Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 270 zł za darmowe konto w Citibanku (+ moneyback do 100 zł + do 600 zł za kartę kredytową)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.07.2022

Zgarnij 270 zł za darmowe konto w Citibanku (+ moneyback do 100 zł + do 600 zł za kartę kredytową)

Ruszyła następna edycja promocji CitiKonta, a to oznacza ni mniej, ni więcej, jak łatwą premię do wzięcia.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja V"
Za bezwarunkowo darmowe konto osobiste Citibank płaci 270 zł. Jednak w praktyce można zyskać zdecydowanie więcej. A jest też i dodatkowa zachęta dla oszczędzających.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Poniżej dowiesz się jak uzyskać premię do 270 zł dzięki promocji dla otwierających konto osobiste. Na końcu niniejszego wpisu opiszę też jak uzyskać 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym (do 20 tys. zł), a także podpowiadam w jaki sposób można załapać się na zwroty za płatności (do 100 zł).

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja V"


Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, iż nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Osoby biorące udział w promocji CitiKonta załapać się mogą na następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto (będzie je zatem można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać do 100 zł (dodatkowo oprócz wyżej wspomnianej premii do 270 zł). Ta możliwość dana jest osobom, które wraz z kontem osobistym zdecydują się skorzystać także z karty kredytowej Citibanku (a właściwie opłaca się to podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną o wartości aż 600 zł za przetestowanie takiej karty).

Limit uczestników. Choć promocja CitiKonta ma być dostępna do końca lipca 2022 r., to warto mieć na uwadze, iż może zakończyć się wcześniej - Citibank przygotował bowiem premie dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja V"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i do 31.07.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus - 20 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu w którym otwarto konto.

Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Dla uzyskania tej nagrody, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata tej premii 100 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... w praktyce już nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze 50 zł. Wypłata dodatkowego bonusu przewidziana jest także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (w praktyce powinna więc wpłynąć razem z nagrodą nr 4).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i można wszystkie warunki spełnić choćby niezwłocznie po otwarciu konta. Wówczas pozostanie jedynie czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością).

Nagroda nr 5: do 100 zł (jako 1% zwrotu za płatności kartą)


To moneyback, dzięki któremu - oprócz wyżej wymienionych premii do 270 zł - można jeszcze się uzyskać do 100 zł. Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana dla 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 31.07.2022 r.), oprócz otwarcia CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można zgarnąć do 25 zł zwrotu (co w sumie dać może nawet 100 zł).

Moneyback będzie wypłacany przez bank do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku w pakiecie


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego wyżej moneybacku dla otwierających konto osobiste (nagroda nr 5), przewidziana jest także i gwarantowana nagroda za skorzystanie z takiej karty. Do wzięcia czeka 600 zł w bonach do Biedronki. W podlinkowany wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

Konto osobiste w Citibanku - analiza ofety


Charakterystyka konta osobistego (czyli CitiKonta) z oferty Citibanku jest całkiem prosta, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty - bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto mieć się na baczności, by nie włączać dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie aktywować.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród"

A na koniec coś dla oszczędzających (co istotne dla pozostałych: otwieranie Konta SuperOszczędnościowego nie jest wymagane na potrzeby promocji z premią 270 zł za CitiKonto).

Konto SuperOszczędnościowe: 5,5% w skali roku (do 20 tys. zł)


Citibank oferuje 5,5% w skali roku na Koncie SuperOszczędnościowym do 20 tys. zł (powyżej tej kwoty bank nalicza oprocentowanie 2,5% w skali roku). Oferta obowiązuje do odwołania.

Konto SuperOszczędnościowe prowadzone jest za 0 zł, gdy w danym miesiącu wpływy z tytułu wynagrodzenia na konto osobiste (czyli CitiKonto) wyniosą min. 3 000 zł (w przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 15 zł). 

W danym miesiącu kalendarzowym z Konta SuperOszczędnościowego pierwszy przelew na własne konto osobiste w Citibanku realizowany jest za 0 zł (za drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę w wysokości 10 zł).

Konto SuperOszczędnościowe da się założyć już po otwarciu konta osobistego, logując się do bankowości internetowej. Na stronie banku można znaleźć taką oto instrukcję założenia rachunku oszczędnościowego:
"- przejdź do sekcji OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE znajdującej się na stronie głównej, 
- wybierz + Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe 
lub 
- przejdź do dowolnego rachunku konta w sekcji KONTA OSOBISTE lub OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE, 
- wybierz Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe"

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

32 komentarze:

 1. Do moneybacku 1% wymagana jest kolejność założenia najpierw konta a później karty kredytowej? Czy można też na odwrót - najpierw zawnioskować o k.k. a dopiero później założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś wie?
   I jeszcze jedno pytanie - jak już ktoś się załapie na ten moneyback, to bank go jakoś o tym informuje? Czy okaże się dopiero przy wypłaceniu ww. nagrody?

   Usuń
 2. Czy założenie rachunku walutowego jest płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Założenie bez opłat. Warunki prowadzenia zależą już jednak o waluty.

   USD, GBP, CHF: bez warunków za 0 zł

   EUR: bez opłat, jeśli w danym miesiącu średnie saldo na rachunku walutowym wynosi poniżej 10 tys. EUR

   AUD, CAD, RUB, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HRK, HUF: 15 zł rocznie (bez względu na liczbę założonych rachunków w tej grupie walut).

   Usuń
 3. Trochę nie w temacie, ale od 5 lipca wzrasta oprocentowanie depozytów w Facto Bank np. 3 miesięczna lokata z 5,75% na 6,5%

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zauwazylem zeby gdziekolwiek podczas zakladania konta byla usluga CitiPhone (9zl/mies), a czytalem wszystko dokladnie. Czy moglo sie cos zmienic w tej kwesti?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tel. na infolinię z prośbą z dyspozycją wyłączenia.

   Usuń
  2. To konto jest darmowe, czy trzeba płacić za tą usługę?

   Usuń
  3. Konto jest darmowe. Z usługi Citi Phone nie trzeba korzystać. Mam to konto już prawie od roku jako swoje konto główne i ani grosza za nic nigdy nie zapłaciłem

   Usuń
  4. Za citi phone - jak masz aktywne (a w standardzie aktywują) - pobiorą 9 zł w miesiącu. Trzeba zadzwonić na infolinię i to wyłączyć! Przynajmniej tak to działało jak jakiś czas temu miałem tam konto.

   Usuń
  5. Też nic nie płacę. Ja zakładałem konto kilka miesięcy temu i po nieudanej weryfikacji wniosek składałem w rozmowie telefonicznej. Wtedy konsultant zapytał mnie czy chcę Citiphone ale od razu ostrzegł że to byłoby płatne.

   Usuń
 5. "Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać" - jaka kwote trzeba kupic, czy jest to dowolne czy ma to byc konkretna kwota?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieco wyżej piszę:

   "za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie."

   Usuń
  2. Ja dostałam już 12-go więc nie czekali do ostatniej chwili :)

   Usuń
  3. Nie można dostać 12; bo edycja trwa od 1.

   Usuń
  4. Ale były już wcześniejsze. Ta jest 5-ta.

   Usuń
 6. Kiedy można się spodziewać pierwszej nagrody 20zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata tego bonusu przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu w którym otwarto konto.

   Usuń
  2. Czy w tym banku, jeśli nie chce się kart kredytowych można wziąć kartę debetową bez żadnych dodatkowych warunków?

   Usuń
  3. Oczywiście. karta do konta (debetowa) jest darmowa. Karty kredytowej wyrabiąc nie musisz.

   Usuń
  4. Zwrot 270 przy płatnościach 300 to trochę mało i moneyback tylko 4 miesiące, a nie cały rok. Poprzednia promocja była lepsza, no cóż może będzie następna.

   Usuń
  5. Ale przecież nie musisz robić płatności na te 300 zł blikiem. To mogą też być przelewy blikiem. Aby dostać 270 zł nie trzeba robić ani jednej płatności kartą/blikiem!

   Usuń
  6. A czy te przelewy mogą działać również na mBank, czy tylko tu? Co jeśli ktoś ma tu tylko kartę kredytową bez konta?

   Usuń
  7. Przelew na telefon robi się w ramach Blika więc do różnych banków może być.

   Usuń
 7. Ile czeka się na przesyłkę z kartą?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy można pominąć warunek z płatnością/ przelewem min 300zl Blikiem i wykonać ten z transakcją walutową i tylko za spełnienie tego warunku dostać nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem uzyskania nagrody nr 2 są wyłącznie płatności lub przelewy Blik.

   Zamienność warunków do spełnienia nie wchodzi w grę - ona zresztą stosowana jest bardzo rzadko. Można rzecz, że właściwie tylko tu - w przypadku nagrody nr 3 - mamy wyjątek, że uczestnik może albo zapewnić wpływy, albo wykonać transakcje walutowe.

   Usuń
 9. Nie działa robienie zdjęć dokumentu przez aplikację biały ekran, trzeba kurierem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy musi to być koniecznie wynagrodzenie? Czy przelew z innego konta od np kolegi przejdzie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...