Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2021 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.12.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2021 roku

Czas na nowy przegląd ofert banków, w którym sprawdzam, gdzie można znaleźć aktualnie najkorzystniej oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe.

A ostatnio dzieje się coraz więcej - kolejne banki decydują się podnosić stawki. Poniżej znajdziesz kompletne zestawienie, które zaoszczędzi Ci samodzielnego przeszukiwania stron internetowych i wyszukiwania najlepszych propozycji w tabelach oprocentowania.

W tym wpisie znajdziesz najlepsze lokaty na grudzień 2021 roku z oprocentowaniem od 1,5 do 3%. Ponadto omawiam też konta oszczędnościowe (z oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas). Uwzględniam wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe, choć część z nich obwarowana jest dodatkowymi warunkami (typu "dla nowych klientów") czy limitami kwotowymi (często niestety dość niskimi). Z tego też względu na samym początku wymieniam te lokaty i konta oszczędnościowe, które takich szczególnych obwarowań i gwiazdek nie mają. Można więc i wpłacać nawet większe środki i korzystać z promocyjnego oprocentowania bez względu na to, czy jest się nowym, czy obecnym klientem.

Lokaty do 1,7% w InBanku


Lokaty do 1,7% w InBanku
Wymieniam jako pierwszy, bo zasady są najklarowniejsze - lokaty w InBanku założyć można bez konta oraz bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów, a z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (co ciekawe, to ci drudzy są nawet w nieco uprzywilejowanej sytuacji, bo lokaty po odnowieniu mają oprocentowane wyżej - o 0,1 punktu procentowego). Bank udostępnia lokaty na kilka różnych okresów - od tego na jak długo ulokujesz oszczędności, zależy wysokość oprocentowania. I tak można tu uzyskać 1,3% w skali roku na 1 miesiąc, 1,35% na 3 miesiące oraz 1,5% na pół roku. Na depozytach na dłuższy okres obowiązuje stawka 1,65% w skali roku (tak jest na lokatach 12-, 24-, 36 i 48-miesięcznych). Najwięcej, bo 1,7%, bank daje dla długodystansowców - na 5 lat.


Do 2% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty!) w Aion Banku


Do 2% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty!) w Aion Banku
Aion Bank postanowił podnieść oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych (otwartych od 1.12.2021 r.) dla klientów korzystających z konta w planie Smart (z 1,25 do 1,5% w skali roku) oraz w planie All-Inclusive (teraz jest to 2% w skali roku zamiast 1,5%). Niezmieniona pozostała tylko stawka w planie Light - to 1%. I - co się chwali - z tej oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (jeśli już posiadasz konto oszczędnościowe w Aion Banku, o tym jak uzyskać wyższe oprocentowanie, piszę tutaj). Promocyjne oprocentowanie bank zapewnia do 28.02.2022 r. - bez limitu kwoty (zatem jedynym limitem, o którym warto pamiętać, jest ten w ramach systemu bankowych gwarancji, a więc do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Konto umożliwia swobodne wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek i bez opłat - każdy przelew z rachunku oszczędnościowego na swe konto podstawowe w Aion Banku jest bowiem za 0 zł.

W poniżej podlinkowanym wpisie prześwietlającym ofertę Aion Banku znajdziesz też kody, z których możesz wybrać odpowiedni dla siebie, a który da Ci (w przypadku otwarcia konta w którymś z płatnych planów taryfowych) czasowe zwolnienie z opłaty lub jej ścięcie o połowę.


1,7% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ bonusy do 200 zł na start)


1,5% do 100 tys. na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ bonusy do 200 zł na start)
W nowej edycji promocji oprocentowania Alior Bank daje 1,7% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł i gwarantuje utrzymanie stawki przez 3 miesiące. Jako że oferta obowiązuje dla "nowych środków", to skorzystać z niej mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Aliora. Niezbędnym jest jednak posiadanie konta osobistego w tym banku - jeśli takowego nie masz, to jest argument za jego otwarciem: na start czekają bonusy do 200 zł

Ten rachunek oszczędnościowy również zapewnia swobodne dysponowanie pieniędzmi - każdy przelew na własne konto osobiste w Aliorze jest darmowy.


Lokata 1,3% w Toyota Banku (+ premia dla obecnych klientów)


Lokata 1,3% w Toyota Banku (+ premia dla obecnych klientów)
Najwyższe oprocentowanie w ofercie tego banku dostępne jest na 200-dniowej Lokacie Sprint, którą założyć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (koniecznym jest jednak posiadanie lub założenie konta osobistego). Na jednej takiej lokacie zdeponować da się od 3 000 do 15 000 zł, ale każdy klient może założyć do 20 Lokat Sprint (więc w sumie pozwoli to ulokować nawet 300 tys. zł). Co ciekawe, to w uprzywilejowanej sytuacji są obecni klienci tego banku (a konkretnie posiadający tam konto osobiste na dzień 22.11.2021 r.), bo na nich, oprócz odsetek, czeka premia od 50 do 150 zł za założenie lokat.

Zatem nie mając nic wspólnego z Toyota Bankiem, swą uwagę bardziej skierowałbym ku...

...1,25% na koncie oszczędnościowym w Millennium (+ premia do 360 zł dla nowych klientów)


...1,25% na koncie oszczędnościowym w Millennium (+ premia do 360 zł dla nowych klientów)
Tu choć oprocentowanie jest nieco niższe niż w Toyota Banku (o 0,05 p.p.) i obowiązuje przez 62 dni, a w ramach promocji ulokować można do 50 tys. zł, to z punktu widzenia nowego klienta, jest jeszcze jedna zachęta. Kto założy konto osobiste w tym banku, ten do wzięcia będzie miał aż 360 zł premii (takiej nagrody pieniężnej w tym banku za otwarcie samego konta - bez dodatkowych produktów - nie było od grubo ponad 4 lat). To będzie nagroda oczywiście oprócz odsetek należnych od ulokowanych oszczędności na Koncie Oszczędnościowym Profit.


Odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85% dzięki premii od Citi


Odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85% dzięki premii od Citi
Ta propozycja Citibanku skierowana jest do osób, które są w stanie wpłacić kwotę 400 tys. zł - dysponowanie tylko taką sumą zapewnia bowiem spełnienie warunków promocji (co zaowocuje premią). Jeśli środki utrzymasz przez 3 miesiące, to otrzymasz 1 500 zł premii od Citi, a jeśli postanowisz je trzymać jeszcze przez kolejne 3 miesiące, to wpadnie kolejny taki bonus, więc w sumie za zdeponowanie środków przez pół roku uzyskasz aż 3 000 zł. A to przełoży się na zysk, jaki przyniosłaby właśnie 6-miesięczna lokata bankowa z oprocentowaniem 1,85% w skali roku.


Powyższe oferty, to aktualnie top lokat i kont oszczędnościowych na grudzień 2021 r. Niżej przedstawiam jeszcze więcej propozycji banków - i takich, które są promocyjne (a tym samym wymagają spełnienia dodatkowych warunków), jak i takich, na które... teraz warto uważać.

Nim przejdę do dalszej części przeglądu obejmującego najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 20201 r., to w związku z tym, że stawki w tabelach oprocentowania w bankach zmieniają się dynamicznie (i pewnie nabierze to rozpędu, gdyby Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na podwyżkę stóp procentowych), podpowiadam co zrobić, by trzymać rękę na pulsie. A sposób na to jest prosty - możesz zapisać się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga, w którym donoszę o nowościach - najlepszych promocjach bankowych, jak i ofertach dla oszczędzających. To zero spamu, a jedynie wiadomość (maksymalnie do dwóch razy w tygodniu), która sprawi, że nic co ważne, nie umknie Twej uwadze:


Lokaty... które niebawem mogą okazać się niekorzystne


W ostatnich tygodniach kilka banków podniosło oprocentowanie na części swych lokat. Credit Agricole daje 2% na lokacie 36-miesięcznej i 1,5% na depozycie 24-miesięcznym. 1,6% można uzyskać od Getinu na lokacie rocznej, a Nest Bank przygotował 1,4% na depozycie 36-miesięcznym. W przypadku tego samego okresu Santander Consumer Bank daje z kolei 1,3% w skali roku. W tych dwóch ostatnich bankach bliźniaczo podobnie wyglądają oferty lokat 24-miesiecznych, dających po 1,2% w skali roku. W praktyce wszystkie z nich pozwalają zdeponować większe środki.

Nie wdając się już w szczegóły (takie, że w większości przypadków trzeba wpłacić nowe środki), choć oprocentowanie tych lokat wyraźnie wzrosło i wyróżnia się na tle wielu innych, to... dwa razy warto się zastanowić, czy jest sens jej zakładać. Bo jedno co je łączy, to bardzo długie okresy umowne. To oznacza zamrożenie środków na dłuższy okres... a to czas, w którym rosnąć mogą stopy procentowe. Tym samym niektóre banki już teraz chcą "zgarnąć" jak najwięcej środków przy niskim dla siebie koszcie. Tymczasem z punktu widzenia klientów - przy perspektywie podwyżek stóp procentowych przez RPP - teraz lepiej mieć środki ulokowane na krótszy okres (np. kilku miesięcy) czy to na lokacie krótkoterminowej, czy na koncie oszczędnościowym, tak by załapać się na lepsze lokaty, które - miejmy nadzieję - niebawem będą.

Promocyjne lokaty na grudzień 2021 roku (od 1,5 do 3%)


Najwyżej oprocentowana lokata znajduje się obecnie w Nest Banku. To lokata powitalna dla osób zakładających konto osobiste - ulokować można na niej do 10 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 1,5% w skali roku na 3 miesiące lub 3% w skali roku na 6 miesięcy (druga z tych lokat wymaga jednak zapewnienia wpływów wynagrodzenia na konto w Nest Banku).

3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2% w skali roku dla kwoty do 25 tys. zł udostępniana jest przez Bank Millennium, jako nagroda w ramach programu "Lubię to polecam!". Skorzystać z niej mogą mogą zarówno nowi (dopiero otwierający konto), jak i obecni klienci banku (którzy jako posiadacze konta wystąpią w roli osoby skutecznie polecającej).

W Getin Banku znaleźć można z kolei 2-miesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2% w skali roku (do 10 tys. zł) - to propozycja wyłącznie dla nowych klientów i na takich warunkach można z niej skorzystać tylko raz (bo obecnym klientom bank daje na niej już tylko 0,3%). W tym samym banku godną uwagi jest też lokata na nowe środki w wariancie 6-miesięcznym. Na niej ulokować można już do 180 tys. zł (bez zakładania konta) i uzyskać 1,5% w skali roku.

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem od 1,5 do 3% i... z dodatkowymi bonusami


Powyżej już o jednym takim koncie oszczędnościowym pisałem (chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze, dające 1,5%) - wyróżniłem je ze względu na kwotę jaką można wpłacić (do 100 tys. zł) oraz na fakt możliwości skorzystania zarówno przez nowych, jak i obecnych klientów Aliora.

Poniżej będzie mowa o bankach, które dają takie lub wyższe oprocentowanie, ale jednak z dodatkowymi obwarowaniami (np. trzeba być nowym klientem danego banku) lub limitami (kwoty, jaką obejmuje podwyższone oprocentowanie). Jednak to nie oznacza, że te propozycje należy omijać. Wręcz przeciwnie! Tak się bowiem składa, że w każdym przypadku są dodatkowe zachęty - oprócz odsetek od oszczędności, można zgarnąć gwarantowane nagrody na start (zazwyczaj to premie pieniężne). To efekt promocji, które zresztą są główną tematyką podejmowaną na tym blogu.

I tak 1,8% w skali roku można uzyskać przez 3 miesiące na rachunku oszczędnościowym "Moje cele" w mBanku (do 10 tys. zł). Jako że trzeba do tego założyć konto osobiste, to można wykorzystać okazję i zgarnąć do 300 zł premii i bon Allegro o wartości 200 zł (w podlinkowanym wpisie znajdziesz zarówno prześwietlenie promocji, jak i oferty dla oszczędzających).

Dziś pojawiła się też nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków w Getin Banku - zarówno nowi, jak i obecni klienci mogą uzyskać 1,7% w skali roku (do 200 tys. zł; i 1,1% dla nadwyżki ponad 200 tys. zł do 400 tys. zł). Taka stawka obowiązuje przez 92 dni. A kto dopiero założy konto osobiste w tym banku dodatkowo może uzyskać 50 zł do wydania na Allegro oraz 3% na koncie oszczędnościowym (do 10 tys. zł gwarantowane na 12 miesięcy).

1,6% w skali roku (do odwołania) na rachunku oszczędnościowym Smart Saver uzyskać można w ING Banku Śląskim. Z tej propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, ale jest jeden mankament: promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie do 5 000 zł. A kto jeszcze nie ma w tym banku konta osobistego, ten przy okazji jego otwarcia może zgarnąć do 160 zł premii.

Z kolei Credit Agricole dla osób otwierających konto osobiste przygotował promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, które wynosi 1,5% w skali roku. Taka stawka obowiązuje przez 3 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł (ale z samym kontem można zyskać więcej, bo do wzięcia czeka 500 zł w bonusach - ta promocja wymaga jednak sporej aktywności w płaceniu kartą wydaną do konta).

Ważne informacje


Wszystkie powyżej przedstawione lokaty i konta oszczędnościowe przedstawiają stan obowiązujący na dzień publikacji, a więc 1.12.2021 r. 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej lokat bankowych (także z oprocentowaniem poniżej 1,5% w skali roku), sprawdź ranking lokat bankowych. Tam też warto zaglądać na bieżąco, bo ranking aktualizuję wraz ze zmianami tabel oprocentowania w bankach. Tak samo dzieje się też w innym rankingu, który przedstawia aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe

Zawsze gdy piszę tu o oprocentowaniu, to podaję je w skali roku, uwzględniając wyłącznie stałe stawki, które obowiązują przez cały okres umowny lokaty.

Jeśli dopiero chcesz zacząć oszczędzać, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" (tam znajdziesz m.in. kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewane zyski). 

Jako że sam cenię bezpieczeństwo mych oszczędności, to i wszystkie wyżej wymienione najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2021 roku pochodzą z banków podlegających pod system gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Tą ochronę zapewnia polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (z dwoma wyjątkami - w przypadku Aion Banku i InBanku oszczędności podlegają pod instytucje z innych krajów Unii Europejskiej, które są odpowiednikami BFG - o szczegółach piszę przy omawianiu oferty danego banku).

78 komentarzy:

 1. W pełni się zgadzam że te wszystkie lokaty 2-, 3-letnie i dłuższe to łapanie niezorientowanych. Najgorsze co teraz może być to wpakować się na tak długo jak za jakiś czas te 1-1,5 proc. to może być marne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aion Bank rozbił konkurencję. Ciekawe jak odpowiedzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aion Bank niczego nie rozbił. Robią tylko zamieszanie żeby jak najwięcej niezorientowanych złapać na ten lep.
   Przez cały czas od momentu kiedy ten twór się u nas pojawił skutecznie go omijam korzystając z innych opcji. Nawet na tę chwilę są dużo korzystniejsze opcje w już istniejących bankach.

   Usuń
  2. Mnie Aion zniechęca dziwnym sposobem zakładania konta. Dlaczego mam ufać jakiejś aplikacji, która nie wiadomo, co robi. Chce założyć konto np. przelewem weryfikacyjnym, a nie jakieś zabawy w robienie zdjęć z aplikacji banku. Zawsze mnie uczono, że trzeba korzystać z usług firm trzecich, niezależnych, np. producenta przeglądarki www, a nie aplikacji dostarczonej przez stronę.

   Usuń
  3. Anonimowy1 grudnia 2021 09:34
   no to wskaż mi gdzie mam ulokować 350 tys. na lokacie (max. 3 m-ce) albo na koncie oszczędnościowym. Czekam na propozycje od 1,8%

   Anonimowy1 grudnia 2021 16:55
   Ale to aplikacja banku. Wideoweryfikacja jest już w większości banków. Zakładałem tak tu, w Pekao i Millennium oraz (akurat nieudanie) w BNP Paribas.

   Usuń
  4. @Do Anonimowy,
   Owszem nie wskażę. Ale czy mając tak niesamowitą kwotę, na różnicy odsetek np. 0.5 proc. zbijesz fortunę? To daje raptem 350 zł kwartalnie (ta różnica w oprocentowaniu). A w razie problemów ryzykujesz ogromną kwotę czyli 350 tys. I nie mówię tu o bankructwie, a o jakimś włamaniu przez nie wiadomo jak pewny wewnętrzny protokół i rozwiązania stosowane przez Aion (bo jak mam przeglądarkę renomowanej firmy i co chwilę z uaktualneniami bezpieczeństwa to jednak pewniej się czuję).

   Usuń
  5. Fajnie że ktoś pisze jakby był mną, czyli za mnie. Nie jest to jednak moja odpowiedź. Moją odpowiedź da samo życie a kurierem będzie czas.

   Usuń
  6. A ja mam antywirusa na telefonie i czuję się bezpieczny. A dla tej kwoty nie da się znaleźć 1,5%.

   Usuń
  7. Handlowy.

   Usuń
 3. Czy w Nest Banku jest jakaś karencja dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o te lokatę powitalną to niestety dla nowych kiedykolwiek.

   Usuń
 4. Od dzisiaj w Getinie na EKO 1,7% do 200 tys., powyżej 1,1% od dnia przystąpienia do oferty (1.12-19.12) przez 92dni. Oferta dotyczy nowych środków na dzień 25.11.2021.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja już przelewam środki z aion light właśnie do getina. Powinni w aion przynajmniej na te 1,5% podnieść darmowe konto. Sporo osób zapewne zrobi jak ja. Pozdrawiam

   Usuń
  2. @mateusz ja czekam na podwyżkę od 16.12 w nescie ponieważ WIBOR 3m na dzień dzisiejszy przekroczył 2%, a to równa sie oprocentowaniu KO, które bedzie obowiązywało na wspomnianym koncie.

   Anonimowy 1 grudnia 2021 08:44

   Usuń
  3. Tylko pozazdrościć. Ja to konto zamknąłem już dawno bo niepotrzebnych nie utrzymuję. A tu żadnych promocji Nest nie ma i oprocentowanie równe Wiborowi przechodzi koło nosa.

   Usuń
  4. W nest jest obecnie WIBOR 3M - 0,50% (Marża Oprocentowania)

   Usuń
  5. Ale na starych KO jest w dalszym ciagu WIBOR 3m - 0% marży oprocentowania

   Usuń
 5. A w PKO na koncie oszczędnościowym nadal 0,01%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego banku to lepiej wyciągnąć wszystkie oszczędności;). Nie licz na zmianę stawki.

   Usuń
  2. A kto jeszcze trzyma kasę w PKO? Przecież tam od czasu gdy są inne banki chyba nie było czegoś co mogło skusić do lokaty czy konta oszczędnościowego.

   Usuń
 6. Swoją drogą lokaty powinny ruszyć w połowie grudnia, jak rada pewnie podwyższy znów oprocentowanie. Oby!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez czekam na grudniowe decyzje RPP. Pytanie brzmi o ile pp wzrośnie % :)

   Usuń
  2. Stawiam że +0,5 p.p.

   Usuń
  3. A ja myślę że zaskoczą wszystkich i będzie więcej.

   Usuń
  4. Moim zdaniem wzrosną miedzy +0,75 p.p. a +1 p.p., ponieważ dwie pierwsze podwyżki nie wyhamowały szalejacej inflacji.

   Usuń
  5. Ja bym raczej stawiał na te niższe wartości rzedu 0,5 czy 0,75. To niestety będzie znów decyzja polityczna, a nie ekonomiczna. I dlatego nie sądzę, by znacznie podwyższyli.

   Usuń
  6. Tak czytam i czytam te zachwyty nad obligacjami i jakos tego nie widze. Zalozmy, ze jestem gotow zainwestowac, ale nie chce wiazac sie na dlugo. Kupuje wiec obligacje 4 letnie. W pierwszym roku mam przez caly rok 1.30 proc. Moze na chwile obecna jeszcze nie najgorzej, ale uwzgledniajac inflacje, za 3-4 miesiace, jak oferty bankow podskocza, to moze byc bardzo slabe oprocentowanie. Juz nie mowiac, ze 1.30 a po odliczeniu podatku belki 1,04 proc to oprocentowanie, ktore w zadnym wypadku nie pokrywa inflacji (czyli niejako panstwo oszukuje swoich wlasnych obywateli, zenada!). W kolejnych latach mam opcje 0.75 proc + inflacja. Tyle, ze po pierwsze wskaznikiem inflacji tez mozna sterowac (do pewnego stopnia). Po drugie policzmy dla inflacji 5 proc. Da to oprocentowanie 5.75 proc, a po podatku belki 4,6 proc. Czyli po raz kolejny panstwo nawet nie pokrywa inflacji. Czyli wciaz trace. W efekcie po takich zabawach po 4 latach bede stratny jakies 4-6 proc. rzeczywistej wartosci (przujmujac srednia roczna inflacje ok. 5). I to przy zalozeniu, ze inflacja podawana jako wskazniki rzadowe jest faktyczna inflacja. W praktyce wszyscy mamy chyba wrazenie, ze jest zanizana (choc moge sie mylic). Czyli w efekcie moge byc jeszcze bardziej stratny. Oczywiscie inne pytanie, jakie sa alternatywy i w co inwestowac? Albo jak w tym czasie beda zachowywac sie lokaty bankowe.

   Usuń
  7. Obligacje są super... jak ktoś je kupić 1,5-2 lata temu. Teraz bez sensu jak jest szczyt inflacji lub jesteśmy blisko tego szczytu. Są szacunki że max będzie w styczniu/lutym 2022. Jak się teraz kupi np. 4-latki to będą na 1,3% przez I rok czyli mniej niż na niektórych lokatach/KO. A za II rok? Będzie 0,75% + inflacja z października/listopada 2022 czyli już zapewne zdecydowanie mniej niż teraz bo inflacja spadnie wskutek podwyżek stóp przez RPP.

   Usuń
  8. Słowem potwierdzasz moje zdanie, że państwo nie potrafi być fair wobec obywateli nawet w przypadku obligacji i też próbuje wyciągnąć od nich dodatkowe pieniądze (wyciągnąć znaczy dać im takie warunki, by obligacje nawet nie zrekompensowały utraty wartości pieniądza, a co dopiero mówić chociaż o symbolicznym zarobku).

   Usuń
  9. Dokładnie, nie kupujcie żadnych obligacji, gdyż znacznie lepszych lokat jest po prostu zatrzęsienie :)

   Usuń
  10. @Anonimowy, 6 grudnia 2021, 13:53

   Obawiam się, że nie rozumiesz jak jest ustalane oprocentowanie w kolejnych latach.

   Usuń
  11. @Anonimowy, 6 grudnia 2021, 13:53

   Inflacja spadnie wskutek podwyżek stóp przez RPP ... tak jak 'spadła' na Węgrzech :)


   Usuń
  12. W obecnych warunkach ekonomicznych podwyżka stóp nie może mieć wpływu na inflację. Ma natomiast na zyski banków oraz wysokość spłaty dla kredyciarzy.

   Usuń
  13. Do Anonimowy 7 grudnia 2021 17:13

   Zupełnie jakbym słuchał gapcia tj. Glapcia, który się zagapił z podwyżkami stóp - doprowadzając do tego, że mamy to co mamy. Czyli jedną z najwyższych inflacji na świecie! Podwyżki stóp mają przełożenie na inflację dopiero za kilka, kilkanaście miesięcy i każdy kto choć trochę liznął ekonomii to wie. Obecne podwyżki mają też za zadanie nie doprowadzić do dalszego wzrostu i tak wysokiej już inflacji lub utrzymania się jej na tym poziomie w dłuższym okresie.

   Usuń
 7. A mBank na co czeka aż klienci uciekną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mBanku masz cel oszczędnościowy na 1,8% przez 3 m-ce plus m-c otwarcia (łącznie 4 m-ce) do 10 tys.

   Usuń
  2. Aż do 10 000...
   Lepiej uciekać ze środkami z mBanku ;)

   Usuń
 8. Żadna z tych opcji się nawet nie zbliża do posiadania anty-inflacyjnych obligów skarbowych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie obecnie są warunki i czy stałe przez dłuższy okres? I czy tak samo będą korzystne za rok czy dwa? Różnie już w tym kraju bywało i czasem przez pierwszy rok obligacje były super korzystne, a później można było powiedzieć, że rząd wyciąga pieniądze od ciułaczy. Czy zresztą sztuczne utrzymywanie stóp na niskim poziomie nie jest pewną formą kradzieżą oszczędności? W końcu korzystając z tych co są roztropni i oszczędzają niejako rząd finansuje kredyty tym rozrzutnym (by im odsetki za bardzo nie podskoczyły). Jak dla mnie jest to mówiąc delikatnie bardzo nie fair.

   Usuń
  2. Dokładnie. Ja mam teraz oprocentowanie 7,55%. Najlepsze, że jak zerwie to i tak oprocentowanie wysokie. Koszt zerwania 4 letnich to 70 groszy na każde 100 pln

   Usuń
  3. Ja czekam na lutowe CPI, gdyż kolejne odsetki płacą mi w kwietniu.

   Usuń
  4. Przewiduję CPI na luty w rejonie 7% znaczit będzie tłusto - to pewne.

   Usuń
  5. Tak, te antyinflacyjne obligi skarbowe okazały się istnym przebojem!

   Usuń
 9. Czy ktoś ostatnio robił jakiś większy przelew w którymś z banków i czy dostał jakąś propozycję na zatrzymanie? Jeśli tak na jaki procent dla jakiej kwoty i na ile mc? Naj interesowałoby mnie Millenium ewentualnie Getin.

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej bankowcy mam pytanie czy Getin bank nie jest ryzykownym bankiem z p Czarneckim na czele

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jest. I chodzi nie tyle może nawet o sytuację finansową, co zapędy polityczne. Dziś jest wiele działań na granicy prawa, jak bardzo dyskusyjna sprawa przejęcia IdeaBank przez PekaoSA. Z drugiej strony wątpię, by doprowadzono do bankructwa. Już prędzej spodziewałbym się przymusowego przejęcia przez inny bank. Wreszcie jest jeszcze bankowy fundusz gwarancyjny. Podsumowując wszystko zależy od oferty. Jak lepsza w getinie o np. 0,1 proc. to pewnie nie warto, ale jak jest już te 0,5 czy 1 proc. więcej to można skorzystać (choć pewnie nie całe oszczędności). Ryzyko zawsze jest, ale to dotyczy praktycznie każdego banku.

   Usuń
  2. Byłem klientem Idea gdy go 'przejęto' 1. stycznia i absolutnie nic się nie stało. Lokaty po zakończeniu w lutym przelałem do PKO na moje konto rejestrowe na założone obligacje.

   Gdyby Getin 'popłynął' to jest BFG, więc obaw nie ma.

   Usuń
  3. Do 100k EUR bez obaw.

   Usuń
 11. Jutro sądny dzień. Decyzja RPP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, 12. stycznia będzie kolejny taki dzień 🤪

   Usuń
  2. Czekam niecierpliwie. Up, up, up! Rośnijcie nam stópki kochane!

   Usuń
 12. +0,5% niestety tylko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To być może nie wpłynie na sytuację oszczędzających, ale kredyciarze już się niepokoją :)

   Usuń
  2. Dotychczas WIBOR 3M i tak był wysoki bo wynosił 2,27%

   Usuń
  3. Do wrzesnia WIBOR 3m był niski dopiero od października zaczął rosnąć po podwyżkach stop procentowych i wynosi tyle ile napisałeś (2,27%) na dzień 9.12.2021r.

   Usuń
  4. Aktualnie to 2,31%

   Usuń
 13. witam jaka jest lokata specjalny procent od 400000 tys zl w Getin Banku

  OdpowiedzUsuń
 14. jaki jest specjalny procent w Getin Banku

  OdpowiedzUsuń
 15. citi bank ma caly czas 1,85% jest jeszcze w ofercie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocja jest dostępna - opisuję ją tutaj.

   Usuń
  2. Złotówka, dość niepokojący jest tam ten zapis:

   "Wypłata drugiej premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania.

   Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem."

   To konto kosztuje 220 zł miesięcznie!

   Usuń
  3. Zadzwoń w tym samym dniu w którym wpłynie premia. Zmień na darmowe CitiKonto.

   Usuń
  4. Tak czy owak, ostatni miesiąc jest 'jałowy' czyli te wyliczenia o rzekomym zwrocie w wysokości 1,85% są zbyt optymistyczne.

   Usuń
  5. Jak zmienisz przed końcem miesiąca na Citikonto to nie jest jałowy bo opłaty nie pobiorą.

   Usuń
 16. W Nest od dzisiaj na KO mam 2,3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koncie oszcz. z oprocentowaniem opartym o WIBOR 3M. Aktualnie już niedostępne. Dla teraz otwieranych kont oszcz. dają WIBOR 3M - 1,50%, czyli 0,8%.

   Usuń
  2. Co to za konto?

   Usuń
  3. Nest Konto Oszczędności. Z tym wysokim oprocentowaniem to już teraz nie założysz. To konto na którym kiedyś dawali oprocentowanie = WIBOR 3M. A jak WIBOR szorował po dnie to nikogo konto nie jarało. Teraz poszedł WIBOR więc kto ma stare konto ten ma wysoki %

   Usuń
  4. Chyba za głowę się łapiąc co zrobili ;) Myśleli że Wibor już zawsze będzie taki niski a tu niespodzianka. Ale widać że się połapali skoro teraz pomniejszają go o 1,5%

   Usuń
  5. Ja załapałem się jeszcze na -0,5% więc mam 1,8%

   Usuń
  6. Od 15. stycznia może być więcej.

   Usuń
  7. WIBOR 3M pnie się w górę i właśnie wczoraj dotarł do 2,4% - czy jeśli ten trend będzie kontynuowany, to czy Nest nie zmieni Tabeli Oprocentowania?

   Usuń
  8. Z tego co rozumiem, to Tabela Oprocentowania może ulec zmianie w każdej chwili zgodnie z wolą banku. Przykładem jest np. Toyota Bank.   Usuń
  9. Spodziewany wzrost WIBOR 3M na przestrzeni roku to okolice 4-5%

   Usuń
  10. W Nest dla tych starych kont to chyba umowy musieliby zmienić a sama zmiana tabeli oprocentowania nie wystarczy. Ale może się mylę.

   Usuń
 17. Witam ile dają teraz w Getin banku na speclajny procent ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...