Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokaty w mBanku: do 6,9% w skali roku dla nowych środków (+ 450 zł premii na start) [AKTUALIZACJA]

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

14.07.2022

Lokaty w mBanku: do 6,9% w skali roku dla nowych środków (+ 450 zł premii na start) [AKTUALIZACJA]

Kolejny bank postanowił podnieść oprocentowanie dla oszczędzających.

Promocja "Wakacyjne oszczędzanie na 6 miesięcy"
Aktualnie w mBanku do 500 tys. zł uzyskać można (w zależności od rodzaju posiadanego konta) od 6,5 do 6,9% w skali roku. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, więc przy okazji warto odnotować, że na tych drugich czekają bonusy na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

W porównaniu z dotychczasowymi edycjami promocji oprocentowania na lokatach dla nowych środków, mBank oferuje teraz lokatę dłuższą - na 6 miesięcy, a nie jak dotąd 3-miesięczną..

[Aktualizacja w dn. 14.07., godz. 19:00: jeszcze dziś rano mBank na tych samych lokatach oferował... 5,8 i 6,5% w skali roku. Jednak później stawki uległy zmianie i teraz uzyskać można więcej. Pozostałe warunki nie uległy zmianie]

[Aktualizacja w dn. 15.07., g. 10:15: okazało się, że bank przywrócił też lokatę na nowe środki na okres 3 miesięcy.

Główne cechy tej lokaty otwieranej w ramach promocji "Wakacyjne oszczędzanie na 3 miesiące" to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 6,7% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 6,5% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive (np. eKonta osobistego - jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, sprawdź jak uzyskać do 450 zł premii na start).
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 1.07.2022 r.

Powyższa oferta ma być dostępna do 16.08.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych).]


Promocja "Wakacyjne oszczędzanie na 6 miesięcy"


Główne cechy lokaty na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 6 miesięcy
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 6,9% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 6,7% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive (np. eKonta osobistego - jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, sprawdź jak uzyskać do 450 zł premii na start).
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 16.08.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych).

Lokaty na nowe środki są lokatami odnawialnymi - po upływie umownego okresu na odnowionej lokacie będzie jednak obowiązywać oprocentowanie standardowe (czyli pewnie - delikatnie rzecz ujmując - nieoszałamiające; warto więc tego terminu dopilnować, by wtedy sprawdzić ofertowaną stawkę po odnowieniu i jeśli ona nie będzie zadawalająca, to lokatę zerwać).

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 1.07.2022 r.

Jeśli dopiero co zaczniesz korzystać z mBanku i teraz założysz konto, to wszystkie środki, które wpłacisz, będą kwalifikować się do zdeponowania na lokacie.

Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków (na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz na lokatach) na dzień 1.07.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę z poziomu strony informującej o lokacie na 3 miesiące lub z poziomu strony informującej o 6-miesięcznej lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").

Wyższe oprocentowanie (6,7% w skali roku na 3 miesiące lub 6,9% w skali roku na 6 miesięcy) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Jakby nadal były 3 miesiące a nie 6 to miałoby to sens. To już lepiej dać na konto oszczędnościowe w ING. Też 6,5% a dostęp do kasy i za 3 miesiące pewnie wyższe oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co oni się bawią w te 6,9? Nie mogli tak by dać 7?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 0,1 proc niby niewielka różnica. Ale dla banku przy 3 mld lokat to 1,5 mln różnicy w sumie odsetek (brutto).

   Usuń
 3. dodali 6.7% dla 3 miesięcznej dla konta intensive i 6.5% dla pozostałych kont
  https://www.mbank.pl/pdf/regulamin-osobyfiz/oszczednosci/406.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi promocja. W banku nowym już od czerwca mamy 6.8 procent. na 3 miesiące. Jednak nikt o tym nie pisze.

   Usuń
  2. Anonimowy15 lipca 2022 07:39
   Klon neobanku. Poczytaj sobie o czyścicielach kamienic w Poznaniu i nie wspieraj takich ludzi.

   Usuń
  3. Nie wspieram tylko Raiffeisen, ale fundusze przeszły do BNP Paribas i tam go kryli.dlatego tam już konta nie założę.

   Usuń
 4. Czy ja dobrze rozumiem manewr z nowymi środkami? :
  Jeśli 1 lipca ktoś miał np 5000 środków, a teraz ma mniej, to uzupełnia najpierw środki na koncie żeby był stan z 1 lipca, po czym zakłada lokatę na nowe środki, a np dzień po zaksięgowaniu kwoty na lokacie może wypłacić środki z konta nawet poniżej kwoty z 1 lipca?
  I czy taki manewr można robić za każdym razem, gdy chce założyć kolejną lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W przypadku lokaty można tak zrobić bo bank sprawdza nowe środki (nadwyżkę) tylko na dzień zakładania lokaty. Potem starym saldem można dowolnie dysponować.

   Usuń
 5. Lokata jest automatycznie odnawialna. Zatem jesli potem bedzie 0,1% zamiast 6,9% (czy 6,7%) to moge zerwac tą odnowioną lokatę i przenieść środki gdzie indziej. Pytanie: czy mb pobiera jakies oplaty za zerwanie lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Założyłam zwykłe konto (ekonto), ale nie ma możliwości założenia lokaty z oprocentowaniem powyżej 1% (cytuję z posta: "6,5% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive" - tak nie jest, wprowadzenie w błąd). Don't bother.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wchodzisz w lokaty bezpośrednio w bankowości. A musisz wejść we wniosek tak jak masz opisane w artykule. Przez stronę promocji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...