Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od 6 do 7% na lokacie + niezmienione 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ premia 400 zł za otwarcie konta)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.07.2022

Od 6 do 7% na lokacie + niezmienione 5% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ premia 400 zł za otwarcie konta)

Dziś wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze. Jednocześnie bank podniósł też stawki na lokatach. 

Lokata na nowe środki 7% w Alior Banku
I o ile z każdą nową edycją bliżej przyglądałem się ofercie rachunku oszczędnościowego, to teraz - przy "zamrożonej" na nim stawce 5% -szczególną uwagę zwracam na lokaty, bo tu można uzyskać od 6% w skali roku na 3 miesiące do nawet 7% (na dłuższy okres).

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź nową edycję promocji, którą opisuję tutaj.]

W przypadku Konta Mega Oszczędnościowego, w najnowszej, 26. edycji promocji oprocentowania dla nowych środków, podwyższony został limit środków, jakie można ulokować przy oprocentowaniu 5% w skali roku - teraz jest to już nawet 400 tys. zł (a nie jak dotąd 200 tys. zł). To zmiana na plus, acz szkoda, że nie drgnęło oprocentowanie A przypomnę, że na jego podwyżki na kontach oszczędnościowych zdecydowało się kilka banków - i tak obecnie można uzyskać 7% w ING Banku Śląskim, 6,8 lub 7% w mBanku czy 7% w Millennium. Jest więc z czego wybierać. I choć dziś o Koncie Mega Oszczędnościowym z oferty Aliora też napiszę, to jednak dopiero na końcu. Na początku przyglądam się temu co lepsze, bo lokaty - także krótkoterminowe - obecnie dają tutaj wyższe oprocentowanie.

💡 Na wstępie - tym osobom, które nie mają jeszcze konta osobistego w Alior Banku - przypomnę, że jeszcze (ale już tylko do 31.07.2022 r.) można załapać się na promocję, w której bank płaci do 400 zł za Konto Jakże Osobiste (to okazja na dodatkowy zysk, dzięki gwarantowanym bonusom pieniężnym - oprócz odsetek, rzecz jasna) - w podlinkowanym wpisie znajdziesz opis promocji i prześwietlenie konta. Niżej skupiam się już na ofercie Aliora dla oszczędzających.

Lokata na Nowe Środki: do 7% w skali roku


Lokatę - jak już jej nazwa dobitnie sugeruje - można założyć, deponując na niej nowe środki.

W przypadku nowych klientów sytuacja jest klarowna - promocyjnym oprocentowaniem objęte będą wszystkie środki, jakie będziesz wpłacać na lokaty, bo z automatu będą one nowymi środkami.

Jeśli już jest Ci dane posiadać konto lub konta i lokaty w Aliorze, to teraz niezbędnym będzie wyliczenie "nowych środków", które będą kwalifikowały się do wpłacenia na lokatę. A zgodnie z zapisem zawartym w tabeli oprocentowania Alior Banku:
"Do zawarcia lokaty na nowe środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, tj. nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 20 lipca 2022 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym tych rachunków, a saldem z 20 lipca 2022 r"

 
Zatem przykładowo: jeśli saldo Twych środków na kontach (osobistych i oszczędnościowych) oraz na lokatach w Aliorze na dzień 20.07.2022 r. (na koniec tego dnia) wynosiło 2 000 zł, a teraz będziesz mieć w Aliorze 10 000 zł, to nowymi środkami będzie kwota 8 000 zł - i to właśnie tyle da się wpłacić na lokatę/lokaty z promocyjnym oprocentowaniem od 6 do 7% w skali roku. 

Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w Alior Banku to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) uzależnione od okresu umownego lokaty:
  • 6,0% na 92 dni
  • 6,5% na 182 dni
  • 7,0% na 365 dni
 • klient ma możliwość założenia dowolnej liczby tego typu lokat
 • kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu lokaty (ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza brak jakichkolwiek odsetek i zwrot samego kapitału).

  Lokatę na nowe środki można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej po uprzednim wpłaceniu środków (przeznaczonych na lokatę) na konto w Aliorze.

  Konto Mega Oszczędnościowe 26. edycja: do 5,0% do 400 tys. zł


  Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
  • dostępność promocji: od 26.07. do 13.09.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
  • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 400 000 zł;
  • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
  • wysokość oprocentowania:
   • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
   • 5,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

  Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

  Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami na start), to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 5% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

  Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


  Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 20.07.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

  Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

  Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 26. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

  Konto Mega Oszczędnościowe - co trzeba wiedzieć?


  Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

  Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

  Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

  Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 400 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

  Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 4% w skali roku nie jest dostępne).

  Na koniec - ale już bardziej jako ciekawostki (bo dużo tu obwarowań) - dodam, że w Aliorze dostępna jest jeszcze - po drobnych zmianach - 100-dniowa Lokata Mobilna z oproc. 6% w skali roku, na której zdeponować można do 50 tys. zł (względem poprzedniej oferty okres tej lokaty jest nieco dłuższy, a do tego można zdeponować większą kwotę). Jak już nazwa lokaty może sugerować, skorzystać da się z niej wyłącznie w aplikacji mobilnej Aliora. Są też jednak i dodatkowe warunki - Lokatę Mobilną mogą założyć tylko klienci, którzy udzielili zgód marketingowych oraz na dzień 30.06.2022 r. posiadali konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN) w Aliorze. Ponadto Lokata Mobilna dostępna jest tylko dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji.


  Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (na lokatach, jak i na Koncie Mega Oszczędnościowym) podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

  Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:  Przydatne dokumenty:

  29 komentarzy:

  1. Między lokatą a kontem oszczędnościowym taka różnica (na plus lokaty) że stare środki trzeba mieć tylko w momencie zakładania lokaty i zaraz później można je zabierać. A w przypadku konta oszczędnościowego żeby oprocentowanie dla nowych środków się naliczało to trzeba cały czas te stare saldo utrzymywać.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W przypadku KO te 5% nie jest atrakcyjne.

    Usuń
  2. Tylko czy z poprzedniej edycji na 4 procent można przystąpić do nowej i kiedy? Po 4 miesiącach co dalej?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jak w czasie trwania 26 edycji skończy ci się jakaś poprzednia edycja to możesz przystąpić do 27 edycji.

    Usuń
   2. Chyba jeszcze nie mogę, a mam 24 edycję z maja.

    Usuń
  3. Chciałem teraz otworzyć konto w promce w aliorze ale strona promocji mnie informuje że nie mogę otworzyć konta... Poszedłem więc do oddziału i się pytam czy mam umowę ramową jeszcze. Okazało się że dwa lata temu nie zamknęli mi konta.. A pamiętam że jeszcze mi wypłacali gotówkę z konta żeby je zamknąć. I naliczali mi odsetki za prowadzenie konta, niby tylko 28 zł ale i tak przygrali wiadomo w co.. Nie mam już potwierdzenia że zamykałem ale wszystko miałem uregulowane bo zawsze pytam jak zamykam czy jestem na zero i czy żadnych opłat już nie poniosę a tu taki zonk.. Reklamacja coś da, jak myślicie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Było trzymać papiery. A dlaczego tego konta nie zamknąłeś on line tylko na gębę? Nigdy nie wiadomo co jakiś agent co siedzi po drugiej stronie robi. Mi kiedyś też niby zamknęli konto a okazało się że nie do końca.Konieczna była interwencja że mają zamknąć a nie udawać że zamknęli. Było wtedy jako nieaktywne a nie zamknięte a to różnica! Reklamuj!

    Usuń
   2. A jakoś zawsze w oddziale zamykam. Jakoś miesiąc temu robiłem porządki i wszystkie potwierdzenia zamkniętych kont poszły do pieca... Złożyłem reklamację, zobaczymy czy coś to da

    Usuń
  4. To jest państwowy bank więc niskie oprocentowanie daje

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. No teraz już nie takie niskie. Akurat Alior czy Pekao oferują już całkiem spoko oprocentowanie. Spójrz za to na Credit Agricole, Citi albo Santandera. Tam amsz niskie oprocentowanie a to nie są państwowe banki.

    Usuń
   2. Udziały Skarbu Państwa w Alior to zaledwie 32%

    Usuń
   3. Udziały Skarbu Państwa w Pekao to zaledwie 30%

    Usuń
   4. Niezmienia to faktu, ze Skarb Państwa jest większościowym udziałowcem obydwu banków :)

    Usuń
   5. Udziały Skarbu Państwa w PKO to zaledwie 29,5 %

    Usuń
   6. Z państwowych banków to Pocztowy ma teraz najsłabszą ofertę. Lokata 3,5% to max.

    Usuń
  5. Dokładnie tak, żadnej zachęty dla oszczędzających. Wcześniej wchłonęli Multibank który był bardziej konkurencyjny.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ale Alior nie wchłonął Multibanku. To zrobił mBank.

    Usuń
   2. Alior wchłonął T-Mobile Usługi Bankowe i Meritum Bank :)

    Usuń
   3. Alior przejął Meritum oraz operacje detaliczne BPH.

    Usuń
   4. Multibank to funkcjonująca w latach 2001-2013 marka detaliczna BRE Bank. W 2013 została zastąpiona marką mBank, w związku z unifikacją marek grupy mBank (dawnej grupy BRE Bank).

    W 2011 grupa ok. 1000 konsumentów wytoczyła Multibankowi i mBankowi proces zbiorowy z powodu niejasnych zapisów regulujących kwestie oprocentowania kredytów hipotecznych. Był to pierwszy w Polsce proces zbiorowy przeciwko bankowi.

    Usuń
  6. Zmiana rodzaju konta osobistego to 150 zeta w plecy - groteska!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ale co ma piernik do wiatraka? Przecież nikt nikogo nie zmusza do zmiany rodzaju konta. Jak nie pasuje ci już stare posiadane konto to możesz je zamknąć a założyć nowe w to miejsce.

    Usuń
   2. W takim przypadku nadawany jest inny nr konta, a są klienci, którym zależy na utrzymaniu tegoż.

    Usuń
  7. Ailor bank mam konto oprocentowane na 0. 25

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ale to standardowe. Standardowego nigdy nie będziesz mieć takiego jak promocyjne. To proste. A czy 0,25 czy nawet by było 2,5% to żadna różnica.

    Usuń
   2. Bawią mnie komentarze w których ludzie rozwodzą się nad tym że banki dają 0,01 czy 0,1%. A no dają bo po co mają się wykosztowywać skoro części klientów to obojętne ile mają? A tym co nie obojętne to i tak zawsze pójdą z kasą tam gdzie jest najwięcej. A obecnie o to nie jest trudno bo wybór jest olbrzymi i można sobie przerzucać między bankami lokując na maksymalnych stawkach.

    Usuń
   3. Przepraszam, ale ten portal powstał, aby ludzie właśnie wiedzieli jak zarabiać i przerzucać kasę tam, gdzie dają najwięcej i mieć swoją strategię. Natomiast do początku roku, kiedy stopy procentowe były niskie, to ludziom faktycznie nie zależało.

    Usuń
   4. Ależ tego nie podważam. Raczej na myśli mam to że w ogóle szkoda tracić czas i energię na sprawdzanie ofert oprocentowania standardowego. Bo nawet gdyby ono było wyższe to i tak nie będzie takie jakie pożądają tutaj zaglądające osoby. Przynajmniej ja tak mam. Gdyby mój bank oferował 6% w standardzie a gdzieś mam 6,75% to ja i tak przeleję kasę tam gdzie więcej.

    Usuń
   5. Problem w tym, że standardowe jest małe, a 6 i 6.5 obowiązuje dla nowych środków czy nowych klientów. Dlatego trzeba przeskakiwać i trafiać na dzień badania salda wyższy co 3 miesiące. Lub placić za ko, co się nie opłaca, bo staje się defakto lokata.

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

  Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...