Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: TOP3 okazji do bankobrania: najlepsze promocje bankowe na grudzień 2021 roku [AKTUALIZACJA W DN. 23.12.2021 R.]

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

23.12.2021

TOP3 okazji do bankobrania: najlepsze promocje bankowe na grudzień 2021 roku [AKTUALIZACJA W DN. 23.12.2021 R.]

Oto przegląd, w którym znajdziesz aktualnie najlepsze promocje bankowe.

Podium z top3: najlepsze promocje bankowe na grudzień 2021
I śmiem stwierdzić, że część z nich, to nawet najlepsze promocje tego roku. Bo tak się składa, że czasem pod koniec roku bankom mocno zależy na realizacji rocznych założeń sprzedażowych. Gdy przez dotychczasową część roku mogło nie udać im się zrealizować planów, to teraz wszelkimi siłami próbują to nadrobić. Zatem i promocji co niemiara, i to z rekordowymi wartościami nagród.

Taka intensyfikacja promocji i maksymalizacja wysokości nagród nie jest czymś spotykanym rok w rok. Pamiętam lata, gdy w grudniu była już "bieda" - mały wybór promocji, skromniejsze nagrody. Jednak ten rok przynosi wybitnie obfitą końcówkę.

Poniżej znajdziesz 3 najlepsze promocje bankowe dostępne w grudniu 2021 roku. A jeśli na nie się nie łapiesz (np. ze względu na okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta), to niżej znajdziesz... ławkę rezerwową - też dobrych promocji.

TOP3: najlepsze promocje bankowe - grudzień 2021


[Aktualizacja: pierwotnie niniejszy wpis opublikowałem 6.12. W związku z zakończeniem niektórych promocji i pojawieniem się kolejnych, w dn. 23.12. zaktualizowałem zestawienie.]

Dzięki tym trzem promocjom w sumie można zgarnąć (co najmniej) 1 310 zł. O kolejności ich wymieniania zadecydowała wysokość gratyfikacji:

Do 300 zł premii + bon Allegro 200 zł od mBanku


Do 300 zł premii + bon Allegro 200 zł od mBanku
W tej akcji mBank wyrównał wartość nagród w porównaniu do promocji już kiedyś zaserwowanej (która okazała się hitem). Do wzięcia czekają bonusy pieniężne do 200 zł za otwarcie i korzystanie z konta (oraz 2 bonusy po 50 zł każdy przewidziane ze względu na sposób otwarcia konta oraz dodatkowe założenie konta dla dziecka), a także bon 200 zł, który będzie można wykorzystać podczas zakupów na Allegro. Dodatkowa zachęta (to już dla chętnych) przewidziana jest dla oszczędzających. Zakładający konto osobiste w mBanku mogą też przy okazji otworzyć rachunek oszczędnościowy "Moje cele" i na nim uzyskać 1,8% w skali roku przez 3 miesiące (do 10 tys. zł).

Tu premie nie są limitowane, ale pula bonów Allegro jest ograniczona, więc warto się spieszyć (choć na stronie promocji jest licznik, więc można sytuację kontrolować).


350 zł premii + 100 zł na zakupy za konto w Santander Banku


Rekordowe 500 zł za konto w Santander Banku
Tu do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna do 350 zł oraz dodatkowo 6800 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard (wydawanej do konta w Santanderze). Tyle punktów idealnie wystarczy na odebranie nagród o wartości 100 zł - mogą to być vouchery na zakupy (np. Circle K, Carrefour, Empik.com, RTV Euro AGD lub - w zależności od dostępności - inne). A to właściwie nie wszystko, bo dla chętnych są jeszcze zwroty za niektóre płatności z konta, a także bonusy (po 50 zł) za polecenie konta innym (a polecać łatwiej, gdy na polecającego - czyli otwierającego konto - czeka też 350 zł). A Konto Jakie Chcę samo w sobie też jest fajnym kontem, bo w prosty sposób można je mieć za 0 zł - do tego jego atutem są wszystkie przelewy natychmiastowe za darmo.


Długo wyczekiwane aż 360 zł premii za konto w Millennium


Długo wyczekiwane aż 360 zł premii za konto w Millennium
W tym banku na premie pieniężną w takiej wysokości za otwarcie samego Konta 360° lub 360°Student trzeba było czekać ponad 4 lata! W poprzednich edycjach bank płacił bowiem zdecydowanie mniej (a nieraz część gratyfikacji stanowiły bony na zakupy). Tym razem to bonusy pieniężne do wykorzystania jak się chce. 

Pozytywną zmianą względem poprzednich edycji promocji konta w tym banku jest zdecydowane uproszczenie zasad uczestnictwa oraz skrócenie okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy Konta 360° (lub 360° Student) założonego kiedyś w promocji. Jest to więc okazja na opłacalny powrót (z czego i ja, po wielu latach rozbratu z tym bankiem i wyczekiwania na skrócenie karencji, skorzystałem niedawno). 

A warunki do spełnienia - co charakterystyczne w promocjach Millennium - są banalnie proste i w praktyce pokrywają się z tymi, które sprawiają, że konto i karta są za 0 zł.


Wyżej wymienione promocje bankowe to najlepsze obecnie okazje do zarabiania na bankach, ale oczywiście nie jedyne. Wybór jest większy i warto mieć też na względzie poniższe propozycje:

Premia 350 zł za konto w BNP Paribas


To bank, który nieustannie przygotowuje kolejne promocje. Tym razem za otwarcie konta można zgarnąć 350 zł premii pieniężnej (oj niewiele zabrakło, by załapać się do TOP3). Warunki do spełnienia, jak to w BNP Paribas bywa najczęściej, są bardzo proste. No i zachęcający jest całkiem krótki, bo zaledwie 12-miesięczny okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku, więc dla niektórych może być to okazja na opłacalny powrót.


250 zł w bonach na zakupy od Pekao


Wartość nagrody jest niższa od wyżej przywołanych promocji, ale jak na ten bank, to i tak rekord. Jeszcze nigdy bowiem nie było aż tyle do wzięcia za założenie samego konta w Pekao (raz bank dawał o 50 zł więcej, ale wtedy dodatkowo wymagał wyrobienia karty kredytowej i płatności na sporą sumkę). Tu warunki do spełnienia są banalnie proste - w sumie wystarczy 10 płatności kartą wydaną do konta na dowolne kwoty i już. Za to otrzymasz 250 zł na zakupy - do wyboru są bony do Biedronki, Allegro lub 4F. W tej edycji bank też zastosował skrócony okres wykluczenia dla byłych klientów (liczony nie od 1.01.2019 r., jak zazwyczaj, a jedynie od 1.05.2021 r.).

Pula nagród jest w tej akcji ograniczona, ale jak udało mi się dowiedzieć od osoby współodpowiedzialnej za organizację promocji, jest ona nadal dostępna.


400 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

A teraz coś dla odmiany - promocja z kartą kredytową w roli głównej. Tu do wzięcia czeka 400 zł do wykorzystania podczas zakupów w Biedronce. Bonu do tej sieci sklepów o takiej wartości nie było w prezencie za kartę Citi Simplicity już od prawie 1,5 roku. We wcześniejszych edycjach bank dawał bon o wartości o 100 zł niższej. Tym razem jest to więc okazja - zwłaszcza, że warunki promocji nie uległy zmianie (są całkiem proste).

Jako że karta Citi Simplicity to karta z logo Mastercard, tak i w Citibanku (podobnie jak w Santanderze) można zdobyć 6800 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile, co przekłada się na nagrodę (np. voucher na zakupy) o wartości 100 zł. W sumie więc teraz można zdobyć nawet 500 zł (400 zł do Biedronki oraz 100 zł do wybranego, innego sklepu).Do 1800 zł dla prowadzących działalność gospodarczą


Na koniec bank o którym już wyżej pisałem - Millennium. Jednak tym razem to jego propozycja dla przedsiębiorców. Do wzięcia czekają bonusy pieniężne za konto firmowe - teoretycznie można zgarnąć bonusy o łącznej wartości 1800 zł, choć ja bym się skupił na tym, co najbardziej realne. Do 600 zł można uzyskać za przelewy do ZUS, a kolejne 600 zł za płatności kartą wydaną do konta na stacjach paliw.


By uporządkować i ułatwić dyskusję na temat poszczególnych promocji, do komentowania zapraszam pod wyżej podlinkowanymi wpisami.

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...