Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (na pół roku) + premia 100 zł (oprócz odsetek!) + 50 zł na zakupy

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

22.12.2021

2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (na pół roku) + premia 100 zł (oprócz odsetek!) + 50 zł na zakupy

Wystartowała nowa promocja w Banku Pekao. Tym razem skierowana głównie do oszczędzających.

2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (na pół roku) + premia 100 zł (oprócz odsetek!)
W praktyce to kumulacja dwóch promocji, bo zyskać można aż 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym, gwarantowane na pół roku do 20 tys. zł. A za otwarcie konta osobistego (które wraz z kartą w praktyce można mieć za 0 zł) czeka premia pieniężna 100 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

W niniejszym wpisie prześwietlam dwie nowe, łączące się ze sobą promocje, których tytuły zdradzają już wszystko co istotne:

 • "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 100 zł" - to akcja, dzięki której można zdobyć gwarantowaną premię pieniężną oraz
 • "Promocja 2,50% na Koncie Oszczędnościowym" - dzięki tej propozycji można zapewnić sobie wysokie oprocentowanie dla swych oszczędności.

Jako że promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Pekao jest skierowane do osób, które dopiero założą konto osobiste w tym banku, to siłą rzeczy można przy tej okazji zyskać nie tylko odsetki, ale też i premię. Poniżej znajdziesz szczegółowe omówienie promocji. [Aktualizacja: do tego doszła jeszcze jedna nagroda - może to być voucher na zakupy o wartości 50 zł (więcej na ten temat piszę nieco niżej)].

Zyskaj 100 zł premii i 2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem promocji z premią 100 zł może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która od 1.01.2019 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz zgarnąć premię za otwarcie konta osobistego w ramach niniejszych promocji.

Z kolei promocja z oprocentowaniem 2,5% na koncie oszczędnościowym skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy dotąd nie byli stroną jakiejkolwiek umowy z Pekao.

Różnica dla większości osób zapewne jest znana, ale by uniknąć wątpliwości dodam, że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocjach z premią i podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Debit FX i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz do 31.03.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 100 zł, należy to zrobić online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

By uzyskać 100 zł premii: 
 • wnioskując o Konto Przekorzystne, aktywuj pakiet Komfort (to pakiet darmowych przelewów natychmiastowych oraz ubezpieczenie, które można przetestować za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej);
 • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (a więc w praktyce, przykładowo: jeśli konto otworzysz w grudniu, to poniższe warunki będzie należało zrealizować w styczniu, lutym i marcu 2022 r.): 
  • zapewnij wpływ min. 500 zł (musi to być wpływ jednorazowy; nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie da 500 zł; warunek ten można spełnić w prosty sposób - np. wykonując przelew z własnego konta w innym banku; nie zaliczą się przelewy pomiędzy własnymi rachunkami w Pekao, ani wpłaty gotówki, np. w kasie banku lub we wpłatomacie) oraz
  • wykonaj min. 4 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (na dowolne, nawet drobne kwoty).

Wypłata premii 100 zł nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu kalendarzowym, w którym spełnisz powyższe warunki. Zatem uściślając:
- jeśli Konto zostało założone w grudniu 2021 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 stycznia 2022 r. do 31 marca 2022 r. Nagrodę otrzymasz do 30.04.2022 r.  
- jeśli Konto zostało założone w styczniu 2022 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 lutego 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r. Nagrodę otrzymasz do 31.05.2022 r. 
- jeśli Konto zostało założone w lutym 2021 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 marca 2022 r. do 31 maja 2022 r. Nagrodę otrzymasz do 30.06.2022 r. 
- jeśli Konto zostało założone w marcu 2022 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. Nagrodę otrzymasz do 31.07.2022 r.


Do dnia otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank (a tą zgodę wyraża się przed złożeniem wniosku na stronie promocji, akceptując regulamin promocji - pominięcie tego kroku nie jest możliwe, bo do czasu zaznaczania oświadczenia nie da się kliknąć w przycisk "Załóż konto online"). 

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Pekao


W regulaminie promocji dotyczącym oprocentowania 2,5% w skali roku znaleźć możemy następujący zapis:

"Jeśli otwierałeś konto osobiste (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [czyli od 22.12.2021 do 31.03.2022 r. - przy. Mr. Złotówa] drogą elektroniczną i nie otworzyłeś jednocześnie Konta Oszczędnościowego będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste"


W ramach promocji twe konto oszczędnościowe w Pekao będzie charakteryzować się poniższymi cechami: 

 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 20 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

[Aktualizacja w dn. 8.02.2022 r.: jako że kartą, którą należy wyrobić do konta w powyższej promocji z premią 100 zł, jest karta Mastercard, to dzięki temu można zyskać więcej. Bank Pekao udostępnił nową promocję, w której przyznaje 4000 punktów za rejestrację w programie Bezcenne Chwile. A taka liczba punktów pozwala na odbiór nagrody o wartości 50 zł - może to być np. voucher na zakupy (m.in. Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności).

Warunki tej promocji są bardzo proste - poza rejestracją karty (najpóźniej do 31.03.2022 r.), wystarczy w ciągu 30 dni od rejestracji wykonać co najmniej 3 płatności u partnerów programu (wśród nich są m.in. Allegro, Black Red White, Carrefour, Circle K, Cinema City, Decathlon, Douglas, DUKA, Empik, Home&You, Intersport, Kolporter, Multikino, Player, RTV Euro AGD, Smyk). I to już wszystko - punkty zostaną przyznane w ciągu 30 dni od spełnienia powyższych warunków, a wykorzystać (czyli wymienić na nagrodę) będzie je można w ciągu 6 miesięcy. Więcej o tej promocji piszę tutaj (tam też znajdziesz odnośnik do strony programu Bezcenne Chwile z wykazem wszystkich partnerów u których można wykonać 3 płatności na potrzeby promocji z 4000 punktów.]

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe w Pekao - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0 zł za kartę wydaną do konta - przez okres 24 miesięcy od zawarcia umowy o Konto Przekorzystne z kartą (Mastercard) wydawaną do konta bank nie pobiera opłaty miesięcznej (to więc duża wygoda, bo standardowo żeby nie płacić za kartę opłaty w wysokości 4 zł miesięcznie trzeba zapewnić wpływ min. 500 zł i wykonywać co najmniej jedną płatność kartą lub aplikacją PeoPay miesięcznie);
  Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w promocji z premią zapewnia tylko karta Mastercard Debit FX - we wniosku o konto może być określona jako karta Mastercard wielowalutowa (zwróć na to uwagę, gdyż we wniosku może być też dostępna inna karta Mastercard - ona jednak nie kwalifikuje do promocji, a do tego ma inne warunki zwalniające z opłaty miesięcznej). 
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł (osoby dopiero zakładające konto w Pekao - do 31.03.2022 r. - są z tej opłaty zwolnione przez 24 miesiące od zawarcia umowy).

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje 2,5% w skali roku na 183 dni do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 20 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 2,5%. 

Czym jest i ile kosztuje Pakiet Komfort? 


Promocja z premią 100 zł na start za konto w Pekao wymaga włączenia Pakietu Komfort, zawierającego darmowe przelewy natychmiastowe oraz ubezpieczenia świadczone przez PZU. 

Standardowo korzystanie z takiego pakietu wiązałoby się z comiesięczną opłatą, ale na szczęście przez 6 miesięcy można go przetestować za 0 zł. Jest to zagwarantowane w regulaminie, gdyż możemy tam znaleźć zapis: 
"Jeżeli Pakiet Komfort jest aktywowany do danego Rachunku po raz pierwszy, obejmujemy go „Promocją na start” polegającą na bezwarunkowym zwolnieniu z Opłaty w pierwszych 6 miesiącach funkcjonowania Pakietu Komfort." 

Pakiet Komfort dostępny jest w trzech wariantach: 
 • Standard daje 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu oraz ubezpieczenie zakupów przez Internet i ubezpieczenie rzeczy osobistych i ubezpieczenia assistance - usługi informacyjne; 
 • Złoty pozwala na wykonanie 3 darmowych przelewów Express Elixir w danym miesiącu, a do ubezpieczeń wymienionych przy pakiecie Standard, dochodzi jeszcze ubezpieczenie Pomoc w domu; 
 • Platynowy umożliwia skorzystanie z 4 przelewów Express Elixir za 0 zł w danym miesiącu, a oprócz ubezpieczeń dostępnych w pakietach Standard i Złotym, dostępne jest jeszcze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). 

Pakiet Komfort można włączyć poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną, a także w placówkach banku (robiąc to do 25. dnia miesiąca, pakiet zostanie aktywowany od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego).

Po upływie 6-miesięcznego darmowego okresu z pakietem Komfort, miesięczna opłata wyniesie 6 zł dla wariantu Standard, 9 zł dla opcji Złoty oraz 12 zł w przypadku pakietu Platynowego. Acz oczywiście można z Pakietu Komfort w dowolnym momencie zrezygnować. By został on zamknięty wraz zakończeniem danego miesiąca kalendarzowego, dyspozycję wyłączenia należy złożyć w placówce banku najpóźniej do 25. dnia tegoż miesiąca. Pakiet jest też wyłączany z dniem zamknięcia konta.

Jak założyć konto w Pekao, by załapać się na promocje?


We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 100 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). 

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis: 
"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony." 

W praktyce więc są możliwe 3 scenariusze: 
❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji z premią 100 zł, ale uzyskasz 2,5% na koncie oszczędnościowym; 
✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział zarówno w promocji z premią 100 zł, jak i z 2,5% na koncie oszczędnościowym 
✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w obydwu promocjach: z premią 100 zł oraz z 2,5% na koncie oszczędnościowym.

Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Czy jeśli wpłacę 20 000 ale po dopisaniu odsetek będzie więcej to 2,5% będzie do 20 000, a dla nadwyżki coś innego czy może wyłączy mi promocyjne oproc. dla całości środków? Bo kiedyś spotkałem się z takim haczykiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 20 tys. zł zawsze (tzn. przez 183 dni) będzie 2,5%. A jeśli na koncie oszczędnościowym będzie więcej środków, to dla nadwyżki bank będzie naliczał standardowe oprocentowanie.

   Nie ma cienia wątpliwości, bo taką sytuację opisuje regulamin: "Oprocentowanie promocyjne jest naliczane do wysokości kwoty 20.000 złotych (słownie: dwudziestu tysięcy złotych 00/100), a oprocentowanie salda powyżej 20.000 złotych jest naliczane w wysokości określonej w umowie Konta Oszczędnościowego".

   Usuń
 2. 20 tys. trzeba wpłacić jednorazowo czy można dopłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dopłacać i wypłacać w dowolnym momencie. To konto oszczędnościowe.

   Usuń
 3. Czy jak miałem konto w pekao do listopada 2021 ale nie skorzystałem z żadnej ich promocji to moge zalozyc i dostane 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym jest wyłącznie dla osób, które dotąd nie miały (nigdy) jakiejkolwiek umowy z Pekao.

   Usuń
 4. Czy mogę otworzyć konto w promocji 250 zł i załapać się na oprocentowanie 2.5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogą być wykluczenia łączenia się promocji.

   Usuń
  2. Mogą? To jest do sprawdzenia a nie do gdybania. Nie ma wykluczeń łączenia się promocji. Ani w regulaminie promki z bonami, ani w regulaminie promocji oproc. 2,5% na koncie oszczędnościowym. A więc można założyć konto w obydwu tych promocjach!

   Usuń
 5. Karencja wciąż od 1.01.2019 jednak premia tylko 100 zeta czyli 2-krotnie mniej niż wcześniej dawali. Lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj raz jeszcze. Dowiesz się że jest promocja z karencją kilka miesięcy.

   Usuń
 6. Miałem konto w Idea Banku. Nie zaakceptowałem aneksu przejęcia przez Pekao i dopiero Pekao mi je zamknęło. Przez to chyba nici z udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto założone. Jutro przelewik 20k :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idea Bank był już pekao po nowym roku, więc aneks był w celu przeniesienia systemów. Wcześniej hasła sms były już z pekao. Za zaakceptowanie aneksu dali tylko 1 procent, wstydziliby się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda że tylko do 20 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak jest lepiej bo w większości przypadków takie promocje to max 10k. A w ING na Smart Saverze max 5k.

   Usuń
 10. Narazie ludziom nie opłaca się lokować na 1 procent. Nawet 10 k bym nie dał. To i tak poniżej inflacji. 2,5 procent, a dla starych klientów figa z makiem...nieładnie. chyba chcą wydoić starych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to zawsze jest tak, że delicje dla nowych klientów. I wszędzie.

   Usuń
  2. Dlatego mądry stary klient nie powinien być lojalny wobec instytucji finansowej z której usług korzysta.

   Usuń
 11. Mądry klient powinien być w banku spółdzielczym I w kasie spółdzielczej A resztę otwierać lokaty raz na rok

  OdpowiedzUsuń
 12. A w Pekao przelewy na telefon Blik od nowego roku będą płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w promocji nikt nie wymaga takich przelewów więc czym się martwisz?

   Usuń
  2. Pytam ogólnie, nie odnośnie promocji.

   Usuń
  3. Pytałem poprzez formularz kontaktowy i dostałem odpowiedź że są nadal bezpłatne.

   Usuń
  4. Napisali ci może do kiedy? Czy na stałe?

   Usuń
  5. Do końca 2022.

   Usuń
 13. w którym miejscu aktywuje się pakiet komfort, proszę o instrukcję w jakiej zakładce w bankowości lub aplikacji się go aktywuje, jak sprawdzić czy jest włączony, przeszukałem chyba wszystko i nie widzę :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej zakładka 'OFERTY I WNIOSKI' i dalej w sekcji 'OFERTA' będzie kafelek "Pakiet Komfort do konta".

   Alternatywnie można też w placówce lub na infolinii banku.

   Usuń
  2. dzięki :) oczywiście brałem udział w promce z 250 premii i spanikowałem, tam konieczności aktywacji pakietu komfort ni ma, (w zakładkach tez ani widu), sory za aferę :)

   Usuń
 14. Czy ktoś orientuje się jak bank rozumie wymóg "wyłącznie dla nowych klientów" - dotyczący konta oszczędnościowego?
  Czy oznacza to dosłownie, że nigdy nie można było być klientem PKO (z żubrem)?
  Czy może, jeśli upłynęło kilkanaście lat od zamknięcia konta, bank już nie przechowuje danych byłych klientów (RODO)?
  Lub czy dotyczy to banku pod obecnym zarządem, ale dawno zamknięte konto w starym PKO pod
  UniCredit nie wyklucza, (czy to traktują jako ten sam bank, czy inny)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodo nie ma nic do prawa bankowego. Jak miałeś konto albo cokolwiek to jesteś wykluczony z promocji 2,5%.

   Usuń
 15. Czy jeśli po przejęciu Ideabanku i zaakceptowaniu aneksu wraz z przejęciem lokat ale brakiem konta można skorzystać z promocji konta oszczędnościowego czy jest to już traktowane jako bycie klientem i wyklucza z udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie masz konta ani lokaty w Pekao od przejęcia to się łapiesz na premię. A na 2,5% nie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...