Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Kolejne podwyżki oprocentowania. Sprawdź najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.07.2022

Kolejne podwyżki oprocentowania. Sprawdź najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku

Czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku
O ile miesiąc temu przyglądałem się bankowym ofertom z oprocentowaniem od 4,5 do 6%, to teraz śmiało można wybierać spośród propozycji ze stawkami od 5 do 7% w skali roku. I wybór przy tym jest bardzo duży.

Rzeczywistość jest obecnie taka, że propozycje z oprocentowaniem min. 5% można znaleźć w zdecydowanej większości banków (abstrahując od szczegółów oferty i jej parametrów, bo i owszem - niektóre obwarowane są dodatkowymi warunkami do spełnienia). Niechlubnych wyjątków jest mało - do banków, które nie potrafiły zaserwować czegokolwiek co dawałoby obecnie min. 5% należą m.in. Plus Bank, Inteligo czy Pocztowy. Te więc pomijam, a poniżej przedstawiam to, co najlepsze, jeśli chodzi o lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku.

Nim do tego przejdę, ważne uwagi: uwzględniam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas (co zapewnia przewidywalny zysk bez niespodzianek zmienności w czasie trwania umowy). Zawsze gdy podaję oprocentowanie, to ujęte jest ono w skali roku. O kolejności przedstawienia ofert decyduje najwyższe oprocentowanie dostępne w danym banku - bywa ono czasem uzależnione od spełnienia dodatkowych warunków (np. gdy jest to lokata dla nowych klientów), ale przy okazji przedstawiam też inne propozycje takiego banku (o ile dają one min. 5%). 

Oferty warte szczególnej uwagi oznaczam gwiazdką (⭐) - to takie, które nie stawiają jakiś szczególnych wymogów (wśród nich są takie, które np. nie wymagają zakładania konta), pozwalają wpłacić dowolne (nawet większe) środki oraz dostępne są na krótsze okresy - bo w perspektywie spodziewanych kolejnych podwyżek stóp procentowych i (potencjalnie) idącego za tym wzrostu oprocentowania w bankach, na chwilę obecną lepszym wyborem wydają się właśnie lokaty na góra kilka miesięcy albo konta oszczędnościowe - one pozwolą łapać (miejmy nadzieję) jeszcze lepsze oferty wkrótce. 

Lokaty 7% na lipiec 2022 roku


✅ 7% w skali roku daje 6-miesięczna lokata powitalna w Nest Banku przewidziana dla osób zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto (co się opłaca, bo przy okazji - oprócz odsetek) można jeszcze zgarnąć bonus 50 zł na start. Ta lokata jest dostępna jeszcze w wariancie 3-miesięcznym (wtedy oprocentowanie wynosi 6% w skali roku). Więcej na temat tej lokaty przeczytasz tutaj.

Nie tylko nowi, ale też obecni klienci banku mogą skorzystać z lokaty na nowe środki. Tu bank daje oprocentowanie tym wyższe, im dłuższy jest okres umowy: od 5,25% w skali roku (na 6 lub 12 miesięcy), 5,5% (na 18 miesięcy) po 6% (na 2 lub 3 lata).

✅ Dwa dni temu nową tabelę oprocentowania wprowadził Toyota Bank i odtąd 7% można uzyskać na 200-dniowej Lokacie Sprint (na której można zdeponować do 15 tys. zł, ale każdy klient może założyć do 20 lokat tego typu, więc w sumie da się wpłacić nawet 300 tys. zł). 

Pisząc o jednej lokacie ze stawką 7% w Toyota Banku, nie sposób nie wspomnieć przy okazji o innych propozycjach tego banku. Lokata Sprint w wariancie nieco krótszym (bo a 180 dni) daje 6% w skali roku. To jednak stawka, którą w tym banku można też uzyskać na Lokacie Plus (na 3 lub 6 miesięcy). Z kolei na 9 lub 12 miesięcy Lokata Plus oferuje 6,5%. By założyć lokaty Sprint i/lub Plus, trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku. Więcej o tej ofercie piszę tutaj

✅ ⭐ W BFF Banku bez otwierania konta osobistego i właściwie bez jakichkolwiek dodatkowych warunków można uzyskać 5,5% na 1 miesiąc, po 6,5% w przypadku lokat 3-, 6 i 9-miesięcznych oraz po 7% na 12, 18 lub 24 miesiące, a na dłuższe okresy umowne można uzyskać 6% w skali roku. Na Lokacie Facto można zdeponować od 5 000 zł do nawet 12 milionów (choć oczywiście zawsze warto pamiętać o gwarancjach - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Więcej o tej ofercie piszę tutaj.

✅ 7% w skali roku można też znaleźć na lokacie dla nowych środków w Alior Banku - najwyższa stawka obowiązuje jednak dla depozytu 19-miesięcznego. Ale i krótsze okresy dają sporo: 5,5% na 92 dni, 6% na 182 dni lub 6,25% na 282 dni. Szczegółowo lokaty Aliora opisuję tutaj. W tym banku uzyskać można jeszcze 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym (także dla nowych środków), o którym więcej przeczytasz tutaj. W obydwu przypadkach trzeba posiadać konto w Aliorze, ale jego założenie akurat się opłaca, bo czekają bonusy do 500 zł na start

Lokaty z oprocentowaniem min. 6%


✅⭐ I tu już propozycja, którą wyróżniam gwiazdką, bo by z niej skorzystać nie trzeba zakładać konta osobistego, ulokować można nawet większe środki (aż do 1 miliona zł), a do tego wysokie oprocentowanie dostępne jest dla krótszych okresów. Lokata Lojalna w InBanku daje 6,25% na 3 miesiące lub 6,5% na 6 miesięcy. Więcej o tej lokacie przeczytasz tutaj.

✅⭐ Także bez zakładania konta osobistego można otworzyć Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku, która daje od 6% w skali roku (na 3 miesiące) do 6,5% (na 6 lub 12 miesięcy). Na jednej takiej lokacie można zdeponować do 180 tys. zł, ale każdy klient może założyć do 5 lokat na dany okres, więc da się wpłacić i większe środki - szczegóły tej oferty poznasz tutaj

W tym samym banku można uzyskać 6% w skali roku także na koncie oszczędnościowym (do 400 tys. zł; gwarantowane na 3 miesiące) - tu warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest również wpłata "nowych środków" i do tego dochodzi wymóg posiadania (lub otwarcia) konta osobistego w Getinie. Bliżej tej propozycji przyglądam się tutaj.

✅ Tak wysokie miejsce w zestawieniu BNP Paribas zawdzięcza Lokacie GOmobile, która daje 6% w skali roku na 5 miesięcy (do 50 tys. zł - szczegóły tutaj). Mogą z niej skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci (na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, czekają bonusy do 485 zł na start

W BNP Paribas można jeszcze znaleźć oprocentowanie co najmniej 5%, ale jest ono dostępne na lokacie GOonline dla dłuższych okresów - od 18 miesięcy.

✅ Do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie w ostatnim czasie dołączył też mBank. Propozycje ma dwie:
 • 6 lub 6,5% na rachunku oszczędnościowym Moje Cele (do 20 tys. zł na min. 3 miesiące) przewidziane jest dla osób zakładających konto osobiste w tym banku (przy okazji można zgarnąć bonusy do 450 zł) - sprawdź szczegóły tutaj;
 • 5,3 lub 6% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku) na 3-miesięcznej lokacie na nowe środki (tu już można ulokować do 500 tys. zł) - więcej na ten temat piszę tutaj.

Credit Agricole to też ten z banków, który zachęca wyższym oprocentowaniem, ale dopiero przy dłuższym okresie zdeponowania środków. 6% na rocznej lokacie (do 30 tys. zł) mogą uzyskać osoby, które zakładają konto osobiste (więcej na ten temat piszę tutaj). Już nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów jest za to lokata na nowe środki, dająca 5% w skali roku, ale tylko w przypadku okresów umownych na 12, 24 lub 36 miesięcy.

✅ W Banku Pekao najwyższe oprocentowanie (6% w skali roku) można znaleźć na Lokacie Rentierskiej, charakteryzującej się wypłatą odsetek co 3 miesiąc. To lokata z której mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci, ale na długi okres, bo 36 miesięcy. Dla nowych klientów jest za to 5% na koncie oszczędnościowym, które bank oferuje do 100 tys. zł i gwarantuje utrzymanie warunków przez 183 dni - nad tą ofertą pochyliłem się tutaj (przy okazji dodam, że tym klientem stać się warto, bo na start czekają bonusy do 300 zł - piszę o nich również w wyżej podlinkowanym wpisie).

Sporo ofert z piątką na przodzie


PKO BP oferuje dwie lokaty, na których daje 5,75% w skali roku. I to lokaty na skrajne okresy, bo jedna z nich jest 24-miesięczna (dostępna wyłącznie dla osób w wieku 60+). Ja jednak skupiałbym się na 1-miesięcznej Lokacie Mobilnej, na którą można wpłacić do 50 tys. zł. Taką lokatę można założyć tylko jedną (dostępna jest wyłącznie w aplikacji IKO), ale po jej zakończeniu da się ją uruchomić ponownie. Szczegółowo omawiam ją tutaj.

BOŚ Bank okazał się objawieniem zeszłego miesiąca, gdy zaserwował 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 7% w skali roku (bez wymogu zakładania konta), ale - chyba zaskoczony skalą zainteresowania - z oferty się wycofał. Obecnie - jeśli chodzi o oprocentowanie z piątką na przodzie - można tu uzyskać 5,5% na 6- lub 5,75% na 12-miesięcznej EKOlokacie Promocyjnej (to nadal lokata niewymagająca otwierania konta osobistego).

Swoją drogą, jeśli nie chcesz przegapić takich okazji (jak ta lokata 7%) w przyszłości, to możesz skorzystać z niezawodnego źródła powiadomień o nowościach - zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga:

✅ Santander Consumer Bank (którego nie należy mylić z Santander Bank Polska, a więc z dawnym BZ WBK) najwyższe oprocentowanie daje na Lokacie Online Nowe Środki: 5,7% na rok. Dla lokaty półrocznej stawka wynosi 5,5%, a 5% dostępne jest na depozycie 2- lub 3-letnim.

Pisząc o ofercie tego banku nie sposób pominąć rachunek oszczędnościowy, dający 5% w skali roku do 200 tys. zł (dla nowych środków) - więcej informacji o nim znajdziesz tutaj.

✅ W Citibanku najwięcej mogą uzyskać klienci z nieco zasobniejszym portfelem, bo tu trzeba dysponować kwotą min. 450 tys. zł. Poprzeczka jest powieszona bardzo wysoko, ale ulokowanie właśnie takiej sumy pozwala wziąć udział w promocji, w której dla większości tej kwoty da się uzyskać 5,5% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie, a także premię 3 000 zł na start (za otwarcie konta Citigold). Więcej o tej ofercie przeczytasz tutaj.

✅ Jeśli chodzi o łatwość dostępu do środków, to w Banku Millennium pod uwagę warto wziąć Konto Oszczędnościowe Profit (opisywane przeze mnie tutaj), które daje obecnie 5% dla nowych środków (do 200 tys. zł). By skorzystać z promocji oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w Millennium (lub je założyć - a za to bank płaci 360 zł).

5-procentowa stawka dostępna jest też w tym banku na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej (do 25 tys. zł) - tu już bez wymogu wpłacania nowych środków (można jednak mieć tylko jedną taką lokatę).

Poza tym jest jeszcze Lokata Horyzont Zysku, ale tu ponownie dla nowych środków - bank daje na niej 5% na 6 miesięcy i 5,5% na 12 lub 18 miesięcy.

✅ W ING Banku Śląskim okrągłe oprocentowanie 5% dostępne jest na rachunkach oszczędnościowych (OKO w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus, na które w sumie można wpłacić do 399 999,99 zł - więcej piszę tutaj) oraz na 6-miesięcznej lokacie (na niej jednak można ulokować nie więcej, niż 50 tys. zł).

✅ 5% w skali roku można znaleźć też w Santander Banku, ale jedynie na 4-miesięcznej Lokacie Mobilnej (której już nazwa może sugerować, że da się ją założyć tylko w aplikacji). Pozwala ona ulokować do 20 tys. zł, a klient ma możliwość otwarcia tylko jednej takiej lokaty.

✅ Z racji skrupulatności odnotuję również, że - wskutek niedawnej zmiany tabeli oprocentowania - 5% w skali roku (bez limitu kwotowego) można uzyskać także na rachunku oszczędnościowym w Aion Banku. Taka stawka dostępna jest jednak wyłącznie dla posiadaczy konta w planie taryfowym All-Inclusive, kosztującym bezwarunkowo aż 49,99 zł miesięcznie (realnie więc - wskutek opłaty - zysk będzie niższy).

__________

Powyższe zestawienie przedstawia najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec według stanu obowiązującego na 1.07.2022 r. Jako że oferty banków szybko się zmieniają, w późniejszym terminie możesz sprawdzić też na bieżąco aktualizowane:

__________

Jako że na blogu Bankobranie piszę tylko o tym z czego sam korzystam (lub przynajmniej chciałbym skorzystać), to też z racji tego - iż cenię sobie spokój oraz bezpieczeństwo swych oszczędności - pod uwagę biorę tylko lokaty i konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów. On zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza dwoma wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).
__________

Jeśli dopiero co rozpoczynasz oszczędzanie i być może stoisz przed założeniem pierwszej lokaty dla siebie, to w przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zajrzyj do mego wpisu poradnikowego: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - w nim znajdziesz objaśnienia, wskazówki i wskazówki oraz kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności.

16 komentarzy:

 1. 6.8 na 3 miesiące w banku nowym, na 1 miesiąc 7.2 do 10 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowi czyścicieli kamienic mówimy nie!

   Usuń
  2. 1 m-c?! Przy kwocie 10k różnica w odsetkach między lokatą w PKO też na 1 m-c (5,75%) to 9,65 zł. Za tyle się sprzedać? Ludzie miejcie godność.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 lipca 2022 14:38
   Gdyby ludzie mieli w Polsce godność, to ci czyściciele kamienic z Poznania wrzucający robactwo do mieszkań ludzi i zalewający te mieszkania żeby im je odebrać, dawno by nie mieli prawa w Polsce do tego by zajmować się bankowością. Tymczasem oni nowy bank przejęli. I prawo im na to pozwala.

   Super Express jako jeden z wielu pisał:
   "Zasypywali gruzem, odcinali prąd i gaz, zalewali wodą, wrzucali petardy, wpuszczali robaki. To tylko niektóre „wyszukane” metody poznańskich czyścicieli kamienic, którzy chcąc pozbyć się niechcianych lokatorów z kamienic - zamieniali ich życie w piekło."

   Usuń
 2. Ciekawe co by to było gdyby były czasy w których istniał Idea Bank, BGŻ Optima, Meritum. Pewnie kilka lokat po 8% by już hulało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiało 8% by już było a w Idea Bank ba Happy już pewnie i 10%

   Usuń
 3. W credit Agricole lokata mobilna dla nowych klientów jest na 7% do kwoty 75 000 zł. W zestawieniu jest błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to lokata na rok. Więc niech się nie ośmieszają.

   Usuń
 4. Od 5 lipca podwyżka lokat Facto.

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak na najlepszych lokatach tracimy 10% rocznie... To są dobre oferty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie!Jest fatalnie,25 lat temu przy tej samej inflacji miałem lokaty na 18% !

   Usuń
  2. No zawsze można kasę kisić w domu i mieć wielkie, okrągłe 0%. A co z inflacją?

   Usuń
 6. A dla mnie właśnie kończy się roczna lokata na 1%. Nie ma to jak mieć pecha. Rok temu myślałam, że to dobry pomysł. Po 6 miesiącach już nie chciałam zrywać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od 11 lipca w banku Millennium konto oszczednosciowe będzie 6%

  OdpowiedzUsuń
 8. Już od jutra w Banku Millennium 6%.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy istnieje lista najlepszych lokat w euro czy dolarach ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...