Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 200 zł premii pieniężnej za Konto Przekorzystne w Pekao (+ więcej w pozostałych promocjach)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

7.12.2021

200 zł premii pieniężnej za Konto Przekorzystne w Pekao (+ więcej w pozostałych promocjach)

Wystartowała kolejna promocja konta w Banku Pekao.

Premia 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao
Tym razem do wzięcia czeka premia pieniężna (do wykorzystania na dowolny cel według własnego uznania). To 200 zł, ale więcej można zdobyć dzięki pozostałym promocjom (premie czekają choćby za konto dla dziecka).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

O ile większość banków w danym czasie prowadzi tylko jedną promocję konta osobistego (wyjątkiem jest BNP Paribas, który jednocześnie potrafi prowadzić kilka różnych okazji do bankobrania), to Pekao prowadzi obecnie alternatywną akcję, w której do wzięcia czeka 250 zł w bonach na zakupy (do wyboru: Biedronka, Allegro, 4F).

W niżej opisywanej, alternatywnej akcji do wzięcia na start czeka nieco mniej, bo 200 zł, ale w tym przypadku jest to premia pieniężna. I warunki jej uzyskania są o wiele, wiele prostsze, niż w poprzednich edycjach (a porównywalne z promocją z bonami), bo ani nie trzeba włączać dodatkowych pakietów usług, ani nie trzeba wykonywać płatności na sumę aż 1000 zł - teraz wystarczy zrobić 15 płatności kartą wydaną do konta na dowolne kwoty. O szczegółach piszę poniżej.


Premia do 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która od 1.01.2019 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao. Karencja jest więc o wiele dłuższa, niż w przypadku wspomnianej akcji z bonami na zakupy o wartości 250 zł (bo tam karencja liczy się zaledwie od 1.05.2021 r.).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz zgarnąć premie za otwarcie konta osobistego w ramach niniejszych promocji.

Posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł – edycja I" i zgarnąć tytułową premię:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Debit FX i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz do 31.12.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem (należy zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej);
 • do 31.12.2021 r. zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki).

Za spełnienie powyższych warunków uzyskasz pierwszy z bonusów - w wysokości 100 zł. By uzyskać drugą nagrodę - również w wysokości 100 zł:
 • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (a więc w praktyce w styczniu, lutym i marcu 2022 r.) wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.

  I to wszystko. Bonusy (po 100 zł każdy) wpłyną na Twe konto w Pekao najpóźniej do 28.02. oraz do 30.04.2022 r. Do tego czasu nie zamykaj Konta Przekorzystnego w Pekao. 

  Konto w Pekao załóż i do otrzymania premii najlepiej utrzymuj jako indywidualne (jeśli zmienisz je na wspólne, to warunki uzyskania premii będzie musiał spełniać każdy ze współposiadaczy, a i tak otrzymacie max. 200 zł).

  Dodatkowe korzyści


  Już na wstępie wspomniałem, że w Pekao można zyskać więcej - informacje o tym bank eksponuje na stronie promocji, A ja już na blogu o nich pisałem. Choć pod uwagę trzeba tu wziąć pewne ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość skorzystania z nich. 

  Jeżeli masz dziecko, to za założenie mu konta bank zapłaci 100 zł - za konto dla dziecka w wieku 6-12 lat (to dwa razy więcej, niż zwykle) oraz za konto dla młodzieży (w wieku 13-17 lat)

  Bank informuje też o możliwości uzyskania 100 zł za polecenie konta w Pekao innej osobie... ale mankamentem jest jednak to, że promocja z premią 200 zł nie łączy się z programem poleceń (polecony nie dostanie 200 zł, co rzutuje na opłacalność takiej rekomendacji).

  Ponadto w Pekao można też wygrać rower elektryczny lub samochód elektryczny marki audi - takie nagrody czekają na klientów Pekao, którzy do 31.12.2021 r. wezmą udział w loterii. Losy dają płatności wykonywane kartą Mastercard (tą, którą można wyrobić do Konta Przekorzystnego). Więcej na temat loterii Pekao piszę tutaj.
   

  Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao


  Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to:
  • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków;
  • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Mastercard) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
   • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
   • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay (zatem jeśli masz już co najmniej 26 lat, to pamiętaj też o tym wpływie także w innych miesiącach, niż grudzień - na potrzeby promocji np. w styczniu nie jest on wymagany , ale trzeba wpływ zapewnić, by uniknąć opłaty; wpływ może pochodzić np. z własnego konta w innym banku);

    Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w wyżej wymienionej promocji zapewnia tylko karta Mastercard Debit FX (zwróć na to uwagę, gdyż we wniosku może być też dostępna inna karta Mastercard - ona jednak nie kwalifikuje do promocji, a do tego ma inne warunki zwalniające z opłaty miesięcznej).
  • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
  • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
  • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
  • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

  We wniosku o konto (a wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii) znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
  • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
  • w placówce banku.

  Pamiętaj jednak, że do udziału w promocjach z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). 

  Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:
  "Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony."


  W praktyce więc są możliwe 3 scenariusze:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w żadnej promocji; 

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji z premią 200 zł.

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji z premią 200 zł.


  Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie informacje o propozycjach banków, na których zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

  Przydatne dokumenty:

  24 komentarze:

  1. Niestety karencja wciąż od 1.01.2019 czyli od kiedy zaczęli oferować promki - wkrótce będzie już 3. rocznica :)   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W promocji z bonami jest od 1.05.2021.

    Usuń
  2. Ech te karencje, karencje, karencje ...

   OdpowiedzUsuń
  3. Hehe,wciąż 20 groszy opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości - wstyd!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Remedium: autoryzacja za pomocą powiadomień w aplikacji Peopay. Wtedy opłaty nie ma.

    Usuń
  4. Podwyżka stóp procentowych

   OdpowiedzUsuń
  5. Proszę o informację czy jeśli dodatkowo wpisze się kod rekomendacji to można zgarnąć obie promocje?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Promka nie łączy się z programem poleceń :(

    Usuń
  6. Na dzień 15.12 w promocji podczas rejestracji są tylko 3 karty Visa Debit FX, Mastercard wielowalutowa i Visa Debit Gold

   OdpowiedzUsuń
  7. No to w końcu która kartę brać. Powyżej jest napisane że są 3 tylko żadna nie jest tą z omówienia promocji Mastercard Debit FX?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Podstawową MC.

    Usuń
   2. "
    Anonimowy15 grudnia 2021 23:23
    Na dzień 15.12 w promocji podczas rejestracji są tylko 3 karty Visa Debit FX, Mastercard wielowalutowa i Visa Debit Gold"

    Czyli Mastercard Wielowalutową? To jedyna karta MC.

    Usuń
   3. FX = wielowalutowa

    Usuń
  8. czy mogę założyć konto z premią 200 zł "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł – edycja I" i korzystać z konta oszczędnościowego 2,5% do 20 000 PLN? czy promocyjne oprocentowanie jest tylko w promocji z bonusem 100 zł

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. ROR możesz w dowolnej promocji. Do tego oszczędnościowe będzie na 2,5 proc.

    Usuń
  9. Czy mieliście jakieś problemy z zamknięciem tego konta? Składałam dyspozycję zamknięcia w oddziale już niemal 2 miesiące temu, a moje konto i dostęp do bankowości wciąż nie zostały zamknięte.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Podbijam pytanie.

    Usuń
   2. Podbijam ponownie.

    Usuń
   3. U mnie konto zamknięte prawidłowo. Nie wiem czy dokładnie na czas, ale jak sprawdzałem 1,5 miesiąca po wypowiedzeniu to było już zamknięte.

    Usuń
   4. Czy wciąż możesz się zalogować do bankowości?

    Usuń
   5. Mnie konto zamknęli dopiero po ponaglenia w bankowości, do której mam wciąż dostęp - wie ktoś czy to eliminuje z przystąpienia do promek w przyszłości?

    Usuń
   6. Tak. To oznacza, że dostępu do bankowości nie zamknęli.

    Usuń
   7. Tak, zamykanie konta w Pekao nie należy do prostych operacji - ja złożyłam dyspozycję wypowiedzenia w oddziale pod koniec marca i moje konto wciąż nie zostało zamknięte!

    Oto co odpisali na moje ponaglenie wysłane w bankowości:

    "Dzień dobry Pani xxxxx,

    proszę, aby wskazała Pani oddział, za pośrednictwem którego zlecała Pani dyspozycję. Tylko na tej podstawie możemy kontynuować weryfikację sprawy poprzez ten kanał kontaktu.

    Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma Pani możliwości przekazania nam tych danych, proszę, aby złożyła Pani w związku z tą sytuacją reklamację.

    Z pozdrowieniami,
    xxxxx yyyyy
    Bank Pekao S.A."

    To drugi co do wielkości bank w kraju - komedia pomyłek!

    Usuń
   8. No ale mają teraz 3-letnią lokatę @ 6% 🤪

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...