Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już do 6,75% na lokacie w InBanku (bez konta osobistego)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

13.07.2022

Już do 6,75% na lokacie w InBanku (bez konta osobistego)

InBank po raz kolejny podniósł oprocentowanie swych lokat.

Lokata Lojalna w InBanku: do 6,75% w skali roku
Bez zakładania konta na Lokacie Lojalnej można tu teraz uzyskać już 6,5% w skali roku na 3 miesiące lub 6,75% na 6 miesięcy. Podwyższona została też stawka na 3-miesięcznej Lokacie Standardowej.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne najlepsze lokaty bankowe w Polsce.]

Lokata Lojalna w InBanku: do 6,75% w skali roku


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe, podane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty:
  • 3 miesiące - 6,5%
  • 6 miesięcy - 6,75%
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [w chwili obecnej wynosi ono - po podwyżce - 6,65% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej i 4% w skali roku na 6-miesięcznym depozycie - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 6,5% lub 6,75% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Lokata Standardowa do 5% w skali roku


Oprócz Lokaty Lojalnej inBank ma w swej ofercie również Lokatę Standardową. To propozycja, która nie stawia już żadnych dodatkowych wymogów do spełnienia - można na nią wpłacić też środki z obecnie kończących się lokat w InBanku. W przypadku tej lokaty zmianie uległo oprocentowanie dla depozytu na 3 miesiące.

Dla przypomnienie, główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (tu także obowiązuje limit miliona zł depozytów w InBanku na jednego klienta); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 1,6%
  • 3 miesiące - 5,0% 6,65% (po zmianie tabeli oprocentowania w dniu 26.07.2022 r.)
  • 6 miesięcy - 4,0 %
  • 12 miesięcy - 4,0%
  • 24 miesiące - 4,0%
  • 36 miesięcy - 3,5%
  • 48 miesięcy - 3,5%
  • 60 miesięcy - 3,5%. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 5,1% w skali roku.


Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Dzięki Złotowa, czekałem na ułamek więcej, niż 6.75, ale chyba nie podwyższą.

  OdpowiedzUsuń
 2. 0.1 oprocentowania daje to, że bank stosuje naliczanie 360 dniowe jako rok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Elegancko. Praktycznie całą kasę przeniosłem do inBanku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie mi się kończy lokata na 3%. Liczyłam na to, że do tego czasu już będzie 7%. I czy znowu na 3 miesiące zakładać czy na dłużej? Będą jeszcze podnosić oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba już będą mniej podnosić i oczekiwać na efekty. Niemniej do 8 procent pewnie dojdą, jeśli mała kwota, to warto dać na 6 miesięcy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...