Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już nawet 7% na lokatach Facto w BFF Banku (bez zakładania konta osobistego)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

5.07.2022

Już nawet 7% na lokatach Facto w BFF Banku (bez zakładania konta osobistego)

BFF Bank po raz kolejny podniósł oprocentowanie swych lokat. 

Lokaty Facto: od 5,5 do 7% w skali roku
Teraz oferowane stawki zaczynają się od 5,5% w skali roku (dla lokaty 1-miesięcznej). W przypadku depozytów np. na 3 miesiące uzyskać można już 6,5%, a na rok 7%. Lokata niezmiennie dostępna jest bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków.

[Aktualizacja: wygląda na to, że niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź aktualną ofertę Lokaty Facto, którą opisuję tutaj.]

By skorzystać z lokat w BFF Banku nie trzeba zakładać konta osobistego w tym banku - wystarczy tylko bezwarunkowo darmowy rachunek depozytowy (który można określić swego rodzaju rachunkiem technicznym umożliwiającym zakładanie kolejnych lokat). Poza tym nie ma żadnych dodatkowych wymogów - propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (przy czym nie trzeba wpłacać "nowych środków", jak to często bywa w innych bankach).

Główne cechy lokaty Facto

 • oprocentowanie (stałe) uzależnione od okresu lokaty, jaki wybierzesz:
  • 1 miesiąc: 5,5% w skali roku
  • 3 miesiące: 6,5% w skali roku
  • 6 miesięcy: 6,5% w skali roku
  • 9 miesięcy: 6,5% w skali roku
  • 12 miesięcy: 7,0% w skali roku
  • 18 miesięcy: 7,0% w skali roku
  • 24 miesiące: 7,0% w skali roku
  • 36 miesięcy: 6,0% w skali roku
  • 48 miesięcy: 6,0% w skali roku
  • 60 miesięcy: 6,0% w skali roku
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł;
 • każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat, ale maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym w BFF Banku nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych (w takiej sytuacji zawsze jednak przypominam, że limit gwarancji depozytów bankowych to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro); 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W porównaniu z dotychczasową ofertą oprocentowanie rośnie wyraźniej wraz z długością okresu lokaty. Dla tej na 1 miesiąc bank podniósł stawkę o 0,5 punktu procentowego. Dla każdego z depozytów od 3 do 24 miesięcy podwyżki wyniosły po 0,75 punktu procentowego, a dla lokat 36-miesięcznych i dłuższych teraz można uzyskać o 1 punktu procentowy więcej.

Jak otworzyć lokatę Facto?


By móc skorzystać z lokat Facto, trzeba założyć rachunek depozytowy, który prowadzony jest 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Ten rachunek jest oprocentowany (ale symbolicznie, bo na poziomie 0,5% w skali roku - to oprocentowanie zmienne; odsetki naliczane są na koniec miesiąca). Służy on zakładaniu kolejnych lokat. Każdy przelew z tego konta realizowany jest za 0 zł.

W celu założenia lokaty Facto najpierw trzeba przelać środki na rachunek depozytowy,  a dopiero wtedy poprzez bankowość internetową da się otworzyć lokatę/lokaty.

Po złożeniu wniosku o rachunek depozytowy i pozytywnej weryfikacji (już na tym etapie otrzymasz dane do zalogowania w bankowości internetowej), na maila przyjdzie numer rachunku do wykonania przelewu weryfikacyjnego - na ten rachunek będzie należało wykonać przelew z własnego konta w innym banku (ważne, by w tym przypadku Twe dane przy przelewie - imię, nazwisko i adres - idealnie pokrywały się z tymi we wniosku).

Przelew weryfikacyjny należy wykonać z konta, którego numer rachunku poda się już podczas składania wniosku. To konto będzie też kontem powiązanym z rachunkiem depozytowym w BFF Banku, a więc tylko z tego konta będą mogły odbywać się zasilenia rachunku depozytowego i w drugą stronę - wypłaty środków z BFF Banku (jeżeli jednak zajdzie potrzeba, to rachunek powiązany można w dowolnym momencie zmienić).

Bankowość internetowa BFF Banku prezentuje się przejrzyście (choć pewnie trudno by było inaczej, gdy w ofercie dla klientów indywidualnych bank ma w praktyce tylko rachunek depozytowy i lokaty):
Lokaty Facto: panel bankowości internetowej

Środki deponowane w BFF Banking Group podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów, przy czym za ochronę 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie odpowiada polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Warunki i zakres gwarancji są identyczne, jak w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. I także na bazie prawa wspólnotowego lokaty Facto mogą być dostępne w Polsce. 

 Informacje o takim stanie rzeczy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej włoskiego funduszu gwarantującego depozyty bankowe:

Lokaty Facto: gwarancja kapitału


Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. Oj szkoda, że nie 7% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety od BOŚ Banku nikt już się nie wychylił żeby dać 7% na 3 miesiące. Zobaczymy jak zareagują banki na słowa Kaczyńskiego.

   Usuń
  2. Wszyscy mówią że Kaczyński pogroził bankom i że wprowadzą podatek od zysków jeśli banki nie podniosą oprocentowania lokat. Ale mało kto przytacza całą wypowiedź. A Kaczyński mówił w oderwaniu od stanu obecnego, że nie może być tak że banki dają 0,-03% na lokatach. Takie dokładnie stawki przytoczył. A przecież już prawie wszędzie jest po 5% a nawet 6 i 7%. Więc pytanie co ma być wyznacznikiem dla banków? Może stopy procentowe RPP? A no to takie oprocentowanie już mamy. A po co banki miałyby dawać wyższy % klientom skoro same mogą taniej pożyczyć od NBP czy innych banków? Nawet obligacje skarbowe nie dają więcej.

   Usuń
  3. Nie rozumiem braku lokat 7 procent w momencie, kiedy rynki przewidują podwyżki stóp procentowych znając nastawienie r.p.p. Jeśli podwyższą stopy procentowe, to każdy bank powinien mieć 7 w krótkim terminie. Powinny być zapowiedzi i licytacje od razu po podwyżkach. Myślę, że PiS ma rację i banki działają niewystarczająco, a te które tego nie robią, powinny zostać ukarane. Dlaczego banki, które zarabiają na kredytach mają zarabiać na ciulaczach? Jest ustawa o zawieszeniu podatku belki, bo to co się dzieje jest karygodne.

   Usuń
  4. Tu nie masz racji. Poco bank ma zyskiwać na klientach pożyczając im po 5, czy 6, jak stopa lombardowa wynosi 6,5 procent? Takie lokaty to realny zysk banku, a jeżeli chce pieniądze to lokaty 3 miesięczne w dobie podwyżek co miesiąc się bankowi opłacają.
   Stopa lombardowa – określa cenę, po której bank centralny udziela bankom komercyjnym pożyczek pod zastaw papierów wartościowych.

   Usuń
 2. Chcę założyć lokatę na 6m-cy,czy taka lokata jest korzystna i bezpieczna w tym banku BFF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 100 tys. euro masz gwarancje. Możesz więc zakładać do 450 tys. zł na spokojnie.

   Usuń
 3. W tym momencie najlepsza oferta depozytowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie twierdzę, że w tekście pada niewłaściwe określenie konta depozytowego (rachunek techniczny) ani tego, że w tytule wiadomości stoi o niezakładaniu konta osobistego, ale sugerowałbym jednak by nie punktować tych stwierdzeń albowiem to konto depozytowe jest nawet lepsze od konta osobistego a to z uwagi na jego oprocentowanie. :-) W zamierzchłych czasach zanim się uzbierała kwota minimalnej lokaty trzymałem tam właśnie swoje luźne środki gdyż były oprocentowane na 1%, potem spadło do zera by znów się podnieść do 0,5%. lepiej niech tam leżą i czekają niż na innym koncie osobistym jakby... W razie potrzeby, pilnując sesji eliksiru, można szybko zasilić rachunek powiązany.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z podatkiem Belki przy lokacie w banku zagranicznym jakim jest BFF Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank działa w Polsce. Ma siedzibę w Łodzi. Więc ppdlega polskiemu prawu, w tym jest płatnikiem podatku Belki.

   Usuń
 6. Czy łatwo jest założyć lokatę Facto . Chciałabym założyć lokatę na 6 miesięcy, jestem emerytką i zastanawiam się czy sobie poradzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 11 lipca 2022 19:24
   A w jakim banku obecnie "emerytka" ma konto? Pytam, bo może lepiej skorzystać z oferty banku w którym się jest, niż ryzykować perturbacjami z jakimś włoskim tworem zwanym bankiem i w konsekwencji zawałem albo ciężką nerwicą.
   Ciekawa rzecz, że ludzie ciężko pracują przez całe życie by potem cały dorobek swojego życia chętnie utracić w ciągu jednej chwili goniąc za jakąś "marchewką". I niczego przez to całe swoje życie się nie uczą.

   Usuń
  2. Anonimowy11 lipca 2022 19:24
   Bardzo łatwo. Wszystko jest objaśnione we wniosku.

   Anonimowy11 lipca 2022 22:55
   Co za fanaberie wypisujesz. Bank jak bank a nie twór. Ma gwarancje bankowe. Żadne gonienie za czymkolwiek.

   Usuń
  3. @Anonimowy 11 lipca 2022 23:19
   Fanaberie to wypisujesz ty bo nie bardzo wiesz o czym mowa. I przez takich jak ty, tylko potem inni cierpią.

   Usuń
  4. Zachęcam do wymiany zdań i opinii bez wzajemnych oskarżeń lub ocen. Wtedy dyskutuje się milej.

   @Anonimowy 11 lipca 2022 22:55, nie widzę podstaw do przestróg i obaw, gdy lokaty podlegają pod system bankowych gwarancji depozytów (zresztą gdyby było inaczej, to na ten temat nie byłoby miejsca na blogu Bankobranie, bo też i dla mnie osobiście liczy się spokój i bezpieczeństwo ulokowanych środków).

   Usuń
 7. Od jutra 8% na 3 i 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...