Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 7% dla oszczędzających)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.07.2022

Nawet 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 7% dla oszczędzających)

Wystartowała nowa edycja promocji konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Nawet 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim
Dzięki niej do wzięcia czeka premia pieniężna 200 zł na start, ale dobrze się składa, że promocja łączy się także z programem poleceń. W ten sposób można zgarnąć więcej - w sumie nawet 250 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Nawet 250 zł premii za Konto Direct


Dla kogo promocja z premią 200 zł? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 1.04.2021 r. nie miała konta w ING Banku Śląskim (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy kont). Jeśli spełniasz powyższy warunek, to z automatu łapiesz się również na możliwość uzyskania bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia.

Ponadto - zgodnie z regulaminem promocji:
"Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem."

 
💡  Jeżeli masz 18-26 l., to sprawdź alternatywną promocję Konta Mobi, które jest dedykowane właśnie dla osób w tym wieku - do wzięcia również czeka 250 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Zasady promocji Konta Direct. By wziąć udział:
 • do 30.09.2022 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę na "przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) w tym profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny";

 • do 31.12.2022 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej; do 31.12.2022 r. transakcje muszą być już zaksięgowane, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniej chwili).

Spełnienie powyższych warunków zaowocuje premią 120 zł. Może ona wzrosnąć do 200 zł - by tak się jednak stało, najpóźniej do 31.12.2022 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do 31.12.2022 r. transakcje muszą być rozliczone, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniego dnia (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności na Allegro są zaliczane;); 
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (jedyne zastrzeżenie, jakie zastosował bank to to, że nie uwzględni wpłat w placówkach i wpłatomatach) oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 31.12.2022 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, polegająca na regularnym i automatycznym oszczędzaniu. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można włączyć po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (120 lub 200 zł) przewidziana jest do 16.01.2023 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku) i nie wycofuj wyrażonych zgód.
 

Dodatkowy bonus 50 zł (w ramach programu poleceń)


By zdobyć dodatkowe 50 zł (za otwarcie konta z polecenia), to w praktyce wiele więcej robić nie trzeba. Warunki są bowiem takie, że:
 •  we wniosku o Konto Direct (tym samym, który kwalifikuje do uzyskania premii 200 zł i do którego linkuję wyżej) należy wpisać kod polecenia i dane osoby polecającej, wyrażając przy tym zgodę na przekazanie osobie polecającej informacji o spełnieniu warunków promocji;

  jeśli nie znasz osoby, która by Cię poleciła, możesz skorzystać z kodu, który udostępniam na końcu niniejszego wpisu;

 • we wniosku o konto wyraź zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych;
 • w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 31.01.2023 r.) wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub w Internecie BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł (z wyłączeniem usługi "Płać z ING") - te płatności mogą pokrywać się z tymi, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 200 zł (a więc na sumę min. 1 000 zł) - warunki dwóch promocji można więc załatwiać jednocześnie.

7% dla oszczędzających


7% dla oszczędzających na OKO i OKO Bonus w ING
Dla osób otwierających Konto Direct w ING Banku Śląskim dostępna jest jeszcze jedna zachęta. Oprócz premii 250 zł na start można też skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności. 

Na rachunkach oszczędnościowych da się obecnie uzyskać stawkę 7,0% w skali roku do 800 tys. zł, którą bank gwarantuje na 4 miesiące. Więcej o tej propozycji piszę tutaj.

Bonus 50 zł za konto dla dziecka


To dodatkowa okazja na zarobek - dla chętnych. Jeśli masz dziecko, które ukończyło 13 lat, ale jeszcze nie ukończyło 18 lat, to za założenie konta dla nastolatka bank płaci 50 zł. Więcej informacji o tej promocji znajdziesz tutaj.

ING Bank Śląski: Konto Direct - co trzeba wiedzieć?


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Wraz z Kontem Direct w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Odbierz kod polecenia do ING Banku Śląskiego


Jeśli chcesz założyć konto w ING Banku Śląskim i zyskać nawet 250 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

50 komentarzy:

 1. Czyli jak mam upoważnienie do konta mamy to mnie to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upoważnienie, czyli pełnomocnictwo? Niestety to wyklucza z udziału w promocji konta.

   Usuń
 2. Czy jesli mialam KK w ING, którą zamknęłam 1.03.22 r., to mnie to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładny zapis w regulaminie brzmi:

   "Od 1 kwietnia 2021 do 30 czerwca 2022 – nie możesz mieć (ani być współposiadaczem) konta w naszym banku. Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem."

   Można go rozumieć dwojako. Na pewno klarowniej by było, gdyby w odniesieniu do konta użyto czasu przeszłego. Jednak gdy "Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki)" jest już nowym zdaniem, to wydaje się, że do tego okres karencji raczej się nie odnosi - ale nie dałbym sobie ręki uciąć, że bank tak samo to zinterpretuje.

   Usuń
  2. Mr Złotówa miałem do 22.04.2021 tylko same konto OKO, bo ROR zamknąłem w 2019 roku.
   Czyli też jestem wykluczony z promocji?

   Usuń
 3. Czyli wpływ na konto może być przelewem z własnego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Może być. I właściwie to zawsze mógł być z tą różnicą że teraz w regulaminie nie bawią się w dwuznaczności przez co niektórzy myśleli że musi być pensja od pracodawcy. Ale nigdy nie musiała. Teraz jednak już tego zapisu nie ma więc bez rozterki można puszczać przelewy z własnego konta w innym banku.

   Usuń
 4. Jeżeli do 5 lipca 2021 miałem pełnomocnictwo do konta oszczędnościowego to mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak w tym ... banku sprawdzić bezpłatnie kiedy się zamknęło konto? Na infolinii nie udzielają takich informacji, w oddziale też nie mają, jedynie za 35 PLN mogą wydać zaświadczenie o zamknięciu konta. A żadnych dokumentów przy zamykaniu nie wysyłają na maila ani smsem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo proste ale skoro w swoim wpisie wstawiłeś trzy kropki, to masz już wyrobione zdanie o tym "... banku" więc odpowiedzi nie potrzebujesz.

   Usuń
  2. Możesz znaleźć wypowiedzenie umowy które składałaś/eś. Tylko tak.

   Usuń
 6. miał ktoś tak że od razu system chciał umówić na podpisanie umowy w oddziale bez innej możliwości otwarcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak miałem. Chyba przez to że już kiedyś miałem konto w ING.

   Usuń
  2. ja tak samo, (też miałem kiedyś konto). w banku nie wiedza ocb. cyrk

   Usuń
  3. Też tak mam teraz, kiedyś miałem konto, da się jakoś to obejść?

   Usuń
  4. mam to samo twierdzili bez bankowość internetowa nie zamknięta, okazało się że wszystko zamknięte. Chyba jakieś wykluczenie dla osób które już konto miały założone?

   Usuń
  5. Ja mam to samo, chyba jakieś wykluczenie dla osób które już miały konto ?

   Usuń
 7. "Wypłata premii (120 lub 200 zł) przewidziana jest do 16.01.2023 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku) i nie wycofuj wyrażonych zgód."

  Pytanie dotyczące tego fragmentu: Rozumiem, że jeśli ktoś po promocyjnych trzech miesiącach wypłaci kapitał z tego konta, bo np spadnie oprocentowanie tego konta np do podstawowego 1%, to fakt utrzymania posiadania tego konta wystarczy by spałnić warunek i by kwota premii wpłynęla na niego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do premii to już możesz nic nie mieć na OKO. Ważne tylko żeby je mieć.

   Usuń
 8. Czy można zrezygnować z karty i otrzymać premie płacąc tylko blokiem?

  OdpowiedzUsuń
 9. Mr Złotowa czy dobrze rozumiem 50 zł w ramach programu poleceń.
  To ma być płatność kartą (obojętnie czy stacjonarnie czy w internecie) lub płatność blikiem w internecie na 300 zł przez dwa miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 31.01.2023 r.) wykonać płatności kartą wydaną do konta lub w Internecie BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł. A więc przykładowo: konto otwarte w lipcu, płatności na 300 zl w sierpniu i płatności na 300 zł we wrześniu.

   Usuń
  2. Czyli spełniając warunek bezplatnosci karty (300 zł miesięcznie karta) spełniam przy okazji warunek poleceń?

   Usuń
  3. Tak. Te dwie rzeczy można załatwić za jednym zamachem :)

   Usuń
 10. Czy wiadomo do kiedy ma wpłynąć premia za otwarcie konta z polecenia? Bo nie ma o tym mowy w opisie. Jest tylko informacja, że płatności kartą należy wykonać w 2 dowolnych miesiącach do końca stycznia 2023. Czyli premia powinna wpłynąć gdzieś w lutym 2023? Dobrze by było znać dokładny termin, żeby wiedzieć kiedy ew reklamować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co przeczytałem w regulaminie promocji o polecenia:
   Polecający (Mr Złotówa) musi spełnić warunki promocji do 15.11.2022. My jako poleceni mamy przez 2 miesiące zrobić obrót kartą na 300zł. A nagrody z poleceń bank zacznie wypłacać od listopada 2022 do lutego 2023 (do 28 dnia danego miesiąca) - "jeśli Ty i Nowy klient, do 22 dnia miesiąca spełnicie wszystkie warunki Promocji.".
   Czyli na chłopski rozum jak do 22go listopada będziesz już miał za sobą 2 miesiące obrotu kartą po 300zł to do 28go listopada powinni wypłacić 50 zł z polecenia. Tak przynajmniej to rozumiem.

   Usuń
  2. Dokładnie tak jest.

   Usuń
 11. w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto 1000zł o jakie konto konkretnie chodzi dowolne?

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam założone Otwarte Konto Oszczędnościowe- wyklucza mnie to z udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy ten Cel można założyć dopiero w grudniu przed upływem terminu 31.12 ? O co chodzi z utrzymaniem salda 300zł na celu - to jest jakieś osobne konto gdzie trzeba mieć te min 300zł czy to ma być na OKO lub RORze ?
  2. Na formularzu zgłoszeniowym do Promocji o polecenie jaki otrzymałem mailowo razem z umową widnieje info: promocja trwa od 1.06 do 7.11.2021. To literówka banku ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Konto zamknąłem pod koniec lutego 2021, ale wczoraj nie mogłem założyć konta. Jak się okazało miałem jeszcze rachunek Smart Saver, które dziś zamknąłem. I już nie wiem, czy uda mi się załapać na promocję, czy nie. Ktoś mógłby napisać?

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam, czy trzeba mieć aktywną kartę do końca roku, aby otrzymać premie 200zl po spełnieniu wymogów (zakładałem konto bez kodu polecającego)? Czy żeby nie pilnować co miesiąc transakcji kartą za minimum 300zl, można zatsrzec kartę i wówczas nie trzeba robić wymaganego obrotu żeby nie płacić 7zl?zostaje wtedy i tak blok dla zrealizowania tego obrotu 1000zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem kartę należy posiadać do 16.01.2023 r. (do czasu wypłaty premii 200 zł).

   Usuń
 16. "wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych", czy płatność "raty" z Allegropay będzie się liczyć jako płatność BLIKiem w sklepie internetowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie precyzuje czym są "sklepy internetowe" (bo tu nawet trudno określić czy Allegro, to bardziej już sklep, czy platforma zakupowa typu marketplace czy coś innego). Nie ma jednak też wykluczeń :)

   Wymóg płatności "w sklepach internetowych" pojawiał się już w wielu edycjach promocji ING i nigdy nie spotkałem się z sygnałem od Czytelników, by jakaś płatność w Internecie nie została uznana.

   Usuń
 17. Kiedy nagroda za bycie poleconym?

  OdpowiedzUsuń
 18. Coś poszło nie tak: konto założone w promocji, do tego oko + oko bonus. Na oba przelałem mniej więcej po równo oszczędności a % naliczyli mi tylko prawidłowo na oko bonus a na zwykłym oko tylko jakieś podstawowe %?! Złotówa co radzisz, reklamacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj tylko że na OKO na wypłatę odsetek bonusowych mają 5 dni. Ale jak już ten czas minął to nie pytać a reklamować!

   Usuń
 19. Ponawiam pytanie: kiedy nagrody za bycie poleconym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowy bonus 50 zł (w ramach programu poleceń)

   kiedy wypłata tej premii ? nigdzie o tym nie napisane.

   Usuń
 20. Nagroda 200zl wypłacona za warunki spełnione w dniu dzisiejszym. Kartę od razu zamknąłem po przesłaniu kasy z bonusu, aby nie robić kolejnego obrotu 300zl niepotrzebnie w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę zamknięta obrotu nie musisz robić ale czy opłatę za brak obrotu 300zł też unikniesz?

   Usuń
  2. @Anonimowy 5 stycznia 2023 22:20
   Jeżeli zrobi się to we właściwy sposób, to tak. ING nie pobiera opłaty za samo konto.

   Usuń
  3. Właściwy sposób czyli jak to zrobić?

   Usuń
  4. Karta musi być zamknięta w okresie rozliczeniowym po wydaniu 300 zł. Jak nie będzie obrotu = opłata proporcjonalnie do liczby dni.

   NIE REZYGNUJCIE przed wpływem premii.

   Usuń
 21. Czy ktoś już dostał premię 200 zł?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...