Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już 6% do 200 tys. zł po podwyżce oprocentowania przez Bank Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit (40. edycja)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

11.07.2022

Już 6% do 200 tys. zł po podwyżce oprocentowania przez Bank Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit (40. edycja)

W nowej edycji promocji Bank Millennium podniósł oprocentowanie o 1 punkt procentowy.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - edycja 40
6% w skali roku do 200 tys. zł uzyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (bo liczy się ulokowanie "nowych środków). Trzeba też mieć (lub założyć) konto osobiste (a jego otwarcie opłaca się, bo za to przewidziana jest premia 360 zł na start).

[Niniejsza edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit już się zakończyła. Sprawdź kolejną edycję, którą opisuję tutaj.]

Jako że promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które takie konto w tym banku dopiero założą, to już w tym miejscu przypominam o wpisie, w którym podpowiadam jak uzyskać premię 360 zł za konto Millennium 360° - znajdziesz tam prześwietlenie promocji, jak i omówienie konta osobistego. Poniżej skupiam się już tylko na temacie dotyczącym oszczędności (pisząc nie tylko o koncie oszczędnościowym, ale też o coraz wyżej oprocentowanych lokatach w tym banku).

Konto oszczędnościowe Profit: 6,0% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


40. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 6,0% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (6,0%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 30.06.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 62 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 40. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 11.07. do 27.08.2022 r.;
 • dostępność 40. edycji promocji ze stawką 6,0% w skali roku: od 11.07. do 27.08.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 62 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również - jeśli nie przede wszystkim - wspomniana już promocja z premią 360 zł za konto osobiste; tu jednak ważna uwaga: o ile do promocji oprocentowania na rachunku oszczędnościowych można przystąpić do 28.08., to na udział w okazji do bankobrania z kontem osobistym czasu jest mniej, bo trzeba to zrobić najpóźniej do 31.07.).

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 30.06.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit (ułatwić utrzymanie tych środków może np. Lokata Mobilna, o której piszę nieco niżej).

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Lokaty w Banku Millennium


W ostatnim czasie Bank Millennium znacząco podniósł też oprocentowanie lokat. Poniżej przyglądam się dwóm z nich: Lokacie Horyzont Zysku oraz Lokacie Mobilnej. Pierwsza skierowana jest do osób, które wpłacą "nowe środki". Z kolei z Lokaty Mobilnej skorzystać może już każdy (wpłacając na nią środki nawet już dotąd utrzymywane w Millennium).

Lokata Horyzont Zysku - główne cechy:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (podawane w skali roku; stałe przez cały okres umowy) uzależnione jest od okresu lokaty:
  • 6,0% na 6 miesięcy,
  • 6,5% na 12 miesięcy,
  • 6,5% na 18 miesięcy.
 • wypłata odsetek następuje wraz z zakończeniem lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank nie wypłaca odsetek).

Lokata Horyzont Zysku wymaga wpłacenia nowych środków - tu bank wylicza je względem salda środków klienta w Millennium na dzień 5.07.2022 r. (pod uwagę bierze środki zgromadzone na posiadanych i współposiadanych kontach osobistych, rachunkach technicznych i oszczędnościowych, lokatach i lokatach strukturyzowanych).

Lokatę Horyzont Zysku przewidziana jest również tylko dla posiadaczy konta w Millennium - można ją otworzyć w placówkach banku lub poprzez bankowość internetową (po zalogowaniu, przechodząc ścieżkę: Oferty => Oszczędności i inwestycje => Nowa lokata; by założyć lokatę, musisz już mieć środki zgromadzone na koncie osobistym, bo to z niego nastąpi zasilenie otwieranego depozytu).

Lokata Mobilna to z kolei 3-miesięczny depozyt - który jak już nazwa może sugerować - dostępny jest wyłącznie w aplikacji mobilnej Banku Millennium. Oprocentowanie lokaty wynosi 5% w skali roku, a można na nią wpłacić od 500 do 25 000 zł. W danym momencie klient może posiadać wyłącznie jedną Lokatę Mobilną.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

46 komentarzy:

 1. Zacna oferta jak na narodowy bank, szybka zmiana stóp na+ krótki okres. Pozytywnie, oby inne banki (narodowe) wzięły przykład

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Millennium nie jest narodowym bankiem - w akcjonariacie banku nie ma Skarbu Państwa. Acz niechaj służy za pozytywny przykład - z tym się zgadzam :)

   Usuń
  2. Państwowe się nie kwapią do podniesienia oprocentowania lokat mimo zachęty ze strony premiera.

   Usuń
 2. Mam jeszcze aktywną startą edycję z niższym oprocentowaniem. Ale kasę wycofałem więc saldo na 30. czerwca to u mnie 1,32 zł. Czy nadal jest możliwość zgłoszenia rezygnacji ze starej edycji i włączenia tym samym 40-tej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, skontaktuj się z bankiem przez chat w Millnecie i zgłoś rezygnację. Następnego dnia powinieneś być już włączony do 40-tej edycji. Otrzymasz o tym informację smsem.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 3. Ciekawy jestem reakcji Getinu, bo na razie bez rewelacji. Czyżby zaczynali się poddawać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta Millennium weszła dopiero dziś a w żadnym banku tak szybko nikt na nic nie reaguje. Trzeba dać kilka dni.

   Usuń
  2. Jeśli banki nie zareagują, zapłacą podatek.

   Usuń
 4. Czy można w czasie dopłacać kasę czy te 6% liczy się tylko dla kwoty wpłaconej na samym początku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopłacasz i wypłacasz kiedy tylko chcesz. Na tym polega konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Warto jeszcze dodać, że druga wypłata w miesiącu jest już obciążona prowizją w przeciwieństwie do KO Santander Consumer w którym dowolna ilość przelewów jest darmowa.

   Usuń
  3. Jak z Millenium wzrosło KO, to w Santander Consumer też niedługo się zrówna albo nawet ciut więcej, może 6,5%?

   Usuń
  4. Anonimowy11 lipca 2022 15:54

   No to tak samo warto dodać, że w Santander Consumer Banku oprocentowanie jest niższe bo wynosi 5%.

   1 p.p to może nie dużo ale przy 50 tys zł osadu na koncie to robi różnicę 34 zł w odsetkach czyli kilka razy więcej niż opłata za drugi i kolejny przelew. A kto kasą umie zarządzać ten nie potrzebuje więcej niż jednego przelewu w miesiącu.

   Usuń
  5. Oo gdyby banki dawały możliwość konfiguracji konta oszczędnościowego i albo wszystkie przelewy za darmo albo +1 p.p. to ja bym wybierał wyższy procent.

   Usuń
 5. Miałam tam zapomniane jakieś ok. 20zł z jakiś odsetek od kwoty przeniesionej miesiąc temu. Miłe zaskoczenie, bo mam nową 40 edycję już od dzisiaj i wszystko ponad te 20zł będzie na 6%. Także wracam do Millenium :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co za niefart - 1 dzień - akurat 1. lipca pozbyłam się kasy z Millennium :) no cóż, może uda się wstrzelić w następną promocję, albo upolować coś w innym banku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakby nie te " nowe środki" to bym zostawił kupę kasy w Millenium a tak to pozamykałem konta u nich i wyniosłem się do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Złozyłem dyspozycje zamknięcia rachunku (irytujacy interfejs zarówno w apce jak i na stronce) i ... zadzwoniła Pani z Millenium i ... zaproponowała mi żebym cofnął zamknięcie a Millenium będzie mi extra płacił 30 ziko co miesiąc za friko przez 12 miesięcy. Można? MOŻNA!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałem że standardem u nich jest 2x 30zł, 5% z blika i 2%z karty na 6mcy.

   Usuń
  2. O coś nowego - jak za żadną czynność dawają kasę.Akurat za dwa tygodnie zamykam konto to przetestuję.

   Usuń
  3. Dokładnie, tę propozycję ze zwrotami za kartę i Blika otrzymywałem już wielokrotnie. :)

   Usuń
  4. MBANK2000 wg mnie to interfejs Millenium ma najlepszy spośród wszystkich banków jakie już przerobiłem.

   Usuń
  5. doprecyzowanka >> babeczka z banku stwierdzila ze 30 ziko moje za jedynie tradycyjne wypełnienie warunków czyli jedno zasilenie i jeden/przelew lub blik tak aby wypełnic "bezpłatność" kontka

   Usuń
  6. Ja też juz 3 razy "zamykałam konto" i każdego 10 dnia miesiąca premia za płatności wpada na konto :-D więc warto "zamykać konto 😂"

   Usuń
  7. Dla mnie apka Millennium nr 1 obok ING. Przyjazna i intuicyjna.

   Usuń
 9. A jest możliwość założenia konta w millenium bez karty debetowej? Nie potrzebuję kolejnego plastiku, a dodatkowe konto by się przydało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym banku chyba musisz mieć kartę, bo inaczej płacisz za konto. Jak nie przelewasz 1000 to też płacisz co miesiąc.

   Usuń
  2. Jest możliwość wyrobienia wirtualnej karty debetowej w apce, dostępny jest blik zbliżeniowy

   Usuń
  3. @Anonimowy 12 lipca 2022 21:34, wymóg wpływu i wykonania jednej płatności (kartą lub Blikiem) był w przypadku Konta 360. Teraz bank ma w ofercie konto Millennium 360 (to już nie Konto 360). Zasady już są inne: samo konto (bez karty) jest za 0 zł bez warunków.

   Usuń
  4. Złotowa dzięki, dla założenia konta z premia, jak komuś karencja wygaśnie, zawsze trzeba mieć kartę.

   Usuń
  5. Zgadza się, jeśli chodzi o konto Millennium 360 zakładane w promocji z premią 360 zł, to karta do konta jest wymagana.

   Usuń
 10. Te 62 dni płyną od otwarcia konta osobistego czy oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od przelania na oszczędnościowe.

   Usuń
 11. ING pobił Bank Millennium swoją nową ofertą: 6,5% na koncie Bonus dla nowych środków, data badania salda 11 lipca.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem w 38 promocji od 16.05 do 16.07. saldo z 13.05. środki wycofalem kolo 7.07 srodki. Czy opisana promocja dotyczy mnie i bedzie sie liczyc saldo z 30.06? Czyli az 16 dni przed koncem mojej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 18.07 możesz aktywować nową edycję. Tak, będzie się liczyć saldo z 30.06 zgodnie z regulaminem. To kiedy kończy się twoja poprzednia promocja nie ma nic do rzeczy.

   Usuń
 13. Czy istnieje ranking lokat w euro czy dolarach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty walutowe są oprocentowane na poziomie zero i coś po przecinku więc nie ma czego do rankingu zbierać.

   Usuń
 14. Wczoraj przy próbie przelewu z Millennium dostałem ofertę lokaty na zatrzymanie. 6% na 3 mies. więc ładnie zaczęli się starać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy jesli 21 lipca wyplace srodki z tego konta oszczednosciowego, to naliczy mi oprocentowanie za te 21 dni? Biore udzial w 39 edycji (5%) i chcialbym przeskoczyc do ING na 6,5%, ale nie jestem pewien czy mi zaplaca za te 21 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, odsetki zostaną wypłacone (na koniec miesiąca kalendarzowego, bo wtedy następuje kapitalizacja) za faktyczny czas utrzymywania środków (a więc za te 21 dni). Na koncie oszczędnościowym odsetki nie przepadają :)

   Usuń
 16. Ktoś wie, czy Millennium udostępnia Blika zbliżeniowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. BLIK zbliżeniowy działa w Alior, Millennium, Śląskim, mBanku, PKO i Banco Santander de Polonia.

   Usuń
 17. Panie Złotówa proszę o radę :)

  Na dzień 30.06.2022 miałem saldo 20 tys. PLN , na dzień 1.08.2022 zaś 0 zł.
  Planuję wpłacić 5.08.2022 kwotę 120 tys. - jak to rozegrać, żeby zyskać najwięcej ? :)
  Bo nadwyżka 100 tys. pójdzie na KO Profit , a te "stare" 20 tys. przelać na lokatę mobilną np. ?

  Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej sytuacji kwota 20 tys. zł, to "stare środki" (takie było bowiem saldo na dzień 30.06.2022 r.), więc rozwiązaniem w tej sytuacji jest właśnie wpłacenie 100 tys. zł na Konto Oszczędnościowe Profit, które w całości będą objęte oprocentowaniem 6% w skali roku, jeśli kwota 20 tys. zł pozostanie w Millennium (np. na Lokacie Mobilnej).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...