Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij łatwe 200 zł premii + 50 zł na zakupy za konto w Pekao (+ 7% dla oszczędności)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.07.2022

Zgarnij łatwe 200 zł premii + 50 zł na zakupy za konto w Pekao (+ 7% dla oszczędności)

Bank Pekao wznowił swą łatwą promocję z premią za Konto Przekorzystne.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja III
Tym samym do wzięcia czeka teraz gwarantowana premia pieniężna 200 zł. A dodatkową zachętą dla oszczędzających jest jeszcze 7% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Poniżej w praktyce omawiam 2 promocje, które się ze sobą łączą. Na pierwszy front biorę najnowszą edycję akcji z premią do 200 zł, a nieco niżej podpowiadam jak uzyskać 7% dla oszczędności.


Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja III

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 30.06.2022 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji. By wziąć udział:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Debit FX i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 31.08.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I tylko tyle wystarczy, by zgarnąć pierwszą nagrodę: bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty) oraz
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay (to aplikacja dla klientów Pekao).


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w lipcu, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 31.08., a aktywnością (czyli wykonywaniem płatności kartą i logowaniem do aplikacji) będzie należało wykazywać się od sierpnia do października włącznie. Trzy kolejne bonusy (każdy po 50 zł) będą wpływać do końca września, października i listopada. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani o umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Bank najpewniej chciał więc wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

Więcej promocji


Jeśli masz dziecko (w wieku 0-17 lat), to Pekao zapłaci również za konto dla Twej pociechy - do wzięcia czeka premia 200 zł.

[Aktualizacja w dniu 9.08.2022 r.: za rejestrację karty Mastercard (wydanej przez Pekao do Konta Przekorzystnego) do wzięcia czeka 4 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile, co przekłada się na nagrodę o wartości 50 zł (może to być np. voucher na zakupy do wybranej sieci handlowej). A zdobycie nagrody jest bardzo proste, bo w praktyce wystarczy zarejestrować kartę we wspomnianym programie lojalnościowym Mastercard i w okresie do 30 dni wykonać płatność lub płatności na sumę min. 50 zł. Więcej o tej promocji piszę tutaj.]

7% na koncie oszczędnościowym


Zgarnij łatwe 200 zł za konto w Pekao (+ 5% dla oszczędności)
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna zachęta.

Na koncie oszczędnościowym bank oferuje stawkę 7% w skali roku do 100 tys. zł, gwarantując jej utrzymanie przez 183 dni. Więcej o tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - co warto wiedzieć? 


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Mastercard Debit FX) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.

Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w wyżej wymienionych promocjach zapewnia wyłącznie karta Mastercard Debit FX (zwróć na to uwagę, gdyż we wniosku może być też dostępna karta Mastercard Gold - ona jednak nie kwalifikuje do promocji, a do tego ma inne warunki zwalniające z opłaty miesięcznej).

FX w nazwie karty oznacza, że jest to karta wielowalutowa - jeśli zechcesz, to możesz założyć rachunki walutowe w Pekao i wtedy za pomocą tejże karty mieć również do nich dostęp, płacąc we właściwej walucie (by nie dochodziło do przewalutowań, a środki były pobierane z właściwego rachunku w walucie, w której płacisz).
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji z premią do 200 zł można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są więc 3 scenariusze: 

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 


Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. A co z osobami, które miały konto w Idea Banku? Jak wtedy liczony jest okres karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od przejęcia. Jak zamknąłeś dopiero po przejęciu to karencja cię obejmuje.

   Usuń
  2. Czyli jak byłem klientem Idea Bank i w sierpniu zeszłego roku dostałem od Pekao taki mail to czy mogę wziąć udział w promocji?

   "
   Przykro nam, że nie zaakceptowałeś proponowanego przez nas aneksu dotyczącego obsługi Twoich produktów przejętych przez Bank Pekao S.A. z Idea Banku S.A.
   Akceptacja aneksu była niezbędna, abyśmy mogli kontynuować obsługę Twoich rachunków i usług z nimi związanych w systemach Banku Pekao S.A. Jej brak powoduje, że nie będziemy mogli kontynuować obsługi Twoich rachunków płatniczych i usług z nimi związanych na zasadach opisanych w dotychczasowych umowach i regulaminach. Dlatego wkrótce otrzymasz wypowiedzenie tych umów"

   Usuń
 2. Uwaga na konto oszczędnościowe opłata za KAZDY przelew z niego to 7 zł, naliczane pod koniec miesiąca, tak więc może się okazać że opłaty będą większe niż odsetki tak jak u mnie,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym we wpisie poświęconym rachunkowi oszczędnościowemu w Pekao (tutaj).

   Wypłaty z tego konta warto robić za pośrednictwem aplikacji mobilnej - wtedy każdy przelew z konta oszczędnościowe na własne konto w Pekao realizowany jest za 0 zł (bez limitu).

   Usuń
 3. uwaga bank liczy za każdy przelew z konta oszczednosciowego 7 zł - oplata jest naliczana na koniec miesiaca więc okazuje się że niektorzy mają do zaplaty kilkadziesiat zlotych - koniecznie proszę o tych nieuczciwych praktykach bank napisac - to pulapka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przelewaj apką w telefonie tylko : "bezpłatne polecenia przelewu wewnętrznego jeśli zrealizujesz je w aplikacji bankowości mobilnej PeoPay na inny rachunek płatniczy w naszym banku. Jeśli zlecisz polecenie przelewu wewnętrznego w inny sposób, za każdy taki przelew zapłacisz 7 zł. "
   wiem ze to zlodziejski bank, mnie kiedys kroili oplatami po cichu dopiero po paru latach przyslali list

   Usuń
 4. Czy ta promocja łączy się z poleceniem konta?

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi właśnie przysłali do konta kartę Visa, mimo że wnioskowałem o MasterCard FX. Przypadek? Nie sądzę, bo tylko MasterCard pozwala na otrzymanie kasy z promocji, Visa już nie.
  Najciekawsze, że nigdzie w papierach które otrzymałem nie mam zaznaczone, o jaką kartę wnioskowałem - jest tylko pole "Karta: Tak". Czyli nie mam dowodu, że wnioskowałem o MasterCard.
  Złożyłem reklamację, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawnioskuj o kartę MC a z Visy zrezygnuj.

   Usuń
 6. Czy promocja łączy się z programem poleceń konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Wyraźnie jest to zaznaczone w regulaminie.

   Usuń
  2. Łączy się. Pkt. 4 regulaminu.

   Usuń
 7. Pierwszy raz mam taką sytuacje - nie da się na konto nic przelać, wszystkie przelewy są odrzucane. Czy po założeniu on line jeszcze się na coś czeka? Bank nie odpowiada na wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj zadzwonić do swojej placówki bankowej w okolicy. Ja tak zrobiłem i uzyskałem wszystkie informacje.

   Usuń
 8. Skąd wiadomo że udział w promocji zapewnia tylko karta Mastercard, a nie Visa? W regulaminie nie ma nic o rodzaju karty

  OdpowiedzUsuń
 9. 5 płatności tylko kartą? Może być BLIK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności na potrzeby promocji musza być wykonane kartą.

   Usuń
 10. Skąd informacja z tytułu posta: 50 zł na zakupy za konto w Pekao. Nie znalazłam takiej opcji w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To odrębna promocja (acz łącząca się z powyższą z premią 200 zł), którą opisuję tutaj (tam też można znaleźć regulamin do tej promocji).

   Usuń
 11. Zaliczane są płatności w internecie kartą za aplikację w App Store?

  OdpowiedzUsuń
 12. W regulaminie nie ma mowy o wystawcy karty czy to Visa czy Mastercard. Skąd takie informacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty Visa nie zarejestrujesz w Bezcennych Chwilach.

   Usuń
 13. Dzień dobry. Czy do spełnienia warunku braku opłaty za kartę - jednorazowy wpływ 500zł liczy się wewnętrzny przelew z konta oszczędnościowego w tym banku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...