Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,5% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 10/2022)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

22.07.2022

6,5% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 10/2022)

Getin podwyższył oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6%
Teraz oferuje już 6,5% w skali roku przez 3 miesiące do 400 tys. zł. By uzyskać taką stawkę, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w Getin Banku.

[Niżej omawiana edycja już się zakończyła. Sprawdź nową odsłonę promocji, którą opisuję tutaj.]

W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w Getinie, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady - czyli konto osobiste z oferty Getinu - za 0 zł, o tym piszę nieco niżej). 

Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, to sprawdź lokaty na nowe środki w Getinie z oprocentowaniem od 6,5 do 7% w skali roku (skorzystanie z lokaty jest o tyle łatwiejsze, że nie trzeba zakładać konta osobistego i dbać o spełnienie warunków zwalniających z opłat za jego prowadzenie).

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 6,5% - edycja 10/2022


Główne cechy oferty Getinu to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 6,5% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 22.07. do 4.08.2022 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków przewidziana jest tylko dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce wszystko co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getinie, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w Getinie (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 19.07.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 19.07.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 19.07.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 22.07.2022 r. do 4.08.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci si okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczdnościowym" - edycja 10/2022 - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych warunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

21 komentarzy:

 1. Liczyłem że dadzą jednak więcej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są ciency bardzo bardzo. Ciekawe czy odjadą przez wakacje kredytowe...

   Usuń
 2. Sła o w Getinie co nie? To najsłabszy bank obecnie pod katem promocji. Kompletnie nic nie dają za założenie tam konta i dlatego przegrywają...daliby chociaż 5 złotych xd 🙃lol i do tego chcą kasy za konto albo 5x kartą no słabo lipa i niedtety nie chwycę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, wcześniej mieli 1 x karta, a teraz 5.

   Usuń
  2. Już dawno to zmienili. Chyba z rok temu.

   Usuń
  3. Zmiana weszła od 1.01.2022

   Usuń
 3. Dlaczego mają dać więcej. Pożyczą innym bankom w tym NBP po 7 stopa lombardowa, a klientom oddadzą po stopie depozytowej 6.5. czysty zysk. Niby niewiele, ale od wszystkich klientów i dlatego ociągają się z podwyżkami. W dobie wakacji kredytowych muszą zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ale kto tu ogląda się na stare środki albo standardowe oferty?

   Usuń
 5. Jaka obecnie oferta utrzymaniowa na zatrzymanie środków? Przy przelewie do którego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5,3% do Facto, 5,7% do PKO, 6,5% do mBanku

   Usuń
  2. 5,80 do millennium

   Usuń
  3. I do tego zdarza się że oferowany % zależy od kwoty.

   Usuń
  4. 6% do ING

   Usuń
 6. A ja nadal mam 5% na koncie oszczędnościowym :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo pewnie uruchomiłeś którąś z wcześniejszych promocji gdy było 5% i twój okres z tej promocji nadal trwa. Dopóki się on nie skończy, to nie jesteś w stanie nic zmienić.

   Usuń
  2. Tak, nawet nie wiem jak długo jeszcze i kiedy obejmie mnie nowa edycja i wtedy które środki to będą nowe.

   Usuń
 7. A czy możecie mi wskazać obowiązek zakładania RORu dla konta oszczędnościowego? Wypełniając formularz otrzymuję informację, że otwarcie RORu nie jest wymagane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkty 5 i 11 w regulaminie.

   Usuń
  2. Możesz mieć samo konto oszczędnościowe (bez konta osobistego), to się zgadza. Ale wtedy będziesz mieć oprocentowanie standardowe (0,05%) a nie promocyjne (6,5%).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...