Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2% w Alior Banku w ramach korzyści "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego (od 1.01.2022 r.)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

27.12.2021

2% w Alior Banku w ramach korzyści "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego (od 1.01.2022 r.)

Kolejna podwyżka oprocentowania. Tym razem na koncie oszczędnościowym w Aliorze.

Korzyść "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym"
Już lada dzień (od 1.01.2022 r.) wzrośnie (z 1 do 2% w skali roku) oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dla osób, które posiadają (lub dopiero założą) Konto Jakże Osobiste. A okazja ku otwarciu tego konta jest teraz dobra, bo można jeszcze uzyskać 300 zł premii na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

Szczegółowe omówienie zasad uczestnictwa i warunków uzyskania bonusów w promocji konta osobistego w Aliorze znajdziesz we wpisie "Premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w promocji "Bankuj mobilnie - edycja III" (+ zwroty do 20 zł miesięcznie + do 2% dla oszczędności)".

Jedną z cech Konta Jakże Osobistego z oferty Aliora jest możliwość włączania tzw. korzyści - dodatkowych funkcji lub usług według własnych preferencji (dwie takie 'korzyści' można używać jednocześnie bez ponoszenia opłat). Łącznie takich korzyści dostępne jest kilkanaście - można uruchomić sobie np. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów, ubezpieczenie podróżne, czy brak kosztów przewalutowania. Z punktu widzenia osoby optymalizującej profity wynikające z korzystania z usług bankowych najlepsze wydają się dwie 'korzyści':

 • "Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem" (miesięcznie można uzyskać do 20 zł za płatności w punktach handlowo-usługowych za pomogą Google Pay, Apple Pay lub Blikiem) oraz
 • "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym".

O pierwszej z nich więcej piszę w wyżej podlinkowanym prześwietleniu promocji z premią 300 zł. Dziś bliżej się przyglądam i dokładniej analizuję drugą z wymienionych 'korzyści"

"Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku: 2% od 1.01.2022 r.


Wskutek ostatnich podwyżek stóp procentowych przez RPP i podniesienia oprocentowania przez niektóre banki, aktualnie obowiązujące oprocentowanie w ramach tej 'korzyści' (obowiązujące jeszcze do 31.12.2021 r.) nie robi już wrażenia, bo wynosi 1% w skali roku (przypomnę, że obecnie np. Bank Pekao daje 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 20 tys. zł na 183 dni).

Jednak od 1.01.2022 r. nastąpi zmiana na lepsze - Alior da już 2% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym dla osób posiadających Konto Jakże Osobiste z 'korzyścią" w postaci wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Skorzystać z niej mogą wszyscy posiadacze Konta Jakże Osobistego - bez względu na czas założenia tego rachunku. Zatem również ci, którzy dopiero konto osobiste w Aliorze założą (tutaj w promocji z premią 300 zł). 

Główne cechy Konta Oszczędnościowego przy włączonej 'korzyści' "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku to:
 • oprocentowanie: 2% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od 1.01. do 30.06.2022 r. (przy czym Alior już od lat sukcesywnie wznawia ofertę, bo 'korzyść' jest stałym dodatkiem - zmienia się oprocentowanie. ale przy obecnie wzrastających stawkach oprocentowania raczej należy spodziewać się co najmniej utrzymania tej stawki od kwietnia);
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 10 000 zł (jeśli dysponujesz większą kwotą oszczędności, to również w Aliorze możesz uzyskać do 1,7% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym - to odrębny rachunek, inny niż Konto Oszczędnościowe z oproc. 2% w ramach opisywanej tu 'korzyści'; innymi słowy przy promocyjnym oprocentowaniu w Aliorze można ulokować do 110 tys. zł i uzyskać do 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym do 100 tys. zł oraz 2% na Koncie Oszczędnościowym w ramach włączonej 'korzyści' do 10 tys. zł).

Dodatkowym warunkiem uzyskania podwyższonego oprocentowania (2% w skali roku) na Koncie Oszczędnościowym w Aliorze jest wykazanie się aktywnością w płaceniu kartą wydaną do konta (w tym przypadku wiele pieczeni można jednak upiec na jednym ogniu - te płatności jednocześnie spełnią warunki promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym, zwolnią z opłaty za kartę wydaną do konta i do tego dadzą zwrot za płatności, jeśli będą wykonywane zbliżeniowo telefonem za pomocą Google Pay lub Apple Pay). Dokładnie warunkiem uzyskania podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym:
"jest wykonanie transakcji bezgotówkowych kartami debetowymi obciążających rachunek Konta Jakże Osobistego, na łączną kwotę minimum 300 zł, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia miesiąca, w którym jest aktywna Korzyść. Spełnienie tego warunku weryfikujemy w ostatnim dniu miesiąca. Brak jego realizacji skutkuje naliczeniem odsetek w wysokości 0,30% (do 31.12.2021 r.) lub 0,50% (od 1.01.2022 r.)"


Zatem przykładowo, by 31.01.2022 r. za styczeń Alior naliczył Ci od Twych oszczędności 2% w skali roku, to w okresie od 31.12.2021 r. do 30.01.2022 r. musisz wykonać płatności kartą wydaną do Konta Jakże Osobistego na sumę min. 300 zł (wliczają się do tego płatności Google Pay i Apple Pay - je warto robić szczególnie, bo owocują moneybackiem 1% - do 20 zł miesięcznie).

Korzyść "Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" można włączyć po zalogowaniu do bankowości internetowej - kliknij w nazwę konta i z zakładek wybierz "Korzyści". Dokładnie wygląda to tak:


Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. Włączyłem te korzyść w listopadzie i mam 1%. To płynnie się zmieni czy teraz muszę coś robić żeby od nowego roku było 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz włączona 'korzyść' działa dalej - nic więcej w tym celu robić nie trzeba (od 1.01.2022 r. zmieni się oprocentowanie).

   Usuń
 2. W 2022 r. najlepszą lokatą bedzie nadpłata kredytu hipot. Jak bedzie 5 procent to rowna sie to to lokacie na 6 procent

  OdpowiedzUsuń
 3. 2% dla 10 tysięcy to prawdziwy hicior

  OdpowiedzUsuń
 4. Się ucieszyłam, naczytałam i...do 10 tys...ech

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja mam konto i u mnie ta korzyść jest jako niedostępna, ktoś może wie dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A masz zwykłe konto oszczędnościowe? Bo na innym nie da się mieć tej korzyści. Np. Konto Mega Oszczędnościowe nie wchodzi w grę.

   Usuń
 6. Warto wspomnieć, że można jeszcze zakładając konto zdobyć bonus za rejestrację karty debetowej w Bezcennych Chwilach. Trzeba to zrobić jednak w appce Aliora a nie bezpośrednio w Bezcennych. Wartość bonusu w punktach to równowartość 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest jakiś czas na to po otwarciu konta?

   Usuń
  2. Lepiej się pośpieszyć, bo nie ma daty granicznej tej promocji, więc może przestać działać z dnia na dzień.

   Usuń
  3. Dodam tylko, że dla zdobycia tego bonusu trzeba wydać kartą min 50 zł w ciągu 30 dni od zarejestrowania karty.

   Usuń
  4. pytałam, czy w jakimś określonym czasie trzeba to zrobić po otwarciu konta, np. w ciągu tygodnia, czy miesiąca?

   Usuń
  5. Odpowiedź masz powyżej. Nie ma czasu "regulaminowego".

   Usuń
  6. a właśnie, że gdzieś mi migneło, że w ciągu TRZECH dni po otwrciu konta, stąd moje dopytywanie.

   Usuń
  7. Regulamin, 2.d)

   "dokonali, w terminie 30 (słownie: trzydziestu) dni kalendarzowych od momentu Przystąpienia do
   Programu, Zakupów Premiowanych na łączną kwotę nie mniejszą niż 25 zł (słownie: dwadzieścia
   pięć złotych) w ramach transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych lub internetowych
   przy użyciu Karty Mastercard® zarejestrowanej w Programie, o której mowa w § 3 ust. 2 lit a)
   powyżej."

   Usuń
 7. A pozatym wiecie że ministerstwo finansów nie podnosi oprocentowania obligacji skarbowych? Wszystko jest ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nadal są konkurencyjne do lokat w większości banków. W tym problem.

   Usuń
 8. Klienci którzy przeszli z TMUB nie mogą włączyć korzyści, bo nie ma ich nawet w zakładce. Czy może jednak możemy i nie widzę tego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzyści dostępne są wyłącznie dla osób posiadających Konto Jakże Osobiste (nawet inne aliorowe konta - np. Internetowe czy konta starszego typu, jak Konto Wyższej Jakości nie dają możliwości korzystania z 'korzyści').

   Usuń
  2. Rozumiem, że konto Premium utrzymane od czasu TMUB też się nie łapie?

   Usuń
  3. Konto Premium się nie łapie. Tylko Konto Jakże Osobiste.

   Usuń
 9. Trzeba uciekać z gotówką z konta w Aliorze aby naliczali 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, 2% w ramach 'korzyści' nie wymaga wpłacania nowych środków, więc nawet jeśli ktoś ma już oszczędności na Koncie Oszczędnościowym w Aliorze (obecnie 1%), to nic nie robiąc (poza comiesięcznym warunkiem wykonywania płatności kartą na sumę min. 300 zł) od 1.01.2022 r. będzie mieć 2%.

   Usuń
 10. Nie za bardzo rozumiem tego, że muszę robić obrót kartą na min. 300 zł. Zakładałam konto w listopadzie i już taki obrót robiłam. Chciałabym skorzystać z tego KO. Czy wliczają się do tego płatności blik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla naliczenia odsetek w wysokości 2% w styczniu, to w okresie od 31.12. do 30.01. trzeba wykonać płatności na sumę min. 300 zł - muszą to być płatności kartą (transakcje Blikiem nie są tym przypadku uwzględniane).

   Usuń
 11. Mam dwa konta osobiste W ailor bank I nie mam 2 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć konto Jakże Osobiste. Włączyć korzyść. I dla zwykłego konta oszczędnościowego a nie jakiego Mega Oszczędnościowego. No i 2% dopiero będzie od jutra.

   Usuń
 12. Czy u was korzyść z wyższym oprocentowaniem jest również niedostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz Konto Jakże Osobiste? I jeśli tak to czy masz zwykle konto oszczędnościowe? Bo to nie może być np. Mega Oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Niestety ja też mam koto Jakże osobiste (zakładane z promocją w listopadzie) i nie jest ta korzyść dostępna :/ O co może chodzić?

   Usuń
  3. Macie standardowe ("zwykłe") Konto Oszczędnościowe? Bo to w przypadku posiadania takiego rachunku można włączyć korzyść w postaci podwyższonego oprocentowania. Nie działa ona w przypadku innych kont (np. Konta Mega Oszczędnościowego).

   Usuń
  4. Ok aktywowałam zwykłe KO. Pytanie teraz o oprocentowanie. W tabeli mowa o 2% do 10.000, kwota powyżej 0,01%. Miałam teraz w styczniu aktywowane dwie korzyści, więc jedną dezaktywowałam.. Nie bardzo rozumiem czy muszę kliknąć tę korzyść 2%, czy mam to bez tego. A włączenie korzyści, pomimo zamknięcia dziś innej będzie pewnie kosztować 3,50zł?

   Usuń
  5. No musisz włączyć korzyść żeby mieć 2% na KO. Trzecia korzyść kosztuje 3,50 zł.

   Usuń
  6. Przy tym oprocentowaniu odsetki od kwoty 2592,59 zł to 3,50 zł.

   Usuń
 13. A czy mając konto Mega Oszczędnościowe ,można założyć dodatkowo zwykłe konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam 3 konta oszczędnościowe w Aliorze (zwykłe, Mocno Oszczędnościowe i Mega Oszczędnościowe).

   Usuń
  2. Czy na tym zwykłym też dają 2% ??

   Usuń
  3. Właśnie na tym zwykłym jest 2%. Na Mega 1,7%, a na Mocno to już tylko zostało bieda oprocentowanie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...