Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 6,2% na lokacie i 6% na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.07.2022

Do 6,2% na lokacie i 6% na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank po raz kolejny podniósł oprocentowanie dla oszczędzających.

Rachunek oszczędnościowy i Lokata Online Nowe Środki
Stawki wzrosły zarówno na rachunku oszczędnościowym (na którym teraz dodatkowo można ulokować jeszcze większe środki), jak i na lokacie. Zarówno konto oszczędnościowe, jak i lokaty w Santander Consumer Banku da się otworzyć bez zakładania konta osobistego.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Choć ta różnica dla wielu osób jest znana, to jednak co jakiś czas pojawiają się pytania, więc na początek krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank (którego ofertę w niniejszym wpisie omawiam), a Santander Bank Polska (dawny BZ WBK), to odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego czy lokaty próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam już masz konto osobiste, które - przy okazji przypomnę - można założyć z bonusami do 380 zł na start).

Promocja "Zyskaj z nami z nowymi środkami" w Santander Consumer Banku


Główne cechy promocji oprocentowania dla "nowych środków" na rachunku oszczędnościowym w Santander Banku to:

 • oprocentowanie: 6% w skali roku dla nowych środków (to o 1 punkt procentowy więcej, niż dotąd), przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 26.04.2022 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 1 000 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 30.08.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin do którego obowiązuje promocyjne oprocentowanie).

Wyższa stawka (6% w skali roku) obowiązuje od 16.07. i zastąpiła dotychczas dostępne oprocentowanie na poziomie 5% (przy czym data badania salda wobec której bank liczy "nowe środki" - tj. 26.04.2022 r. - nie zmieniła się. Jest to więc dobra informacja dla tych, którzy "włączyli" sobie obecną edycję promocji jeszcze przy niższym oprocentowaniu - teraz z automatu otrzymują 6%, nie musząc spełniać żadnych dodatkowych warunków).

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Każdy przelew z rachunku oszczędnościowego jest realizowany za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Gwoli ścisłości dodam, że nadwyżka ponad 1 000 000 zł objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli 2% w skali roku.

Lokata Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku


W tym przypadku promocyjne oprocentowanie dotyczy również nowych środków, przez które bank rozumie środki zdeponowane ponad saldo środków na lokatach klienta w Santander Consumer Banku według stanu na dzień 12.07.2022 roku.

W chwili obecnej główne cechy tej lokaty to:
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 400 000 tys. zł
 • oprocentowanie (stałe, podawane w skali roku) uzależnione od okresu, na który zakładana jest lokata:
  • 5,5% na 3 miesiące
  • 6,0% na 6 miesięcy
  • 6,2% na 12 miesięcy
  • dodatkowe dostępne warianty: 24 i 36 miesięcy (po 5%) oraz 1 miesiąc (z oproc. 2%);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu (wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza zwrot kapitału bez odsetek);
 • lokata otwierana jest jako odnawialna - warto więc zapisać sobie datę jej zakończenia, by sprawdzić jakie będzie oprocentowanie po odnowieniu (jeśli nie spełni ono oczekiwań, wtedy odnowioną lokatę będzie można zerwać).

Lokatę - jak już nazwa może sugerować - założysz online, wykonując przelew środków z własnego konta w innym banku. Wraz z lokatą uzyskasz dostęp do bankowości internetowej Santander Consumer Banku, dający nie tylko podgląd do lokaty/lokat, ale też możliwość zarządzania nimi (w tym zerwania).

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:

 1. ciągle 26 kwietnia? Ale bezsens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jak na to spojrzeć. Jeśli ktoś wpłacił środki na rachunek oszczędnościowy np. na początku maja, uruchamiając sobie już wtedy promocję dla nowych środków (wtedy 3%), to dla takiej osoby utrzymywanie tej daty przez bank (i przy okazji podwyższania oprocentowania również przedłużanie okresu jego obowiązywania) jest jak najbardziej na rękę (to bowiem ciągle ta sama promocja, ale z lepszymi warunkami, dzięki czemu korzystać z niej mogą także obecni klienci - co w innych bankach zdarza się rzadziej; częściej odpalane są bowiem nowe edycje, które eliminują "starszych" klientów).

   Usuń
  2. 26.04 na 1.9, nie dziękuję. spadamy stąd. Dawajcie nowy standard, lub 6.5.

   Usuń
  3. Sens, sens. Mi to pasuje bardzo.

   Usuń
  4. Jestem ZA!!!

   Usuń
  5. Anonimowy18 lipca 2022 16:29
   Bez sensu trzymać cokolwiek na standardowym. A jeśli by to nawet podnieśli to na ile? 3%?co to da? Trzeba przerzucać kasę między bankami i zbierac promocyjne %

   Usuń
  6. Mi również ich podejście bardzo się podoba. Nie olewają klientów którzy skorzystali wcześniej z promocyjnego oprocentowania. Tak powinno być. Może jeszcze podwyższą za miesiąc 😉

   Usuń
  7. W aplikacji mobilnej bada saldo na dzień 18.07.2022 r.

   Usuń
  8. Anonimowy19 lipca 2022 08:31
   liczy się tylko to co w regulaminie/tabeli oprocentowania.

   Usuń
 2. Wybrałem więcej w ING :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba miało być "nadwyżka ponad 1000 000 objęta standardowym oproc."

  OdpowiedzUsuń
 4. wolę przedłużanie Santandera promocji bez warunków i kwota do 1mln zł niż warunki badanie salda. W Ing muszę czekać na koniec wczesniejszej tj. 01.08 promocji oko bonus bo inaczej stracę bonusowe odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale 6% to mniej niż 6,5%. Niby tylko 0,5% różnicy ale przy 100 tys. zł masz różnicę ponad 34 zł.

   Usuń
 5. Dobrze rozumiem, że kasy z rachunku oszczędnościowego nie wliczają do salda z 12-go lipca? Tylko lokaty do tego wliczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze rozumiesz. Dokładnie tak.

   Usuń
 6. Przesyłaliście skan dowodu osobistego podczas zakładania konta oszczędnościowego? Czy to bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łącze https, szyfrowane więc bezpieczne.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...