Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,1% na lokacie dla nowych środków w BNP Paribas (+ 400 zł dla otwierających konto)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.07.2022

Do 7,1% na lokacie dla nowych środków w BNP Paribas (+ 400 zł dla otwierających konto)

Do grona banków oferujących oprocentowanie z siódemką na przodzie dołączył kolejny.

Lokata na nowe środki w BNP Paribas
Tym razem od 6 do nawet 7,1% w skali roku (w zależności od okresu depozytu) można uzyskać w BNP Paribas. A wspominając o ofercie tego banku, warto też przypomnieć, że na otwierających konto osobiste czeka premia 450 zł.

[W dniu 18.08. BNP Paribas zmienił tabelę oprocentowania. Tym samym niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź obecnie najlepsze lokaty bankowe.]

Jako że poniżej omawiana Lokata na nowe środki skierowana jest do osób posiadających konto w BNP Paribas, to jeśli takowego jeszcze w tym banku nie masz, sprawdź jak zgarnąć premię 450 zł - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie (całkiem prostych) zasad uzyskania nagród oraz prześwietlenie konta w BNP Paribas, a poniżej skupiam się już na ofercie depozytowej.

Lokata na nowe środki w BNP Paribas


Promocyjne oprocentowanie na tej lokacie obowiązuje dla "nowych środków", przez które bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych na rachunkach klienta na koniec 12.07.2022 roku. A do tego salda zliczają się środki na indywidualnych (jak i wspólnych) kontach osobistych, oszczędnościowych, IKE, lokatach, lokatach strukturyzowanych i depozytach dwuwalutowych, prowadzonych w PLN i walutach obcych. Jeśli nie dysponujesz nowymi środkami, to pamiętaj, że w BNP Paribas możesz uzyskać 6% w skali roku na 5-miesięcznej Lokacie GOmobile.

Główne cechy Lokaty na nowe środki w BNP Paribas to:

 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (stałe przez cały okres umowy; zawsze podawane w skali roku) uzależnione jest od okresu lokaty:
  • 6,0% na 3 miesiące
  • 6,25% na 6 miesięcy
  • 7,0% na 12 miesięcy
  • 7,1% na 18 miesięcy
 • każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat
 • niniejsza oferta dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej (a więc lokaty na nowe środki nie da się założyć np. za pomocą aplikacji mobilnej, ani w placówce banku);
 • Lokata na nowe środki jest lokatą nieodnawialną - po jej zakończeniu bank przeleje środki (kapitał wraz z odsetkami) na konto klienta;
 • kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu lokaty (ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza zwrot kapitału przez bank bez odsetek).

Oczywiście warto zauważyć, że choć oferta BNP Paribas w przypadku dłuższych okresów lokaty przebija konkurencję (żaden bank na 12 czy 18 miesięcy nie daje więcej), to w przypadku krótszych depozytów wybór jest duży i można znaleźć wyższe oprocentowanie - np. 6,75% w skali roku na 3 miesiące lub 7% na pół roku w InBanku, czy 7% na rachunkach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim (gwarantowane na 3 miesiące). Jeśli jednak ktoś z tych propozycji skorzystać nie chce lub nie może, to teraz ma dodatkowe możliwości także w BNP Paribas.

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Pytanie kiedy nastąpi ten moment że już faktycznie będzie warto pomyśleć o lokacie na jakiś dłuższy czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wie nawet prof. Glapinsky 🤪

   Usuń
  2. Wzrost Wiboru już wyhamował. Właściwie teraz stoi. Jak zacznie spadać to będzie sygnał żeby wtedy wchodzić w lokaty na długi okres.

   Usuń
 2. Czy dobrze liczę? Oprocentowanie 6% na 3 miesiące w przypadku lokaty na 5000zł da po 3 miesiącach 75zł? 5000x6%=300:4=75zł?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak sprawdzić czy jestem w promocji bo założyłem konto podpisałem umowę i zalogowałem się w aplikacji gomobile a tu otrzymałem email że wniosek wygasł i aplikacja przestała działać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz napisać wiadomość w bankowości z prośbą o to żeby ci potwierdzili czy konto bierze udział w promocji "xyz" (tej co ma brać)

   Usuń
 4. Witam
  Mam pytanie jesli na koncie mam 5 tys i teraz wpłace na to konto 5 tys, czyli nowych srodków mam 5 tys i moge zalozyc lokate na 5 tys nowych srodków.. to czy po załozeniu lokaty moge te pierwotne 5 tys przelac na inne konto i nie utrace oprecentowania lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam od kilku lat konto, ale od 2 lat było puste i nie korzystałem z niego. Teraz jako, że bank widział na nim "pranie brudnych pieniędzy" czekam 2 tygodnie na jego odblokowanie. Chyba że do tej pory inny bank zaoferuje takie same procenty. Jak się pierze pieniądze na pustym koncie bez wpływów i wypłat? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek tego na pewno nie sprawdza a jakiś algorytm. I ma pewnie jakąś zasadę że jak wpłynie większa kwota na uśpione konto to od razu to mu zapala czerwoną lamkę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...