Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już nawet 7% na lokacie w InBanku (bez konta osobistego)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

19.07.2022

Już nawet 7% na lokacie w InBanku (bez konta osobistego)

Obecnie uzyskać można 6,75% w skali roku na 3 miesiące i okrągłe 7% w skali roku na 6 miesięcy.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7% w skali roku
A takie stawki sprawiają, że to obecnie najwyżej oprocentowane depozyty na takie okresy umowne (za wyjątkiem jednej lokaty w innym banku, ale obwarowanej wymogiem bycia nowym klientem). Z oferty InBanku skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (niezmiennie bez zakładania konta osobistego).


[Niniejszy wpis jest już aktualny. Sprawdź nową ofertę InBanku, którą opisuję tutaj.]

Skoro już się rzekło, to na wstępie, tytułem uzupełnienia - wyjaśnię, że wspomniane wyższe oprocentowanie (7,5% w skali roku) na 6 miesięcy daje Nest Bank na lokacie powitalnej, opisywanej przeze mnie tutaj, która jednak jest dostępna tylko dla tych, którzy zakładają konto osobiste w Nest Banku i nigdy takiej lokaty w tym banku nie posiadali. W dodatku Nest Lokata Witaj pozwala ulokować maksymalnie 20 tys. zł. W InBanku i można zdeponować więcej, i warunki skorzystania są bardziej liberalne.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7% w skali roku


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe, podane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty:
  • 3 miesiące - 6,75%
  • 6 miesięcy - 7,0%
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [w chwili obecnej wynosi ono 6,65% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej i 4% w skali roku na 6-miesięcznym depozycie - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 6,75% lub 7% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. No nareszcie, ale czemu nie 7% na 3 miesiące? Kto wie co będzie za 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą sporo wyższe stopy procentowe 🤪

   Usuń
  2. Anonimowy19 lipca 2022 10:03

   Po każdy ułamek procenta to koszty dla banku. A po co ma wychylać się jeszcze bardziej skoro to i tak najlepsza oferta?

   Anonimowy19 lipca 2022 19:47

   No tego to nie wiadomo. Jastrzębi Glapiński nieoficjalnie mówi już o jednej, małej podwyżce stóp o 0,25 p.p. Wzrost WIBOR 3M też już od jakiegoś czasu ostro wyhamował. Akcja kredytowa w bankach stoi, bo ludzie nie mają zdolności kredytowej i kredytów nie biorą. Banki mają dużo kasy, więc nawet nie mają co robić z tymi nadwyżkami, a podnoszenie oprocentowanie i przyciąganie nowej kasy jest im nie na rękę bo to kosztuje a i tak sporo kosztów poniosą teraz w związku z wakacjami kredytowymi.

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 lipca 2022 21:41
   Glapi mówił też, że za jego panowania stopy procentowe nie ulegną zmianie. I co? Wzrosły z 0,1 do 6,5%. Tyle są warte jego słowa.
   Teraz weź pod uwagę inflację :).
   Kosmetyczny wzrost stóp nie zatrzymał szalejącej inflacji i jej nie zatrzyma.
   Teraz czekaj na dane o inflacji za lipiec i sierpień i zobaczysz o ile jastrząb Glapa podniesie we wrzesniu stopy procentowe :D, bynajmniej nie to 0,25 p.p. Pomijam już wzrost inflacji w okresie jesiennym na co wpłynie m.in. wzrost ceny ogrzewania o kilkadziesiąt procent (min. 60%).

   Droga do tureckiej inflacji tzw. hiper inflacji coraz bliższa :)

   Usuń
  4. Glapinsky to ostatnie źródło informacji 🤪

   PS. Stopy procentowe podnosi RPP, a nie on jedno-osobowo.

   Usuń
 2. No i tak to powinno wyglądać. Rośnijcie nam procenciki bez końca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie.
  Jak zerwać lokatę automatycznie odnowioną?
  Nie mogę znaleźć opcji w systemie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga tylko mailową.

   Usuń
  2. Nie da się zerwać samemu. Trzeba napisać do nich e-mail z poleceniem zerwania lokaty i zwrotem środków na konto, z którego została zasilona lokata.

   Usuń
  3. Można też kontaktować się z bankiem przez formularz na stronie banku. Po zalogowaniu, na stronie szczegółów konkretnej lokaty, na samym dole, z prawej strony jest przycisk "Skontaktuj się z Inbank". Można tam napisać że chcemy zerwać tę lokatę. Niestety to niewiele różni się od wysłania maila, bo ciągle to nie jest samodzielne zerwanie lokaty, a tylko wysłanie dyspozycji która musi być przeczytana i wykonana przez człowieka.

   Usuń
  4. Żeby nie bawić się w zrywanie to przed odnowieniem lokaty można ją zmienić na nieodnawialną i to da się zrobić w bankowości.

   Usuń
 4. Kto o zdrowych zmysłach wejdzie w lokaty półroczne w sytuacji gdy stopy procentowe w tym okresie bankowo wzrosną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo czy w ogóle wzrosną, sam glapinski mówił że jak już wzrosną to tylko o 0.25%

   Usuń
  2. Też mi się wydaje że raczej już jesteśmy przy szczycie wzrostów.

   Usuń
  3. Glapinski to żadne wiarygodne źródło informacji

   Usuń
  4. Przecież mówią, że od sierpnia stopy będą spadać. Właśnie dlatego myślę o półrocznej albo o rocznej lokacie.

   Usuń
  5. W sierpniu, to są wakacje, spotkanie decyzyjne jest we wrześniu. Stopy nie będą spadać, bo jest inflacja, natomiast niewielkie podwyżki są wliczone w cenę. Natomiast 7 to dobra stawka, może w końcu do 8 dobijemy.

   Usuń
  6. Podnosimy prognozę dotyczącą ostatecznego poziomu podwyżek stóp procentowych przez NBP do 8 proc. - podało biuro analiz banku Goldman Sachs.

   Usuń
  7. Prognoza grudniowa dla Zakopanego jest dokładniejsza:)

   Usuń
 5. Wczoraj odnowiła mi się lokata, którą założyłem w zeszłym roku. Jeżeli teraz ją zerwę to czy mogę skorzystać z promocyjnego % na lokacie lojalnej? Czy może właśnie w takich sytuacjach % na lokacie lojalnej zostanie zmniejszone do 5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ale nie. Lokatę należało zmienić w bankowości na nieodnawialną przed jej odnowieniem.

   Usuń
  2. Właśnie chodzi o takie sytuacje. Odnowiła się lokata i jak zerwiesz to już nie dostaniesz lojalnej.

   Usuń
 6. Myślałem że dziś Getin przebije lokatę Lojalną w Inbanku ale niestety. W nowej edycji dają 6,5 na 3 i 6 mies. więc słabo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli dziś wieczorem złożę wniosek i opłacę lokate, to jaki dzień będzie początkiem lokaty? Dziś jest piątek i jeżeli wieczorem wykonam normalny przelew, to pieniądze dotrą dopiero w poniedziałek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od momentu zaksięgowania środków czyli od poniedziałku - wtedy zacznie się liczyć okres lokaty.

   Usuń
  2. Pieniądze dotrą do banku jeszcze w piątek odsetki zaczną się liczyć od soboty. Natomiast pełną aktywację lokaty w systemie jest czas do poniedziałku. Lokata do i banku jest wykonywana expresowo, natomiast po zakończeniu lokaty jak najpóźniejszą sesją wysyłają.

   Usuń
 8. Nigdzie nie jest napisane czy jest jakiś termin do którego należy założyć lokatę i w jaki sposób założyć drugą lokatę. Rozumiem bowiem że będą miały inne konto. Czy jest jakaś infolinia do tego banku.? Gdzie zmienia się lokatę na nieodnawialną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie ma to znaczy że do odwołania.

   Kolejne lokaty zakłada się w bankowości. Też tam można zmienić na nieodnawialną.

   Usuń
 9. Nie znam tego banku, czy jest bezpieczny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak każdy inny bank do 100 tys. €

   Usuń
  2. Lokaty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn, Estonia, www.tf.ee.

   Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

   Usuń
 10. Czy jakiś telefon infolinii można poprosić??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 801.805.805
   Infolinia czynna w dni robocze w godzinach 09:00-17:00

   Usuń
  2. Jak wejdziesz na stronę klikając w link w artykule to numer jest od razu na górze strony.

   Usuń
  3. Dzięki.

   Usuń
 11. Maksymalna kwota lokaty to 50 tysiecy. Co w wypadku, gdy kwota lokaty wraz z odsetkami, bedzie wyzsza niz 50 tysiecy? Lokata bedzie odnowiona? Co stanie sie z odsetkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po odnowieniu jest 50 tys. powiększone o odsetki. Ten limit dotyczy tylko lokat nowo otwieranych.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...