Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 450 zł za kartę kredytową w Alior Banku + zwroty do 300 zł (+ 400 zł premii za konto osobiste)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.07.2022

Zgarnij do 450 zł za kartę kredytową w Alior Banku + zwroty do 300 zł (+ 400 zł premii za konto osobiste)

Rzadka okazja do bankobrania pojawiła się w Alior Banku. Tym razem zyskać można za wyrobienie karty kredytowej.

Promocja "300 zł premii na start z kartą kredytową"
Do wzięcia czekają vouchery na zakupy o wartości 300 zł (do wyboru m.in. Allegro, Biedronka, H&M, IKEA), premia 150 zł oraz zwrot 1% za zakupy (do 300 zł). A wyrabiając kartę w pakiecie z kontem osobistym, zgarnąć można jeszcze więcej (bo za to do wzięcia jest premia 400 zł). 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

Przypomnieć bowiem należy, że w Aliorze ciągle jeszcze (ale już tylko do 31.07.2022 r.) dostępna jest promocja z kontem osobistym w roli głównej, dzięki której w prosty sposób można zyskać 400 zł premii - w podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa i warunki do spełnienia oraz prześwietlam Konto Jakże Osobiste z oferty Aliora. A niżej skupiam się już na nowości - promocji karty kredytowej.

Promocja "300 zł premii na start z kartą kredytową"

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba, która nie posiada i w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku w niniejszej promocji nie posiadała karty kredytowej w Alior Banku.

Nagroda. Na uczestników promocji czeka bon umożliwiający wymianę na dowolną kartę podarunkową o wartości 300 zł z oferty multivoucher.pl. A tam do wyboru są m.in. vouchery do Allegro, Biedronki, Douglas, Empik.com, H&M, Home&You, IKEA, Pyszne.pl, Rossmanna, RTV Euro AGD, Smyka, Uber East, W. Kruk.

Dostępność promocji. O ile większość promocji bankowych dostępna jest do określonego terminu (z ewentualnym zastrzeżeniem wcześniejszego zakończenia w przypadku wyczerpania puli wniosków/rejestracji/nagród), to tutaj daty granicznej nie mamy. Regulamin promocji zawiera jedynie informację, że promocja ma być dostępna do odwołania, a komunikat o terminie jej zakończenia będzie opublikowana na stronie internetowej banku z 7-dniowym wyprzedzeniem (acz regulamin... nie precyzuje w którym dokładnie miejscu szukać takiej informacji).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "300 zł premii na start z kartą kredytową" i zgarnąć tytułową nagrodę:

 • w trakcie trwania promocji złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard OK! (najkorzystniej jest to zrobić przez bankowość internetową lub mobilną - niżej wyjaśniam dlaczego) i zawrzyj z bankiem umowę o taką kartę z limitem kredytowym min. 2 000 zł;
 • począwszy od 1. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych
  • wykonaj płatności kartą na sumę min. 600 zł oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej Aliora.


Nagrodę w postaci bonu dostaniesz od banku SMS-em najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków - do czasu jego otrzymania nie zamykaj rachunku karty kredytowej.

150 zł na start dla karty kredytowej na klik


Dla kogo promocja "extra 150 zł z kartą kredytową na klik"? Jeśli chodzi o okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej w Aliorze, to tu warunki uczestnictwa pokrywają się z tymi, o których wspomniałem już wyżej przy omówieniu, kto może wziąć udział w promocji z voucherem o wartości 300 zł.

Z promocji z premią do 150 zł skorzystać mogą jednak wyłącznie osoby, które:

"złożą wniosek o Kartę w Banku w Alior Mobile lub Alior Online w odpowiedzi na przedstawioną przez Bank propozycję zawarcia Umowy o Kartę kredytową i przyznanie Limitu kredytowego w Rachunku płatniczym w ramach niniejszej Oferty promocyjnej",


co należy interpretować jako promocję dla obecnych klientów, dla których taka propozycja pojawi się w bankowości. 

Nagroda. Do wzięcia są 3 premie po 50 zł każda, co w sumie da tytułowe 150 zł. Te bonusy będziesz otrzymywać na rachunek karty, więc albo spłacą one wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę - w tym przypadku pamiętaj jednak, by nie robić przelewu z karty, ani nie wypłacać pieniędzy w bankomacie (bo to sporo kosztuje). Środki najlepiej będzie wykorzystać, wykonując płatności kartą.

💡Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Dostępność promocji. Ta promocja również obowiązuje do odwołania (komunikat o tym ma się pojawić na stronie banku).

Zasady promocji. By zgarnąć do 150 zł premii, oprócz tego, że o kartę kredytową (Mastercard OK!) zawnioskujesz w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Aliora:

 • począwszy od 1. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych, wykonuj min. 3 płatności kartą kredytową.


Wypłata każdej z premii 50 zł przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania (do czasu jej wpływu nie zamykaj rachunku karty kredytowej).

Dodatkowe korzyści z kartą kredytową Mastercard OK!: moneyback


Z kartą kredytową OK! można też dodatkowo zyskać - bank nalicza 1% zwrotu za płatności w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych (liczby podawane w nawiasach to kody MCC, które przypisywane są do terminali płatniczych i mają na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy). A są to: 

biura podroży (4722), kolej (4112), hotele (7011), punkty gastronomiczne - restauracje, bary, kawiarnie, kluby, dyskoteki (5812, 5813, 5814), teatr i kina (7922, 7832), księgarnie (5942), sklepy papiernicze (5111); sklepy RTV (5732); sklepy AGD (5722); sklepy komputerowe (5045, 5072, 5251); sklepy odzieżowe (5651, 5611, 5699, 5641, 5621, 5631, 5691); salony piękności (7298); zakłady fryzjerskie (7230).


Dzięki zwrotom kwartalnie można uzyskać do 75 zł, co w rok da razem nawet 300 zł. Zatem gdy dodać te zwroty, voucher 300 zł, premię do 150 zł za wyrobienie karty kredytowej za pośrednictwem bankowości internetowej i premię do 400 zł za konto osobiste, to łącznie robi się już 4-cyfrowa kwota do wzięcia przez nowego klienta. A zachęt jest jeszcze więcej - dla oszczędzających czeka do 7% na lokacie i 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym. Z kolei przedsiębiorcy mogą zgarnąć do 2750 zł za konto firmowe.

Karta kredytowa w Aliorze  - prześwietlenie oferty


Kartę kredytową Mastercard OK! bank wydaje za 0 zł. Opłata za kartę wynosi 10 zł, ale można jej uniknąć, jeśli w ciągu miesięcznego okresu rozliczeniowego wykonane zostaną płatności na sumę min. 600 zł. Tym samym więc kartę można mieć za darmo i wtedy w pełni czerpać korzyści z bonusów (bez dodatkowych kosztów).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Skorzystaj z newslettera, który jest niezawodnym źródłem informacji o nowościach:


Przydatne dokumenty:

49 komentarzy:

 1. Z regulaminu:

  "1. Warunkiem otrzymania Nagrody premiowej przez Uczestnika jest wykonanie w każdym z trzech kolejnych Cykli
  promocyjnych:
  a) Płatności na minimum 600 zł oraz
  b) minimum jednego logowania do Aplikacji Mobilnej (Alior Mobile) przez Uczestnika"

  o jakie tu cykle chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też w regulaminie: Cykl promocyjny – okres miesięczny zgodny z pełnym miesiącem kalendarzowym

   Usuń
  2. Cykle miesięczne. Promocja wymaga regulaminowego wykonania czynności w kolejnych trzech miesiącach.

   Usuń
 2. w bankowości internetowej mozna tylko zostawić prośbę o kontakt. Wchodząc na tą kartę, nie ma też info o 300 zł premii, tylko o 300 zł zwrotów za płatnośći. Czy ja coś źle widzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam. Tylko przy kredycie jest "Wyklikaj pożyczkę" a przy wszystkim innym "Zamów kontakt". Przy karcie kredytowej też.

   Usuń
  2. Pytałem na infolinii o promocję, prośba o kontakt i wniosek złożony przez telefon kwalifikuje się do promocji

   Usuń
  3. Do promocji 300zł na start tak ale żeby zdobyć premię 150 zł pewnie już nie.

   Usuń
 3. czy karta kredytowa t mobile jest liczona jako karta aliora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawne karty T-Mobile są już kartami Aliora. T-Mobile Usługi Bankowe już nie istnieją.

   Usuń
  2. Czy aby na pewno

   Usuń
 4. Już miałem wziąć tą kartę, a tu podnieśli do aż 600 zł miesięcznie żeby uniknąć kary -10zł miesięcznie !!!! I znowu nie wezmę (wszędzie wystarczy 300zł).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BNP Paribas jest 1000 zł, więc 600 to jeszcze nie tak najgorzej ;)

   Usuń
  2. Ja mam kartę kredytową w Aliorze już od roku i już wtedy było 600 zł.

   Usuń
 5. Czyli jeżeli nie mam nic w Aliorze to założyć konto w promce i potem czekać cierpliwie z nadzieją że dostanę propozycję kredytówki? Bez czekania mogę online założyć kartę kredytową ale bez tych dodatkowych 150zł? Dobrze to rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. 300 zł masz pewne, a 150 zł zależy od tego czy będziesz mieć ofertę w bankowości.

   Usuń
 6. W aplikacji mobilnej mam tylko propozycję karty kredytowej Tu i Tam, nie ma możliwości zmiany na kartę OK, też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeśli wybiorę bon do allegro na kwotę 300zł, będę musiała wykorzystać go jednorazowo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bony Allegro można wykorzystywać wielokrotnie.

   Usuń
  2. Szkoda, że bonów wciąż nie można łączyć w przypadku posiadania wielu na małe kwoty, np. 50 zł.

   Usuń
 8. Mam pytanie Złotówa odnośnie płatności na potrzeby promocji. Nie tylko tej ale ogólnie. Czy w przypadku zwrotu zakupów jeżeli płacimy kartą na potrzeby promocji, zwrot jest dokonany gotówką to dana transakcja jest liczona na potrzeby promocji? Jeden z marketów w moim mieście zawsze dokonuje zwrotu gotówką a nie na kartę, niezależnie jak płacę. Czy nr paragonu czy coś takiego jest wprowadzane do systemu i bank wie że był zwrot? Może głupie pytanie ale jeśli to się zlicza na potrzeby promocji to problem z płatnościami na daną kwotę w miesiącu zniknie. Kupuje produkty non food, oddaje i płatność zaliczona w sytuacji gdy ma się aktywnych kilka kart w promocjach. Z góry dzięki za info jak to wygląda. Może ktoś inny też się orientuje jak to wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma głupich pytań. Zawsze warto pytać.

   Zwrot jest widoczny dla banku jeśli następuje na tę samą kartę. I wtedy taka transkacja nie jest zaliczana. Ale jeśli jest zwrot na kartę innego banku albo w gotówce, to tego nie widzi. Czy transakcja jest nadal wykonaną (z punktu widzenia danego banku).

   Usuń
  2. Dzięki Złotówa :-) czyli problem płatności mam rozwiązany. Wystarczy kupić jakąś elektronikę, oddać i zaliczone.

   Usuń
  3. Wśród ludzi panuje przekonanie że banki nie wiadomo ile widzą o klientach. Co też wynika z tego komentarza "Czy nr paragonu czy coś takiego jest wprowadzane do systemu i bank wie że był zwrot?".

   Banki nie wiedzą nic więcej niż: miejsce wykonania płatności, jej datę i sumę transakcji kartą. Nie wiedzą nic więcej (także tego co w danym sklepie kupujemy).

   Usuń
 9. Płatność na 600 PLN dla spełnienia warunków promocji i zwolnienia z opłat za kartę są jakoś ograniczone co do kodów MCC?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam pytanko .czy są jakieś wykluczenia płatności ??

   Usuń
  2. Nie ma wykluczeń.

   Usuń
  3. Wykluczenia bądź jakieś dodatkowe koszty korzystania z karty kredytowej w niektórych MCC.

   Usuń
  4. Ani regulamin promocji "extra 150 zł z kartą kredytową na klik", ani regulamin "300 zł premii na start z kartą kredytową" nie przewidują jakichkolwiek wykluczeń (nie ma listy "zakazanych" kodów MCC, jak to faktycznie w większości promocji tego banku bywa; ale tu takowych brak).

   Usuń
  5. @Mr. Złotówa, 27 lipca 2022, 12:52 - "Zwrot jest widoczny dla banku jeśli następuje na tę samą kartę. I wtedy taka transkacja nie jest zaliczana"

   Wyjątkiem jest Śląski - płatności w wysokości min. 300 zł jako warunek darmowosci karty są zaliczane nawet w przypadku zwrotu na kartę.

   Usuń
 10. Czy muszę mieć konto w Aliorze, aby skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam konto założone jeszcze w T-mobile i za płatności kartą debetową 500 zł dostaje zwrot 5% (25 zł miesięcznie). Złożyłam wniosek o promocyjną w/w kartę kredytową. Czy płatności (na min 600 zł) tą kartą kredytową załatwią równocześnie obie sprawy (przedtem w T-mobile tak było).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki masz produkt kredytowy że nadal masz moneyback? Kartę kredytową czy coś innego? Bo coś musisz mieć ale chyba nie kk?

   Z tego co kiedyś gdzieś już czytałem to do moneybacku wliczają tylko płatności kartami z czasów T-mobile lub wznowionych już z logo Aliora. Ale karty kredytowe samego Aliora nie liczą to moneybacku na koncie Premium.

   Usuń
  2. Mam debet w koncie Premium. Szkoda jeśli ta nowa karta kredytowa tego nie załatwi, bo tak to będę musiała zrobić płatności na 500 zł+600 zł.

   Usuń
 12. złożyłam wczoraj wniosek, dziś zawarłam umowę, karta jest widoczna w bankowości, ale jest to kata Mastercard Standard, a nie MAstercard OK. Będzdzie brała udział w promocji czy nie? Podczas rozmowy zapomniałam poruszyć tę kwestę, ale Pan mówł, o promocji, więc może jest ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo jest to widoczne. Czy ktoś wie czy taki komunikat jest standardowo, czy raczej oznacza że coś jest nie tak z naszymi kartami?

   Usuń
  2. wszystko jest jednak ok, dzwoniłam i dla klientów indywidualnych to jest standard, ale to karta OK

   Usuń
  3. Dzięki za sprawdzenie!

   Usuń
 13. czy płątności kartą mogą być w internecie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspomnieć należy, że Alior stosuje dodatkowe acz niepublikowane ograniczenie dla chętnych karty kredytowej: dyskryminacja ze względu na wiek. Bez sprawdzania zdolności kredytowej rozmówczyni stwierdza, że Bank daje karty kredytowe wyłącznie dla osób poniżej 80. roku życia. Metoda bezprawna o ile nie poparta kalkulacją spłacalności a wyłącznie kryterium wiekowym. I to jest zasada Aliora, niestety....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem czy takie bezprawne. Banki mają politykę kredytową. I widocznie 80-latek jako osoba żyjąca już ponad średnią jest już klientem ryzykownym. Po prostu może zejść z tego świata. Tak samo bank nie udziela kredytów osobom bezrobotnym. To też by miała być dyskryminacja?

   Usuń
 15. czy ten bon na kwotę 300 zł przyjdzie w tym miesiącu ? czy ktoś już dostał ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyszły vouchery

   Usuń
  2. i co z nimi teraz trzeba zrobić? bo inaczej sobie wyobrażałam bon np. do Biedronki chce. Podpowie ktoś jak go kupić, wymienić?

   Usuń
 16. Przed chwilą dostałem, dokładnie o 14.29

  OdpowiedzUsuń
 17. No ja też chciałem wymienić kod na vouchery do Biedronki, ale są tam dziwne kwoty tych voucherów/kart i dodatkowo doliczają opłatę manipulacyjną !!

  OdpowiedzUsuń
 18. - opłata za kartę: od kiedy zacznie się naliczać czy dopiero od przyszłego pełnego okresu rozliczeniowego czy już od dnia pojawienia się karty na koncie?

  Czy już od teraz (dopiero otrzymałem info o akceptacji wniosku i karta pokazała się w bankowości internetowej) muszę już wydać kartą 600zł czy mogę dopiero od kolejnego okresu rozliczeniowego?
  I w związku z tym kiedy najlepiej aktywować kartę aby uniknąć opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero za 1. pełny m-c kalendarzowy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...