Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,25% w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (34. edycja)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

13.12.2021

1,25% w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (34. edycja)

Bank Millennium przygotował kolejną edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - 34. edycja
Zarówno nowi, jak i obecni klienci (bo liczy się wpłacenie "nowych środków") mogą uzyskać 1,25% w skali roku na okres 60 dni dla kwoty do 50 tys. zł. A na osoby zakładające teraz konto osobiste w Millennium czeka też gwarantowana premia 360 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź nową, 35. edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium.]

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit przewidziane jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które konto osobiste w tym banku dopiero założą. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać premię 360 zł za Konto 360° lub 360° Student.


Konto oszczędnościowe Profit: 1,25% do 50 tys. zł


34. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium to właściwie kopiuj-wklej parametrów (takich jak oprocentowanie oraz kwota objęta promocją; jedynie czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania został skrócony o 2 dni) z dotychczasowej edycji. Wygląda to tak: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 1,25% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł (dla tej kwoty obowiązuje stawka 1,25% w skali roku; nadwyżka ponad tę kwotę objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli... 0,01% w skali roku); 
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 10.12.2021 r. - bank pod uwagę bierze środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 60 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (ta wpłata musi nastąpić w okresie dostępności 34. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 13.12.2021 r. do 22.01.2022 r.;
 • czas dostępności oferty ze stawką 1,25% w skali roku: do 22.01.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 60 dni.

Oprocentowanie w 34. edycji nie uległo więc zmianie względem poprzedniej edycji promocji Millennium, a zauważyć trzeba, że w tym czasie konkurencja nie śpi i bez obwarowań promocyjnych (w stylu "tylko dla nowych klientów") Getin Bank na koncie oszczędnościowym daje do 1,7% (do 200 tys. zł), a w Aion Banku można uzyskać aż 2% w skali roku (bez limitu kwoty)

Jednakże o Millennium piszę dziś z tego względu, że bank ten wprawdzie przygotowuje kolejne edycje promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit dla "nowych środków", ale praktycznie już wiele razy można było się łapać na podwyższone oprocentowanie, stosując jeden prosty trik (polegający na wycofaniu środków na odpowiedni moment i późniejszym powrocie z nimi) - więcej o tym piszę nieco niżej.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz założą konto oszczędnościowe w Banku Millennium, każdą wpłatę na konto oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 10.12.2021 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować wyłącznie "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień).

Konto oszczędnościowe w Millennium - prześwietlenie oferty 


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł. Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Scenariusz dla chcących wstrzelić się w (ewentualną) kolejną edycję promocji


Swego czasu (przed drastycznymi cięciami stóp procentowych, które nastąpiły w zeszłym roku) konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium było hitem wśród osób oszczędzających. Dawało bowiem jedną z najlepszych stawek oprocentowania na rynku bankowym w Polsce, ale nie tylko to zachęcało do jego założenia. Do ulokowania oszczędności w Millennium przekonywało również to, że choć oferta zawsze obowiązywała wyłącznie dla "nowych środków", to w praktyce dzięki prostemu trikowi szło (prawie) cały czas utrzymywać te same środki i... ciągle cieszyć się podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem. To wtrącone 'prawie' odnosi się do faktu, iż w celu załapywania się na kolejne edycje promocji, co kilka tygodni na weekend trzeba było wycofywać środki z Millennium, by z nimi powrócić w celu uruchomienia kolejnej edycji promocji oprocentowania na swym koncie oszczędnościowym Profit.

I działo się tak zawsze, choć w regulaminie (tak jak teraz) znajduje się zapis: "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie". Liczy się jednak odpowiednia strategia - tak by korzystać z kolejnych edycji, jedna po drugiej! Pamiętać należy jednak o wycofaniu środków na odpowiedni moment (w praktyce na kilka dni), by ponownie liczyły się one jako nowe środki w nowej edycji promocji oprocentowania. Więcej na ten temat znajdziesz w mym nieco już starym wpisie: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie? (choć i względem niego nastąpiły pewne zmiany, bo teraz dniem badania salda nie jest dzień poprzedzający start danej edycji promocji oprocentowania konta oszczędnościowego Profit, ale dzień nieco wcześniej wyznaczany - i w tym jest już nieco loteryjności, bo ta data w różnych edycjach jest różna).

Przy opisywaniu 33. edycji, typowałem, że środki z banku najlepiej będzie wycofać na okres od 3. do 8.12.2021 r., przewidując że to właśnie w tym czasie wypadanie dzień badania salda w kontekście 34. edycji.  
 
Dlaczego typowałem taki okres? Szukając analogii/zasady w kolejnych, następujących po sobie edycjach:
 • w 31. edycji (dostępnej do 5.07. do 4.09.2021 r.), dzień badania salda przypadał 30.06.2021 r. (5 dni przed startem edycji);
 • w 32. edycji (dostępnej od 6.09. do 16.10.2021 r.), dzień badania salda przypadał 31.08.2021 (6 dni przed startem edycji);
 • w 33. edycji (dostępnej od 18.10. do 11.12.2021 r.), dzień badania salda przypadł 8.10.2021 r. (10 dni przed startem edycji).

Tym razem bank jednak zaskoczył i w 34. edycji (która wystartowała 13.12.) za dzień badania salda wskazał 10.12.2021 r., a więc zaledwie 3 dni przed startem obecnej edycji.

Kto więc przed 23.11.2021 r. uruchomił sobie 33. edycję promocji oprocentowania, a nie wypłacił środków na 10.12., ten musi czekać na 35. edycję, która (zapewne) pojawi się po 22.01.2022 r.

Kto zaś z promocyjnego oprocentowania wynikającego z 33. edycji skorzystał po 23.11.2021 r. i środków nie wypłacił na 10.12., ten z 34. edycji i tak nie skorzysta ze względu na to, że jego 60-dniowy okres promocyjnego oprocentowania wynikającego z 33. edycji kończy się po 22.01.2022 r., a więc po czasie dostępności 34. edycji.

Co zrobić, by przygotować się na 35. edycję?


Oczywiście nie mamy gwarancji, że po obecnej 34. edycji promocji, bank udostępni kolejną, 35. edycję, ani też nie jesteśmy w stanie wskazać jaki dokładnie dzień badania salda będzie wyznaczać ta ewentualna, kolejna edycja promocji oprocentowania. Jeśli jednak chcesz się na nią przygotować, to - szukając analogii wobec obecnej edycji - dobrze będzie wycofać środki z Millennium na dzień 21.01.2022 r., a po weekendzie (czyli np. 24.01.) będzie można z nimi wrócić. Wtedy nadal będziesz korzystać z oprocentowania 1,25% w skali roku wynikającego z 34. edycji, bo to oprocentowanie obowiązuje przez 60 dni od pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit. Jednak jeśli ten okres 60 dni upłynie w okresie dostępności 35. edycji, a ona będzie liczyć "nowe środki" względem salda z prognozowanego dnia 21.01., to wtedy bank z automatu uzna środki ulokowane na koncie oszczędnościowym Profit jako nowe i włączy dla nich oprocentowanie wynikające z 34. edycji.

Zaznaczę jednak raz jeszcze, że to scenariusz możliwy, ale niestety nie jest on pewny. Może się ziścić, ale nie musi, bo to bank decyduje czy kolejna edycja będzie i jeśli tak, to jakie będą jej zasady.

Jednak jak widać na przykładach wyżej przytoczonych edycji, niestety promocja Millennium stała się mało przewidywalna.

Jeśli nie chcesz "bawić się" w czyszczenie salda środków w Millennium w celu przygotowania pod udział w kolejnej, 34. edycji, to po prostu możesz wpłacić środki i je trzymać na koncie oszczędnościowym Profit, a po zakończeniu udziału w 34. edycji, a więc po upływie 60 dni ze środkami z konta oszczędnościowego Profit zrobisz co chcesz - np. wypłacisz (co zresztą możesz zrobić w dowolnym momencie) i ulokujesz tam, gdzie wtedy będzie najlepsze oprocentowanie. A zawsze aktualny ranking najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziesz oczywiście na blogu Bankobranie.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Liczyłam że będzie chociaż 1,5%

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam 1,25% z 33. edycji od 1.12. Kiedy teraz najlepiej będzie żebym wypłaciła kasę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładając powielenie warunków z 34. edycji, to na dzień 21.01.2022 r.

   Ale edycje nr 32 czy 33 inaczej (wcześniej) wyznaczały dzień badania salda, więc to jest teraz jednak dość trudne do prognozowania.

   Usuń
  2. Zakładając powielenie z 33 edycji gdy 18 października starowała 3 to dniem nie był 15 października tylko tydzień wcześniej 8 października. Ja strzelam że dniem badania będzie nie 21, a 14 stycznia

   Usuń
 3. w aliorze jest 1,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze jakby na styczniową edycję podwyższyli oprocentowanie, żeby z Aliora mieć gdzie przelać oszczędnośći

   Usuń
  2. A od jutra będzie 1,7% :)

   Usuń
  3. Skąd taka informacja?

   Usuń
  4. Już dzień wcześniej na stronie banku pojawiła się nowa tabela oprocentowania i tam można było znaleźć informację (acz szczegółów nie było, bo brakowało jeszcze regulaminu 19. edycji) - Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze z oproc. do 1,7% do 100 tys. zł opisuję tutaj.

   Usuń
 4. Jeden z najlepszych banków działających w Polsce z nieznanych powodów komplikuje kwestię KO do granic tolerancji. Na dodatek od jakiegoś czasu odstają od czołówki w kwestii wysokości odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Do ubiegłego roku było jasno, a teraz to skomplikowali. Może od tej edycji zachowają w końcu jakąś regułę.

   Usuń
 5. To już wypłacacie te oszczędności z Millennium? :P
  Konkurencja ich miażdży!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj kasę przelałem do Santander Consumer Banku. 0,35% może nie jest miażdżącą różnicą o jakiej piszesz ale zawsze trochę więcej.

   Usuń
 6. Ja wpłacił do milenium nowe środki i dalej mam 0.01

  OdpowiedzUsuń
 7. No nie! A ja 10 grudnia wróciłam właśnie ze środkami, które strategicznie wycofałam 3 grudnia. Oni tam na pewno czytają również Twojego bloga i widzieli dywagacje oraz sugestię, żeby wrócić ze środkami 9 grudnia...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mialem wycofane i wrocilem 13.12 ze srodkami. Ale pisze ze jestem z cala kwota w standarodwym oprocentowaniu dlaczego ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście myślę że dzień badania salda to będzie 14 styczeń. Jeśli nowa promocja zaczyna się w pierwszym tygodniu miesiąca to dniem badania jest chyba ostatni dzień poprzedniego miesiąca (5.07 - dzień badania 30.06.2021, 6.09 - dzień badania 31.08.2021). Jeśli zaczyna się pod koniec miesiąca to dniem badania nie jest pierwszy piątek przed rozpoczęciem tylko jeszcze poprzedni ( 18 października ruszała 33. edycja to dniem badania nie był 15 października tylko tydzień wcześniej 8 października)

  OdpowiedzUsuń
 10. Być może badają w drugi piątek miesiąca? 8.10 i 10.12 to drugie piątki miesiąca. To teraz 14 stycznia wypada drugi piątek miesiąca. A jak promocja się zaczyna na początku miesiąca to badają ostatniego dnia poprzedniego miesiąca.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...