Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 500 zł od banków w czerwcu 2022. Czyli mój raport z bankobrania

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

29.07.2022

+ 500 zł od banków w czerwcu 2022. Czyli mój raport z bankobrania

Czas podsumować, całkiem dobry miesiąc bankobrania. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Tym razem skumulowało się sporo premii i bonusów od banków. Jak zawsze pod koniec miesiąca melduję o nich, podając szczegółowo co i w jaki sposób uzyskałem oraz ile przy tym wydałem.

Przed niniejszym podsumowaniem trzeba jednak przyznać, że na te wspomniane skumulowanie gratyfikacji bankowych częściowo wpływ miały też... opóźnienia niektórych bonusów. W dwóch przypadkach musiałem bowiem zgłosić reklamacje na brak nagród, które powinny wpaść już miesiąc wcześniej.

W przypadku Citibanku sprawa dotyczyła wypłaty ostatnich dwóch bonusów za konto osobiste (wcześniej dostałem już 120 zł, a czekałem na pozostałe 150 zł). Po zgłoszeniu bank szybko, w ciągu trzech dni odpowiedział (choć bez jakiś szczególnych wyjaśnień) i już następnego dnia kasa wpłynęła na me konto. Z kolei Credit Agricole nie wypłacił jednego z bonusów 25 zł, ale po reklamacji też to szybko nadrobił. Zatem wszystko się zgadza i - choć z obsuwą - jest już tak, jak być powinno.

Zatem jak to wszystko dokładnie wygląda? Oto przegląd otrzymanych nagród.

250 zł od Citibanku


Wspomniałem już o otrzymaniu zaległych 150 zł od Citi za założenie bezwarunkowo darmowego konta osobistego - tym samym sfinalizował się mój udział w tej promocji. Ale to nie wszystko, co uzyskaliśmy od tego banku. A piszę o uzyskaniu w liczbie mnogiej, bo do podsumowania bankobrania zaliczam również to, co uzyskuje żona - wszak mamy wspólne gospodarstwo domowe, w którym tak jak wydatki, tak i dochody są wspólne. Wpadło jeszcze 100 zł, które żona otrzymała na swą kartę kredytową jako 10-procentowy zwrot za płatności. To efekt promocji na zatrzymanie (włączonej przez bank jako zachęta do wycofania wypowiedzenia umowy).

100 + 25 zł od Credit Agricole


Oprócz wpływu opóźnionego bonusu 25 zł, na nasze konta w Credit Agricole (bo posiada je odrębnie tutaj i moja żona i ja) wpadły 4 kolejne bonusy po 25 zł - te już zgodnie z terminem. A są to nagrody za wykazanie się różnymi wymaganymi aktywnościami (wpływ wynagrodzenia oraz wykonanie min. 3 transakcji, i zwroty 5% za płatności za media z konta, i 1-procentowy zwrot za płatności kartą i Blikiem).

Pierwszy bon do Allegro od PKO BP 


No i jest też już pierwsza nagroda za konto osobiste w PKO BP założone całkiem niedawno dzięki skróconemu okresowi wykluczenia dla byłych klientów. Wpadł pierwszy bon do Allegro o wartości 100 zł (do odebrania pozostały jeszcze 3).

Tradycyjny bonus 25 zł od Aliora


Dopełnieniem gratyfikacji zgarniętym dzięki bankobraniu jest bonus 25 zł, który otrzymuję w Alior Banku zawsze, gdy w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł (to efekt posiadania Konta Premium jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe).

Wszystkie te nagrody, zwroty i bonusy otrzymane od banków za poprzedni miesiąc znajdziesz w poniższej tabeli:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Citibank

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem"

-

100 i 50 zł

Zwrot 10% za płatności kartą kredytową

1012 zł*

100 zł

Credit Agricole

Zwrot płatności za media (5%), zwrot za płatności kartą i Blikiem (1%) oraz bonus za wpływ wynagrodzenia

2511 zł

5 x 25 zł

PKO BP

Promocja "Sprawdza się w działaniu" dla otwierających konto

17 zł

100 zł (bon Allegro)

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

502 zł

25 zł

*wykonywanie płatności rozłożone w czasie w kilku poprzednich miesiącach


Potwierdzeniem ich otrzymania są poniższe zrzuty ekranu:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2022 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2022 roku

Wyliczenia 


Wszystkie wyżej wymienione bonusy, premie i moneybacki dały mi okrągłe 500 zł. To jest też mój ostateczny zysk, gdyż nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która zazwyczaj pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Tradycyjnie ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. I tak by tyle samo (500 zł) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę aż 103 354,47 zł. Ciągle to duża kwota, ale i tak już realniejsza, niż w czasach, gdy oprocentowanie dla oszczędności szorowało po dnie - przypomnę, że wtedy w tych moich wyliczeniach padały kwoty nawet 7-cyfrowe.

Promocje warte uwagi


Wpis podsumowujący me prywatne bankobranie jest też dobrą okazją, by przypomnieć o najlepszych obecnie promocjach bankowych. A jest z czego wybierać - wśród lada moment się kończących (bo dostępnych tylko do 31.07. włącznie) - uwzględnić należy poniższe:

Wśród promocji już bez tak bliskiego finiszu dostępności, pod uwagę warto wziąć promocje, w których czeka:
Ale nie tylko samymi promocjami kont osobistych żyje bankobiorca, więc przypomnę, że w Citibanku do wzięcia czeka aż 600 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka za kartę kredytową Citi Simplicity. Z kolei w Santander Consumer Banku zgarnąć można 300 zł premii (to okazja rzadka, a już niebawem się kończy, więc przypominam).

Promocje bankowe od A do Z

Jeśli na blogu Bankobranie jesteś pierwszy raz (albo nawet kolejny), ale dotąd jednak nie uczestniczysz w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


13 komentarzy:

 1. U mnie 275 zł. Najsłabszy miesiąc w tym roku. Ale od początku roku już 2810 zł :) Pozdrawiam wszystkich czytelników bloga i autora oczywiście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za pozdrowienia!
   Lusy.

   Usuń
 2. u mnie w tym miesiącu całkiem przyzwoicie. Jeśli Millennium wypłaci obiecane 200 zł za płatności KK to będzie 694 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super! Jak to zrobiłaś, Kasiu?
   Lusy.

   Usuń
 3. Ja pozdrawiam wraz z żoną z Międzyzdrojów. 6-dniowe wakacje (wraz z dzieckiem) można rzec, że w całości sfinansowały nam banki dzięki promocjom. Zaczęliśmy w maju ubiegłego roku. Uzbierało się 4,8 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również w ubiegłym roku temu byłem razem z rodziną na 2-tygodniowych wczasach w Ciechocinku w całości 'sponsorowanych' przez banki. Było super!

   Usuń
  2. ja również po pierwszym roku bankobrania mogłam pojechać we dwoje do Portugali :)

   Usuń
 4. U mnie jedynie bonus promocyjny 6,62 PLN z Credit Agricole w formie 3-procentowego zwrotu za płatności kartą w czerwcu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wciąż czekam na decyzję rzecznika po złożeniu reklamacji - nie wypłacili mi 500 zł za polecenie 5 osób.

   Usuń
 5. O której promocji za otwarcie konta w PKO BP piszesz ? 400zł w formie bonów na Allegro ? Chyba coś przegapiłem ....

  OdpowiedzUsuń
 6. 5 % zwrotu z alior. Nieźle. W sumie mało banków ma zwrot za zakupy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium, CA, Handlowy ... ponadto Visa Oferty w Śląskim.

   Usuń
  2. Alior również chociaż jedynie 1%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...