania takiej samej liczby jednostek pomiędzy rachunkami klienta w ciągu miesiąca kalendarzowego (Czy to się opłaca? Zależy od kosztów takiej wymiany walut - warto porównać kursy w kantorach walutowych. No i przede wszystkim od potrzeb - nie każdy musi wymieniać waluty); 
- 15 zł za przelewy zagraniczne - ten bonus otrzymasz pod warunkiem wykonania w miesiącu co najmniej trzech przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie obcej w kraju; 
- do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku - wysokość tego bonusu zależy od średniomiesięcznego salda środków, jakie posiadać będziesz na swych rachunkach firmowych w Alior Banku. W ten sposób można uzyskać: 
- 0 zł za saldo do 10 000 zł; 
- 5 zł za saldo od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł; 
- 10 zł za saldo od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł; 
- 20 zł za saldo od 100 000,01 zł.

A tak wygląda definicja salda:
"Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (...) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym Rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, przyjmuje się saldo księgowe równe 0 zł. Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote wg kursu średniego Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest Premia. Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku [czyli w Alior Banku - przyp. Mr. Złotówa], środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku" 

Wypłata bonusów. Pierwszy bonus (do 125 zł) od banku otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji (a tę datę wyznacza dzień otwarcia iKonta Biznes). Kolejne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Do momentu wypłaty bonusów nie zamykaj iKonta Biznes, ani nie zmieniaj go na inny typ rachunku.

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą jakiekolwiek gratyfikacje uzyskane we wszystkich wyżej wymienionych promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Ile można faktycznie zarobić dzięki promocjom?


Zgarnięcie vouchera 50 zł do Circle K oraz 20 000 punktów w programie "Bezcenne Chwile" (które dadzą nagrody o wartości 280-300 zł) to bułka z masłem. Tak samo rzecz ma się z bonusami (po 20 zł miesięcznie) za przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego. Te przelewy w praktyce robi każdy przedsiębiorca, więc wykonując je z konta w Aliorze, przy okazji da się uzyskać 240 zł. Kto aktywniej płaci kartą, ten może też zgarnąć do 300 zł w rok (dzięki comiesięcznym bonusom po 25 zł). Zatem bez większego zaangażowania (tj. bez zawierania umów o dodatkowe produkty) będzie można zgarnąć bonusy o wartości co najmniej 570-890 zł.

iKonto Biznes w Alior Banku - szczegóły oferty


Główne cechy konta firmowego zakładanego w ramach powyższych promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bank nie pobiera też opłat za przelewy do ZUS i US); 
 • 0 zł - opłata za pierwsze 10 SMSów autoryzacyjnych w miesiącu (za każdy kolejny SMS opłata wynosi 0,20 zł); 
 • 0/8 zł - standardowo opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w danym miesiącu co najmniej 4 płatności kartą na dowolne kwoty (jest to więc liczba transakcji, która pokrywa się z wymogiem promocji z bonusami do 1500 zł - za jednym zamachem da się więc zapewnić darmową kartę i otrzymywanie bonusów; wymóg wykonywania tych transakcji nie dotyczy jedynie pierwszego miesiąca - tego, w którym zawrzesz umowę o konto); kto jednak o kartę Mastercard z Plusem zawnioskuje teraz, ten załapie się na jeszcze jedną promocję zwalniającą z opłaty miesięcznej za tą kartę (promocja obowiązuje dla osób wyrabiających kartę od 1.11.2021 do 30.06.2022 r., a zwalnia z opłaty do 31.12.2022 r.; jednakże pamiętaj, że 4 płatności kartą miesięcznie i tak trzeba wykonywać - na potrzeby promocji "1500 zł dla firm").
 • wypłaty kartą w bankomacie: 
  • 0 zł w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku;
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w sieci Euronet i 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w sieci PlanetCash oraz 5 zł za każdą kolejną;
  • 3%, min. 5 zł w pozostałych bankomatach.

Udział we wszystkich wyżej wymienionych promocjach zapewnia wniosek o iKonto Biznes złożony na stronie promocji. Umowę o konto zawrzesz wtedy za pomocą przelewu weryfikacyjnego ze swego konta w innym banku (pod warunkiem zweryfikowania Twej tożsamości przez bank, z którego chcesz wykonać przelew - zatem konto, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny, nie mogło zostać otwarte przelewem) lub za pośrednictwem kuriera.

Jak być na bieżąco z promocjami bankowymi? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych okazjach do zarabiania na bankach. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...