Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Kolejne podwyżki oprocentowania. Sprawdź najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku

700 zł od Santandera630 zł od BNP Paribas⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.07.2022

Kolejne podwyżki oprocentowania. Sprawdź najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku

Czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku
O ile miesiąc temu przyglądałem się bankowym ofertom z oprocentowaniem od 4,5 do 6%, to teraz śmiało można wybierać spośród propozycji ze stawkami od 5 do 7% w skali roku. I wybór przy tym jest bardzo duży.

Rzeczywistość jest obecnie taka, że propozycje z oprocentowaniem min. 5% można znaleźć w zdecydowanej większości banków (abstrahując od szczegółów oferty i jej parametrów, bo i owszem - niektóre obwarowane są dodatkowymi warunkami do spełnienia). Niechlubnych wyjątków jest mało - do banków, które nie potrafiły zaserwować czegokolwiek co dawałoby obecnie min. 5% należą m.in. Plus Bank, Inteligo czy Pocztowy. Te więc pomijam, a poniżej przedstawiam to, co najlepsze, jeśli chodzi o lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2022 roku.

Nim do tego przejdę, ważne uwagi: uwzględniam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas (co zapewnia przewidywalny zysk bez niespodzianek zmienności w czasie trwania umowy). Zawsze gdy podaję oprocentowanie, to ujęte jest ono w skali roku. O kolejności przedstawienia ofert decyduje najwyższe oprocentowanie dostępne w danym banku - bywa ono czasem uzależnione od spełnienia dodatkowych warunków (np. gdy jest to lokata dla nowych klientów), ale przy okazji przedstawiam też inne propozycje takiego banku (o ile dają one min. 5%). 

Oferty warte szczególnej uwagi oznaczam gwiazdką (⭐) - to takie, które nie stawiają jakiś szczególnych wymogów (wśród nich są takie, które np. nie wymagają zakładania konta), pozwalają wpłacić dowolne (nawet większe) środki oraz dostępne są na krótsze okresy - bo w perspektywie spodziewanych kolejnych podwyżek stóp procentowych i (potencjalnie) idącego za tym wzrostu oprocentowania w bankach, na chwilę obecną lepszym wyborem wydają się właśnie lokaty na góra kilka miesięcy albo konta oszczędnościowe - one pozwolą łapać (miejmy nadzieję) jeszcze lepsze oferty wkrótce. 

Lokaty 7% na lipiec 2022 roku


✅ 7% w skali roku daje 6-miesięczna lokata powitalna w Nest Banku przewidziana dla osób zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto (co się opłaca, bo przy okazji - oprócz odsetek) można jeszcze zgarnąć bonus 50 zł na start. Ta lokata jest dostępna jeszcze w wariancie 3-miesięcznym (wtedy oprocentowanie wynosi 6% w skali roku). Więcej na temat tej lokaty przeczytasz tutaj.

Nie tylko nowi, ale też obecni klienci banku mogą skorzystać z lokaty na nowe środki. Tu bank daje oprocentowanie tym wyższe, im dłuższy jest okres umowy: od 5,25% w skali roku (na 6 lub 12 miesięcy), 5,5% (na 18 miesięcy) po 6% (na 2 lub 3 lata).

✅ Dwa dni temu nową tabelę oprocentowania wprowadził Toyota Bank i odtąd 7% można uzyskać na 200-dniowej Lokacie Sprint (na której można zdeponować do 15 tys. zł, ale każdy klient może założyć do 20 lokat tego typu, więc w sumie da się wpłacić nawet 300 tys. zł). 

Pisząc o jednej lokacie ze stawką 7% w Toyota Banku, nie sposób nie wspomnieć przy okazji o innych propozycjach tego banku. Lokata Sprint w wariancie nieco krótszym (bo a 180 dni) daje 6% w skali roku. To jednak stawka, którą w tym banku można też uzyskać na Lokacie Plus (na 3 lub 6 miesięcy). Z kolei na 9 lub 12 miesięcy Lokata Plus oferuje 6,5%. By założyć lokaty Sprint i/lub Plus, trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku. Więcej o tej ofercie piszę tutaj

✅ ⭐ W BFF Banku bez otwierania konta osobistego i właściwie bez jakichkolwiek dodatkowych warunków można uzyskać 5,5% na 1 miesiąc, po 6,5% w przypadku lokat 3-, 6 i 9-miesięcznych oraz po 7% na 12, 18 lub 24 miesiące, a na dłuższe okresy umowne można uzyskać 6% w skali roku. Na Lokacie Facto można zdeponować od 5 000 zł do nawet 12 milionów (choć oczywiście zawsze warto pamiętać o gwarancjach - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Więcej o tej ofercie piszę tutaj.

✅ 7% w skali roku można też znaleźć na lokacie dla nowych środków w Alior Banku - najwyższa stawka obowiązuje jednak dla depozytu 19-miesięcznego. Ale i krótsze okresy dają sporo: 5,5% na 92 dni, 6% na 182 dni lub 6,25% na 282 dni. Szczegółowo lokaty Aliora opisuję tutaj. W tym banku uzyskać można jeszcze 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym (także dla nowych środków), o którym więcej przeczytasz tutaj. W obydwu przypadkach trzeba posiadać konto w Aliorze, ale jego założenie akurat się opłaca, bo czekają bonusy do 500 zł na start

Lokaty z oprocentowaniem min. 6%


✅⭐ I tu już propozycja, którą wyróżniam gwiazdką, bo by z niej skorzystać nie trzeba zakładać konta osobistego, ulokować można nawet większe środki (aż do 1 miliona zł), a do tego wysokie oprocentowanie dostępne jest dla krótszych okresów. Lokata Lojalna w InBanku daje 6,25% na 3 miesiące lub 6,5% na 6 miesięcy. Więcej o tej lokacie przeczytasz tutaj.

✅⭐ Także bez zakładania konta osobistego można otworzyć Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku, która daje od 6% w skali roku (na 3 miesiące) do 6,5% (na 6 lub 12 miesięcy). Na jednej takiej lokacie można zdeponować do 180 tys. zł, ale każdy klient może założyć do 5 lokat na dany okres, więc da się wpłacić i większe środki - szczegóły tej oferty poznasz tutaj

W tym samym banku można uzyskać 6% w skali roku także na koncie oszczędnościowym (do 400 tys. zł; gwarantowane na 3 miesiące) - tu warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest również wpłata "nowych środków" i do tego dochodzi wymóg posiadania (lub otwarcia) konta osobistego w Getinie. Bliżej tej propozycji przyglądam się tutaj.

✅ Tak wysokie miejsce w zestawieniu BNP Paribas zawdzięcza Lokacie GOmobile, która daje 6% w skali roku na 5 miesięcy (do 50 tys. zł - szczegóły tutaj). Mogą z niej skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci (na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, czekają bonusy do 485 zł na start

W BNP Paribas można jeszcze znaleźć oprocentowanie co najmniej 5%, ale jest ono dostępne na lokacie GOonline dla dłuższych okresów - od 18 miesięcy.

✅ Do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie w ostatnim czasie dołączył też mBank. Propozycje ma dwie:
 • 6 lub 6,5% na rachunku oszczędnościowym Moje Cele (do 20 tys. zł na min. 3 miesiące) przewidziane jest dla osób zakładających konto osobiste w tym banku (przy okazji można zgarnąć bonusy do 450 zł) - sprawdź szczegóły tutaj;
 • 5,3 lub 6% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku) na 3-miesięcznej lokacie na nowe środki (tu już można ulokować do 500 tys. zł) - więcej na ten temat piszę tutaj.

Credit Agricole to też ten z banków, który zachęca wyższym oprocentowaniem, ale dopiero przy dłuższym okresie zdeponowania środków. 6% na rocznej lokacie (do 30 tys. zł) mogą uzyskać osoby, które zakładają konto osobiste (więcej na ten temat piszę tutaj). Już nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów jest za to lokata na nowe środki, dająca 5% w skali roku, ale tylko w przypadku okresów umownych na 12, 24 lub 36 miesięcy.

✅ W Banku Pekao najwyższe oprocentowanie (6% w skali roku) można znaleźć na Lokacie Rentierskiej, charakteryzującej się wypłatą odsetek co 3 miesiąc. To lokata z której mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci, ale na długi okres, bo 36 miesięcy. Dla nowych klientów jest za to 5% na koncie oszczędnościowym, które bank oferuje do 100 tys. zł i gwarantuje utrzymanie warunków przez 183 dni - nad tą ofertą pochyliłem się tutaj (przy okazji dodam, że tym klientem stać się warto, bo na start czekają bonusy do 300 zł - piszę o nich również w wyżej podlinkowanym wpisie).

Sporo ofert z piątką na przodzie


PKO BP oferuje dwie lokaty, na których daje 5,75% w skali roku. I to lokaty na skrajne okresy, bo jedna z nich jest 24-miesięczna (dostępna wyłącznie dla osób w wieku 60+). Ja jednak skupiałbym się na 1-miesięcznej Lokacie Mobilnej, na którą można wpłacić do 50 tys. zł. Taką lokatę można założyć tylko jedną (dostępna jest wyłącznie w aplikacji IKO), ale po jej zakończeniu da się ją uruchomić ponownie. Szczegółowo omawiam ją tutaj.

BOŚ Bank okazał się objawieniem zeszłego miesiąca, gdy zaserwował 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 7% w skali roku (bez wymogu zakładania konta), ale - chyba zaskoczony skalą zainteresowania - z oferty się wycofał. Obecnie - jeśli chodzi o oprocentowanie z piątką na przodzie - można tu uzyskać 5,5% na 6- lub 5,75% na 12-miesięcznej EKOlokacie Promocyjnej (to nadal lokata niewymagająca otwierania konta osobistego).

Swoją drogą, jeśli nie chcesz przegapić takich okazji (jak ta lokata 7%) w przyszłości, to możesz skorzystać z niezawodnego źródła powiadomień o nowościach - zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga:

✅ Santander Consumer Bank (którego nie należy mylić z Santander Bank Polska, a więc z dawnym BZ WBK) najwyższe oprocentowanie daje na Lokacie Online Nowe Środki: 5,7% na rok. Dla lokaty półrocznej stawka wynosi 5,5%, a 5% dostępne jest na depozycie 2- lub 3-letnim.

Pisząc o ofercie tego banku nie sposób pominąć rachunek oszczędnościowy, dający 5% w skali roku do 200 tys. zł (dla nowych środków) - więcej informacji o nim znajdziesz tutaj.

✅ W Citibanku najwięcej mogą uzyskać klienci z nieco zasobniejszym portfelem, bo tu trzeba dysponować kwotą min. 450 tys. zł. Poprzeczka jest powieszona bardzo wysoko, ale ulokowanie właśnie takiej sumy pozwala wziąć udział w promocji, w której dla większości tej kwoty da się uzyskać 5,5% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie, a także premię 3 000 zł na start (za otwarcie konta Citigold). Więcej o tej ofercie przeczytasz tutaj.

✅ Jeśli chodzi o łatwość dostępu do środków, to w Banku Millennium pod uwagę warto wziąć Konto Oszczędnościowe Profit (opisywane przeze mnie tutaj), które daje obecnie 5% dla nowych środków (do 200 tys. zł). By skorzystać z promocji oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w Millennium (lub je założyć - a za to bank płaci 360 zł).

5-procentowa stawka dostępna jest też w tym banku na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej (do 25 tys. zł) - tu już bez wymogu wpłacania nowych środków (można jednak mieć tylko jedną taką lokatę).

Poza tym jest jeszcze Lokata Horyzont Zysku, ale tu ponownie dla nowych środków - bank daje na niej 5% na 6 miesięcy i 5,5% na 12 lub 18 miesięcy.

✅ W ING Banku Śląskim okrągłe oprocentowanie 5% dostępne jest na rachunkach oszczędnościowych (OKO w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus, na które w sumie można wpłacić do 399 999,99 zł - więcej piszę tutaj) oraz na 6-miesięcznej lokacie (na niej jednak można ulokować nie więcej, niż 50 tys. zł).

✅ 5% w skali roku można znaleźć też w Santander Banku, ale jedynie na 4-miesięcznej Lokacie Mobilnej (której już nazwa może sugerować, że da się ją założyć tylko w aplikacji). Pozwala ona ulokować do 20 tys. zł, a klient ma możliwość otwarcia tylko jednej takiej lokaty.

✅ Z racji skrupulatności odnotuję również, że - wskutek niedawnej zmiany tabeli oprocentowania - 5% w skali roku (bez limitu kwotowego) można uzyskać także na rachunku oszczędnościowym w Aion Banku. Taka stawka dostępna jest jednak wyłącznie dla posiadaczy konta w planie taryfowym All-Inclusive, kosztującym bezwarunkowo aż 49,99 zł miesięcznie (realnie więc - wskutek opłaty - zysk będzie niższy).

__________

Powyższe zestawienie przedstawia najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec według stanu obowiązującego na 1.07.2022 r. Jako że oferty banków szybko się zmieniają, w późniejszym terminie możesz sprawdzić też na bieżąco aktualizowane:

__________

Jako że na blogu Bankobranie piszę tylko o tym z czego sam korzystam (lub przynajmniej chciałbym skorzystać), to też z racji tego - iż cenię sobie spokój oraz bezpieczeństwo swych oszczędności - pod uwagę biorę tylko lokaty i konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów. On zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza dwoma wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).
__________

Jeśli dopiero co rozpoczynasz oszczędzanie i być może stoisz przed założeniem pierwszej lokaty dla siebie, to w przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zajrzyj do mego wpisu poradnikowego: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - w nim znajdziesz objaśnienia, wskazówki i wskazówki oraz kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności.

16 komentarzy:

 1. 6.8 na 3 miesiące w banku nowym, na 1 miesiąc 7.2 do 10 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowi czyścicieli kamienic mówimy nie!

   Usuń
  2. 1 m-c?! Przy kwocie 10k różnica w odsetkach między lokatą w PKO też na 1 m-c (5,75%) to 9,65 zł. Za tyle się sprzedać? Ludzie miejcie godność.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 lipca 2022 14:38
   Gdyby ludzie mieli w Polsce godność, to ci czyściciele kamienic z Poznania wrzucający robactwo do mieszkań ludzi i zalewający te mieszkania żeby im je odebrać, dawno by nie mieli prawa w Polsce do tego by zajmować się bankowością. Tymczasem oni nowy bank przejęli. I prawo im na to pozwala.

   Super Express jako jeden z wielu pisał:
   "Zasypywali gruzem, odcinali prąd i gaz, zalewali wodą, wrzucali petardy, wpuszczali robaki. To tylko niektóre „wyszukane” metody poznańskich czyścicieli kamienic, którzy chcąc pozbyć się niechcianych lokatorów z kamienic - zamieniali ich życie w piekło."

   Usuń
 2. Ciekawe co by to było gdyby były czasy w których istniał Idea Bank, BGŻ Optima, Meritum. Pewnie kilka lokat po 8% by już hulało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiało 8% by już było a w Idea Bank ba Happy już pewnie i 10%

   Usuń
 3. W credit Agricole lokata mobilna dla nowych klientów jest na 7% do kwoty 75 000 zł. W zestawieniu jest błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to lokata na rok. Więc niech się nie ośmieszają.

   Usuń
 4. Od 5 lipca podwyżka lokat Facto.

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak na najlepszych lokatach tracimy 10% rocznie... To są dobre oferty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie!Jest fatalnie,25 lat temu przy tej samej inflacji miałem lokaty na 18% !

   Usuń
  2. No zawsze można kasę kisić w domu i mieć wielkie, okrągłe 0%. A co z inflacją?

   Usuń
 6. A dla mnie właśnie kończy się roczna lokata na 1%. Nie ma to jak mieć pecha. Rok temu myślałam, że to dobry pomysł. Po 6 miesiącach już nie chciałam zrywać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od 11 lipca w banku Millennium konto oszczednosciowe będzie 6%

  OdpowiedzUsuń
 8. Już od jutra w Banku Millennium 6%.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy istnieje lista najlepszych lokat w euro czy dolarach ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...