Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia aż 3000 zł za konto Citigold - edycja zimowa (zysk jak na lokacie z oprocentowaniem nawet 1,85%!)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

21.12.2021

Premia aż 3000 zł za konto Citigold - edycja zimowa (zysk jak na lokacie z oprocentowaniem nawet 1,85%!)

Citibank przygotował kolejną odsłonę promocji swego konta z kategorii kont prestiżowych.

Premia do 3000 zł za konto Citigold w Citibanku
I jak w poprzedniej edycji, do wzięcia czeka pokaźna premia w wysokości aż 3000 zł! Jako że w tej promocji wymogiem jest ulokowanie określonej sumy środków (400 tys. zł) na określony czas (6 miesięcy), to można szukać tu analogii do lokaty. W praktyce więc premia da tyle samo, co dałaby 6-misięczna lokata z oprocentowaniem aż 1,85% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Jeśli pierwszy raz trafiasz na promocję bankową i widzisz takie wyśrubowane wymogi (a więc konieczność dysponowania kwotą aż 400 tys. zł), to nie zrażaj się tym. W większości okazji do bankobrania jest o wiele prościej, bo... właściwie w żadnej innej promocji nie trzeba dysponować aż takimi środkami. Daleko nie szukając, ten sam Citibank płaci 200 zł za CitiKonto (to alternatywna promocja do niżej opisywanej), gdzie warunki do spełnienia są o wiele, wiele prostsze.

Czy obecna promocja konta Citigold opłaca się?


Poprzednia (jesienna) czy jeszcze wcześniejsza, letnia edycja promocji konta Citigold, w której warunki były w praktyce takie same, były bezkonkurencyjnymi propozycjami, jeśli patrzeć na nie przez pryzmat ulokowania oszczędności. Przy takiej sumie (400 tys. zł) nigdzie nie dało się się znaleźć oprocentowania choćby zbliżającego się do 1,85% w skali roku. W ostatnim czasie, po podwyżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, wiele banków podniosło oprocentowanie i tak można już teraz uzyskać np. 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze czy 1,6% na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku. Są to jednak propozycje z limitami kwot jakie można ulokować na promocyjnym oprocentowaniu (odpowiednio do 100 tys. i do 200 tys. zł). 

Kto dysponuje kwotą 400 tys. zł, ten albo musi rozbijać kwotę i dzielić na różne banki, albo dalej szukać. I tu jedyną opcją pozostaje Aion Bank, który daje do 2% w skali roku na koncie oszczędnościowym  - bez limitu kwoty; tu jednak na względzie trzeba mieć, że najwyższe oprocentowanie jest w płatnym planie taryfowym konta - All-Inclusive; acz można w jego przypadku skorzystać z mych kodów, które dają 2 miesiące korzystania z konta za 0 zł albo nawet 6 miesięcy z opłatą ściętą o połowę - lokując wtedy 400 tys. zł, tak jak w Citibanku i uwzględniając opłatę, ostatecznie zyska się tyle ile dawałoby konto oszczędnościowe z oproc. 1,9% w skali roku, ale bez opłaty. Tym samym oferty są dość zbliżone (acz Aion Bank zapewnia obecne oprocentowanie do 28.02.2022 r., a w Citibanku sposób na zdeponowanie środków można znaleźć sobie na nieco dłuższy czas (6 miesięcy). 


2 x 1500 zł za konto Citigold


Dla kogo promocja Citibanku? Udział w akcji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja zimowa" może wziąć osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy takich kont).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold. Droga do zgarnięcia premii aż 3 000 zł pozostaje więc otwarta.

Nagroda. Do wzięcia czekają dwie premie po 1500 zł każda. To nagrody pieniężne, które bank wypłaci na Twe konto, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit kont objętych promocją. Choć promocja ma być dostępna do 31.01.2022 r., to warto mieć na uwadze, że udział w niej wziąć może 140 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Pula może wydawać się mała, ale z racji wymogów raczej i tak nie należy spodziewać się jej (szybkiego) wyczerpania - wszak dysponowanie kwotą aż 400 tys. to spory wymóg.


Zasady promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja zimowa"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć (pierwszą) nagrodę 1500 zł:

 • do 31.01.2022 r. złóż wniosek o konto Citigold i zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo, co oczywiście prostsze, codziennie 400 tys. zł).

I to tyle, jeśli chodzi o zasady uzyskania pierwszej premii w wysokości 1500 zł. Otrzymasz ją do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków

Do wzięcia będzie jeszcze jeden taki bonus - w identycznej wysokości 1500 zł. By go zgarnąć, utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł jeszcze przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe (czyli w praktyce łącznie przez 6 miesięcy, uwzględniając spełnienie warunków uzyskania zarówno pierwszej, jak i drugiej premii).

Wypłata drugiej premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. 

Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), pamiętaj o tym, że:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika"


Innymi słowy: środki, które przelejesz na swe konto Citigold nie mogą pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank (nawet gdyby to było konto innej osoby). Możesz jednak przelać te środki z innego banku. 


Konto Citigold - szczegóły oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/ 30/ 220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na koncie w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł oraz zostanie spełniony jeden z trzech poniższych warunków:
  • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizowane zostały zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
  • posiadasz produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
  • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadasz na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych)

   W przypadku niespełnienia żadnego z powyższych trzech warunków, bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 30 zł; najwyższa opłata (220 zł) jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta wyniesie poniżej 400 tys. zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Jako ciekawostkę dodam, że w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czekają nagrody na sumę nawet 12 000 zł! Ale wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, bo zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 milionów złotych 😉  

Na koniec dodam, że środki deponowane w Citibanku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (zatem kwota 400 tys. zł mieści się w tym limicie).

Nie przegap podobnych promocji w przyszłości. Niezawodny sposób na trzymanie ręki na pulsie jest jeden - newsletter dla Czytelników bloga, powiadamiający o nowościach. To bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Trzeba online czy można w oddziale ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Online. Oddziałów to Handlowy ma już niewiele :)

   Usuń
 2. "Wypłata drugiej premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania.

  Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem."

  To konto kosztuje 220 zł miesięcznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30 zł, jeśli utrzymasz saldo 400 tys

   Usuń
 3. Niestety lokata 6-miesięczna w InBank daje tylko 1,5% 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja usłyszałem w Oddziale Banku, że po zakończeniu okresu 6 miesięcznej lokaty mogę zmienić konto na inne i właśnie na nie do końca następnego miesiąca zostanie przelana "nagroda"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to niestety pracownik oddziału nie doczytał regulaminu. Piszę o tym w prześwietleniu promocji i wynika to wprost z regulaminu (pkt 15): "Złożenie przez Klienta dyspozycji zmiany typu Konta lub dyspozycji zamknięcia Konta do momentu wypłaty Nagród oznacza rezygnację z udziału w Ofercie.".

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...