Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 480 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.07.2022

Zgarnij 480 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Oto nowa, lipcowa promocja konta osobistego w Santander Banku.

Zgarnij 480 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku
Na uczestników czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł (z czego 50 zł wpadnie na start już za samo otwarcie konta) oraz nawet 180 zł w bonach na zakupy. A dla oszczędzających jest jeszcze dodatkowa zachęta: 5,5% na lokacie i 4% na koncie oszczędnościowym.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocje konta w Santanderze cieszą się dużym zainteresowaniem już od jakiegoś czasu, więc na opis niniejszej okazji do bankobrania często trafiają też osoby, które dotąd nie miały do czynienia z podobnymi propozycjami. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla nich (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to wiesz dobrze, że takie promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeżeli pierwszy raz widzisz taką promocję jak ta, to mam klika ważnych informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Regularni bywalcy bloga Bankobranie (a odwiedza go co najmniej 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od ponad 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte. I przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są całkiem łatwe). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi. Jednak trzymając się tego, o czym piszę poniżej, możesz zyskać co najmniej 480 zł, nie ponosząc przy tym ani grosza kosztów.
___________

Poniżej dowiesz się jak uzyskać: 
 • 300 zł w bonusach pieniężnych za otwarcie konta (w promocji pod nazwą: "300 zł premii z kontem - edycja II"),  
 • nagrodę za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku o konto - tu do wyboru będziesz mieć jedną z kilku nagród: 80 zł na zakupy w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando albo 4 bilety kina (Cinema City lub Helios);
 • [Aktualizacja w dn. 7.07.2022 r.] do tego doszła jeszcze jedna promocja, w której do zgarnięcia czeka bon o wartości 100 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Biedronka.

To wszystko da tytułowe 480 zł, ale... w praktyce zyskać można jeszcze więcej - niżej opiszę też możliwość zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta. Przyglądam się też ofercie Santander Banku dla oszczędzających. I choć tych propozycji banku jest aż tyle, to ogarnięcie warunków jest całkiem proste - ułatwi Ci to zresztą rozpiska, którą znajdziesz na końcu niniejszego wpisu (możesz ją pobrać, wydrukować i odhaczać kolejne kroki zbliżające Cię do zgarnięcia całej puli nagród).

Zyskaj 480 zł w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.07.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej, bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "300 zł premii z kontem - edycja II"


W ramach tej promocji otrzymasz premię 300 zł (wypłacaną w dwóch transzach: 50 i 250 zł).

By wziąć udział w promocji:
 • do 31.07.2022 r. złóż wniosek (o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
 • do 10.08.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą część premii (50 zł) i jednocześnie otworzy drogę do zgarnięcia kolejnego bonusu. 

By zdobyć drugą premię, już w wysokości 250 zł, w sierpniu, wrześniu i październiku 2022 roku (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • zapewnij wpływ(y) na konto min. 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz 
 • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym - np. na telefonie) - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji). 

Premie pieniężne bank zamierza wypłacić na konto każdego uczestnika do 31.08. (50 zł) oraz do 30.11.2022 r. (250 zł). Do czasu ich otrzymania nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Program "Polecam mój Bank": 80 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie jedna z poniższych nagród:
 • 80 zł do Biedronki lub 
 • 80 zł do Decathonu, lub
 • 80 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 80 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City, lub
 • 4 bilety do sieci kin Helios.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie):
 • najpóźniej w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: HMUE2C oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór ma być możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od jej udostępnienia.

[AKTUALIZACJA w dniu 7.07.2022 r.: dodatkowa nagroda - bon 100 zł do Biedronki


By zdobyć nagrodę, wystarczy złożyć wniosek o konto w Santanderze (do którego linkuję wyżej) w okresie od 7. do 31.07.2022 r. i dalej:
 • do 31.07.2022 r. zarejestruj się w promocji z bonem 100 zł do Biedronki - formularz uzupełnij tymi samymi danymi, które wpiszesz we wniosku o konto;

  Formularz rejestracyjny znajdziesz, klikając w "Wypełnij formularz" (jak na poniższym zrzucie ekranu ze strony promocji - w miejscu oznaczonym żółtą strzałką):
Formularz rejestracyjny w promocji

 • w sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2022 roku (w każdym z tych pięciu miesięcy kalendarzowych) wykonaj co najmniej 3 przelewy za pomocą aplikacji mobilnej - bank dopuszcza następujące przelewy: przelew w złotych na rachunek w innym banku, przelew na telefon Blik i/lub przelew do ZUS, do Urzędów Skarbowych lub innych organów podatkowych. Jak najprościej spełnić ten wymóg? Możesz wykonać 3 przelewy na dowolne kwoty na własne konto w innym banku. I już. 

Bon do Biedronki o wartości 100 zł bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 31.01.2023 r. Do tego czasu nie zamykaj konta osobistego (Jakie Chcę) w Santander Banku.

Zwróć jedynie uwagę, że o ile w promocji z premią do 300 zł czy z bonami 80 zł w programie poleceń pula nagród jest praktycznie nieograniczona, to tutaj na bony do Biedronki załapie się wyłącznie pierwsze 2 000 uczestników (decyduje kolejność rejestracji), więc z udziałem nie warto zwlekać.]


Jak zyskać jeszcze więcej?


Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 580 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 2", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Lokata Mobilna i Konto Max Oszczędnościowe. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 5,5% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 100 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku - więcej na jej temat przeczytasz tutaj. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę. Z kolei na Koncie Max Oszczędnościowym można uzyskać 4% w skali roku (do 300 tys. zł).

100 zł za konto dla dziecka. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 13-17 lat, to możesz zyskać dodatkową premię 100 zł za konto dla swej latorośli - więcej na ten temat piszę tutaj.

[Promocja zakończona] 8000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard (co przekłada się na nagrodę - do wyboru - o wartości 100 zł; może to być np. voucher na zakupy) - to promocja, która zakończyła się 15.07.2022 r., a szczegółowo omówiłem ją tutaj.

Konto Jakie Chcę w Santander Banku. Co warto wiedzieć?


Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem oraz zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku; zapewniając wpływy min. 1 000 zł - na potrzeby promocji - w sierpniu, wrześniu i październiku, jednocześnie spełnisz i ten warunek);

  Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od lipca do września na potrzeby uzyskania premii);

  Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł, jak i z nagrodą do wyboru za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (promocje nie są dostępne dla kont otwieranych w placówkach banku). Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

Na koniec dodam, że powyższy wpis nie jest wpisem sponsorowanym, ani bank nie ma wpływu na jego treść. Na blogu Bankobranie już od ponad 8 lat prześwietlam promocje różnych banków. A co ja mogę mieć z tego? Jeśli skorzystasz z mego polecenia, o którym piszę powyżej, to oprócz tego, że Ty weźmiesz udział w promocjach, to i mnie da nagrodę za polecenie.

Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:    

Rozpiska ułatwiająca spełnienie warunków promocji - dla uczestników promocji, zakładających konto po 16.07:

22 komentarze:

 1. Ja się nie doczekam na promocję w tym banku :( . Długie mają te okresy wykluczenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje konto jakie chce zamknęło się 23.06.22, nie było założone w promocji ale polecałem konto w promocji dla polecających. Łapie się na ta promocje czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w promocji wziąć może osoba, która co najmniej od 1.07.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego w Santander Banku (ta data przesuwa się z edycji na edycję, więc jeśli taka reguła zostanie, to za rok będziesz mógł wziąć udział).

   Usuń
  2. Czyli jeśli zamykałem konto z promocji Jakie Chcę 22.VIII.2019 to niestety się nie łapię.

   Usuń
  3. @Sławomir, jeśli było założone 1.04.2019 lub później, to to wyklucza. Jeśli jednak założyłeś wcześniej (przed 1.04.2019), a zamknąłeś w sierpniu 2019 roku, to teraz droga do udziału w obecnej promocji jest otwarta :)

   Usuń
  4. Echh 2.04.2019 to jeszcze się nie łapię :(, może przy następnej się już uda . Czyli te daty wykluczeń odnoszą się do otwarcia a nie zamknięcia konta?

   Usuń
 3. Czy liczą się płatności wykonane kartą przez telefon? Czyli dodaną np do wallet na ipohonie? I wtedy po prostu przykładam telefon do terminala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, płatności telefonem (Apple Pay lub Google Pay) są zaliczane.

   Usuń
 4. Chora jest ta karencja dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę - ponad 3 lata... Śmiech na sali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, przyjdzie czas że skrócą. Skoro Millennium skróciło to i tu w końcu to zrobią. Nie ma innej opcji.

   Usuń
 5. Jak nie mając karty spełnić warunek płatności kartą jako osoba polecająca?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy tylko ja mam problem z zarejestrowanie się do bezcennych chwil? Wydzwaniam od trzech tygodni! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie karta zarejestrowana od razu.

   Usuń
 7. Czy dostanę bonus za polecenia jeśli kod polecenia przekaże żonie i to ona założy konto? (ja już mam)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Każdy może polecać każdego. Także mąż żonę.

   Usuń
 8. Dzień dobry, promocja na bon do biedronki z 07.07 obejmuje też osoby, które założyły konto wcześniej z promocją „konto jakie chce”? Czy promocja obejmuje tylko osoby, które założyły konto w lipcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko wnioski o konto składane od 7-go lipca.

   Usuń
 9. Witam, przy zakładaniu konta promocyjnego w Santanderze, trzeba wyrazić zgody marketingowe. pojawia się jeszcze zgoda marketingowa telemedi, czyli zgoda na przekazywanie danych osobowych i danych objętych tajemnicą bankową, czy tę zgodę należy również wyrazić?
  Dziękuję za informacje na blogu, w podziękowaniu leci bonusik za kod polecający :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Telemedi to zgoda dobrowolna. Potwierdzałam na infolinii.

   Usuń
 10. Dostał ktoś pierwszą premie 50zł?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...